مزایا و معایب جراحی زیبایی (تایید شده توسط جراح پلاستیک)

جراحی زیبایی صورت برای مردان و زنانی که از ظاهر خود ناراضی هستند و یا علاقه مند برای  بازگشت به دوران جوانی هستند. در حال حاضر روش های متعدد جزیبایی صورت وجود دارد که می تواند به آنها کمک کند تا اهداف زیبایی خود را برآورده سازند.

جراحی پلاستیک صورت می تواند همه چیز را شامل شود. از تغییر شکل بینی تا بلند کردن پوست شل و حذف چربی در زیر چانه برای بهبود ظاهر صورت انجام می شود.   اگر شما هم در حال بررسی برخی از عمل های جراحی زیبایی برای تازه کردن و جوانسازی ظاهر خود هستید، ابتدا مهم است که مزایا و معایب را در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیم کاملا اگاهانه بگیرید. در این مقاله نگاهی به جنبه های مثبت و منفی جراحی زیبایی داریم.

محتوای پزشکی این مقاله توسط دکتر اسماعیل فرزادفرد، جراح پلاستیک، ترمیمی و سوختگی بررسی و تایید شده است.

دکتر اسماعیل فرزادفر، جراح پلاستیک، ترمیمی و سوختگی

مزایا جراحی زیبایی

جراحی زیبایی سبب افزایش اعتماد به نفس می‌شود

اگر چروک های صورت یا دیگر نواقصی موجود در صورت که در ذهن شما همیشه خود را نشان می دهد. حذف این نگرانی ها از طریق درمان می تواند تأثیر عمیقی روی اعتماد به نفس شما داشته باشد و اگر این بدان معناست که شما می توانید در  بیرون، محیط کار و یا مهمانی بدون نگرانی وارد شوید و لذت ببرید، رزرو یک مشاوره بهترین کاری است که  می توانید انجام دهید.

زمان بازیابی بهبود یافته است

درک بسیاری از افراد در ارتباط با جراحی زیبایی صورت همچنان به صورت گذشته است ولی باید گفت که این تفکر دیگر منسوخ شده و عمل جراحی صورت دیگر به مانندی گذشته نیست و عمل جراحی با درد و ماه ها مراقبت قبل و بعد از عمل صورت نمی گیرد. تکنیک جراحی و غیر جراحی کاملا بهبود یافته است.

از بین بردن چروک صورت در جراحی زیبایی

هر روز با تبلیغات کرم های جادویی، رژیم های ورزشی، ماساژ دهنده های لاغری مواجه می شویم و هر یک با تبلیغات ویژه سعی دارند برخی از مشکلات و خلل های وجودی ما را برطرف و پر کنند اما باید گفت که بسیاری از این موارد تنها یک تبلیغ هستند و کارایی چندانی ندارند و پوست دارنده چروک تنها با عمل زیبایی صورت می تواند ترمیم و بهبود یابد.

همچین اگر وزن بیش از حد دارید و برای کم کردن وزن به باشگاه می روید، باید توجه داشته باشید که این  وزن کم کردن بر روی سفتی و مقاومت پوست شما نقش بسیاری دارد و با باشگاه رفتن و ورزش کردن هم تاثیر چندانی بر مقاومت پوست شما نخواهد داشت برای مقاوم کردن پوست می توان از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده کنید.

 جراحی زیبایی صورت؛ نتایجی قابل مشاهده و همیشگی

نتایجی که از جراحی زیبایی صورت حاصل می شود با توجه به پزشکی مدرن بلافاصله قابل مشاهده هستند و بسیار کم عارضه می باشند از همه مهم تر اینکه اکثر این دستاورد ها بعد از جراحی ماندگاری طولانی مدت دارند و یا شاید همیشگی را به دنبال داشته باشند.

معایب جراحی زیبایی

هزینه زیاد برای جراحی زیبایی

در اغلب موارد جراحی پلاستیک تحت پوشش برنامه های بیمه درمانی قرار نمی گیرد و هزینه ها بسته به روش انجام شده متفاوت هستند. با توجه به هزینه های مداخله، شما همچنین باید هزینه های بهبودی، مراقبت های بعد از عمل و جراحی های ترمیمی را که ممکن است مورد نیاز باشند را نیز اضافه کنید.

جراحی زیبایی صورت؛ انتظارات واقع گرایانه

در ارتباط با جراحی های زیبایی صورت و تغییراتی که بعد از عمل به وجود می اید هیچ گونه شکی نیست و چهره به اندازه ای تغییر می کند اما توجه داشته باشید که انتظار در حد پری دریایی شدن و یا دیگر شخصیت های مورد نظر خود واقعا به دور است چرا که برخی از اشخاص با در نظر داشتن یک شخصیت کارتونی یا سینمایی تمایل دارند که بعد از عمل به کسی دیگری مبدل شوند. پس عمل های زیبایی را با واقع گرایی همراه کنید و سپس انجام دهید.

خطرات جراحی زیبایی صورت

درست مثل هر جراحی دیگری، جراحی پلاستیک هم بدون ریسک نیست. شايع ترين عوارض خونريزي بيش از حد، عفونت در محل برش، نكروز(کبودی) و عوارض ناخواسته در بيهوشي است.

هر عمل جراحی پلاستیک با مجموعه ای از عوارض خاص مانند از دست دادن حساسیت در منطقه درمان شده  می باشد. آدم و هماتوم هم عوارض بالقوه دیگر از عوارض جراحی پلاستیک هستند که در بعضی موارد قابل پیشگیری می باشند و در سایر موارد قابل درمان هستند.

تورم و کبودی عوارض بعد از عمل جراحی پلاستیک هستند، و  تا زمانیکه بافت ها در معرض آسیب قرار دارند و به خوبی درمان نشوند، باقی می مانند. اگر تورم  و کبودی حاصل از عمل جراحی  به مدت طولانی باقی بماند جای نگرانی نیست و به خودی خود برطرف می شود.

 نتیجه؛ جراحی زیبایی خوب است یا خیر؟

فردی که مایل به عمل جراحی زیبایی یا جراحی زیبایی برای بهبود بخش خاصی از بدن یا چهره خود دارد، باید تحقیق کامل انجام دهد و اطلاعات زیادی در مورد جراحی زیبایی را قبل از دیدن جراح پلاستیک بدست اورد. اطلاعات در سایت های تخصصی و یا از افرادی که از جراحی پلاستیک استفاده می کنند، حتما اثر بخش خواهد بود.

جراحی پلاستیک، انتخابی است به جای یک روش اضطراری، بنابراین هیچ دلیلی برای تصمیم گیری عجولانه در مورد جراح مورد نظر وجود ندارد که قرار است روش و نوع جراحی مد نظر  را انجام دهد. تصمیم به انجام عمل جراحی پلاستیک باید با دقت بررسی  شود و قبل از برنامه ریزی، بیمار باید از تمام خطرات و عوارض پیش از برنامه ریزی، آگاهی کامل داشته باشد. 

به یاد داشته باشید که جراحی پلاستیک دارای مزایا و معایب است و از طرف دیگر به نفع دیگران می تواند مانع از دستیابی به بهترین نتایج پس از جراحی شود.

برگرفته از سایت:

جراحی پلاستیک

 

 

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علی می گوید

    ممنون ازآگاهی تان واقعا استفاده بردیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر