با چه روش‌هایی کاشت ابرو انجام می‌شود؟

 • 1398-06-07
 • ۱۵۸۸ بازدید
 • 0
کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

این روزها کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی  زیبایی شده است. با یک کاشت مناسب ابرو زیبایی چشم‌ها بیشتر دیده می‌شود.

در نوشته کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟، می‌خوانید:


ابروها یکی از اجزای اصلی و مهم صورت هستند، ابروهای بسیار باریک یا بسیار پهن می‌توانند شکل ظاهری فرد را تغییر داده و یا حتی آن را خراب کنند.  امروزه با پیشرفت‌های صورت گرفته در علم پزشکی کاشت ابرو به صورت طبیعی به درمانی پرطرفدار برای افراد تبدیل شده است.

 اما با وجود اینکه کاشت ابرو در ناحیه‌ی کوچکی از صورت انجام می‌شود، نیازمند دقت و دانش کافی در مورد آناتومی و طراحی ابرو و تکنیک‌های مختلف کاشت است. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات کافی و جامعی در این مورد را در اختیار شما قرار دهیم. 

کاشت ابرو، درمانی دائمی و سریع برای کسانی است که از فرم و پر نبودن ابروهای کنونی خود راضی نیستند.

غالباً از چشم‌ها به عنوان مهم‌ترین وسیله برای بروز احساسات و افکار انسانی یاد می‌شود، ولی این عضو صورت، این کار مهم را به تنهایی انجام نمی‌دهد. ابروها هم یکی از ارکان مهم صورت انسان هستند و در برقراری رابطه‌ی اجتماعی نقش بسیار سازنده‌ای را ایفا می‌کنند. ابروها علاوه بر کمک به شکل‌گیری فرم کلی صورت، می‌توانند نشان دهند که فرد هیجان‌زده، خوشحال، غمگین یا خسته است. 

آناتومی ابرو

ابرو را به سه بخش می‌توان تقسیم کرد. 

تاج ابرو: این قسمت داخلی‌ترین بخش ابرو و 0.5 تا 0.7 سانتی‌متری ابتدای ابرو را تشکیل می‌دهد. موهای این قسمت از ابرو روشن‌تر و نازک‌تر هستند.

آناتومی ابرو برای کاشت ابرو
آناتومی ابرو

بدنه‌ی اصلی ابرو: این قسمت 2.5 سانتی‌متری مرکز ابرو را تشکیل می‌دهد که به نسبت سایر نقاط ضخیم‌تر و پهن‌تر است. 

دم ابرو: دو سانتیمتر خارجی ابرو را تشکیل می‌دهد، موهای این قسمت از ضخامت و حجم بسیار کمی برخوردار هستند و به مروز زمان و با افزایش سن هم کاهش پیدا می‌کنند.

زمان مناسب برای کاشت ابرو

گاهی به دلیل جراحت، بخیه‌های ناشی از شکستگی ابرو، سوختگی و برخی از بیماری‌ها امکان رشد دوباره‌ی ابرو وجود ندارد، در موارد دیگر هم فرد تمایل دارد تا شکل، رنگ یا حجم ابروی خود را تغییر دهد. در این زمان بهترین روش  حل این مشکل، کاشت ابروی دائمی است. کاشت ابرو هم برای زنان و هم مردان انجام می‌شود، ولی بیش‌ترین افرادی که برای این کار به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، زنان 35 الی 50 ساله هستند.

چه افرادی گزینه‌ی مناسبی برای کاشت ابرو هستند؟

عمده ترین گروهی  که خواهان کاشت ابرو هستند یکی از دغدغه‌ها  و یا بیماری‌های زیر را دارند:

 • ریزش مو ناشی از جراحت، سوختگی، تتو ابرو، استرس، بارداری، شیمی درمانی و رادیو تراپی
 • نداشتن اعتماد به نفس به خاطر شکل ظاهری
 • درمان نشدن طاسی موضعی با روش‌های درمانی دیگر
 • فلجی نورون‌های عصبی صورت
 • مشکلات هورمونی
 • علاقه به داشتن ابروهایی ضخیم‌تر و پرتر

کاشت ابرو را اولین بار دکتر اوکودا (Dr. Okuda) در سال 1939 انجام داد و بعد از آن با گذشت زمان روش‌های کاشت ابرو پیشرفته تر شد. امروزه روش استخراج واحد فولیکولی یا  FUEدرمانی موثر برای طاسی سر و کاشت مو در ناحیه‌ی صورت است. این روش با بهره گیری از جدیدترین روش‌ها نتایج راضی کننده‌ای را به همراه دارد. 

روش کاشت ابرو

برای کاشت ابرو حتماً باید به کلینیک‌های زیبایی مجاز مراجعه شود، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی صلاحیت و گواهینامه‌های لازم برای انجام این عمل را در اختیار ندارند. کار کاشت ابرو در کلینیک توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام خواهد گرفت. پزشک با توجه به درخواست بیمار شکل و مکان نهایی ابرو را مشخص می‌کند. 

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

پیش از شروع کار فرد باید از نظر داشتن بیماری‌های احتمالی و یا مصرف داروهای خاص بررسی شود و بعد از انجام تست‌های پزشکی لازم در صورت نبود مشکل، کار کاشت انجام می‌شود. به طور متوسط این عمل سه ساعت به طول می انجامد.

برای اینکه ابروی کاشته شده طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است که از موهای قسمت پشت سر در ناحیه‌ی گردن استفاده شود. برای کاشت ابرو از ابزار جراحی بسیار نازک و مخصوص استفاده می‌شود و هیچ اثر و جراحتی بر روی پوست به جا نخواهد ماند. در طول کاشت ابرو پزشک برای کاهش درد فرد از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد. 

در روش‌های جدید کاشت، درمان بسیار سریع است و بلاقاصله بعد از پایان عملیات ابروی تازه کاشته شده طبیعی به نظر می‌رسد. به فرد توصیه می‌شود که تا مدتی بعد از کاشت از ژل‌های مخصوص در جهت خواب ابروها استفاده کند، این ژل روند بهبود را سریع‌تر و موثرتر خواهد کرد. 

روش FUE یا روش FUT؟

در روش FUT  قسمتی از پوست سر در ناحیه‌ی پس سر جهت برداشتن فولیکول‌های مو به صورت یک نوار برداشته می‌شود، در این روش یک جای زخم دائمی در پس سر باقی می‌ماند و زمان زیادتری برای بهبود آن باید صرف کرد. 

امروزه روش FUE روش بسیار کارآمد و موثرتری است، این روش بدون درد بوده و هیچ اثری از برش و زخم را در پشت سر به جا نخواهد گذاشت. 

موهای جدید، بلافاصله بعد از پایان جلسات کاشت مو شروع به رشد کرده و نتیجه نهایی بسیار زودتر از انتظار فرد، به علت جریان خون مناسب در آن منطقه و تا 4 الی 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود. رشد موهای جدید حتی تا دوازده ماه بعد از کاشت ابرو ادامه خواهد داشت. 

عوارض کاشت ابرو

روش FUE  روشی کاملا بی خطر و بدون درد برای کاشت ابرو است، اما بعد از انجام این روش فرد ممکن است اندکی درد و ورم در ناحیه‌ی پیشانی را تجربه کند که کاملا طبیعی است. فرد بلافاصله می‌تواند به سر کار خود برگردد و یا بعد از چند روز تا یک هفته فعالیت‌های ورزشی روزانه‌ی خود را از سر بگیرد. 

با بهره گیری از بالاترین استانداردها و جدیدترین روش‌ها، فرد بهترین نتیجه را از کاشت ابروی خود دریافت خواهد کرد. در طی پروسه‌ی درمان کادر پزشکی باید فرد را به خوبی آگاه کرده و او را به صورت کامل در جریان روند درمان قرار دهند. اطمینان خاطر و آرامش فرد در نهایت به نتیجه‌ی بهتر منجر خواهد شد. 

منابع:

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

 • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «با چه روش‌هایی کاشت ابرو انجام می‌شود؟»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر