لیفت صورت به کمک نخ ؛ راه کاری برای جوانسازی پوست

  • 1397-03-20
  • ۱۷۵۸ بازدید
  • 0

لیفت صورت و استفاده از نخ های خاردار و در صورت که امروزه انقلاب عظیمی در جوان سازی و کشیدن پوست بر پا کرده اند، بسیار راحت تر و کم عارضه تر از سایر عمل های جراحی صورت می باشند، که تا کنون صورت گرفته است. در این مقاله بر روی روش های زیبا سازی صورت با تمرکز بر روی نخ خاردار و انواع ان که در تمامی نواحی صورت از جمله: چانه، ابرو،گردن و گونه به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد متمرکز می شویم.

لیفت صورت به کمک نخ خاردار

با گذشت زمان، ساختار چهره ما دچار تضعیف می شود و چربی صورت کاهش می یابد. مناطق اسیب دیده معمولا در ناحیه گونه ها، ابروها، چشم ها و چانه و گردن می باشد که باید اعتراف کرد کل صورت با تضعیف چربی ها، تغییر شکل قابل توجهی را از خود بروز  می دهد که باید به فکر جایگزین کرد چربی، ترمیم کردن و یا بهتر است پیشگیری باشیم.

علاوه بر چربی های پوست، بافت های هم بند و خواصیت الاستیسیته صورت هم دست خوش تغییر قرار می گیرد و پوست را دچار شکنندگی و چروک می کنند.

روش لیفت صورت با کمک نخ های خاردار را میتوان در یک یا دو ساعت انجام داد. این روش که اغلب با یک بی حسی موضعی صورت می گیرد و در طی جراحی مذکور پزشک متخصص با استفاده از برش های کوچک ساخته شده در منطقه هدف، نخ های نازک را به صورت وارد می کند.

این رشته ها به بافت پوست متصل می شوند و پس از آن به عقب بر می گردند تا صورت را صاف و کشیده کنند. تقریبا بلافاصله، مناطق تحت درمان با کمی افزایش و کشیدگی قابل رویت می باشند، و افتادگی و چروک هایی که تا ساعتی پیش در صورت خود را نشان می دادند الان با ظاهری کمتر دیده می شوند و ظاهر پوست جوان تر می شود.

این روند بهبودی به مرور زمان بیشتر می شود و نخ ها جذب صورت شده و صورت را جوان تر می کنند. تنها ایرادی که دارد این است که باید بین یک الی دو سال این روند صورت بگیرد تا ماندگاری حاصل شود.

از آنجا که بیماران معمولا در طول این روش به طور کامل آگاهی خود را  دارند، می توانند در صورت صلاح دید دکتر جراح، می توانند چشم های خود را پوشش کامل دهند. در ارتباط با زخم ها باید گفت که تقریبا نامرئی هستند و ظرف چند روزی ترمیم می یابند.

لیفت صورت ؛ به همراه خط کشی (تراز کردن)

در روش لیفت کردن به همراه نخ ، پزشک جراح قبل از دست به کار شدن، یک نقشه بر روی چهره شما طراحی می کند در واقع نواحی که باید دستخوش تغییر واقع شوند را برای خود به مانندی طراحی قبل از نقاشی انجام می دهد تا روند کلی کار دستش بیاید.

همچنین برخی از متخصصان بر روی کامپیوتر با کمک فتوشاپ و طراحی بر روی صورت نواحی را که نیاز به ترمیم دارد را بررسی می کنند و در این مسیر از خود بیمار هم کمک گرفته می شود و از او نظر خواهی می کنند که همه چیز طبق میل و علاقه او پیش برود و در صورت وجود مشکل، دکتر او را در جریان بگذارد.

چه کسانی برای لیفت صورت با نخ مناسب هستند؟

بهترین کاندیداها برای روش لیفت کردن صورت به همراه نخ از سن ۳۰ سالگی تا ۶۰ سالگی می باشد. که دارای تناسب مناسب پوست هستند. اکثر افراد در معرض چاقی چهره و گردن هستند که در برخی مواقع پوست بی نهایت شل شده و چندان خوشایند نیست که در این صورت نیاز به جوان سازی پوست می باشد و بهترین روش بدون اینکه عارضه ای را در بر داشته باشد استفاده از نخ های خاردار در روش لیفت صورت می باشد.

نکته دیگر اینکه: اگر علائم پیری نسبتا کم می باشد، یک لیموترش می تواند راه خوبی برای بهبود اثار باقی مانده از لوازم آرایشی باشد، همچنین سایر ماسک های صورت که بیشتر برای پیشگیری مناسب هستند، جهت جلوگیری از عوارض جانبی  و دیگر عوارض جانبی بالقوه، که بعضی اوقات پس از اقدامات جراحی زیبایی رخ می دهد.

هزینه های لیفت صورت با نخ چگونه است؟

از آنجاییکه این نوع عمل زیبایی بدون بیهوشی است و زمان زیادی را هم در بر ندارد ،معمولا هزینه حاصله بسیار کمتر از عمل زیبایی صورت است. در واقع، جوان سازی چهره با توجه به این روش جدید و پیشرفت تکنولوژی بسیار کمتر از گذشته و سایر عوامل جراحی می باشد. همچین می توانید قیمت اصلی و دیگر مخارج را از خود پزشک متخصص بپرسید.

پزشک معمولا اطلاعات دقیق تر ومختص به هر ناحیه را به شما خواهد داد.  قیمت ها و شرایط لیفت صورت با توجه  به یک سری از عوامل مورد نیاز در  عمل جراحی صورت می گیرد.

انواع نخ در لیفتینگ صورت

تعداد زیادی از شرکت های تولیدی، پیشگامان جراحی لیفتینگ و جراحان در سراسر جهان  با استفاده از نخ های خاردار موجود و تولیدی خود جراحی را انجام می دهند که همه با استاندارد بهداشت جهانی همخوانی دارد اما معمولا دو تا از نخ های اساسی و پر کاربردلیفت صورت موجود می باشد که در زیر ان ها را معرفی می کنیم:

نوع اول:

دو طرف ناحیه مد نظر بدون نقاط قوس در یک سوزن توخالی قرار داده می شوند. این موضوع باعث می شود که ناحیه مد نظر به خوبی جهت گیری شود و سپس تنظیم شود.

نوع دوم:

رشته های خاردار یک طرفه که در نقطه پایانی ، بالاتر از سطح منطقه مورد نظر قرار می گیرد و میزان تنظیم شدگی را مشخص می کنند.از  نمونه این نخ می توان به نخ سیلوییت  اشاره کرد.

انواع دیگر نخ های لیفت صورت

 PDO-COG

نخ کاگ ، نخ تک رشته ای است که واجد خارهای بسیار ظریفی می باشد این برجستگی ها باعث افزایش سطح تماس میشود که خود موجب التهاب و کلاژن سازی  بیشترمی گردد و از طرفی با قلاب شدن به پوست امکان لیفت سریع را ایجاد می کند. این نخ گرانتر و موثرتر از بقیه انواع نخ  می باشد.

Polyglycolide

استفاده از این نوع نخ دو مزیت دارد اول اینکه چند رشته ای هستند و باعث التهاب بیشتری در پوست میشود.

دوم اینکه  این نخ به همراه خود گلیکولیک اسید دارد که آنهم در نهایت باعث افزایش التهاب و کلاژن سازی  بیشتر می شود.

در مجموع این نخها ۱۰ درصد بیشتر از نخ های دیگر التهاب ایجاد می کنند و نتایج بهتری دارند

Hurricane

در این سیستم نخ به شکل مارپیچ کار گذاشته می شود لذا به همین دلیل طول بیشتری از نخ داخل بافت می گردد که خود باعث التهاب و کلازن سازی بیشتر می شود. این نخ ها نیز اثرات بیشتری در لیفت دارند و درکنار نخ های کاگ بسیار مورد استفاده برای لیفت هستند

بدیهی است که التهاب بیشتر موجب کلاژن سازی و خون رسانی بیشتر میگردد . این سوزنها و نخها وابسته به محل کارگزاری که میتواند صورت یا بدن باشد در ضخامتهای مختلف و با طولهای مناسب  هر محل موجود باشند.

روش لیفت صورت با کمک نخ ها یکی از روش های جدید می باشد که بسیار کم عارضه هستند و تنها بعد از جراحی مقداری تورم و قرمزی حاصل می شود که ظرف دو الی سه روز بر طرف می شوند. این روش بسیار مدرن می باشد. در کشور ما هنوز به صورت یک روش جا افتاده صورت نگرفته و در صورت تمایل با انجام روش ها و تحقیقات موثر اقدام فرمایید.

 

برگرفته از سایت:

لیفتینگ پوست

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «لیفت صورت به کمک نخ ؛ راه کاری برای جوانسازی پوست»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر