مهم ترین نکاتی که قبل از کاشت مو باید در نظر بگیرید

  • 1397-05-02
  • ۱۳۵۲ بازدید
  • 0

کاشت مو یکی از  تصمیمات بزرگ فردی  است که به دلایل متعدد انجام می شود. هزینه پ کاشت مو با کیفیت بالا می تواند هزینه قابل توجهی را برای بسیاری  از متقاضیان رقم بزند. یک  کاشت مو   ناموفق می تواند اثرات مخرب زیادی بر روی بیمار هم از نظر روان شناختی و هم جسمی داشته باشد.  در این مقاله به مبحث کاشت  و نکاتی که قبل از ان باید در نظر بگیرید پرداخته می شود.

آیا به  کاشت مو نیاز دارید؟

هیچ کس نیازی به  کاشت مو ندارد، جراحی و کاشت یک روش انتخابی است. اگر ریزش مو باعث ایجاد نگرانی در  شما شده، با یک متخصص پوست و مو  صحبت کنید. آنها از طریق گزینه های مختلف  درمان با شما صحبت خواهند کرد.

علت ریزش موی شما

دلایل بسیاری زیادی برای ریزش مو وجود دارد، اما در اکثریت قریب به اتفاق،در مردان مبتلا به ریزش مو، علت آلوپسی آندروژنتیک ارثی است که معمولا به عنوان “طاسی الگوی مردانه” شناخته می شود. جراحی کاشت مو یک  درمان موثر و  دائمی برای  آلوپسی آندروژنتیک است.

سن شما

دلایل  الگوی ریزش مو قبل از عمل جراحی بررسی می شود. بنابراین،  به مردان جوان زیر 25 سال  که دچار ریزش مو شده اند، معمولا درمان پزشکی را پیشنهاد می کنند، که  بسیار موثر است.

عامل دوم تعیین شده در ارتباط با الگوی ریزش مو همان  سن  بیمار است که  برای  طراحی کاشت مو بسیار مهم و  تاثیر گذار است. یک بیمار مبتلا به الگوی ریزش مو در طول عمر خود قاعدتا با کاهش مو  مواجه می شود. طراحی کاشت مو یک عامل حیاتی برای جبران این روند است.

جایگزینی برای جراحی کاشت مو

درمان های پزشکی برای ریزش مو بسیار موثر است و برای همه قابل دسترس است. دو داروی تایید شده توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است که به عنوان درمان ریزش مو در بیش از 80٪ از کاربران مرد با ریزش مو اثبات شده است.

این درمان مؤثر است اما دائمی نیست. هنگامی که شما مصرف دارو را قطع می کنید، ریزش مو خود  ممکن است دوباره بر گردد.

هزینه کاشت مو

هزینه اجرای  کاشت مو  قابل توجه است، زیرا این فرایند نیاز به یک تیم از کارکنان پزشکی و تکنسین های بسیار متخصص دارد. ممکن است 18 تکنسین متخصص، پرستار و جراح در طول یک روش کاشت مو روی هر بیمار  شرکت داشته باشند.. هیچ روش ارزان قیمت برای ارائه این سطح تخصص وجود ندارد. بنابراین، اگر هزینه پیوند مو یکی از عوامل اصلی جهت تصمیم گیری شما در مورد اینکه آیا عمل جراحی را انجام  بدهید یا نه، ما به شدت توصیه می کنیم که به جای آن،  دیگر درمان های پزشکی را در نظر بگیرید. چرا که امکان دارد پیوند کاشت مو با کیفیت پایین پیامدهای جدی، منفی و بلند مدت را برای شما  به همراه داشته باشد.

مهارت و تجربه جراح کاشت مو شما

طراحی  کاشت مو برای دستیابی به یک پیوند مو  اصولی و درست امری بسیار ضروری است. مهارت و تجربه جراح شما در این فرایند برای نتیجه ی موفقیت آمیز حیاتی است. ویژگی های جسمی و روانی شما در کنار یک پزشک متخصص و اگاه کامل می شود و طراحی کاشت مو را به خوبی پیش می برد و نتیجه  موفقیت امیزی را در بر می گیرد. پس در ارتباط با جراح متخصص جهت کاشت مو خود بیشتر بپرسید و بدانید.

نوع جراحی – FUT یا FUE

کاشت مو

 

تفاوت بین FUT و FUE اساسا راه انتقال موهای اهدا کننده از پوست سر بیمار است. برای بسیاری از بیماران برنامه درمان بهینه شامل استفاده از هر دو تکنیک  است.. پیش از اینکه تصمیم بگیرید که چه تکنیک هایی را انتخاب کنید، مشاوره با جراح مشاور  و متخصص امری ضروری و مهم است.  . در مورد تفاوت بین FUT و FUE  باید بیشتر بدانید تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

عوارض یا خطر جراحی کاشت مو چیست؟

جراحی کاشت مو یک روش بسیار بی خطر برای بیمار است که به طور معمول بدون خطرات یا عوارض  است.  اما همان طور که گفته شد در انتخاب جراح مورد نظر دقت بیشتری باید داشته باشید، تا بهترین نتیجه را حاصل کنید.

چه مدت زمانی  می توانید  بعد از جراحی به کار بازگردید؟

بسته به نوع روش انجام شده و نوع کاری که شما  انجام می دهید، اغلب ممکن است طی چند روز به  کار خود بازگردید.اما معموار اکثر بیماران  بعد از حدود 3 روز به کار باز می گردند. همچنین بستگی به نظر و تصمیم جراح شما نیز دارد.

میزان موفقیت جراحی کاشت مو چیست؟

در افراد غیر سیگاری بین 95 تا 98 درصد از پیوند ها به طور موفقیت آمیز انجام می شود و رشد می کند و بالاترین استانداردهای بین المللی جراحی در روش پیوند مو  استفاده می شود، مانند مواردی که در HRBR استفاده می شود. در HRBR مطالعات ما نشان داده است که 98٪ از همه پیوند ها در نهایت با  رشد طبیعی مو همراه است.

برگرفته از سایت:

رشد مو

hrbr

 

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «مهم ترین نکاتی که قبل از کاشت مو باید در نظر بگیرید»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر