مجله پزشکی دکتر دکتر

درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد

21 بهمن 1396

375

پیشگیری، مراقبت و درمان گوش، حلق و بینی
درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

مشاوره تلفنی با پزشک

دلایل زیادی برای گوش درد وجود دارد که برخی از آنها خفیف هستند و در خانه قابل درمان، ولی در برخی از مواقع گوش درد می‌تواند در طولانی مدت مشکلات زیادی بوجود آورد. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مطب با استفاده از امکان ویزیت تلفنی به راحتی برای دریافت مشاوره تلفنی از پزشک مورد نظرتان، نوبت دریافت کنید.

برای برقراری تماس تلفنی با پزشک متخصص گوش، حلق و بینی دلخواهتان روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید.

درمان خانگی گوش درد

فرض می‌کنیم در منزل هستید که ناگهان دچار گوش درد می‌شوید؛ می‌توان حدس زد که واکنش اولیه شما چیست؟ اگر فقط درد گوش داشته باشید احتمالا به دنبال این هستید که چه چیز‌هایی در منزل دارید که می‌شود به عنوان درمان خانگی گوش درد از آن‌ها استفاده کرد.

طبیعی است که ما به شما توصیه نمی‌کنیم در هنگام گوش درد، درمان خانگی گوش درد را به درمان‌های طبی پزشک معالج ترجیح دهید. گوش درد می‌تواند یک نشانه از ده‌ها علت بیماری‌زا باشد که فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. صرفا به عنوان یک اقدام موقت و کمک‌کننده، درمان خانگی گوش درد را برای کم کردن شدت درد استفاده کنید.

 

درمان خانگی گوش درد با استفاده از کمپرس سرد یا گرم

کمپرس سرد یخ و یا کمپرس دستمال یا حوله گرم هم برای بزرگسالان و هم اطفال قابل استفاده است. کمپرس‌ها را روی گوشی که درد می‌کند به مدت چند دقیقه نگه دارید. بهتر است بدانید که شما می‌توانید ابتدا کمپرس سرد بگذارید و بعد از ده دقیقه کمپرس گرم را جایگزین کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که یخ را به طور مستقیم روی گوش نگذارید که سرمای بیش از حد یخ به گوشتان ضربه بزند. همچنین حوله و دستمال گرم شده آنقدر گرم نباشد که گرمی بیش از حد دستمال به گوش شما آسیب برساند.

 

آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) در درمان خانگی گوش درد

پراکسید هیدروژن برای سال‌های متمادی به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری گوش استفاده شده است. با استفاده از قطره‌چکان چند قطره پراکسید هیدروژن در گوشتان بریزید. در صورت لزوم، چند ساعت پس از بار اول دوباره این روش را تکرار کنید.

آب اکسیژنه توانایی پاک‌کنندگی دارد و به تخلیه مواد گیرکرده در گوش کمک می‌کند.

نقش تمرین‌های ورزشی در درمان خانگی گوش درد

گاهی با انجام حرکات ورزشی گردن فشار موجود در کانال گوش کمتر می‌شود و شدت درد گوش کاهش می‌یابد.

اگر شما قصد انجام حرکات ورزشی گردن دارید؛ اینگونه عمل کنید:

 1. سعی کنید هر دو پا را روی زمین بگذارید
 2. به آرامی گردن خود را بچرخانید و سر خود را به سمت راست و سپس چپ به آرامی بچرخانید. به صورتی که سرتان به موازات شانه‌هایتان قرار بگیرد
 3. شانه‌های خود را بالا بیاورید و به آرامی شانه هر طرف را به گوش همان طرف برسانید.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از انگشتان خود، گوش و اطراف گوش را به آرامی ماساژ دهید.

 

درمان خانگی گوش درد با فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

بعضی از مدل‌های خوابیدن باعث تشدید درد گوش در هنگام عفونت می‌شوند، درحالی که بعضی دیگر باعث تسکین درد می‌شوند. هنگام خواب گوشی که عفونت کرده را روی بالش قرار ندهید.در این حالت اگر در گوش آب جمع شده باشد راحت‌تر خارج می‌شود.

فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

هم‌چنین می‌توانید هنگام خواب سر خود را با قرار دادن بالش اضافی در موقعیت بالاتری قرار دهید. این حالت نیز به خشک شدن سریع‌تر گوش کمک می‌کند.

اگر مسئله‌ی گوش درد هم برای شما مشکل ایجاد کرده است و نیاز به مشورت با یک متخصص گوش و حلق و بینی دارید، اما فرصت رفتن به مطب را ندارید.اصلا نگران نباشید!!!

شما می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر سوال پزشکی خود را مطرح کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

ماساژدرمانی؛ درمانی خانگی برای گوش درد

اگر عادت به ماساژ دارید، متوجه می‌شوید همانگونه که ماساژ درد کمر را رفع می‌کند باعث تسکین گوش درد نیز می‌شود.

ماساژدرمانی

در سال ۱۹۹۶ میلادی روی ۴۶ کودک پنج ساله و کوچکتر تحقیقی انجام شد، نتایج تحقیق حاکی از آن است که ۹۳ درصد آن‌ها پس از ماساژدرمانی رو به بهبود رفته‌اند و ۴۳ درصد نیز تنها پس از یک یا دو جلسه ماساژدرمانی احساس بهتری داشته‌اند.

درمان گوش درد با داروهای شیمیایی

اگر گوش درد به اندازه‌ای است که شما را ناراحت کرده، این گوش درد ناگهانی شروع شده و شما قبلا سابقه چنین دردهایی نداشته‌اید؛ نگران نباشید، آرامش خود را حفظ کنید و یک مسکن ضد درد از قبیل استامینوفن یا بروفن بخورید.

مسکن برای درمان دارویی گوش درد

به شما توصیه می‌کنیم از مصرف زیاد مسکن‌های ضد درد به شدت خودداری کنید. توجه به این نکته هم ضروری است که مصرف دارو برای اطفال با مصرف دارو برای شما فرق می‌کند. برای کاهش گوش درد اطفال از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

اگر همراه درد گوش؛ سردرد، سرگیجه و عدم تعادل داشته باشید حتما باید هرچه سریع‌تر با یک پزشک متخصص مشورت کنید و علت دقیق را جویا شوید. برای دریافت مشاوره سریع می‌توانید به سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر مراجعه کنید.

آیا پس از درمان خانگی گوش درد باید به پزشک مراجعه کرد؟

به طور کلی درمان خانگی گوش درد می‌تواند به کاهش درد گوش کمک کند. اگر گوش درد شما ادامه‌دار شد یا همراه آن علائمی از قبیل سرگیجه و عدم تعادل پیدا کردید، درمان خانگی گوش درد را کنار بگذارید و به پزشک مراجعه کنید.

این طبیعی است که درمان اصلی توسط پزشک به شما توصیه می‌شود. درمان خانگی گوش درد صرفا یک اقدام اولیه و بیشتر بر پایه تجربه است.

چه زمانی برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنیم؟

این مسئله که چه زمانی برای گوش درد به پزشک مراجعه کنیم احتمالا یکی از سوالاتی است که هنوز جوابش را نمی‌دانید. گاهی اگر علت گوش درد، یک بیماری مهم همانند عفونت گوش باشد و شما در زمان مناسب مراجعه نکنید، شاید به عوارض جدی و تهدیدکننده‌ای دچار شوید.

درمان گوش درد تحت نظر پزشک

گاهی شما می‌توانید صبر کنید و در منزل اقدامات اولیه‌ای برای درمان خانگی گوش درد انجام دهید که در اینجا بهتر است از توصیه‌های یک پزشک متخصص هم کمک بگیرید و این کار را می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر به راحتی انجام دهید. مانند کمپرس سرد و گرم بر روی گوش، مصرف مسکن و پیگیری روند بهبودی در منزل. اما این حالت‌ها اصولا زمانی قابل اجراست که شما فقط گوش درد داشته باشید و همزمان با گوش درد، علائم دیگری بروز نکرده باشد.

درمان خانگی گوش درد همراه با سرگیجه

اما به شما توصیه می‌‌کنیم در بعضی شرایط خاص حتما درمان گوش درد را تحت نظر پزشک انجام دهید. از جمله:

 • اگر شما اخیرا سرماخوردگی و عفونت دستگاه تنفسی و ریه‌ها داشته‌اید و همزمان گوش درد پیدا کرده‌اید، ممکن است با برطرف شدن علائم عفونت تنفسی، گوش دردتان برطرف شود. اگر گوش درد برطرف نشد و احساس کاهش شنوایی و پرشدگی گوش در شما باقی مانده است، توصیه می‌کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر از زمان گوش درد چندین ساعت گذشته است و هنوز بهبودی پیدا نکرده‌اید.

 • اگر همراه گوش درد، تب و لرز پیدا کرده‌اید، احتمال دارد عفونت گوش مطرح باشد که مراجعه به پزشک الزامی است.

 • اگر به همراه گوش درد، از گوشتان مایع زردرنگ و یا خون خارج می‌شود؛ برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنید و زمان را صرف اقدامات تسکین‌دهنده خانگی نکنید.

 • همراهی گوش درد با سرگیجه، کاهش شنوایی و وزوز گوش، شما را نا آرام و بی‌قرار و تحمل گوش درد را برای شما ناخوشایند می‌کند. در این مورد، خود را برای امتحان کردن راهکارهای خانگی به زحمت نیاندازید؛ شما باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر دچار درد نسبتا شدید در سر و گردن شده‌اید و احساس سفتی گردن و حالت تب و لرز پیدا کرده‌اید، همزمان گوش درد امان شما را بریده است؛ ما به شما توصیه شدید می‌کنیم زمان را از دست ندهید و برای درمان مناسب و بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر اخیرا ضربه‌ای به سر و ناحیه گوشتان وارد شده است و اکنون دچار گوش درد شده‌اید، بهتر است توسط پزشک ابتدا معاینه کانال و پرده گوش شوید و سپس درمان گوش درد برای شما تجویز شود.

درمان گوش درد نوزادان و اطفال که بیشتر با نا آرامی و بی‌قراری کودک بروز می‌کند را به پزشک بسپارید و از اقدامات خانگی تسکین درد استفاده نکنید.

درمان خانگی گوش درد نوزاد

سخن آخر

شدت گوش درد مهم‌ترین عامل هدایت‌کننده شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب روش درمان است. شاید شما ترجیح دهید که در شروع علائم گوش درد به راهکارهای تسکین‌دهنده خانگی بسنده کنید یا به دنبال درمان گوش درد تحت نظر پزشک بروید.

اگر به بیماری‌هایی از قبیل دیابت و نقص سیستم ایمنی مبتلا هستید؛ ممکن است توانایی بدنتان در مبارزه با عفونت‌ها کم شده باشد. در این شرایط درمان گوش درد توسط پزشک بر هر راه‌حل دیگری برای گوش درد برتری دارد.

اگر گوش درد شما جز مواردی بود که لازم است به پزشک مراجعه کنید و به هر دلیل امتناع کردید و خود را به تسکین‌دهنده‌های خانگی مشغول کردید؛ خطر بروز عوارضی همچون: آسیب پرده گوش و گسترش و انتشار عفونت گوش وجود دارد.

گوش درد مشکل شایعی است که بیشتر پزشکان با درمان آن آشنایی دارند. اما برای بررسی دقیق و تخصصی‌تر می‌توانید به متخصصان گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا در اسرع وقت بهبودی خود را به دست بیاورید.

در صورتی که شما هم از روش‌های درمان خانگی برای درمان گوش درد استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. همانطور که می‌دانید روش‌های درمان خانگی تجربی هستند؛ با اشتراک تجربه‌های خود به ما در بهبود این مقاله کمک کنید.
در صورتی که هرگونه سوالی از گوش درد و روش‌های درمان آن دارید در بخش پرسش و پاسخ انتهای همین مطلب از ما بپرسید؛ کارشناسان و پزشکان مجله دکتردکتر آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

منابع:

Every Day Health

WebMD

Health Line

 

از کدام خدمات دکتردکتر استفاده کنیم؟

نوبت‌دهی اینترنتی

اگر شما هم در خصوص مشکل خود نیاز به پزشک دارید با استفاده از امکان نوبت‌دهی اینترنتی می‌توانید به راحتی برای مراجعه حضوری، در روز و ساعت دلخواه خود، نوبت دریافت کنید. برای دریافت نوبت اینترنتی از پزشک متخصص گوش و حلق و بینی روی دکمه زیر کلیک کنید.

پرسش و پاسخ پزشکی

شما با استفاده از امکان پرسش و پاسخ با پزشک می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز پرسش پزشکی خود را مطرح کنید و پاسخ معتبری از پزشک دریافت کنید. برای ثبت سوال پزشکی خود روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید.

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد»

375 پاسخ به “درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد”

 1. عسگرپورقنبر گفت:

  با سلام
  چندماهی است گوش راستم خارش داشت الان هم گوش چپم دردمیکنه پشت گلویم عفونت سبزرنگ میاد موقعی سرم پایین میندازم سرم گوش چپم درد میکنه ضمنا سابقه سینوزیت هم دارم چیکارکنم

 2. رضا گفت:

  سلام ، چند روزیه گوش سمت چپم درد میکنه و گاهی تیر میکشه و احساس سنگینی میکنه ، از دیروز قرص آموکسی کلاو 625 و استامینوفن 500 و قطره سیپروفلوکساسین استفاده کردم ، بازم درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   بهتر است معاینه شوید
   اگر امکانش نیست داروها تا یک هفته ادامه یابد

 3. رضایی گفت:

  با‌سلام
  دیشب بعد حموم درد توی گوشم شروع شد تا جایی که نمیتونم دست بهش بزنم، با دست زدنم درد نسبتا شدیدی توقسمت پایین میانه گوشم میگیره و هیچ علام سرگیجه ندارم چیکارکنم؟؟( با این وضعیت کرونا ترجیح میدم به دکتر مراجعه نکنم )
  با تشکر

 4. محمد سیف گفت:

  سلام سال نو مبارک
  دکتر گوش راست من خیلی درد داره، بعد از اینکه از خواب بلند شدم پای چشم راستم ورم کرده بود
  نمیخوام برم دکتر، نظر شما چیه؟ چیکار کنم؟

  • بهروز گفت:

   سلام دکتر. دو روز پیش گردنم شروع کرد به درد.امروز که بیدار شدم دیدم گوشم درد میکنه. من عمان زندگی میکنم اینجا اصلا دکتراش خوب نیست. میشه منو راهنمایی کنین؟

 5. علي گفت:

  سلام خسته نباشيد ببخشيد مَنْ الان دو روزه گوش سمت راستم درد ميكنه مثل حالتي كه آب ميگيره قبلا اب ميگرفت با كف دست فشار ميدادم سريع ول ميشد اب خارج ميشد ولي الان نه جوريه دردش انگار اب گرفته

 6. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید۲یا۳روزی گوش سمت راستم خانومم دردشدیدداره باچراغ قوه داخلش رودیدم عفونت داره داروخانه قطره بتامتازون ۱درصدوسیپروفلوکساسین۳درصدوقرص سفیکسیم۴۰۰داروخانه بهم داده میشه برای دردش بگین چی مصرف کنه ممنون میشم

 7. بهنام گفت:

  با سلام واحترام و تبریک سال نو. چند روزی میشه که داخل هر دو گوشم خارش داره،البته متاسفانه داندان آسیاب سمت رستم که پر کرده بودم یکباره خالی شد و زیرش عفونت داشت به دکتر تماس گرفتم آنتی بیوتیک داد مصرف کردم بهتر شدم الان دو هفته از اتمام انتی بیوتیکم میگذرد و گوش سمت راستم علاوه بر خارش درد هم داره.البته درون گوشم را با گوش پاک کن با الکل سفید تمیز کردم.با دست زدن به اطراف گوشم ، گوشم درد میگیره چکار کنم. سپاس از پاسخگوییتان.

 8. زهرا گفت:

  سلام من دو روزگوش درد دارم.البته اول از گوشه فکم که به گوش نزدیک شروع شد طوری که دهنمو سخت بازکردم دوباربعددردخفیف داخل گوشم داشتم.کیسه نمک گزاشتم روش البته گرمش گوشم احساس سنگینی میکنه.انگار چیزی یا آب داخلش.از اونورم متورم شده نمیدونم اصلا نمیتونم دست بزنم گوشم درد میگیره.الانم خمیازه کشیدم توخواب سنگین که به گوشم وارد شد بیدارم کرد.به خاطر کروناهم نمیتونم برم جایی.ممنون میشم کمک کنین

  • حجازی گفت:

   سلام خدمت شما. من از دیروز هر از گاهی احساس سوزش و خشکی گلو در سمت چپ دارم. و گاهی نیز گوش چپم درد میگیره. البته مشکل التهاب تیروئید هم دارم و قرص لووتیروکسین مصرف میکنم. می فرمائید چکار کنم و آیا با ایت علائم بابت کرونا نگرانی وجود داره؟

 9. حسینی گفت:

  با سلام
  چند روزی هست که گوش چپم درد میکنه ، گاهی تیر میکشه و خارش هم داره ، چیکار کنم و از چه داروهایی استفاده کنم که نیاز نباشه به دکتر مراجعه کنم ؟ ( با این وضعیت کرونا ترجیح میدم به دکتر مراجعه نکنم )
  با تشکر

 10. ابراهیمی. گفت:

  باسلام
  ببخشید دندون عقلم کشیدم دوروزی میشه ،خیلی لثه وگوشم درد می گیره وگرفتگی رگ های گردن دارم وسر درد شدید

 11. جلال پورفرج گفت:

  باسلام چندروزی است گوش چپم صدا میده همراه بادردو خیلی سنگین شده به نظرتون چیکارکنم اگربه دکترمراجعه کنم هنگام معالجه امکان ابتلا به کرونا وجوددارد؟( چهارروزهم هست آزیترومایسین ۵۰۰هروزیک عددمصرف میکنم سه چهارروزهم ازقطره حنظل روزی سه قطره استفاده نمودم) ممنون ازلطفتان

  • شیما گفت:

   باعرض سلام
   مدتیه گوش سمت چپم درد میگیره هنگامی که گوشم شروع به درد میگیره سردرد هم میگیرم وحالت تهوع بیشتروقتی از حمام میام با اینکه گوشم روخشک میکنم بازم گوش درد میگیرم باحالتی که گفتم به خاطربیماری کرونا نمیرم پیش پزشک چه دارو و قطره ای میتونم استفاده کنم باسپاس فراوان

 12. نظری گفت:

  سلام ممنون از لطفتون یکشنبه گذشته گلو درد شدم با دیفن و آزیترومایسین خوب شدم تا امروز صبح که یکدفعه گوش درد شدم عفونت کرده یه سوراخ ریز هم پرده گوش پیدا کرده دردش عمونمو بریده میشه لطف کنید بگید چیکار کنم…آموکسیکلاو۶۲۵با آموکسی سیلین با استامینوفن خوردم ساعت ۱۱ ولی درد خیلی دارم

 13. نرگس گفت:

  سلام ۴ سال پیش گوش درد شدید داشتم چند جا دکتر رفتم اما تشخیص درست نمی دادند تا اینکه یه متخصص گوش خوب پیدا کردم نوار گوش گرفت و ۲ تا آمپول و چند تا قرص و قطره داد خوب شد،پریروز گوشم شروع به خارش کرد دیشب با پماد استریل چشمی داخل گوش رو کمی چرب کردم الان احساس سنگینی میکنم‌و درد داره،با این‌وضعیت کرونا امکان‌دکتر رفتن نیست به هیچ وجه، لطف‌کنید داروی موثر معرفی کنید

 14. عبدالجلیل قزل گفت:

  سلام وقتتان بخیر سال نو هم تبریک
  جفت گوش من انگار فشار دوطرف آن برابر نباشه و بعد آب دهان قورت دادن حالت عادی برطرف میشد ولی الان همون حالت هستش و برطرف نمیشود و سرگیجه هم دارن با تغییر در وضعیت سرم سرگیجه بدتر میشود

 15. محسن سعادت درویش گفت:

  سلام من گوش چپم از صبح خیلی درد میکنه‌. البته چند وقت اورتودنسی کردم و یه ماه پیش رفته بودم کش به دندونم وصل کرده بود‌. که فک درد و گوش درد شدیدی گرفتم. چکار کنم. میتونه ب خاطر اورتودنسی باشه؟

 16. ftmndr گفت:

  سلام داخل گوش چپم یه دونه خیلی بزرگ زده بود رفتم دکتر دارو داد خوب شد اما بدتر از اون داخل گوش راستم الان زده و به شدت درد میکنه صداها رو درست نمی‌شنوم،دردش به فک و دندونام زده خییلی اذیت میکنه دارو براش سفالکسین و مسکن آستامینوفن کدئین داده حدودا نصف بسته قرص رو مصرف کردم دردش کم نمیشه اگه میشه یه مسکن معرفی کنین دردش قط شه..منون

 17. Sadegh گفت:

  سلام دوسه روزی میشه ک گوش چپم درد میکنه و تاحالا سابقه گوش درد نداشتم.ولی چند روزیه ک گوشم گاهی دردش شدید میشه و گاهی خفیف گاهی هم اصلا دردنداره با وضع الان و کرونا هم ک دکتر نمیشه رفت چیکار کنم؟ لطفا زودتر راهنمایی کنید ممنون.

 18. بهار گفت:

  سلام من يكي از گوشهام عمل كردم الان سه ماه و الان گوش ديگم يكدفعه درد گرفته و وقتي ك از گوش پاك كن استفاده ميكنيم يه چيزهاي مثل دانه هاي خيلي ريز سياه بيرون مياد البته كم نميتونم برم دكتر چيكاري انجام بدم

 19. سیما گفت:

  با سلام
  من گوشم خیلی عفونت می کنه و متاسفانه نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم شده دفعه قبل عفونت گوشم با کلایترومایسین عفونت گوشم من خوب شد الان گوشم عفونت کرده و با این قرصم دیگه جواب نمیده با این شرایط هم نمی دونم چکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید؟

 20. حسین گفت:

  با سلام
  مدتیه دو تا گوشم درد میکنه و صدای وز وز می شنوم بعضی مواقع هم سر درد دارم دکتر عمومی رفتم دو تا قطره داد کمی خوب شد ولی مقطعی
  لطفا بگین چکار کنم؟

 21. یاسمن گفت:

  سلام، من از دیشب گوشم درد میکنه و موقعی که آب دهانم رو قورت میدم، یکم احساس گلودرد هم میکنم، سابقه سینوزیت هم دارم، ممنون میشم راهنمایی کنید.

 22. کیوان گفت:

  سلام حدود دوماه پیش بعلت عفونت قارچی گوشمو ساکشن کردم اما الان دوباره چند روز گوش دردم شروع شده چکارکنم

 23. زهرا اسماعيلي گفت:

  سلام من سه ماه پيش گوشم كيپ شد و رفتم ساكشن هر دو گوشم بود الان بعد دو سه ماه اول گوش راستم گيپ شد انگار مايعي تو گوشم بود و خودبخود خوب شد الان گوش چپم گييپ شد و كمي درد داره با اين وضع كرونا نميتونم برم دكتر شما بگيد چيكار كنم ممنون.

 24. زهرا اسماعيلي گفت:

  سلام من سه ماه پيش گوشم كيپ شد و رفتم ساكشن هر دو گوشم بود الان بعد دو سه اول گوش راستم گيپ شد انگار مايعي تو گوشم بود و خودبخود خوب شد الان گوش چپم گييپ شد و كمي درد داره با اين وضع كرونا نميتونم برم دكتر شما بگيد چيكار كنم ممنون.

 25. سارا گفت:

  سلام خسته نباشین.
  ببخشین من امروز گوش چپم به طور ناگهانی درد گرفت به طوری که دردش به فکم، سر و گلوم هم رسیده. تا بحال چنین حالتی برام رخ نداده بود. در این اوضاع مراجعه به پزشک برام میسر نیست، ممکنه راهنمایی بفرمایین که چه باید بکنم، چه مسکنی استفاده کنم؟

  • قادر گفت:

   منم چند روزه گوشم درد گرفته و فقط سمت چپ گوشم در میکنه گلومم یکم درد گرفته از هدفون زیاد استفاده میکنم و با گوشی لپ تاپ زیاد کار میکنم شبا هم تا دیر بیدارم و کم میخوابم نمیدونم دلیلش چیه اگه بخاطر ایناس لطفا بگین چیکار کنم

  • سارا گفت:

   سلام و درود ممنونم خانم دکتر عزیز
   بسیار موثر واقع شد و الحمدولله گوش دردم خوب شد. سپاسگزارم.

 26. امین ابایی گفت:

  سلام، من چند سالی است که مشکل گوش درد دارم ، تا الان دو سه بار به متخصص مراجعه کردم ، هر بار به صورت مقطعی خوب میشوم اما تا در معرض باد یا اب قرار میگیرم دوباره درد شروع میشود . من ۳۹ سال سن دارم .

 27. Zahra گفت:

  مدت زیادیِ که احساس میکنم هردو گوشم گرفتگی شدید داره . به پزشک مراجعه کردم و نوار گوش هم گرفتم گفتن سالمه سالمه و دارویی به من ندادن . متاسفانه همچنان گرفتی گوش رو دارم و هر از چندگاهی هم از ناحیه ی داخل یک گوشم صدای باد به صورت ریتم دار سااااعت ها میپیچه به همراه درد . لطفا راهنماییم کنید خیلی آزار دهنده س کم شنوایی

  • دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید

 28. نرگس گفت:

  سلام و عرض ادب من قبلا توی خواب گوشم کیپ میشد و به محض بیدار شدن برطرف میشد الان چند روزه که گوش راستم درد میکنه باید چیکار کنم؟

  • دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   لازم است از جهت عفونت گوش معاینه شوید

   • امینی گفت:

    سلام خسته نباشید
    یه مدت پیش داشتم جرم گوشم رو تمیز می کردم که گوش چپم درد بدی گرفت حالا از همون موقع حساس شده وقتی حساسیت فصلی ام اذیتم می کنه گوشم درد می گیره و صدایی مثل کوبیدن چکش البته ریتمیک شنیده میشه البته جرم ساز هم هست و بهم گفتند باید سالی یکبار شست و شو بدم که متاسفانه انجام ندادم میشه راهنمایی ام کنید ؟

 29. ثریا گفت:

  عرض ادب
  من برای بینیم به دلیل گرفتگی از سرم شستشو استفاده کردم و موقع خارج کردن اون، دچار درد شدید گوش سمت چپ شدم، تا حالا این اتفاق برام نیفتاده بود و با توجه به اوضاع کرونا ، کی خواستم راهنماییم بفرمایید؟
  سپاس از مهرتون

  • دکتر آمنه مرشدی گفت:

   با سلام
   در حال حاضراقدامی نیاز نیست
   درصورت عدم بهبود درد ویزیت شوید

 30. محبوب گفت:

  سلام مدتی خارش گوش داشتم الان گوشم کیپ شده ودرد میکنه چه کارکنم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام خیر موردی نیست مایعات زیاد بخورین و cbc رو ۳ هفته دیگه تکرار کنید...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام موردی نداره با پزشک‌ محل واکسیناسیون مشورت کنبد تا اگه لازم و سنتو...

معصومه:

سلام من آزمایش cbc دادم و پلاکتم 550 و لنفوسیتم 51 هست. بقیه موارد تو رنج نرم...

معصومه:

سلام خسته نباشید من ۲۸ سالمه و آزمایش cbc دادم و پلاکتم 550 و لنفوستیم 51 هس...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام ممکن لیپوما (چربی) باشه معاینه لازمه...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام میتونه لیپوما (چربی ) باشه معاینه لازمه...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه ک...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام با توجه به شرح حال آندوسکوپی لازمه با توجه به موارد ذکر شده، بهتر ا...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مرا...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام اگه اکو و تست ورزش و نوار قلب انجام شده و موردی نبوده، باید به با تو...