لیست بهترین پزشکان ارتوپد تهران

 • 1398-09-09
 • ۳۷۴۴ بازدید
 • 0

بیماری‌های ارتوپدی در حال پیشرفت هستند. شیوه زندگی ماشینی، الگوی مصرفی مواد غذایی، کم تحرکی، ورزش، تصادف‌ها، حوادث طبیعی و… از عواملی هستند که در تشدید بیماری‌های ارتوپد نقش دارند. در این مقاله به بررسی بیماری‌ها و لیست بهترین پزشکان ارتوپدی در تهران  می‌پردازیم.

لیست بهترین پزشکان ارتوپدی تهران

بهترین متخصص و پزشک ارتوپد در تهران

عوامل متعددی در کلان شهر تهران سبب افزایش بیماری‌های ارتوپدی شده است. این موضوع ما را به تمرکز بر این تخصص در کلان شهر تهران وادار کرده است. به همین دلیل لیست بهترین پزشکان ارتوپد را آماده کرده تا بهترین پزشکان ارتوپد تهران با عضویت در سامانه دکتردکتر خدمات پزشکی خود را برای هم استانی‎‌ها و هموطنانمان فراهم کنند.

برای مشاهده لیست بهترین پزشکان ارتوپد تهران در سایت دکتردکتر اینجا را کلیک کنید.

بیماری‌های ارتوپدی چه هستند؟

بهترین پزشکان ارتوپد در تهران

کلمه ارتوپدی ریشه یونانی داشته و اولین بار آن را آقای نیکولاس آندری  در سال 1741 میلادی از ادغام دو لغت ارتو Orthos به معنای صاف و مستقیم و لغت پدی Paideion به معنای کودک و بچه درست کرد. علت این ترکیب آن بود که در ابتدا ارتوپدی بدنبال صاف کردن اندام‌ها در بچه هایی بود که دست و پا یا ستون فقرات کج داشتند.

ارتوپدی شاخه ای از علوم جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند.

پزشک و متخصص ارتوپد کیست؟

متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می‌گویند، سعی می‌کند تا با استفاده از روش‌های جراحی و غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد. این تخصص خود به شاخه‌های فوق تخصصی مختلفی تقسیم می‌شود از جمله ارتوپدی اطفال، جراحی تومورهای استخوانی و نسج نرم، جراحی دست، شانه و آرنج، زانو، لگن و مفصل ران، ستون فقرات، پا و مچ پا و….

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان ارتوپدی

اگر با علائمی مثل شکستگی‌هایی که نیاز به گچ یا آتل دارند، تزریق در مفصل، شکستگی‌هایی که نیاز به جا انداختن دارند و جراحی مفاصل و استخوان‌ها مواجه شدید باید به یک پزشک متخصص ارتوپد برای رفع مشکل خود مراجعه کنید. در وهله‌ی اول نیازی نیست که به پزشک فوق تخصص در این زمینه مراجعه کنید، در ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید اگر مشکل شما حاد باشد، پزشک متخصص شما را به پزشک فوق تخصص در این زمینه ارجاع می‌دهد.

علائم بیماری‌های ارتوپدی:

 • آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، دررفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و…
 • آسیب‌های ورزشی
 • خراب شدن مفاصل بدن مثل آرتروز و ساییدگی مفصل
 • عفونت اندام‌ها
 • تومورهای استخوان و بافت‌های نرم اندام
 • بیماری‌های مادرزادی اندام‌ها

محتوای تخصصی بیماری‌های ارتوپدی در مجله اینترنتی دکتردکتر

سلامتی و کارکرد مناسب سیستم عضلانی اسکلتی، با نحوه فعالیت سایر دستگاه‌های بدن، ارتباط مستقیمی دارد؛ اما متأسفانه نوع شیوه زندگی ماشینی، کم‌تحرکی، نوع فرهنگ غذاهای مصرفی، ورزش و فعالیت‌های بدنی، ایجاد تصادف‌ها، حوادث طبیعی، غیرمترقبه و…، باعث شده امروزه سلامت و عملکرد این بخش از سیستم بدنی، بیشتر در معرض خطر باشد. از این رو ما در مجله‌ی دکتردکتر سعی داریم با دادن اطلاعات درست در زمینه بیماری‌های ارتوپدی به شما هموطنان عزیز خدمتی مفید ارائه دهیم.

همچنین ما در مجله‌ی دکتردکتر به صورت اختصاصی در مورد برخی از بیماری‌های ارتوپدی صحبت کرده‌ایم. برای مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات می‌توانید به مجله‌ اینترنتی دکتردکتر مراجعه کنید.

برای مشاهده لیست بهترین پزشکان ارتوپد تهران در سایت دکتردکتر اینجا را کلیک کنید.

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

 • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «لیست بهترین پزشکان ارتوپد تهران»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر