دکتر علیرضا استقامتی

دکتر علیرضا استقامتی

فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم

دکتر علیرضا استقامتی http://drdr.ir/doctor/2260/دکتر-علیرضا-استقامتی/ http://drdr.ir/doctor/2260/دکتر-علیرضا-استقامتی/ 0 http://drdr.ir/images/site/دکتر-علیرضا-استقامتی-2260.jpg http://drdr.ir/images/site/دکتر-علیرضا-استقامتی-2260.jpg
تهران تهران انتهای خیابان مطهری قبل از دکتر شریعتی - گروه تخصصی ابن سینا - طبقه 2

بیوگرافی دکتر علیرضا استقامتی

دکتر علیرضا استقامتی متولد سال 1339 بوده و 26 سال است که در بخش غدد بیمارستان امام خمینی فعالیت میکند.وی هم اکنون دبیر کمسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت و مشاور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میباشد. 

او در خصوص دلیل کسب جایزه دیابت به عنوان محقق برتر میگوید: من هرگز خودم را لایق گرفتن جایزه نمیدانم و آن کاری که انجام میدهم انجام وظیفه ای است در زمینه آموزش بیماران، آموزش پزشکان و تحقیقات مربوط به دیابت. 

وی میگوید: نکته ای که می بایست همه به آن توجه کنیم، قرار دادن اهداف بر اساس بررسی نیازها و کاربردی کردن آنهاست و با توجه به اینکه بیماری دیابت یکی از بیماری های شایع در کشور است، یکی از معضلات شایع در کشور نبود اطلاعات دقیق و کافی است. 

این محقق برتر دیابت میگوید: طبق بر آوردهایی که بر اساس تحقیقاتی صورت گرفته تا سال 2011 انجام داده ایم ، چهار نیم میلیون نفر فرد مبتلا به دیابت و قریب به 10 میلیون نفر فرد در معرض خطر دیابت وجود دارد. 

دکتر استقامتی در ادامه تصریح کرد: بنابراین اولین قدم برای اینکه بدانیم در آینده چکار هایی میبایست انجام دهیم تا این سیل خروشانی را که ایجاد شده مدیریت کنیم ، این است که تحقیقاتمان را فقط در حد تحقیقات مولوکولی سلولی پیش ببریم . این کار بسیار ارزشمند است اما شاید برای ما به تنهایی یک ارزش افزوده نباشد. 

این عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین یکی از راهکارهای مهم برای داشتن برنامه ریزی های دقیق و تمرکز بر روی آن را بررسی بار بیماریها و شیوع بیماریها و همچنین تغییراتی که در شیب بیماریهای شایع در کشور اتفاق می افتد دانست. 

دکتر استقامتی همچنین از دلیل به وجود آمدن چنین دغدغه ای در ذهنش میگوید:زمانی که به کنفرانس های خارجی میرویم و صحبت از شیوع بیماریها در کنفرانس های بین المللی میشود، همیشه جای نتایج مطالعات اپیدمیولوژی دقیق در کشور ما خالی است. 

وی تصریح کرد: این موضوع که جای اطلاعات دقیق در خصوص بیماری دیابت در کشور ما خالی بوده و تعداد مطالعاتی که بتواند کل کشور را پوشش دهد بسیار نادر است موجب شد تا در سطوح مدیریتی در سطح وزارت بهداشت و کل دانشگاههای علوم پزشکی به سراغ بررسی های شیوع و اپیدمیولوژی بیماریهای شایع به خصوص بیماری چاقی و دیابت برویم و نکاتی در خصوص بیماریهای غیر واگیر که امروزه تعداد زیادی را در دنیا مبتلا کرده است را مورد تحقیق قرار دهیم و نتایج آن را هم در اختیار مدیران و هم همکاران متخصص در این رشته قرار دهیم تا در جریان وضعیت این بیماری خاص در کشور باشند.
اطلاعات مطب دکتر علیرضا استقامتی

آدرس مطب دکتر علیرضا استقامتی

تهران - انتهای خیابان مطهری قبل از دکتر شریعتی - گروه تخصصی ابن سینا - طبقه 2
تلفن مرکز
02188417918
آدرس روی نقشه
پزشکان مرتبط