لیست بهترین پزشکان اطفال کشور

کودکان به علت سیستم ایمنی ضعیف بدن، مستعد ابتلا به بیماری هستند. ابتلا به انواع و اقسام بیماری‌ها بخشی از دوران کودکی همه را شامل می‌شود چرا که تعدادی از بیماری‌های ویروسی یا باکتریایی به طور معمول در این دوران به بدن هجوم می‌آورند. مطمئنا پیش‌آگهی از این بیماری‌ها و شناخت دکتر متخصص کودکان یا اطفال می‌تواند در پیشگیری و کنترل بیماری‌ها موثر واقع شود.

تخصص اطفال یا پزشکی کودکان که از شاخه‌های اصلی پزشکی است، به طور اختصاصی به مسائل رشد و بیماری‌های کودکان می‌پردازد و نیاز کودکان را به پزشک متخصص و نیاز والدین را به مشاور رشد کودک رفع می‌کند.

با کمی‌تامل در خصوص سلامت کودک و لزوم شناخت تخصصی بیماری‌های آنها متوجه خواهید شد که کودکان نیاز دارند در مواقع بیماری به متخصص خودشان مراجعه کرده تا درمان بهتری را دریافت کنند. تخصص اطفال در واقع در بردارنده‌ نکات تندرستی کودک از زمان نوزادی تا بزرگسالی است. این بخش از پزشکی اساسا با تمام جنبه‌های رشد و پرورش کودک و شرایط او برای محقق شدن تمام ظرفیت‌هایش برای رشدی سالم تا بزرگسالی سروکار دارد.

سلامت کودکان در گذشته بخشی از طب بزرگسالان بود که در قرن نوزده و ابتدای قرن بیستم به عنوان رشته تخصصی در پزشکی در نظر گرفته شد. افزایش تدریجی آگاهی از این حقیقت که بیماری‌های کودکان با بزرگ سالان متفاوت است، نقش عمده‌ای در تخصصی شدن این رشته داشت. در این زمان بود که پزشکان فهمیدند واکنش‌های انسان به بیماری، دارو‌ها و محیط، بستگی زیادی به سن او دارد.

متخصص اطفال

 متخصص اطفال خوب

متخصص اطفال پزشکی است که از زمان تولد تا زمان بزرگسالی به مراقبت از کودکان می‌پردازد. این وظایف عبارتند از معاینات معمول و درمان کودکان مبتلا به بیماری‌های جزئی. همچنین پزشک متخصص کودکان به مسائل مربوط به رشد و همچنین مشکلات سلامتی کودک که هر دو حاد و مزمن هستند، می‌پردازد. والدین معمولا یک متخصص کودکان برای کودکشان انتخاب می‌کنند و در طول دوران کودکی به همان پزشک مراجعه می‌کنند. در نتیجه، بیشتر متخصصان کودکان در عمل، خصوصی فعالیت می‌کنند.

متخصصان اطفال باید مهارت‌های فردی را توسعه دهد، زیرا بیماران بالغ نیستند. این عمل کمک می‌کند تا ارتباط خوبی با کودکان برای پیشبرد روند درمان بیماری‌ها داشته باشند. یکی از بزرگترین تصمیماتی که قبل از تولد نوزاد برای والدین ایجاد می‌شود، انتخاب متخصص کودکان مناسب است. قبل از اینکه جستجو را شروع کنید، چند دقیقه وقت بگذارید تا دقیقا کاری را که این نوع دکتر انجام می‌دهد، یاد بگیرید. این به شما کمک می‌کند که انتخاب خوبی داشته باشید و می‌دانید که در مراجعه به متخصص اطفال چه چیزی روی خواهد داد.


متخصص کودکان و اطفال

کار متخصص اطفال

متخصصان اطفال با ارائه مراقبت‌های جسمی، روحی و عاطفی به بیماران خود، با سلامتی نوزادان، کودکان و نوجوانان سروکار دارند. آن‌ها آزمایش‌های تشخیصی را برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به وضعیت پزشکی بیمار انجام می‌دهند و برای درمان بیماری‌ها، اختلالات و آسیب‌ها، معالجه و دارو و واکسیناسیون را انجام می‌دهند. آن‌ها همچنین کودکانی را که دچار آسیب‌های جزئی، مشکلات حاد و مزمن سلامت و رشد فیزیولوژیکی و روانی و مشکلات تکاملی هستند، درمان می‌کنند.

متخصصان اطفال، کودکان و والدین یا سرپرستان آن‌ها را در مورد رژیم غذایی، بهداشت و پیشگیری از بیماری راهنمایی و هدایت می‌کنند. حوزه کاری طب کودکان یک حوزه تخصصی مشترک است. یعنی اگر بیماران علائم یک بیماری وخیم را نشان دهند، متخصصان کودکان در امر مراقبت‌های اولیه آن‌ها را به یک پزشک متخصص ارجاع می‌دهند تا بتوانند این مشکل را به‌طور مؤثر بررسی کنند. حوزه طب کودکان یک حوزه بسیار وسیع است که شامل مطب عمومی‌در زمینه انکولوژی کودکان می‌شود و از این ‌رو نیاز به تلاش مشترک در میان متخصصان پزشکی دارد.متخصص اطفال

پزشک متخصص اطفال برای مراقبت از فرزندتان:

  • معاینات فیزیکی را انجام می‌دهد.
  • واکسیناسیون فرزندتان را انجام می‌دهد.
  • اطمینان حاصل می‌کند که کودک در مراحل رشد، رفتار و مهارت‌ها قرار دارد.
  • بیماری‌های کودک، عفونت‌ها، جراحات و سایر مشکلات سلامتی کودک را تشخیص می‌دهد و درمان می‌کند.
  • اطلاعات مربوط به سلامت، ایمنی، تغذیه و نیازهای تناسب اندام فرزندتان را به شما می‌دهد.
  • سوالات شما را درمورد رشد کودک پاسخ می‌دهد.

در خصوص چه مشکلاتی به متخصص اطفال مراجعه کنیم

درحالی‌که واکسن‌ها از بروز برخی بیماری‌ها در کودکان ممانعت می‌کنند اما بسیاری دیگر از بیماری‌ها هنوز وجود دارند که تهدیدی برای سلامتی کودک محسوب می‌شوند. این بیماری‌ها از عفونت‌های شایعی چون دیفتری تا بیماری‌های مرموزی چون کاوازاکی هستند. ابتلا به انواع و اقسام بیماری‌ها بخشی از دوران کودکی را شامل می‌شود چرا که تعدادی از بیماری‌های ویروسی یا باکتریایی به طور معمول در این دوران به بدن هجوم می‌آورند. مطمئنا پیش‌آگهی از این بیماری‌ها می‌تواند در پیشگیری و کنترل آنها موثر واقع شود.

برخی از این بیماری‌ها در زیر برای آشنایی شما آورده ایم:

RSV سرخجه بیماری کاوازاکی
عفونت گوش سیاه سرفه آبله مرغان
چسب گوش مننژیت سرخک
دیفتری استرپتوکوکس گلو اوریون
بیماری دست پا دهان تب مخملک عفونت قارچی یا کرم حلقه‌ای
چشم صورتی سندرم ری بیماری لایم
بیماری پنجم عفونت استافیلوکوک/ MRSA آنفولانزا
روتا ویروس زرد زخم آلرژی فصلی

بهترین متخصص اطفال در تهران

یافتن بهترین دکتر اطفال اهمیت زیادی برای والدین دارد تا سلامت فرزند خود را تامین کنند، اما شاید آشنایی کاملی برای یافتن راه مناسب برای جستجوی متخصصان اطفال نداشته باشید. اهمیت تخصص کودکان و نیاز جامعه به تشخیص و دسترسی آسان به متخصص کودکان، ما را برآن داشت تا لیستی از بهترین و مجرب ترین متخصص‌های کودکان را برای حل مشکل و بیماری کودک شما تهیه کنیم. سامانه نوبت دهی دکتر دکتر لیست بهترین پزشکان اطفال را برای هم استانی‎‌ها و هموطنان عزیزمان فراهم کرده است.

بهترین متخصص اطفال در شهرستان‌ها

با توجه به اهمیت تخصص اطفال و سطح سلامت کودکان و نوزادان و شیوع نسبتا رایج بیماری آنها در سطح کشور، انتخاب یک متخصص خوب برای درمان بیماری کودکان اهمیت ویژه ای دارد. ما در سامانه نوبت دهی دکتر دکتر جهت بالا بردن آگاهی شما و شناخت بهتر شما از متخصصان اطفال، لیستی از بهترین متخصصان کودکان کشور را علاوه بر تهران، در شهرستان‌ها تدارک دیده ایم.

نوبت دهی پزشکان کودکان

اگر کودک شما بیمار است و از مشکلات و علائم بیماری‌های کودکان رنج می‌برد و به دنبال متخصص برای درمان او هستید. ما برای شما لیست بهترین متخصص‌های اطفال را معرفی می‌کنیم. با مطالعه بیوگرافی و سایر اطلاعات پزشکان می‌توانید بهترین تصمیم را در انتخاب پزشک معالج داشته باشید و از سامانه نوبت دهی دکتر دکتر سریعا و به راحتی نوبت بگیرید.

محتوای تخصصی اطفال در مجله دکتر دکتر

ما در مجله دکتر دکتر بنا به شایع بودن بیماری‌های اطفال و اهمیت آنها برای والدین سعی بر معرفی و آشنا کردن والدین و شما عزیزان با بیماری و مشکلات کودکان داریم. هدف مجله و سامانه دکتردکتر این است که شما با بیماری‌های کودکان آشنا شوید و با شناخت کافی از مشکلات دلبندتان و روند درمانی، به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

[widget id=”hitmag_grid_category_posts-12″]

تمامی‌مطالب ارائه شده در مجله از سرشناس ترین منابع پزشکی دنیا استخراج شده اند. در نظر داشته باشید مجله سلامت دکتردکتر و هیچ مجله سلامت دیگری نمی‌تواند به شما نسخه‌ای تجویز کند، ممکن است علائم، عوارض و روش‌های درمانی متفاوت اما در ظاهر یکسانی را مشاهده کنید که تصمیم نهایی توسط پزشک شما باید انجام شود و با مطالعه مطالب حیطه سلامت هیچ تصمیم خودسرانه‌ای نگیرید و همه را طبق هماهنگی با پزشک خود پیگیری کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات و راهنمایی بیشتر در قسمت نظرات سوال خود را برای ما بنویسید که تا حد امکان پاسخ‌گوی مناسب شما باشیم. علاوه بر آن، قسمت مشاوره رایگان پزشکی و پرسش و پاسخ نیز آماده‌ی دریافت سوالات شما عزیزان و دریافت مشاوره از برترین پزشکان کشور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *