10 توصیه مهم برای بیماران قلبی در سفرهای تابستانی

  • 1397-04-10
  • ۹۶۷ بازدید
  • 0
بیماران قلبی و مسافرت های تابستان

اگر شما مبتلا به یکی از بیماری های قلبی هستید، ممکن است برای برنامه ریزی تعطیلات تابستانی نگران باشید. نتایج تحقیقات  بر روی تاثیر گرما و بیماران قلبی نشان داده که  بیماری های قلبی به معنای پایان دادن به تعطیلات شما نیست. ما به برخی سوالات رایج درباره تاثیر گرما بر بیماران قلبی و سلامت آنها پاسخ می دهیم و توصیه های لازم را برای کاهش تاثیر گرما بر بیماران قلبی و وضعیت سلامت قلب را برای شما فراهم کردیم.

لذت سفر چیزی است که هر کس باید بتواند تجربه کند. سفر می تواند شما را با بسیاری از چالش های مختلف روبه رو کند از جمله تغییر رژیم غذایی و بهم خوردن ریتم خواب و خستگی. داشتن بیماری های قلبی توانایی های سفر را محدود می کند. داشتن یک بیماری قلبی به این معنا نیست که شما نمی توانید به سفر رفته و از اوقات فراغت خود لذت نبرید. با در نظر داشتن نکات ایمنی و رعایت توصیه های پزشکی می توانید با داشتن بیماری قلبی از سفر و مسافرت تابستانی خود لذت کافی را ببرید. ما در این مقاله برای بیماران قلبی در سفر نکاتی را جمع آوری کرده ایم

بیماران قلبی در سفر

اگر اخیرا دچار حمله قلبی یا جراحی قلب کردید یا به تازگی بیماری قلبی شما تشخیص داده شده یا در حال حاضر در معرض احتمال ابتلا به بیماری های قلبی هستید، توصیه می کنیم قبل از برنامه ریزی و یا سفر های تابستانی برای کاهش خطر، تمام جوانب را در نظر بگیرید و سفر خود تا زمانی که شرایط ثابت و بهتر شد و احساس خوبی داشتید به تعویق بیاندازید. طیف وسیعی از شرایط بدنی تحت تاثیر بیماری های قلبی قرار دارند. اکثر مبتلایان به بیماری های قلبی می تانند خود را با شرایط جدید تطبیق دهند، با این حال برای کاهش خطر و رعایت نکات ایمنی و کاهش تاثیر گرما بر بیماران قلبی در حین مسافرت های قلبی رعایت و انجام نکاتی که در زیر آمده برای بیماران قلبی توصیه می گردد.

با دکتر خود صحبت کنید

حتی زمانی که وضعیت قلب شما پایدار است و شما احساس خوبی دارید، راجب تاثیر گرما بر بیماران قلبی قبل از سفر با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند وضعیت شما را تشخیص دهند و اگر احیانا دچار اختلالی یا بیماری شدید به شما نکات ایمنی را گوشزد کنند.

مقصد خود را درست انتخاب کنید

انتخاب مقصد شما نیز ممکن است مهم باشد – برخی از اقلیم ها، به خصوص آنهایی که بسیار گرم یا بسیار سرد هستند، می توانند به طور بالقوه به قلب شما آسیب برسانند، ارتفاع بالا نیز می تواند تاثیر منفی بر عملکرد قلب داشته باشد. با دانستن تاثیر گرما بر بیماران قلبی و قلب شما می توانید مقصد درست را برای مسافرت خود انتخاب کنید.

داروهای مورد نیاز خود را بردارید

داروهای مورد نیاز خود را همراه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که برای کل مدت سفرتان کافی است. اگر دارو کمتری مصرف می کنید، قبل ازسفر حتما راجب دوز های مصرف با پزشک خود مشورت کنید. در طول سفر خود، داروهای خود را در فواصل زمانی مشابه همانطور که در خانه میخورید، مصرف کنید. به مقدار کافی داروهای مصرفی را که پزشک داده است به همراه داشته باشید و مراقب مصرف به موقع داروهای خود در هنگام سفر باشید.

زمانی را برای ورزش کردن تعیین کنید

فعالیت فیزیکی یکی از مولفه های اصلی زندگی شیوه زندگی سالم قلب است. یکی از راه های کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ورزش است. درصورت سفر با خودرو، حتی الامکان پاهای خود را حرکت داده و از انداختن پاها روی هم اجتناب کرده و در فواصل مناسب 1 تا 2 ساعت یکبار توقف کرده و به مدت 5 تا 10 دقیقه راه بروید. همچنین، زمانی که به مقصد رسید اگر هوا مساعد بود حتما پیاده روی کنید. سعی کنید هر روز مدت کوتاهی را به ورزش سبک بپردازید.

رژیم غذایی معمول قلب خود را دنبال کنید

رژیم منظم غذایی خود را ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که در طول سفر مقدار زیادی آب بنوشید تا از کمبود آب جلوگیری شود. در مصرف نمک در حین سفر توجه لازم را داشته باشد، اغلب غذاهای آماده شده در رستوران ها مقدار زیادی نمک را نسبت به آنچه که معمولا در وعده های غذای خانگی استفاده می شود، دارند. زمانی که سفر می کنید رژیم غذایی و تناسب اندام خود را اولویت دهید. از پرخوری در هنگام سفر خودداری کنید. رعایت مصرف چربی و نمک دو عامل اصلی و مهمی است که بیماران قلبی باید حین سفر آن را رعایت کنند. در صورتی که بیماران قلبی رژیم غذایی خود را رعایت نکنند، فشار خونشان افزایش می یابد.

بیماران قلبی در سفر

 

شماره های اضطراری را با خود حمل کنید

شماره دکتر خود را در حین سفر همراه داشته باشید، در صورتی که سوالی داشتید از راهنمایی های او بهرمند شوید. اگر پیش بینی می کنید که ممکن است نیاز به یک فوریت های پزشکی در سفر داشته باشید، قبل از سفر مراکز پزشکی نزدیک به مقصد خود را پیدا کنید. اطلاعات اورژانسي مربوط به شرايط خاص و بيماري هاي خود را هميشه با خود داشته باشید و اين اطلاعات را به افرداي كه آنها را مي شناسید بدهید.

سیگار نکشید

استعمال سیگار خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. از استعمال سیگار در تمامی مراحل سفر به طور جدی اجتناب شود و همراهان بیمار نیز در سفر باید از استعمال سیگار اجتناب کنند.

توصیه های لازم برای بیماران قلبی

 

 

مواظب سلامتی خود باشید

از حمل بار سنگین و طی کردن مسافت های طولانی به صورت پیاده به طور جدی اجتناب کنید. در حین سفر به صدا های بدن خود گوش دهید، هرگونه تغییر در وضعیت عادی خود را جدی بگیرید. بعضی از علائم حمله قلبی ممکن است شامل ناراحتی در سینه، ناراحتی یا درد در قسمت های دیگر بدن فوقانی یا تنگی نفس، عرق سرد، حالت تهوع یا سرگیجه باشد. به محض اینکه علائم یا نشانه های حمله قلبی را حس کردید، بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

به دلیل بالا رفتن دما در فصل تابستان و تاثیر گرما بر بیماران قلبی، سعی کنید در حین سفر بیشتر مراقب خود باشید. متاسفانه برخی از بیماران یا خانواده هایشان بردن داروها را فراموش می کنند و به علت اینکه گاهی در بین راه داروخانه وجود ندارد یا تعطیل است، چند وعده دارویی خود را نمی خورند و به محض اینکه از سفر باز می گردند یا حین سفر با مشکلات افزایش فشار خون یا قند خون مواجه می شوند که خود زمینه ساز بیماری های قلبی است. استفاده از کلاه، کرم های ضد آفتاب، عینک آفتابی و استفاده از چتر و لباس مناسب را فراموش نکنید. از حضور در مناطق بسیار شلوغ و پرجمعیت به طور جدی دوری نمایید. در صورت امکان، علائم حیاتی خود مثل تعداد ضربان قلب و یا فشارخون خود را در مقصد توسط فردی که آگاه و قابل اطمینان است و یا شخصا کنترل کنید.

در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید

برای کاهش تاثیر گرما بر بیماران قلبی واجب است که بین ساعات اوج تابش خورشید از بیرون رفتن های غیر واجب خود داری شود. در هوای گرم نوشیدن آب بیشتر برای جلوگیری از کم آبی بدن ضروری است. سعی کنید اگر به مناطق گرمسیری سفر کردید حتما مقدار آب بیشتری را در طول روز بنوشید. از لباس های مناسب برای کاهش عرق کردن استفاده کنید.

پیشاپیش برای سفر هوایی برنامه ریزی کنید

از مشکلات سفر با هواپیما می توان به قرار گرفتن هواپیما در ارتفاع بالا، رطوبت کم هوا در ارتفاع بالا، لرزش های هواپیما، تغییر در ریتم دوره ای بدن مثل سیکل خواب و بیداری و همچنین بروز بیماری حرکت که همراه با تهوع، استفراغ و سرگیجه است، نام برد. بیماران قلبی باید طی سفر، تلفن تماس پزشک معالج و تعداد کافی از نمونه داروهای مصرفی را درهنگام پرواز و یا سفر همراه داشته باشند.

قبل از سفر لازم است بیمار با پزشک معالج خود راجع به امکان انجام سفر با هواپیما مشورت کنید و نظر وی را جویا شوید. اگر شما مبتلا به بیماری های قلبی هستید و قلب شما در وضعیت پایدار باشد، کاهش شدید میزان اکسیژن در هواپیما نباید هیچ مشکلی ایجاد کند. با این حال، اگر علائم شما به تازگی بدتر شده باشد، پزشک ممکن است اکسیژن مکمل را برای پرواز شما توصیف کند.

چنانچه سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات درج کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی سوال شما باشیم.

برگر فته از:

آیا بیماران قلبی می توانند به مسافرت بروند؟

نکات ایمنی که بیماران قلبی در حین سفر باید رعایت کنند

 

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «10 توصیه مهم برای بیماران قلبی در سفرهای تابستانی»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر