خواص زنجبیل برای تسکین درد و محافظت از بیماری‌ها

با میکروب‌ها مبارزه می‌کند

برخی از ترکیبات شیمیایی خاص موجود در زنجبیل به بدن در دفع میکروب‌ها کمک می‌کنند. آن‌ها به طور خاص در متوقف کردن رشد باکتری‌هایی مانند اشریشا کلی و شیگلا عملکرد خوبی دارند و همچنین ممکن است در دور نگه داشتن ویروس‌هایی مانند RSV نیز موثر باشند.

به سلامت دهان کمک می‌کند

قدرت ضد باکتریایی زنجبیل می‌تواند لبخند شما را درخشان‌تر جلوه دهد. ترکیبات فعال موجود در زنجبیل به نام جینجرول از رشد باکتری‌ها داخل دهان جلوگیری می‌کنند. این باکتری‌ها همان باکتری‌هایی هستند که می‌توانند موجب بیماری پریودنتال که یک عفونت شدید لثه است، شوند.

 

حالت تهوع را از بین می‌برد

داستان همسران پیر ممکن است درست باشد: زنجبیل به کاهش درد معده به خصوص در دوران بارداری کمک می‌کند. زنجبیل با تجزیه و خلاص شدن از شر گاز انباشته شده در روده به کاهش حالت تهوع کمک می‌کند. همچنین ممکن است در تسکین علائم دریازدگی یا حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی موثر باشد.

 

مشاوره آنلاین و تلفنی دکتر تغذیه

درد عضلات را تسکین می‌دهد

زنجبیل درد عضلانی را بلافاصله از بین نمی‌برد، اما به مرور زمان درد عضلات را تسکین می‌بخشد. در برخی از مطالعات نشان داده شد که افرادی که درد عضلانی ناشی از ورزش داشتند و زنجبیل مصرف کردند روز بعد نسبت به کسانی که این کار را نکردند درد کمتری داشتند.

 

علائم آرتروز را کاهش می‌دهد

زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد که به این معنی است التهاب را کاهش می‌دهد. این خاصیت ممکن است به ویژه برای درمان علائم آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت مفید باشد. شما ممکن است با مصرف زنجبیل به صورت خوراکی یا چسب‌های حاوی زنجبیل از درد و تورم رهایی یابید.

 

گسترش سرطان را مهار می‌کند

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که مولکول‌های فعال زیستی موجود در زنجبیل ممکن است گسترش برخی از انواع سرطان‌‌ها مانند سرطان روده بزرگ، معده، تخمدان، کبد، پوست، سینه و پروستات را کاهش دهند. اما تحقیقات بیشتری برای تایید این اعدعا باید انجام شود.

 

قند خون را کاهش می‌دهد

یک مطالعه کوچک جدید بیان می‌کند که زنجبیل می‌تواد به بدن در استفاده هرچه بهتر از انسولین کمک کند. مطالعات در سطح گسترده‌ای مورد نیاز است تا مشخص شود که آیا زنجبیل در کاهش قند خون موثر است یا نه.

 

دردهای پریود را تسکین می‌بخشد

آیا درد پریود شدید دارید؟ پودر زنجبیل ممکن است به شما کمک کند. در مطالعات، زنانی که 1500 میلی گرم پودر زنجبیل را یک بار در روز به مدت 3 روز در طول سیکل قاعدگی خود مصرف کردند نسبت به زنانی که این کار را نکردند، درد کمتری احساس کردند.

 

کلسترول را کاهش می‌دهد

مصرف روزانه زنجبیل می‌تواند در کاهش سطح کلسترول بد یا LDL موثر باشد. در یک مطالعه جدید، مصرف 5 گرم زنجبیل در روز به مدت 3 ماه، کلسترول LDL افراد را به طور متوسط 30 امتیاز کاهش داد.

در برابر بیماری از بدن محافظت می‌کند

زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان‌هاست، ترکیباتی که از استرس و آسیب به DNA بدن جلوگیری می‌کنند. آنتی اکسیدان‌ها به بدن کمک می‌کنند تا با بیماری‌های مزمن مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی و بیماری‌های ریوی مبارزه کند و علاوه بر این سلامت در سنین بالا را تضمین می‌کند.

 

سوء هاضمه را برطرف می‌کند

اگر در هضم مشکل دارید که به آن سوءهاضمه نیز می‌گویند، زنجبیل می‌تواند ناراحتی شما را تسکین دهد. مصرف زنجبیل قبل از غذا موجب می‌شود تا دستگاه گوارش سریع‌تر خالی شده و در نتیجه زمان کمتری برای انباشت مواد غذایی در معده باقی بماند که خود باعث برطرف شدن سوءهاضمه می‌شود.

 

لینک منبع : webmd

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر