چگونه یک صندلی غذای کودک مناسب بخریم؟

  • 1398-11-12
  • ۸۳۴ بازدید
  • 0
صندلی غذای کودک

خرید صندلی غذای مناسب برای کودک باعث می‌شود که هم کودک راحت‌تر غذا بخورد و هم غذا دادن به او راحت‌تر باشد. از این رو با توجه به انواع مختلف از مدل‌های صندلی غذای کودک در بازار، انتخاب مناسب‌ترین آن با توجه به قیمت و کاربرد کمی دشوار است.

در این مقاله سعی شده است با توجه به در نظر گرفتن شرایط اساسی و بنیادی در خرید وسیله برای کودک، نکاتی را در جهت خرید بهترین صندلی غذای کودک بیان کنیم.

تاثیر خرید صندلی غذا برای کودک

خرید صندلی غذا برای کودک باعث می‌شود که کودک نیز در کنار دیگران غذا بخورد و از همان دوران کودکی آداب غذا خوردن را بیاموزد. با این کار کودک برقراری ارتباط را یاد می‌گیرد و لذت بودن در کنار سایر اعضای خانواده را می‌چشد.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار برای خرید صندلی غذای کودک

خرید صندلی غذای کودک یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود. اغلب در میان مردم به این گونه جا افتاده است که این موارد صرفا خرج کردن پول اضافی است. اما اگر به نکات مثبت آن فکر کنیم و با آگاهی خرید خود را انجام دهیم نتایج مثبت آن را می‌توانیم مشاهده کنیم.

برای خرید صندلی غذای کودک به سه عامل مهم توجه می‌شود: امنیت، قابل حمل بودن و هزینه. این سه عامل از بنیادی‌ترین مواردی هستند که برای خرید باید در نظر گرفت: امنیت، قابل حمل بودن و هزینه.

امنیت

امنیت صندلی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه کرد. برای امنیت و راحتی کودک باید به نوع سرهم بندی و جنس به کار رفته در صندلی دقت کامل داشت. به طور کلی دو مدل صندلی غذای کودک وجود دارد؛ صندلی‌ای که به میز ناهارخوری متصل می‌شود، و صندلی‌ای که خودش دارای پایه‎ی بلند است و و به جایی متصل نیست.

قابل حمل بودن

امروزه به دلیل فضای اندک خانه‌ها و کمبود جا، برای خرید وسایل کودک نظیر صندلی غذای کودک می‌توان از نوع قابل حمل آن استفاده کرد. قابل حمل بودن صندلی کودک باعث می‌شود هم صندلی فضای کمتری را در برگیرد و هم در مکان‌های مختلف از آن استفاده کرد.

هزینه

اغلب خانواده‌ها ممکن است به علت قیمت بالای این صندلی‌ها اقدام به خرید آن نکنند. اما با توجه به اهمیت وجود صندلی غذا برای کودک و تاثیری که در رفتار و آداب غذا خوردن او دارد بهتر است خرید آن انجام شود.

لازم نیست هزینه‌ی گزافی برای خرید آن پرداخت کنید. با کمی جستجو و یافتن آگاهی از مدل‌های مختلف آن می‌توانید صندلی غذای مناسبی را با قیمتی مقرون به صرفه انتخاب کرده و برای کودک خود خریداری نمایید.

صندلی غذای کودک ارزان

صندلی غذای کودک با قابلیت تغییر اندازه

با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌ی گزاف وسایل کودک، می‌توان با خرید صندلی‌ای که اندازه ‌اش قابل تغییر باشد در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. چون کودک در حال رشد است و ممکن است صندلی برایش کوچک شود، با خرید صندلی غذای کودکی که سایزش قابل تغییر باشد، تا مدتی می‌توان از این صندلی استفاده کرد.

صندلی غذای کودک تاشو و قابل حمل

اغلب به دلیل کمبود جا در خانه و اتاق کودک، بیشتر فضای اتاق با وسایل مختلف کودک پر می‌شود. برای صندلی غذای کودک راه حل وجود دارد. با خرید صندلی‌ای که تاشو و قابل حمل باشد می‌توان پس از صرف غذا توسط کودک، صندلی را جمع کرد و در کمد گذاشت و کمترین فضا را به آن اختصاص داد.

طرح‌های عجیب و غریب روی صندلی غذای کودک

در هنگام خرید صندلی غذای کودک دقت کنید که صندلی طرح‌های خاص و عجیب غریب نداشته باشد و بیشتر دارای سطح صاف باشد. کودک در هنگام غذا خوردن اغلب غذا را روی میز می ریزد و میز کثیف می‌شود.

اگر میز اشکال و طرح‌های خاص داشته باشد، شستن و تمیز کردن آن دشوار می‌شودو چون کودک مدام با آن در تماس است ممکن است دچار بیماری شود.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که داشتن اشکال زیبا و کارتونی بیشتر مواقع هم باعث به اشتها آمدن کودک می‌شود و هم کودک لذت بیشتری می‌برد. اما این اشکال نباید به گونه‌ای باشد که تمیز کردن آن دشوار باشد.

سخن آخر

هنگامی که برای خرید صندلی غذای کودک به بازار مراجعه می‌کنید، با انبوهی از مدل‌ها و قیمت‌های گوناگون مواجه می‌شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که گران بودن یک محصول دلیل بر کیفیت بالای آن نیست.

مهم‌ترین مسئله‌ای که هنگام خرید صندلی غذای کودک باید به آن توجه کنید راحتی کودکتان است. به نکاتی که در این مقاله ذکر شد توجه کنید تا بتوانید خرید مناسبی برای کودک خود داشته باشید.

در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید، آن‌ را در قسمت نظرهای همین مقاله ارسال کنید تا کارشناسان و پزشکان مجله اینترنتی دکتردکتر پاسخ‌گوی شما باشند.

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «چگونه یک صندلی غذای کودک مناسب بخریم؟»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر