جلوگیری از چین و چروک دور چشم: راهکارهای ساده و کاربردی

  • 1396-11-15
  • ۱۲۶۲۲ بازدید
  • 2

چین و چروک اطراف چشم های شما باعث می شود که سن شما بیش از سن واقعی تان به نظر بیاید به همین دلیل است که متخصصین پوست و زیبایی یکی از نشانه های پیری زودرس را چروک های اطراف چشم در نظر می گیرند. طبیعی است که جلوگیری از چین و چروک دور چشم به منظور حفظ زیبایی پوست صورتتان حائز اهمیت است.

جالب است بدانید که تحقیقات پزشکی نشان داده اند وقتی به چهره یک فرد نگاه می کنید، ناخودآگاه چشمانتان بر روی چین و چروک های پوستی صورت فرد مقابل تان بیشتر متمرکز می شود که از این بین چین و چروک های اطراف چشم سهم بیشتری دارد.

راهکارهای درمانی برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم

اگر شما از به وجود آمدن چین و چروک های دور چشم و بروز پیری زودرس ناراحت هستید، بهتر است چند راهکار ساده و البته کاربردی را به تناوب انجام دهید تا متوجه شوید که نگرانی و ناراحتی شما بی دلیل است بدین دلیل که جلوگیری از چین و چروک دور چشم براحتی توسط شما قابل اجراست.

استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب را جدی بگیرید

نور خوشید، طراوت بخش و زندگی ساز است، باعث پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها می شود فلذا از سوی دیگر، باید در خاطر داشته باشیم که تماس مستقیم، بیش از اندازه و بدون محافظت با نور خورشید به خودی خود باعث بروز بیماری های مهم پوستی می شوند.

توصیه ما به شما این است که در هر فصلی از سال و در هر ساعتی از روز که از منزل خارج می شوید، یک لایه محافظ از کرم ضد آفتاب بر روی پوست و دور چشم خود بمالید.

عینک‌ آفتابی محافظ در برابر اشعه UV به چشمانتان بزنید

تابحال برای شما پیش آمده است که وقتی در تماس با نور مستقیم و شدید آفتاب قرار می گیرید، چشم های خود را تنگ می کنید تا نور آفتاب کمتر چشم را اذیت کند.  اگر شما در طول روز بارها و بارها این کار را انجام دهید، عضلات و پوست اطراف چشم دچار حالت جمع شدگی می شود و چروک سطحی ایجاد می گردد.

توصیه ما به شما این است که وقتی به فضای باز در تماس با نور خورشید می روید، حتما عینک آفتابی مناسب که کل چشم و پوست اطراف آن را پوشش دهد به چشم داشته باشید.

اشعه UV  آفتاب یکی از اشعه های مضر و خطرناک برای سلامت پوست است. عینک هایی را استفاده کنید که توانایی مقابله با اشعه UV آفتاب را داشته باشد.

ورزش عضلات دور چشم را هر شب انجام دهید

عضلات چشم هم مثل سایر عضلات بدن با ورزش و تمرین سفت و  خوش فرم شده و شل شدگی و افتادگی در آنها از بین می رود.

عضلات اطراف چشم بسیار ظریف هستند. برای اینکه همیشه در خاطرتان بماند، به شما اینگونه یادآور می شویم که عضلات اطراف چشم عضلات احساسی شما هستند زیرا خندیدن یا ناراحتی و اخم کردن بر فعالیت عضلات دور چشم اثر می کنند.

توصیه ما به شما این است هر شب قبل از خواب با انگشت های اشاره و شصت هر دو دست، کناره خارجی و پایین چشم هایتان را چند دقیقه ای ماساژ دهید تا عضلات اطراف چشم سرحال شوند و دچار افتادگی نگردند.

تغذیه سالم و پوست زیبا: عادت های اشتباه غذایی تان را تغییر دهید

تغذیه و رژیم های غذایی سالم داشته باشید تا در جلوگیری از چین و چروک دور چشم و پیری زودرس پوست به موفقیت بیشتری برسید و به لطافت و زیبایی پوستتان کمک قابل توجهی کنید. به شما توصیه می شود:

مواد قندی و شیرینی جات کمتر مصرف کنید

میوه و سبزیجات را در سبد غذایی روزانه خود قرار دهید

مصرف فست فود ها و سیب ‌زمینی سرخ شده را ترک کنید یا به حداقل برسانید

غذاهای متنوع بخورید تا عناصری مانند روی و سلنیوم و ویتامین های مورد نیاز پوست تامین شود.

ماسک های خانگی و گیاهی دور چشم

مرسوم شده است که استفاده از ماسک های گیاهی و میوه ای که در منزل آماده می شود اگر بروی پوست صورت و اطراف چشم قرار بگیرد، اثرات قابل ملاحظه ای بر زیبایی و شفافیت پوست صورت شما خواهد داشت. ماسک خیار، آواکادو، نارگیل امروزه بیشتر استفاده می شود.

توصیه ما به شما این است که هیچ گاه خود سرانه ماسک های گیاهی و خانگی بر روی پوست خود قرار ندهید. به شما پیشنهاد می کنیم که لطفا با یک متخصص پوست و زیبایی ملاقات کنید و در مورد استفاده یا عدم استفاده از ماسک های گیاهی با توجه به نوع پوستتان با ایشان مشورت کنید و بر اساس راهنمایی پزشک اقدام نمایید.

استفاده از کرم مرطوب‌کننده و سفت‌کننده دور چشم

کرم های مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم می توانند با آبرسانی بهتر به سلولهای پوستی و حفظ رطوبت سطح خارجی پوست، نقش موثری در جلوگیری از چین و چروک دور چشم داشته باشند.

دوست عزیز، شما اگر به دنبال کرم مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم باشید، با دریای بیکرانی از تبلیغات و برندها با انواع و اقسام قیمت روبرو می شوید که انتخاب را برای شما سخت می کند.

توصیه ما به شما این است که از متخصص پوست راهنمایی بگیرید تا مناسب ترین کرم دور چشم که با ویژگی های پوست شما همخوانی داشته باشد برای شما معرفی کند. این مطمئن ترین راه انتخاب یک کرم دور چشم ایده آل برای شما است.

طبیعی است که بر اساس شدت چین افتادگی دور چشم، پزشک شما مناسب ترین راهکار را به شما پیشنهاد می دهد. روشهایی از قبیل لیزر درمانی و تزریق بوتاکس نیز از روش های موثر برای از بین بردن چروک دور چشم هستند.

رعایت کردن راهکارهای ساده و کاربردی فوق الذکر که برای شما به راحتی قابل اجرا می باشد، می توانند به شما در جلوگیری از چین و چروک دور چشم کمک شایانی کنند.

دیتابیس اطلاعات پزشکی WebMD

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

  • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «جلوگیری از چین و چروک دور چشم: راهکارهای ساده و کاربردی»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

2 دیدگاه در حال حاضر

  1. سلام بهترین کرم برای جلوگیری از چروک اطراف چشم مناسب پوست چرب معرفی کنید

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر