لیست بهترین پزشکان گوش و حلق و بینی کشور

تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن از تخصص های مهم رشته پزشکی است که به تشخیص و درمان و جراحی اختلالات و بیماری های قسمت فوقانی سیستم تنفسی و گوارشی، سر و گردن شامل گوش، بینی، حلق (بجز چشم) و اعصاب مرکزی و جراحی صورت می پردازد. به دلیل ارتباط مستقیم گوش، حلق بینی با اعصاب مرکزی و حس های اصلی بدن، بیماری های مرتبط به آنها نیز اهمیت ویژه ای دارند. شناسایی دقیق محل ناراحتی و علت بیماری می تواند در روند درمان و حل آن نقش به سزایی داشته باشد. ما در سامانه نوبت دهی دکتر دکتر، لیستی از بهترین و مجرب ترین متخصصان گوش، حلق، بینی را برای شما تهیه کرده‌ایم.
لیست بهترین‌های دکتر گوش و حلق و بینی

متخصص گوش و حلق و بینی خوب

یکی از تخصص های مهم دستیاری پزشکی که با راه هوایی و تنفس انسان ارتباط نزدیکی دارد تخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سرو گردن است. به دلیل مشکلات شایع گوش و حلق و بینی، بیماران به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه می نمایند. یک متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه‌ی گوش، دهان، گلو (حلق) و بینی آموزش دیده است. جدای از تمرکز این رشته بر سیستم تنفسی، متخصص گوش و حلق و بینی به بیماری‌های حنجره، سینوس‌ها و ساختار صورت و گردن نیز تسلط دارد.  وظایف متخصص گوش و حلق و بینی به نوع بیماری و تخصص اضافی آن‌ها بستگی دارد.

معمولاً متخصصین گوش و حلق و بینی به چند شاخه گرایش پیدا می کنند:

 • راینولوژی (جراحی بینی و اندوسکوپی بینی و سینوس های صورت)
 • اتولوژی (جراحی گوش و تعادل)
 • لارنگولوژی (جراحی حنجره و ضایعات مخاطی حنجره)
 • جراحی سرو گردن (بیشتر تومورهای سرو گردن)
 • اطفال (شاخه ای که بیماریهای گوش و حلق و بینی را در کودکان و عوارض آن را میپردازد)
 • جراحی زیبایی صورت و بینی
 • ایمونولوژی و آلرژی در سرو گردن که زیر شاخه ای است که صرفاً به مسایل آلرژیک می پردازد.

گوش حلق بینی

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

یافتن بهترین دکتر گوش، حلق و بینی اهمیت زیادی دارد اما شاید آشنایی کاملی برای یافتن راه مناسب برای جستجوی متخصصان گوش، حلق و بینی نداشته باشید. هم چنین به علت گستردگی و چند شاخه بودن تخصص گوش حلق بینی، ما را برآن داشت تا لیستی از بهترین و مجرب ترین متخصص های گوش، حلق بینی را برای حل مشکل و بیماری شما تهیه کنیم. سامانه نوبت دهی دکتر دکتر لیست بهترین پزشکان گوش حلق بینی را برای هم استانی‎‌ها و هموطنان عزیزمان فراهم کرده است.

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کشور

با توجه به اهمیت گوش و حلق و بینی در بدن و تنوع بیماری های آن و شیوع نسبتا رایج آنها در سطح کشور، انتخاب یک متخصص خوب برای درمان بیماری اهمیت ویژه ای دارد. ما در سامانه نوبت دهی دکتر دکتر جهت بالا بردن آگاهی شما و شناخت بهتر شما از متخصصان گوش حلق بینی، لیستی از بهترین متخصصان گوش حلق بینی علاوه بر تهران، در شهرستان ها تدارک دیده ایم.

نوبت دهی دکتر گوش حلق بینی

اگر از مشکلات و علائم بیماری های گوش حلق بینی رنج می برید و دنبال متخصص برای درمان هستید. ما برای شما بهترین متخصص های گوش حلق بینی را معرفی می کنیم. با مطالعه بیوگرافی و سایر اطلاعات پزشکان می توانید بهترین تصمیم را در انتخاب پزشک خود داشته باشید و از سامانه نوبت دهی دکتر دکتر سریعا و به راحتی نوبت بگیرید.

با دیدن چه علائمی باید به متخصص گوش وحلق و بینی مراجعه کنید

اگر علائم بیماری های گوش حلق بینی را در خود حس می کنید و یا مبتلا به یکی از بیماری های زیر هستید، حتما به متخصص مراجعه کنید. انواع معمول نشانه‌ها و نشانه‌های ترکیبی که مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی را ضروری می‌کند به شرح زیر هستند:

درد سینوس‌ها: اگر درناحیه‌ی صورت، بالای دندان‌ها یا در گوش‌تان احساس درد دارید و یا علائم دیگری از جمله مشکلات ناشی از تخلیه سینوس‌ها شامل انسداد یا غیر طبیعی بودن مخاط و یا گرفتگی بینی دارید، باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

حساسیت: از جمله شایع‌ترین علل برای بروز این‌گونه علائم می باشد؛ گرچه دلایل جدی‌تری نیز ممکن است باعث بروز این گونه علائم شود.

گلو درد: گلو درد مزمنی که حتی پس از مراجعه به پزشک و مصرف آنتی‌بیوتیک درمان نشود باید مورد توجه قرار گیرد. این حالت ممکن است با دشواری در بلعیدن و گرفتگی صدا همراه باشد. این مشکل ممکن است از گلو یا نقاطی دیگر از بدن‌تان مثل سینوس‌ها یا قسمت فوقانی دستگاه گوارش شما باشد.

کاهش شنوایی: «کم‌شنوایی انتقالی» زمانی رخ می دهد که مشکلی در نواحی پرده گوش، کانال گوش یا سه استخوان متصل به پرده گوش وجود داشته باشد.

انسداد راه هوایی: فرد به دلایل بسیاری قادر به تنفس درست و راحت از طریق بینی نخواهد بود. این دلایل عبارتند از انحراف تیغه بینی، عفونت‌های ویروسی و یا رشد پولیپ. مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی دلیل اصلی را مشخص خواهد کرد.

سردرد: سردرد مداوم از علائمی است که معمولا توسط بیماران اشتباه گرفته می‌شود. سردرد ممکن است در نتیجه‌ی یک مشکل سینوسی ایجاد شود، اما مواردی هم‌چون عفونت های حاد دستگاه تنفسی فوقانی، سینوزیت مزمن یا نا هنجاری های آناتومیک نیز می‌توانند باعث بروز سردرد شوند.

اغلب برای تشخیص عامل سردرد از سی تی اسکن استفاده می شود که عامل موثری در جهت تعیین درمان موثر آن می باشد.

آب‌ریزش بینی: اگر آب‌ریزش بینی مزمن باشد ممکن است مشکل از رفلاکس معده باشد.

آبسه پشت حلق: آبسه پشت حلق یک عفونت تهدید کننده حیاتی است که در فضای خالی بین بافتی پشت حلق می‌تواند ایجاد شود. این فضا بین مری و ستون فقرات گردن قرار دارد. این بیماری بیشتر بین سنین ۳ تا ۶ سالگی رخ می‌دهد.

پیر گوشی: با افزایش سن، سلول‌های عصبی گوش داخلی نیز مثل سایر اجزای بدن دچار ضعف و کم‌کاری می‌شوند. این سلول‌ها وظیفه تبدیل صوت به جریانی الکتریکی و انتقال آن به مغز را به‌عهده دارند. بدیهی است که با ضعیف شدن این سلول‌ها از میزان شنوایی فرد کاسته خواهد شد. موارد زیر نیز جهت مراجعه به دکتر گوش و حلق و بینی پیشنهاد می‌شوند

 • خونریزی های بینی
 • انواع سرطان های مرتبط
 • پولیپ بینی
 • التهاب حنجره
 • و موارد مشابه

محتوای تخصصی گوش و حلق و بینی در مجله اینترنتی دکتردکتر

ما در مجله دکتر دکتر بنا به شایع بودن بیماری های گوش حلق بینی و تعدد بیماری های آن سعی بر معرفی و آشنا نمودن شما عزیزان با بیماری و مشکلاتان را داریم. هدف مجله و سامانه دکتردکتر این است که شما با بیماری های گوش حلق بینی آشنا شوید و با شناخت کافی از مشکلتان و روند درمانی آن، به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

[widget id=”hitmag_grid_category_posts-7″]

تمامی مطالب ارائه شده در مجله از سرشناس ترین منابع پزشکی دنیا استخراج شده اند. در نظر داشته باشید مجله سلامت دکتردکتر و هیچ مجله سلامت دیگری نمی تواند به شما نسخه ای تجویز کند، ممکن است علائم، عوارض و روش های درمانی متفاوت اما در ظاهر یکسانی را مشاهده کنید که تصمیم نهایی توسط پزشک شما باید انجام شود و با مطالعه مطالب حیطه سلامت هیچ تصمیم خودسرانه‌ای نگیرید و همه را طبق هماهنگی با پزشک خود پیگیری کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیشتر در قسمت نظرات سوال خود را برای ما بنویسید که تا حد امکان پاسخ‌گوی مناسب شما باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *