بزرگتر بودن یک بیضه از دیگری؛ تشخیص، علائم و درمان

طبیعی است که یکی از بیضه های شما بزرگتر از دیگری باشد. بیضه سمت راست معمولاً بزرگ‌تر است و یکی از آن‌ها کمی پایین تر از دیگری در داخل کیسه بیضه آویزان می شود. با این حال، شما هرگز نباید در بیضه ها احساس درد کنید. و حتی اگر یکی بزرگتر باشد، نباید شکل کاملاً متفاوتی داشته باشد. اگر متوجه شدید که بیضه به طور ناگهانی درد می کند یا شکل غیر طبیعی دارد، به پزشک مراجعه کنید.

چگونه بفهمم یک بیضه بزرگ‌تر از دیگری است؟

مهم نیست که کدام بیضه بزرگتر باشد، بیضه بزرگتر فقط با یک حاشیه کوچک بزرگتر خواهد بود – تقریباً نصف قاشق چایخوری. هنگام نشستن، ایستادن یا حرکت نباید دردی احساس کنید. همچنین نباید قرمزی یا تورم داشته باشید، حتی اگر یک بیضه بزرگتر باشد. بیضه های شما بیشتر تخم مرغی شکل هستند تا گرد. آن‌ها معمولاً در تمام اطراف صاف هستند، بدون توده یا برآمدگی. توده های نرم و سفت نرمال نیستند. در صورت مشاهده هر گونه توده در اطراف بیضه فوراً به پزشک مراجعه کنید.

نحوه تشخیص بیضه های سالم

خودآزمایی منظم بیضه (TSE) می‌تواند به شما کمک کند بیضه‌هایتان چه احساسی دارند و هرگونه توده، درد، حساسیت و تغییر در یک یا هر دو بیضه را شناسایی کنید. هنگامی که TSE انجام می دهید، کیسه بیضه شما باید شل باشد، جمع نشود یا منقبض نشود.

بهتر است این مراحل را دنبال کنید:

 • از انگشتان و شست خود استفاده کنید تا به آرامی بیضه خود را به اطراف بچرخانید. آن را به شدت نچرخانید.
 • در تمام سطح یک بیضه، احساس برآمدگی، برآمدگی، تغییر اندازه و نواحی حساس یا دردناک را بررسی کنید.
 • در امتداد پایین کیسه بیضه خود اپیدیدیم را احساس کنید، لوله ای متصل به بیضه که اسپرم را ذخیره می کند. باید شبیه یک دسته لوله باشد. این کار را بر روی بیضه دیگر تکرار کنید.
 • انجام TSE حداقل یک بار در ماه توصیه می شود.

چه چیزی باعث بزرگتر شدن یک بیضه می شود؟

علل احتمالی بزرگ شدن بیضه عبارتند از:

اپیدیدیمیت

این وضعیت التهاب اپیدیدیم بوده و معمولاً نتیجه یک عفونت است. این یکی از علائم شایع کلامیدیا، یک عفونت مقاربتی (STI) است. اگر متوجه درد غیرطبیعی، سوزش هنگام ادرار یا ترشح از آلت تناسلی خود همراه با التهاب شدید، به پزشک مراجعه کنید.

کیست اپیدیدیم

این حالت رشد در اپیدیدیم ناشی از مایع اضافی است. بی ضرر است و نیازی به درمان ندارد.

اورکیت

اورکیت التهاب بیضه ناشی از عفونت یا ویروسی است که باعث اوریون می شود. اگر متوجه درد شدید به پزشک مراجعه کنید، زیرا اورکیت می تواند به بیضه های شما آسیب برساند.

هیدروسل

هیدروسل تجمع مایع در اطراف بیضه است که می تواند باعث تورم شود. این تجمع مایع با افزایش سن می تواند طبیعی باشد و نیازی به درمان ندارد. با این حال، همچنین می تواند نشان دهنده التهاب باشد.

واریکوسل

واریکوسل سیاهرگ های بزرگ شده در کیسه بیضه شما هستند. آن‌ها می توانند باعث کاهش تعداد اسپرم شوند، اما اگر علائم دیگری نداشته باشید معمولاً نیازی به درمان ندارند.

پیچ خوردگی بیضه

زمانی که بیضه بیش از حد بچرخد، چرخش طناب اسپرمی ممکن است اتفاق بیفتد. این امر می تواند جریان خون را از بدن شما به بیضه کند نموده یا حتی متوقف کند. اگر بعد از آسیب دیدگی یا دردی که بدون هیچ هشداری از بین می رود و عود می کند، احساس درد مداوم بیضه کردید، به پزشک مراجعه کنید. پیچ خوردگی بیضه یک وضعیت اورژانسی است که نیاز به مراقبت های پزشکی فوری دارد.

سرطان بیضه

سرطان بیضه زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های سرطانی در بیضه شما ایجاد می‌شود. در صورت مشاهده هر گونه توده یا رشد جدید در اطراف بیضه خود فوراً به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت داشتن هر یک از علائم زیر به پزشک مراجعه کنید:

 • درد
 • ورم
 • سرخی
 • ترشح از آلت تناسلی
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • مشکل در ادرار کردن
 • درد در سایر قسمت های بدن، مانند کمر یا پایین شکم
 • حساس شدن یا بزرگ شدن سینه مردانه

پزشک یک معاینه فیزیکی از کیسه بیضه و بیضه‌ها را برای مشاهده هرگونه رشد، توده یا سایر ناهنجاری‌ها انجام می‌دهد. اگر پزشک مشکوک به سرطان بیضه باشد، از فرد در مورد سابقه پزشکی نیز سوال می شود تا ببیند آیا خانواده آن فرد سابقه سرطان بیضه را دارند یا خیر.

سایر آزمایشات ممکن برای تشخیص عبارتند از:

 • آزمایش ادرار. پزشک نمونه ادرار را برای آزمایش عفونت یا شرایط کلیه می گیرد.
 • آزمایش خون. پزشک یک نمونه خون برای آزمایش نشانگرهای تومور می گیرد که ممکن است نشان دهنده سرطان باشد.
 • سونوگرافی. پزشک از یک مبدل و ژل اولتراسوند برای مشاهده داخل بیضه ها بر روی صفحه نمایش اولتراسوند استفاده می کند. این کار به  او اجازه می دهد تا جریان خون یا رشد در بیضه را بررسی نموده و در نتیجه پیچ ​​خوردگی یا سرطان را شناسایی کند.
 • سی تی اسکن. پزشک از دستگاهی برای گرفتن چندین عکس از بیضه ها استفاده می کند تا ناهنجاری ها را بررسی کند.

بیضه بزرگتر از دیگری

درمان بزرگتر بودن یک بیضه از دیگری

اغلب اوقات، درمان لازم نیست. اما اگر علائم دیگری را تجربه می کنید یا یک بیماری زمینه ای جدی دارید، پزشک با شما برای ایجاد یک برنامه درمانی مناسب همکاری خواهد کرد.

سایر درمان‌های این شرایط به شکل زیر است:

اپیدیدیمیت

اگر کلامیدیا دارید، پزشک آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند آزیترومایسین (زیتروماکس) یا داکسی‌سایکلین (اوراسیا) تجویز می‌کند. پزشک ممکن است برای تسکین تورم و عفونت، چرک را تخلیه کند.

اورکیت

اگر اورکیت ناشی از یک بیماری مقاربتی باشد، پزشک احتمالاً سفتریاکسون (روسفین) و آزیترومایسین (زیتروماکس) را برای مبارزه با عفونت تجویز خواهد کرد. برای تسکین درد و تورم می توانید از ایبوپروفن (ادویل) و بسته سرد استفاده کنید.

پیچ خوردگی بیضه

پزشک ممکن است بتواند بیضه را فشار دهد تا آن را باز کند. به این حالت دتورشن دستی می گویند. معمولاً برای جلوگیری از تکرار پیچ خوردگی، جراحی ضروری است. هر چه مدت بیشتری بعد از پیچ خوردگی برای درمان صبر کنید، احتمال اینکه بیضه باید برداشته شود بیشتر می شود.

سرطان بیضه

اگر بیضه حاوی سلول های سرطانی باشد، پزشک ممکن است با جراحی آن را خارج کند. سپس، بیضه را می توان برای تعیین نوع سرطان مورد آزمایش قرار داد. آزمایش خون می تواند تعیین کند که آیا سرطان به خارج از بیضه گسترش یافته است یا خیر. پرتو درمانی و شیمی درمانی طولانی مدت می تواند به تخریب سلول های سرطانی و جلوگیری از بازگشت آن‌ها کمک کند.

آیا عوارض دارد؟

با درمان به موقع، در اکثر شرایط هیچ عارضه ای ایجاد نمی شود. اما اگر جریان خون برای مدت طولانی به بیضه قطع شود، ممکن است بیضه برداشته شود. در این موارد، ممکن است تعداد اسپرم کم یا ناباروری داشته باشید. برخی از درمان های سرطان مانند شیمی درمانی نیز ممکن است باعث ناباروری شوند.

اگر بیضه های نامتقارن دارید جای نگرانی نیست. اما اگر متوجه درد، قرمزی یا توده جدید در اطراف بیضه خود شدید، فوراً برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید. عفونت، پیچ خوردگی یا سرطان باید به سرعت درمان شود تا از عوارض جلوگیری شود. بسیاری از علل بزرگ شدن بیضه را می توان با دارو یا جراحی درمان کرد، به خصوص اگر تشخیص زودهنگام داشته باشید. پس در صورت مشاهده هریک از علائم فوراً به پزشک مراجعه نمایید،

منبع : healthine

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
72 نظرات
 1. مجتبی شهبازی می گوید

  سلام من یک هفته ای میشه که بیضه سمت راستم خیلی بزرگتر از چپ شده ولی دردی ندارم چگونه درمانش کنم راهی داره

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام دوست گرامی
   حتما ابتدا لازم است علت تشخیص داده شود
   ‌برای بزرگی یک طرفه بیضه عللی همچون هیدروسل و فتق مطرح است
   جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 2. حسین می گوید

  سلام
  من نزدیکی ۳ سالی هست بیضه سمت راستم ۴ برابر چپی شده هیچ گونه مشکلی هم ندارم میشع راهنمایی کنید آیا خطری وجود داره؟

 3. Mohamad می گوید

  سلام دکتر
  من ۱۵ سالمه
  دکتر ببخشید من تقریبا یک هفته هست که بیضه سمت راستم بزرگ تر شده نسبت به بیضه سمت چپم و سفت تر شده درد زیادی هم ندارم فقط وقتی دستش میزنم یکم درد میگیره یکم نگرانم باید چیکار کنم؟

 4. محمدرضا می گوید

  سلام خسته نباشید من 27سالمه الان من بیضه سمت چپم بزرگ تراز بیضه سمت راستمه دردی یا ورمی هم ندارم میخاستم بدونم خطری نداره

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور طبیعی بیضه راست کمی بزرگ‌تر بوده و بیضه چپ کمی پایین‌تر از بیضه راست قرار میگیرد. 
   اما اگر اختلاف سایز واضح هست و یا از ابتدا اینطور نبوده و بعدا ایجاد شده نیاز به بررسی هست به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 5. آرمین می گوید

  درود من
  بیضه سمت چپم انگار بیضی نیست یه چیزی روشه انگار

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   از نظر بیضه نزول نکرده باید بررسی شوید
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 6. امیر می گوید

  سلام من 16سالمه و از بچگی بیضه چپم خیلی بزرگتر از راسته آیا مشکلی هست یا نیاز به مراجعه به دکتر داره؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اختلاف سایز مختصر ممکن است وجود داشته باشه اما اگر اختلاف سایز زیاد هست بله حتما به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 7. مجتبی رحیمی می گوید

  سلام من 21سالمه و چند روزی میشه بیضه سمت راستم ورم کرده و خیلی بزرگ تر نسبت به بیضه چپم شده و کمی درد هم احساس میکنم و وقتی بهش دست میزنم درد شدیدتری احساس میکنم ولی مشکلی با دفع ادرار ندارم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   باید از نظر عفونت، فتق و هیدروسل بررسی شین
   سونوگرافی از بیضه ها انجام شود و به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 8. مهدی می گوید

  سلام من بیست سه سالمه بیضه سمت راستم حدود یک سال میشه بزرگ شده بعضی وقتا خورد میشه درد ندارم چی کار کنم به اندازه یک تخم معمولی مرغ است

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   سونوگرافی از بیضه انجام شود و به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 9. امیر می گوید

  سلام من شانزده سالمه . سمت چپم بالاش یکم ورم کرد یکبار بعد ماساژدادم اوکی شد ولی بعد دیدم یک چیز توپ مانند هست کوچولو هست مشکل داره ؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   نیاز به معاینه از نظر فتق دارد
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 10. محمد می گوید

  سلام من بیضه راستم بزرگ شده و سفت است مقداری عفونت داشتم احتمالا از مقاربت بوده دوروز عفونت ادراری داشتم وخوشبختانه امروز رنگ یا خون غیرطبیعی در ادرارم نیست سوزش هم ندارم ولی همچنان وَرَم بیضه هست دست که میزنم حالت سفتی داره زیادم دردناک نیست
  ممنون میشم راه کاری بهم بدین

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   نیاز به ازمایش و سونوگرافی از بیضه ها هست

 11. Hirad می گوید

  سلام ۱۵ سالمه یک کم بیضه سمت راستم از چپ بزرگتر دیده میشه و اینکه یکم مشکل تو دفع ادرار دارم ولی درد ندارم میخواستم ببینم مورد خطرناکی هست؟؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور نرمال بیضه ها باهم اختلاف سایز جزیی دارند

 12. معین می گوید

  سلام. من از بچگی یه اختلاف تقریبا زیادی بین حجم بیضه‌ی راست و چپ داشتم و تا الانم هست ولی هیچ دردی نداشته و ندارم. میتونین راهنمایی کنین؟ ممنون

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور نرمال بیضه ها باهم اختلاف سایز جزیی دارند، اما اگر اختلاف سایز زیاد هست باید سونوگرافی بدهید از بیضه ها و به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 13. ناشناس می گوید

  سلام من زمانک کوچک بودم بیضه سمت راستم خیلی دردمیکردورم میکردبعدازچندمدت خوب شدحالابیضه سمت راستم کوچک به اندازه دوتاهسته خرمااست سمت چپم نورمال است میشه راهنمایم کنید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   باید معاینه شوید و سونوگرافی از بیضه ها انجام شود
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 14. بی نام می گوید

  سلام بیضه سمت چپ من کمی پایین تروبزرگ از راستی هست دردی ندارد ولی وقتی مثلا فوتبال بازی میکنم زیاد کار میکنم درد خفیف به وجود می اید ایا طبیعیه

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اختلاف سایز و محل قرارگیری طبیعی هست
   اما اگر درد دارین جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 15. ابوالفضل می گوید

  سلام من 15 سالمه و نزدیک 2 ساله که بیضه سمت چپم بزرگتره و یه چیزی مثل یه رگ بزرگ بهش وصله ولی اصلا درد نداره حتی وقتی دست میزنم بنظرتون چیکار کنم؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اختلاف سایز جزیی اگر بدون درد و علایم دیگر باشد موردی ندارد.
   اما چون احساس رگ‌میکنین جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 16. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من چند روزی هست احساس میکنم بیضه سمت چپم‌ بزرگتر شده و یکمم از بیضه سمت چپم پایین تره
  گاهی اوقات درد هم میگیره
  راهنمایی میکند چ کار کنم ؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به وجود درد معاینه لازمه
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 17. علی شریفی می گوید

  سلام من بیضه راستم پایین و بیضه چپم کمی بالاتر هست

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور طبیعی اختلاف سایز مختصر و در یک راستا نبودن بیضه ها وجود دارد
   به شرطی طبیعی تلقی می شود که هیچ علامت دیگری نباشد و اختلاف سایز هم اندک باشد

 18. آروین مرادی نسب می گوید

  سلام
  من چند ماهی هست احساس میکنم بیضه سمت چپ باز شده یا حالته پخش شدگی داره
  و زمانی ک با انگشتام مالش میدم احساس میکنم رگه هایع زیادی زیره دستم احساس میشه
  و نسبت به بیضه سمت راست باز تره
  مشکلی داره

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به علایمی که ذکر کردین باید معاینه و درصورت نیاز سونوگرافی از بیضه ها انجام شود
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 19. رحم الدین می گوید

  سلام بیضه های من همیشه وقت کلان میشود یاچب یاراست وفعلا راست کلان شده ودرد نیز دارد چی کنم تشکر

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   سونوگرافی از بیضه ها و معاینه دقیق جهت بررسی عفونت لازمه
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 20. کاوه می گوید

  سلام
  من یکی از بیضه هام اندازه مشت هست و اون یکی اندازه یک گردو
  ولی هیچ دردی ندارم و نداشتم
  چند سالی هست که بعد از یه حادثه یه توده اندازه بیضه بزرگم و زیر اون تشکیل شده
  ولی اونم به جز گاهی از اوقات هیچ دردی نداره
  فعلا تنها مشکلم سایز خیلی بزرگشون هست
  چون روی هم قرار گرفتن نزدیک به یک وجب میشه

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   علل مختلفی از جمله هیدروسل، واریکوسل، فتق و ….مطرحه
   حتما سونوگرافی از بیضه انجام و به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 21. مسعودیزدانی می گوید

  سلام چند سال پیش متوجه شدم بیضه چپم دوتا چسبیده به یکی کوچکتر ففط وقتی دست می نم درد دار لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   نیاز به سونوگرافی از بیضه ها و معاینه هست
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 22. امیر صفری می گوید

  سلام ببخشید
  ۱۶ سالمه و بیضه ی سمت راستم یکم بزرگ تر از سمت چپه و یکم پایین تره،ممکنه بیماری خاصی داشته باشم؟میشه راهنمایی کنید ممنون💙

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور طبیعی اختلاف سایز مختصر و در یک راستا نبودن بیضه ها وجود دارد، اگر هیچ علامت دیگری نباشد و اختلاف سایز هم اندک باشه موردی نیست

 23. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من بیضه ی سمت راستم مقداری اویزون تر از بیضه ی سمت چپم است خواستم بپرسم ایا ای طبیعی است

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر هیچ علامت دیگری نباشد موردی ندارد

 24. مهدی باروزه می گوید

  دو روزه زیر شکمم درد داره و بیضه سمت چپم ۳برابر حجم معمول شده و درد شدید داره لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   شرح حالتون نیاز به معاینه داره و جهت بررسی حتما باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 25. خودم می گوید

  سلام من امروز متوجه شدم بیضه راستم یکم از چپ هم بزرگ تره هم آویزون تر ولی نه درد دارم نه هیچ مشکل دیگه نیاز هست دکتر برم؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور طبیعی اختلاف سایز مختصر و در یک راستا نبودن بیضه ها وجود دارد
   به شرطی طبیعی تلقی می شود که هیچ علامت دیگری نباشد و اختلاف سایز هم اندک باشد
   در غیر اینصورت جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 26. احمد سیر می گوید

  سلام من نزده ساله هستم
  بیضه سمت چپم بزرگتر از راست است و در همین روزها فک میکنم که شبیه اینکه یه رگش کشش داره کمی اذیتم میکنه اگر یه مشوره بدهید ممنونمیشم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اختلاف سایز مختصر طبیعیه اما احساس کشش نیاز به معاینه دارد
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 27. میلاد گودرزی می گوید

  با سلام و احترام
  ۳۲ ساله هستم، بیضه سمت چپم درد شدید داشت، طوری که با لمس به سمت بالای بیضه چپم، درد زیادی احساس میکردم، که بعد از یک روز دردش کمتر شد.
  بیضه سمت چپم بزرگتر از راست شده و وقتی دست میزنم، احساس میکنم در بالای بیضه سمت چپم یه چیزی به اندازه دوتالوبیا وجود دارد.
  لطف میکنید راهنمایی بفرمایید؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   حتما معاینه لازمه و درثورت نیاز سونوگرافی درخواست میشه
   جهت بررسی به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 28. ناشناس می گوید

  سلام یک بیضه من بلند است یکی پایین چرا چطوری باید اون بیضه ای که بلند است بیارمش پایین

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور طبیعی اختلاف سایز و محل قرارگیری مختصر وجود دارد

   1. بهنام ق می گوید

    سلام وقت خیر
    من بیضه چپم خیلی بزرگ تر از بیضه راستم هست و بیضه چپم سفته اما بیضه راستم خیلی شله مشکل چی میتونه باشه

    1. مشاور سلامتی می گوید

     سلام
     اختلاف سایز زیاد نیاز به معاینه و سونوگرافی از بیضه ها دارد
     به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 29. علی نظری می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من بيضه سمت چپم خیلی بزرگ تر از بیضه سمت راستم هست. و زمانی که لمسش میکنم اولش انگار از هم جدا شده ولی اخرش کامل هستش.
  دردی هم ندارم هنگام تحرک
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اختلاف سایز جزیی طبیعیه اما اگر واضح و زیاد اگر باشد نیاز به معاینه هست
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

   1. رامتین می گوید

    سلام وقت شما بخیر من ۱۷ سالمه و الان چند مدته روی بیضه هام احساس میکنم یسری یگ برآمده هست ولی درد ندارم میخواستم بدونم مشکلی هست؟

    1. مشاور سلامتی می گوید

     سلام
     بله باید معاینه شوید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 30. تقی حسنی می گوید

  سلام خدمت شما. خسته نباشید.ببخشید مزاحم اوقات شریف شدم.
  قسمتی از موهای بیضه اگر مثلا دورش ماده سفیدغلاف مانندی احاطه کنه میتونه مشکلی باشه؟
  اگر جواب بدین ممنون میشم.

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   متوجه سوال و منظورتون نشدم

  2. ناشناس می گوید

   سلام ببخشید مزاحم شدم من ۱۵ سالمه بیضه راستم بزرگتراز بیضه چپم هست و سینه راستم هم بزرگتر از سینه چپمم هست و درد بیضه هم ندارم فقط خیلی کم سوزش ادرار دارم آیا ممکن است که دچار سرطان بیضه شدم

   1. مشاور سلامتی می گوید

    سلام عزیز
    سرطان که بعیده اما با توجه بهدسوزش ادرار جهت بررسی عفونت به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 31. ابولفضل می گوید

  با سلام من بعد از عمل تورشن متوجه شدم که بیضه سمت چپ تکان نمی‌خورد و نمیتوانم بفهمم که مشکلی دارد یا خیر و یکی از آنها بالا و یکی پایین است همونی که تکان نمی‌خورد پایین است ممنون میشم پاسخ دهید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به سابقه تورشن لازمه حتما مجددا ویزیت شوید و درصورت نیاز ازمایش اسپرم درخواست شود
   به جراح خود مراجعه کنید

  2. هادی می گوید

   سلام من مدت دوسال است بیضه سمت راست خیلی خیلی بزرگ شده بصورتی که ورم ان بیحساب است ولی درد ندارد مگرپیاده روی زیادیانرمش شصت سال سن دارم وده سال است مجرد م وهیچ نوع مقاربتی هم نداشتم

   1. مشاور سلامتی می گوید

    سلام
    باید از نظر هیدروسل و فتق بررسی شین
    سونوگرافی از بیضه انجام شود و به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 32. علی شلبی می گوید

  سلام من بیضه چپیم همه بزرگ شده هم خیلی درد شدیدی داره سونوگرافی رفتم دکتر گفت که کسیت بیضه داری باید عمل شه خواستم بدونم راه های دیگه درمانیش وجود ندارع

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   کیست بیضه دردناک راهکار دیگری ندارد

 33. رضاحسینی می گوید

  سلام برادرخوبین من خورده ای دردبیضه راست دارم توای چندروز اینطور شدم ورم خورده ای درد وبزرگ شده ای آیادرمانی دارد ممنونم ازبزرگید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   باید سونوگرافی بیضه انجام شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر