چند نکته که قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی باید بدانید

  • 1397-03-21
  • ۲۳۵۹ بازدید
  • 0

تغییرات صورت بعد از عمل بینی چگونه است؟‌ عمل بینی چه تاثیراتی دارد؟ در این مطلب به بررسی کامل جراحی زیبایی بینی می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی بینی یکی از اغلب عمل‌های زیبایی در جهان است. بینی شما یک ویژگی غالب در چهره شماست. هنگامی که بینی شما کج، بیش از حد بزرگ و یا حتی کوچک باشد، می‌تواند بر روی ظاهر صورت شما تاثیر  بگذارد و در صورت داشتن ویژگی‌های مطلوب بر زیبایی شما تاثیر چشم‌گیری بگذارد.

رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از عمل های جراحی زیبایی است که به تغییر بینی شما کمک می‌کند، به طوری که بسیار تاثیرگذار بر چهره و زیبایی چهره شما می‌باشد. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید که جراحی زیبایی بینی داشته باشید، لازم است که به چند نکته توجه داشته باشید.

هنگام عمل بینی به چه نکاتی توجه کنیم

انجام عمل‌های زیبایی امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده که عمل بینی هم در زمره‌ی این عمل‌ها قرار می‌گیرند. توصیه ی ما به افرادی که قصد انجام این عمل را دارند این است که با آگاهی کامل و مطالعه اقدام به این کار کرده و قربانی تبلیغات نشوند.

عمل زیبایی بینی؛ انتظارات واقعی داشته باشند

در حالی که شما ممکن است بینی خود را با یک بینی دیگر چون افراد مشهور و زیبا مقایسه کنید و با هدف تغییر و رسیدن به این خواسته دست به عمل زیبایی بینی بزنید، مطمئن باشید که رسیدن به همچین تشابه و هدفی دور از واقعیت است و ممکن است شما را وارد چالش بدی کند.

در صورت انجام این تشابه ممکن است وجود بینی مد نظر برای ساختار چهره شما اصلا مناسب نباشد. پس واقع بینانه تصمیم بگیرید و از پزشک متخصص خود درخواست های منطقی و معقولانه داشته باشید.

شما نیاز به استراحت دارید

در ارتباط با استراحت بعد از عمل باید گفت که استراحت بدین معنا نیست که شما امروز عمل کنید و ظرف مدت کوتاهی سر کار خود برگردید. توجه داشته باشید برای بهبودی کامل و رسیدن به نتیجه دلخواه باید از یک هفته الی ده روز مرخصی بگیرید.

ممکن است فورا ظاهرتان را دوست نداشته باشید

بلافاصله بعد از عمل زیبایی بینی خود را زود قضاوت نکنید. چرا که این زمان کوتاه نمی تواند نتایج حقیقی و واقعی را به درستی نشان دهد. در حالی که عوارض بعد از جراحی در هر بیماری متفاوت است اما نتایج شایع ان در اکثر بیماران وجود کبودی، تورم است. جای نگرانی نیست و باید یک سری نکات پزشکی مانند گرفتن سر رو به بالا، استفاده از ضد التهاب ها رعایت کنید و همچنین استراحت کافی بین هفت تا ده روز می تواند برای سر و حال شد کافی باشد. در ضمن ز انجام کار های سنگین مثل باشگاه رفتن خودداری کنید.

برای نتایج نهایی زمان لازم است

تورم و کبودی پس از یک هفته از بین می روند و بعد از چهار تا شش هفته، کل آن از بین خواهد رفت. اما برای آخرین اثاری که از تورم باقی می مانند و برای دیدن نتایج نهایی قابل مشاهده، ممکن است تا یک سال یا کمی بیشتر طول بکشد. صبر و حوصله در این روند زیبایی نقش بسزایی دارد.

عمل زیبایی بینی فقط برای زنان نیست

عمل بینی یا جراحی زیبایی به طور کلی فقط برای زنان نیست. مردان نیز می توانند این روش را انجام دهند. و به نظر می رسد مردان بیشتر و بیشتر برای جراحی زیبایی مشتاق شده اند، زیرا این تعداد از یک دهه گذشته  تا به الان بیش از 30  درصد افزایش داشته است!

همه کاندیدای ایده‌آل برای عمل زیبایی نیستند

کاندیدای ایده‌آل برای عمل زیبایی بینی کسی است که از ظاهر بینی خود ناراضی باشد. با این حال، شما باید سعی کنید که انعطاف‌پذیر باشید و انتظارات واقعی داشته باشید. به منظور درمان صحیح، باید به فکر سلامت کلی بدن خود نیز باشید و توصیه می‌شود سیگار را ترک کنید یا حداقل تا زمانی که ترک نکرده اید عمل جراحی را به تعویق بیندازید.

ملاحظاتی برای روش‌های دیگر

هنگام تغییر شکل بینی شما ممکن است پزشک متخصص ممکن است، عمل‌های ترمیمی و زیبایی دیگر را توصیه کند مثلا متناسب با بینی جراحی شده نیاز باشد تغییری در چانه ایجاد شود تا اعضا با هم همخوانی داشته باشند. پس برای اینگونه پیشنهادات دکتر که اصولی هم هستند خود را اماده کنید.

 ممکن است عمل ترمیمی ضروری باشد

حتی اگر عمل جراحی خوب انجام شود، ممکن است نیاز به جراحی مجدد جهت ترمیم وجود  داشته باشد. گاهی اوقات فرآیند بهبودی به اندازه برنامه ریزی شده پیش نمی رود. و نقص جزئی هنوز قابل مشاهده است. جراحی مجدد می تواند این نقص را اصلاح کند.

جراح مناسب انتخاب کنید

جراح بینی یک کار دشوار است که نیاز به یک دستیار ماهرانه نیز دارد. شما همچنین باید با فردی که چهره شما را قرار است تغییر دهد راحت باشید و شما قرار است با یکدیگر دست به یک تغییر اساسی و همیشگی بزنید  پس برای اینکه نتیجه ای خوشحال کننده را تجربه کنید باید با پزشک خود راحت و در عی حال منطقی باشید.

منابع:

emedicine.medscape

ncbi.nlm.nih.gov 

plasticsurgery

docshop

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «چند نکته که قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی باید بدانید»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر