لیست بهترین پزشکان ارتوپد کشور

ارتوپدی یک شاخه پزشکی است که با اصلاح ناهنجاری‌ها یا اختلالات عملکردی سیستم اسکلتی، به ویژه ستون فقرات و ساختار مرتبط، رباط‌ها و عضلات مرتبط است. شرایط زیادی وجود دارد که بر سیستم اسکلتی عضلانی بدن تأثیر می‌گذارد و نیاز به مراقبت‌های بالینی توسط یک پزشک متخصص ارتوپد دارد. ارتوپدی یک تخصص پزشکی است که بر تشخیص، اصلاح، پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به ناهنجاری‌های اسکلتی اختلالات استخوانی، مفاصل، عضلات، لیگامان، تاندون‌ها، اعصاب و پوست تمرکز دارد. این عناصر سیستم عضلانی اسکلتی را تشکیل می دهند.

سیستم عضلانی اسکلتی بدن یک سیستم پیچیده از استخوان‌ها، مفاصل، لیگامان، تاندون‌ها، عضلات و اعصاب است و به شما امکان می دهد که حرکت، کار و فعالیت داشته باشید.

متخصص ارتوپد خوب

یک پزشک ارتوپد متخصص در مسائل، بیماری‌ها و جراحات مربوط به سیستم عضلانی اسکلتی است. این پزشکان نقش مهمی را در تشخیص، درمان، پیشگیری و توانبخشی بیماری اسکلتی عضلانی بازی می کنند. پزشکان ارتوپدی روی شیوه‌های تخصصی برای درمان عفونت‌ها، آسیب‌های ورزشی، استخوان‌های شکسته، مشکلات مفصلی (به عنوان مثال، آرتریت)، شرایط مادرزادی، شرایط دژنراتیو (مثلا پوکی استخوان) و تومورهای استخوانی کار می کنند.


متخصص ارتوپد

اهمیت ارتوپدی

ارتوپد از روش‌های پزشکی، فیزیکی و توانبخشی و همچنین عمل جراحی استفاده می کند و در تمام جنبه‌های مراقبت‌های بهداشتی مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی نقش دارد. این تخصص وسعت باور نکردنی و زیر شاخه‌های متنوعی دارد. پزشکان ارتوپدی درمان انواع مختلفی از بیماری‌ها و شرایط را انجام می‌دهند. از جمله این موارد می‌توان به شکستگی‌ها و جابجایی‌ها، رباط‌های پاره شده، انحرافات و آسیب‌های تاندون پاره شده، عضلات کش آمده و دیسک‌های شکسته، سیاتیک، کمر درد، زانو درد، آرتروز و پوکی استخوان، تومورهای استخوانی، دیستروفی عضلانی و فلج مغزی، ناهنجاری‌های انگشتان دست و پا و ناهنجاری‌های رشد نابرابر اشاره کرد.

به طور کلی، ارتوپد‌ها در موارد زیر مهارت دارند:

 • تشخیص آسیب یا اختلال سیستم اسکلتی عضلانی
 • درمان با دارو، ورزش، جراحی و سایر برنامه‌های درمانی
 • توانبخشی با توصیه تمرین یا فیزیوتراپی برای بازگرداندن حرکت، قدرت و عملکرد
 • ارائه‌ اطلاعات و برنامه‌های درمان برای جلوگیری از آسیب بیشتر یا کند کردن پیشرفت بیماری

متخصص ارتوپد

به طور معمول تا حدود ۵۰ درصد از عمل ارتوپدی به مدیریت غیر جراحی یا پزشکی آسیب یا بیماری اختصاص داده شده است و ۵۰ درصد به مدیریت جراحی اختصاص دارد. جراحی ممکن است برای بازگرداندن عملکرد از دست رفته در نتیجه آسیب یا بیماری استخوان، مفصل، عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، اعصاب و پوست باشد.

ارتوپد همچنین با سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی همکاری کرده و اغلب بعنوان یک مشاور به سایر پزشکان عمل می‌کند.

با کدام علائم به متخصص ارتوپدی مراجعه کنم

اگر در معرض هر گونه درد مچ پا، زانو، قوزک پا، شانه یا پشت قرار داشته باشید، باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید. علائم دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • دشواری استفاده از آن قسمت خاص بدن برای انجام کارهای روزانه (به عنوان مثال، راه رفتن به سمت پله‌ها یا حمل سبد مواد غذایی)
 • درد در ماهیچه‌ها، تاندون‌ها یا مفاصل که بیش از چند روز ادامه دارد
 • درد مشترک که در طول دوره استراحت شدیدتر می شود
 • تورم یا کبودی در اطراف مفصل یا محل آسیب
 • طیف محدودی از حرکت، مانند عدم توانایی صاف کردن پشت
 • ناهنجاری مفصلی
 • علائم عفونت شامل گرما، التهاب، تب یا قرمزی پس از آسیب دیدن
 • هر گونه علائم غیر معمول در منطقه درد

پزشکان ارتوپدی از عمل جراحی به عنوان آخرین راه حل برای مسائل اسکلتی عضلانی استفاده می کنند. آنها هر کاری می کنند تا هرچه بیشتر به درمان‌های کمتر تهاجمی مانند دارو و فیزیوتراپی بپردازند. هنگامی که این درمان‌ها دیگر برای درد و سایر علائم کمکی نمی کنند، ممکن است جراحی را توصیه کنند.

متخصص ارتوپد

زیر شاخه‌های ارتوپدی

به علت گسترش انفجارگونه علوم در همه شاخه‌ها از جمله ارتوپدی، تخصص ارتوپدی به زیر شاخه‌هایی تقسیم شده است و بسیاری از متخصصان ارتوپد فعالیت کاری خود را به یک زیر شاخه محدود کرده‌اند. آنها به این طریق سعی می‌کنند بیشترین تمرکز خود را در یک زمینه بگذارند تا علم و تجربه بیشتری را در آن کسب کنند. این زیر شاخه‌ها عبارتند از:

 • جراحی دست
 • جراحی شانه و آرنج
 • جراحی ستون مهره
 • جراحی لگن و مفصل ران
 • جراحی زانو
 • جراحی پا
 • جراحی ارتوپدی کودکان
 • حراجی تومورهای سیستم حرکتی
 • جراحی تروما و آسیب‌های اسکلتی
 • جراحی آسیب‌های ورزشی

البته همه زیر شاخه‌های تخصصی ذکر شده فقط محدود به ارتوپدی نیستند.

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

یافتن بهترین دکتر ارتوپد اهمیت زیادی دارد اما شاید آشنایی کاملی برای یافتن راه مناسب برای جستجوی متخصصان ارتوپد نداشته باشید. گستردگی و چند شاخه بودن تخصص ارتوپدی و اهمیت این تخصص در سطح سلامت مردم، ما را برآن داشت تا لیستی از بهترین و مجرب‌ترین متخصص‌های ارتوپدی را برای حل مشکل و بیماری شما تهیه کنیم. سامانه نوبت دهی دکتر دکتر لیست بهترین پزشکان ارتوپد را برای هم استانی‎‌ها و هموطنان عزیزمان فراهم کرده است.

بهترین متخصص ارتوپد در شهرستان‌ها

با توجه به اهمیت تخصص ارتوپدی در کشور و تنوع بیماری‌های مرتبط به این تخصص و شیوع نسبتا رایج بیماری‌های مربوط به آن در سطح کشور، انتخاب یک متخصص خوب برای درمان بیماری اهمیت ویژه ای دارد. ما در سامانه نوبت دهی دکتر دکتر جهت بالا بردن آگاهی شما و شناخت بهتر شما از متخصصان ارتوپدی، لیستی از بهترین متخصصان ارتوپدی علاوه بر تهران، در شهرستان‌ها تدارک دیده ایم.

نوبت دهی پزشکان ارتوپد

اگر از مشکلات و علائم بیماری‌های ارتوپدی رنج می برید و دنبال متخصص برای درمان هستید. ما برای شما لیست بهترین متخصص‌های ارتوپدی را معرفی می کنیم. با مطالعه بیوگرافی و سایر اطلاعات پزشکان می‌توانید بهترین تصمیم را در انتخاب پزشک خود داشته باشید و از سامانه نوبت دهی دکتر دکتر سریعا و به راحتی نوبت بگیرید.

محتوای تخصصی ارتوپدی در مجله دکتر دکتر

ما در مجله دکتر دکتر بنا به شایع بودن بیماری‌های ارتوپدی و تعدد بیماری‌های دستگاه اسکلتی و عضلانی بدن، سعی بر معرفی و آشنا کردن شما عزیزان با مشکلات و اختلالات ارتوپدی داریم. هدف مجله و سامانه دکتردکتر این است که شما با بیماری‌های ارتوپدی آشنا شوید و با شناخت کافی از مشکلتان و روند درمانی آن، به متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

[widget id=”hitmag_grid_category_posts-11″]

تمامی مطالب ارائه شده در مجله از سرشناس ترین منابع پزشکی دنیا استخراج شده اند. در نظر داشته باشید مجله سلامت دکتردکتر و هیچ مجله سلامت دیگری نمی‌تواند به شما نسخه‌ای تجویز کند، ممکن است علائم، عوارض و روش‌های درمانی متفاوت اما در ظاهر یکسانی را مشاهده کنید که تصمیم نهایی توسط پزشک شما باید انجام شود و با مطالعه مطالب حیطه سلامت هیچ تصمیم خودسرانه‌ای نگیرید و همه را طبق هماهنگی با پزشک خود پیگیری کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیشتر در قسمت نظرات سوال خود را برای ما بنویسید که تا حد امکان پاسخ‌گوی مناسب شما باشیم. علاوه بر آن، قسمت مشاوره رایگان پزشکی و پرسش و پاسخ نیز آماده‌ی دریافت سوالات شما عزیزان و دریافت مشاوره از برترین پزشکان کشور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *