8 توصیه ضروری به بیماران قلبی در فصل تابستان

  • 1397-04-30
  • ۷۹۴ بازدید
  • 0
توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان

با فرا رسیدن تابستان و بالا رفتن دما اگر وقت خود را در خارج از منزل صرف می کنید، آفتاب سوختگی نباید تنها نگرانی شما باشد: مهم است که تاثیر گرما و رطوبت بر روی سلامتی خودتان و سلامت قلب را بدانید. اگر مبتلا به بیماری های قلبی هستید،باید خطرات گرما بر قلب و احتمال شدید تر شدن بیماری  شما در اثر  گرما را بدانید و توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان را رعایت کنید. ما در این مقاله توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان را جمع آوری کردیم.

کارشناسان می گویند که آب و هوای گرم می تواند برای افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و افرادی که داروهای خاصی برای شرایط مانند فشار خون بالا و افسردگی مصرف می کنند خطرناک باشد. افراد مبتلا به بیماری های قلبی برای حفظ سلامتی و وضعیت قلبی خود باید یک سری اقدامات لازم را انجام دهند. حتی افراد سالم نیز در فصول گرما سال، ممکن است دچار مشکلاتی شوند. ما در این مقاله توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان را جمع آوری کردیم تا با مطالعه آن بتوانید بهتر از خودتان در مقابل گرمای تابستان محافظت کنید.

توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان

به طور کلی، گرما بسیار زیاد برای هر کسی خوب نیست، اما برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی بسیار بدتر است. توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان را در زیر برایتان جمع آوری کردیم، با رعایت آنها می توانید از تشدید بیماری و آسیب رسیدن به خودتان در فصول گرم تابستان از خودتان محافظت کنید.

نظارت بر داروها

اگر داروهای قلبی مصرف می کنید، قبل از مصرف آنها در گرما، با پزشک خود صحبت کنید. بعضی از داروهای تجویزی مانند مهارکننده های تیک، مسدود کننده های بتا و مسدود کننده های کانال کلسیم می توانند واکنش بدن شما را به دمای و رطوبت بالا تشدید کنند. همچنین توجه داشته باشید که دیورتیک ها اغلب برای درمان فشار خون بالا استفاده می شوند. این باعث کاهش سدیم و آب در بدن می شود که شدت از دست دادن آنها علاوه بر عرق در روز های گرم از بدن بیشتر می شود. در صورت مصرف داروهای خود را متوقف نکنید. در جاهای خنک بمانید و از مشاوره دکتر خود پیروی کنید.

مصرف منظم آب

نوشیدن مایعات کمک می کند تا از کمبود آب و گرمای بیش از حد جلوگیری شود. با مصرف منظم و زیاد آب از کاهش آب بدن در روزهای تابستان جلوگیری کنید. اگر ورزش شدید انجام می دهید، یک نوشیدنی ورزشی برای جایگزین کردن سدیم و پتاسیم از دست داده را امتحان کنید. از نوشیدنی های شیرین مانند آب میوه اجتناب کنید که جذب آب را کند می کنند. کافئین و الکل همچنین می توانند مایعات بیشتری را از بدن دفع کنند، بنابراین از نوشیدن آنها اجتناب کنید. بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب باید با دکتر خود در این مورد مشورت کنند، زیرا نوشیدن بیش از حد آب می تواند آسیب بیشتری ایجاد کند.

تاثیر گرما بر قلب

لباس مناسب

یکی دیگر از توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان، پوشیدن لباس مناسب در روز های گرم تابستان است. اگر شما مجبور به صرف وقت زیادی در خارج از منزل هستید، مطمئن شوید که لباس شما خنک و نازک باشد.

مدیریت ورزش

اگر شما می خواهید که تحت هر شرایطی به ورزش کردن خود ادامه بدهید، بهتر است در روزهای تابستان ورزش خود را در ساعاتی که پیک گرما نیست انجام دهید تا از هدر رفت بیش از حد آب از طریق عرق جلوگیری کنید. ورزش خود را در محدوده زمانی مشخصی انجام دهید. تمرینات در فضای باز را تا حداکثر 90 دقیقه محدود کنید و در حین تمرین مایعات زیادی بنوشید. شما حتی می توانید بطری های آب یخ زده را نگه دارید تا وقتی که یخ ذوب می شود، نوشیدنی شما خنک باشد.

وعده های غذایی سبک تر بخورید

سعی کنید در تابستان غذاهایی سبک تر و آبدار بیشتر مصرف کنید. از میوه، سالاد، سوپ به عنوان میان وعده جهت جلوگیری از کم آبی بدن استفاد کنید. وعده های غذایی سبک تر فشار کم تری به قلب وارد می کنند و غذاهایی با محتوای آب زیاد به شما کمک می کند که دمای بدن شما حفظ شود.

خنک کردن سریع

یکی دیگر از توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان، حفظ دمای متعادل بدن است. با افزایش دما گرفتگی عضلانی، ضعف و یا عرق شدید می تواند نشانه هایی از بالا رفتن دما بدن باشند. سعی کنید هر چه زودتر خودتان را خنک کنید: دوش آب سرد یا قرار دادن بسته یخ در ناحیه زیر بغل، ناحیه کشاله ران یا ناحیه گردن می توانند کمک کننده باشند، زیرا این محل هایی است که در آن رگ های خونی عمده قرار دارند.

اگر از درد قفسه سینه دارید یا علائم سکته قلبی را شامل می شود، از جمله تب بالا، سرگیجه یا سردرگمی، قلب تپش قلب و یا پوست گرم، قرمز، خشک یا مرطوب دارید سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

یخ را برای خستگی گرما اعمال کنید

خستگی گرمایی شامل خستگی، استفراغ و سردرد می شود. علائم دیگر شامل پالس ضعیف، عرق شدید و پوست سرد است. کسانی که از خستگی گرما رنج می برند، باید یخ را به سر خود بمالند، از فشرده های سرد در قسمت های دیگر بدن استفاده کنند و مایعات بنوشند.

انتخاب هوشمندانه در گرما

یکی از بهترین توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان، ماندن در جاهای خنک است. از بیرون رفتن های غیر ضروری در ساعات گرم خود داری کنید. محل کار خود یا زندگی خود را خنک نگه دارید. از مسافرت به جاهای گرمسیری خودداری کنید. در هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.

بر گرفته از:

نکات ایمنی برای بیماران قلبی در گرما

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «8 توصیه ضروری به بیماران قلبی در فصل تابستان»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر