راهنمایی برای پیدا کردن مناسب‌ترین پزشک برای شما

  • 1398-09-13
  • ۳۸۳۲ بازدید
  • 0

انتخاب بهترین پزشک همیشه کار سختی بوده است.  در این مقاله به معرفی یکی ویژگی‌های جذاب دکتردکتر که سیستم امتیازدهی و نظردهی است خواهیم پرداخت. با مطالعه این مقاله متوجه خواهد شد که از طریف به اشتراک‌گذاری اطلاعات می‌توانیم پزشکان مناسب و حاذق بیشتری در اطراف خود بشناسیم.

 

هدف از نظرسنجی و امتیازدهی چیست؟

سامانه‌ نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان دکتردکتر این امکان را برای کاربران بوجود آورد تا هر بیمار پس از مراجعه به پزشک بتواند نظرات خود را در رابطه با همان پزشک ثبت کرده و سامانه بتواند با توجه به نظرات آنها به پزشکان دکتردکتر امتیاز بدهد.

مزیت سیستم نظرسنجی پزشکان

کاربران با استفاده از این سیستم میتوانند پزشکانی که عملکرد بهتری دارند را بیابند. به این صورت که پزشکانی که توانسته باشند نظرات مثبت زیادی را دریافت کنند از امتیاز بیشتری برخوردار خواهند بود و هرچه‌قدر که امتیاز بیشتر باشد پزشک رتبه‌ی بالاتری در دکتردکتر خواهد داشت و بیماران براساس این نوع امتیازدهی پزشکان خوب را انتخاب و از آنها نوبت دریافت کنند.

اگر پزشکی نظرات منفی زیادی را از طرف بیماران دریافت کرده باشد، تیم پشتیبانی دکتردکتر تا زمان حل آن، مشکلات را پیگیری می‌کنند. اما اگر پس از پیگیری‌های سامانه دکتردکتر، پزشک مشکلات را برطرف نکند از طرف سامانه‌ دکتردکتر به صورت خودکار حذف خواهد شد.

چگونه و کجا نظرم را ثبت کنم؟

در ابتدا شما باید از طریق دکتردکتر از پزشک موردنظر خود نوبت دریافت کنید و پس از دریافت نوبت در موعد مقرر به مطب مراجعه کنید. فعالیت سیستم نظرسنجی بعد از مراجعه شما به مطب و استفاده از امکانات پزشک شروع می‌شود. در ادامه، نحوه ثبت نظر در این سیستم به شما توضیح خواهیم داد.

پس از مراجعه به مطب پزشک، وارد سامانه دکتردکتر شوید تا با قسمت نظر سنجی مواجه شوید.

در این قسمت، سیستم نظرسنجی ‌از شما درباره‌ خدماتی که از پزشک دریافت کردید سوال می‌پرسد. شما می‌توانید باتوجه به خدماتی که از پزشک دریافت کردید نظر خود را در قالب امتیازدهی از طریق ستاره‌ها به صورتی که در تصویر زیر می‌بینید بیان کنید.

بعد از اینکه نظرتان را از طریق ستاره‌ها بیان کردید، سیستم از شما درباره‌ی میزان زمان انتظارتان در مطب سوال می‌پرسد و در قالب بازه‌های تعیین شده انتخاب می‌کنید. بعد از اینکه میزان انتظارتان در مطب را تعیین کردید، سیستم از شما می‌خواهد اگر نظری دارید در قسمت تعیین شده به صورت مکتوب آن را بیان کرده و ثبت کنید.

دوست دارید پزشک خود را به دیگران معرفی کنید؟

بعد از مرحله‌ی ثبت نظر، سیستم از شما می‌پرسد که چقدر تمایل دارید پزشک مورد نظرتان را به دیگران معرفی کنید. در این قسمت شما می‌توانید میزان تمایلتان به معرفی پزشکتان به دیگران را در قالب عددهایی در بازه‌ی 10-1 نشان دهید.

این قسمت خود دارای یک بازه‌ی 10-1 است که بازه‌ی 3-1 به رنگ قرمز و نشان دهنده‌ی میزان تمایل خیلی پایین برای معرفی پزشک به دیگران، 6-4  به رنگ زرد و نشان دهنده‌ی میزان تمایل متوسط برای معرفی پزشک به دیگران و 10-7 به رنگ سبز و نشان دهنده‌ی میزان تمایل بالا برای معرفی پزشک به دیگران تقسیم می‌شود. در آخرین مرحله، در کادر «چیزی بنویسید» شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات  خود را نسبت به سامانه‌ی نوبت‌دهی آنلاین پزشکان دکتردکتر ثبت کنید.

اگر شما به مطب پزشک مراجعه کنید و بعد از مراجعه خود تا فردای آن روز، ساعت 11 به سامانه‌ی دکتردکتر وارد نشوید، در همان زمان مذکور پیامکی از طرف سامانه‌ی دکتردکتر برای شما ارسال می‌شود. متن پیامکی ارسالی را در تصویر زیر مشاهده کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، سامانه‌ دکتردکتر یک لینک در متن پیامک قرار داده است. با استفاده از این لینک به سیستم نظرسنجی پزشکی که به آن مراجعه کردید وارد شوید و نظرات خود را در آن ثبت کنید.

سیستم نظرسنجی پزشکان دکتردکتر کمک خواهد کرد که شما بهترین و مناسب‌ترین پزشک را با توجه به نیاز‌های خود پیدا و از او برای روند تشخیص و درمان بیماری خود استفاده کنید. ما امیدواریم این سیستم در‌آینده‌ای نه‌چندان دور بتواند کمک ارزنده‌ای به بیماران و مردم کشور داشته باشد و شما به تمامی اطلاعات پزشکان خوب در تمامی تخصص‌ها و شهرها دسترسی داشته باشید.

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «راهنمایی برای پیدا کردن مناسب‌ترین پزشک برای شما»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر