درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد

 • 1396-11-21
 • ۳۹۵۱۴۴ بازدید
 • 336
روش‌های درمان خانگی گوش درد

مشاوره تلفنی با پزشک

دلایل زیادی برای گوش درد وجود دارد که برخی از آنها خفیف هستند و در خانه قابل درمان، ولی در برخی از مواقع گوش درد می‌تواند در طولانی مدت مشکلات زیادی بوجود آورد. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مطب با استفاده از امکان ویزیت تلفنی به راحتی برای دریافت مشاوره تلفنی از پزشک مورد نظرتان، نوبت دریافت کنید.

برای برقراری تماس تلفنی با پزشک متخصص گوش، حلق و بینی دلخواهتان روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید.

درمان خانگی گوش درد

فرض می‌کنیم در منزل هستید که ناگهان دچار گوش درد می‌شوید؛ می‌توان حدس زد که واکنش اولیه شما چیست؟ اگر فقط درد گوش داشته باشید احتمالا به دنبال این هستید که چه چیز‌هایی در منزل دارید که می‌شود به عنوان درمان خانگی گوش درد از آن‌ها استفاده کرد.

طبیعی است که ما به شما توصیه نمی‌کنیم در هنگام گوش درد، درمان خانگی گوش درد را به درمان‌های طبی پزشک معالج ترجیح دهید. گوش درد می‌تواند یک نشانه از ده‌ها علت بیماری‌زا باشد که فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. صرفا به عنوان یک اقدام موقت و کمک‌کننده، درمان خانگی گوش درد را برای کم کردن شدت درد استفاده کنید.

 

درمان خانگی گوش درد با استفاده از کمپرس سرد یا گرم

کمپرس سرد یخ و یا کمپرس دستمال یا حوله گرم هم برای بزرگسالان و هم اطفال قابل استفاده است. کمپرس‌ها را روی گوشی که درد می‌کند به مدت چند دقیقه نگه دارید. بهتر است بدانید که شما می‌توانید ابتدا کمپرس سرد بگذارید و بعد از ده دقیقه کمپرس گرم را جایگزین کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که یخ را به طور مستقیم روی گوش نگذارید که سرمای بیش از حد یخ به گوشتان ضربه بزند. همچنین حوله و دستمال گرم شده آنقدر گرم نباشد که گرمی بیش از حد دستمال به گوش شما آسیب برساند.

 

آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) در درمان خانگی گوش درد

پراکسید هیدروژن برای سال‌های متمادی به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری گوش استفاده شده است. با استفاده از قطره‌چکان چند قطره پراکسید هیدروژن در گوشتان بریزید. در صورت لزوم، چند ساعت پس از بار اول دوباره این روش را تکرار کنید.

آب اکسیژنه توانایی پاک‌کنندگی دارد و به تخلیه مواد گیرکرده در گوش کمک می‌کند.

نقش تمرین‌های ورزشی در درمان خانگی گوش درد

گاهی با انجام حرکات ورزشی گردن فشار موجود در کانال گوش کمتر می‌شود و شدت درد گوش کاهش می‌یابد.

اگر شما قصد انجام حرکات ورزشی گردن دارید؛ اینگونه عمل کنید:

 1. سعی کنید هر دو پا را روی زمین بگذارید
 2. به آرامی گردن خود را بچرخانید و سر خود را به سمت راست و سپس چپ به آرامی بچرخانید. به صورتی که سرتان به موازات شانه‌هایتان قرار بگیرد
 3. شانه‌های خود را بالا بیاورید و به آرامی شانه هر طرف را به گوش همان طرف برسانید.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از انگشتان خود، گوش و اطراف گوش را به آرامی ماساژ دهید.

 

درمان خانگی گوش درد با فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

بعضی از مدل‌های خوابیدن باعث تشدید درد گوش در هنگام عفونت می‌شوند، درحالی که بعضی دیگر باعث تسکین درد می‌شوند. هنگام خواب گوشی که عفونت کرده را روی بالش قرار ندهید.در این حالت اگر در گوش آب جمع شده باشد راحت‌تر خارج می‌شود.

فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

هم‌چنین می‌توانید هنگام خواب سر خود را با قرار دادن بالش اضافی در موقعیت بالاتری قرار دهید. این حالت نیز به خشک شدن سریع‌تر گوش کمک می‌کند.

اگر مسئله‌ی گوش درد هم برای شما مشکل ایجاد کرده است و نیاز به مشورت با یک متخصص گوش و حلق و بینی دارید، اما فرصت رفتن به مطب را ندارید.اصلا نگران نباشید!!!

شما می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر سوال پزشکی خود را مطرح کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

ماساژدرمانی؛ درمانی خانگی برای گوش درد

اگر عادت به ماساژ دارید، متوجه می‌شوید همانگونه که ماساژ درد کمر را رفع می‌کند باعث تسکین گوش درد نیز می‌شود.

ماساژدرمانی

در سال ۱۹۹۶ میلادی روی ۴۶ کودک پنج ساله و کوچکتر تحقیقی انجام شد، نتایج تحقیق حاکی از آن است که ۹۳ درصد آن‌ها پس از ماساژدرمانی رو به بهبود رفته‌اند و ۴۳ درصد نیز تنها پس از یک یا دو جلسه ماساژدرمانی احساس بهتری داشته‌اند.

درمان گوش درد با داروهای شیمیایی

اگر گوش درد به اندازه‌ای است که شما را ناراحت کرده، این گوش درد ناگهانی شروع شده و شما قبلا سابقه چنین دردهایی نداشته‌اید؛ نگران نباشید، آرامش خود را حفظ کنید و یک مسکن ضد درد از قبیل استامینوفن یا بروفن بخورید.

مسکن برای درمان دارویی گوش درد

به شما توصیه می‌کنیم از مصرف زیاد مسکن‌های ضد درد به شدت خودداری کنید. توجه به این نکته هم ضروری است که مصرف دارو برای اطفال با مصرف دارو برای شما فرق می‌کند. برای کاهش گوش درد اطفال از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

اگر همراه درد گوش؛ سردرد، سرگیجه و عدم تعادل داشته باشید حتما باید هرچه سریع‌تر با یک پزشک متخصص مشورت کنید و علت دقیق را جویا شوید. برای دریافت مشاوره سریع می‌توانید به سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر مراجعه کنید.

آیا پس از درمان خانگی گوش درد باید به پزشک مراجعه کرد؟

به طور کلی درمان خانگی گوش درد می‌تواند به کاهش درد گوش کمک کند. اگر گوش درد شما ادامه‌دار شد یا همراه آن علائمی از قبیل سرگیجه و عدم تعادل پیدا کردید، درمان خانگی گوش درد را کنار بگذارید و به پزشک مراجعه کنید.

این طبیعی است که درمان اصلی توسط پزشک به شما توصیه می‌شود. درمان خانگی گوش درد صرفا یک اقدام اولیه و بیشتر بر پایه تجربه است.

چه زمانی برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنیم؟

این مسئله که چه زمانی برای گوش درد به پزشک مراجعه کنیم احتمالا یکی از سوالاتی است که هنوز جوابش را نمی‌دانید. گاهی اگر علت گوش درد، یک بیماری مهم همانند عفونت گوش باشد و شما در زمان مناسب مراجعه نکنید، شاید به عوارض جدی و تهدیدکننده‌ای دچار شوید.

درمان گوش درد تحت نظر پزشک

گاهی شما می‌توانید صبر کنید و در منزل اقدامات اولیه‌ای برای درمان خانگی گوش درد انجام دهید که در اینجا بهتر است از توصیه‌های یک پزشک متخصص هم کمک بگیرید و این کار را می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر به راحتی انجام دهید. مانند کمپرس سرد و گرم بر روی گوش، مصرف مسکن و پیگیری روند بهبودی در منزل. اما این حالت‌ها اصولا زمانی قابل اجراست که شما فقط گوش درد داشته باشید و همزمان با گوش درد، علائم دیگری بروز نکرده باشد.

درمان خانگی گوش درد همراه با سرگیجه

اما به شما توصیه می‌‌کنیم در بعضی شرایط خاص حتما درمان گوش درد را تحت نظر پزشک انجام دهید. از جمله:

 • اگر شما اخیرا سرماخوردگی و عفونت دستگاه تنفسی و ریه‌ها داشته‌اید و همزمان گوش درد پیدا کرده‌اید، ممکن است با برطرف شدن علائم عفونت تنفسی، گوش دردتان برطرف شود. اگر گوش درد برطرف نشد و احساس کاهش شنوایی و پرشدگی گوش در شما باقی مانده است، توصیه می‌کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر از زمان گوش درد چندین ساعت گذشته است و هنوز بهبودی پیدا نکرده‌اید.

 • اگر همراه گوش درد، تب و لرز پیدا کرده‌اید، احتمال دارد عفونت گوش مطرح باشد که مراجعه به پزشک الزامی است.

 • اگر به همراه گوش درد، از گوشتان مایع زردرنگ و یا خون خارج می‌شود؛ برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنید و زمان را صرف اقدامات تسکین‌دهنده خانگی نکنید.

 • همراهی گوش درد با سرگیجه، کاهش شنوایی و وزوز گوش، شما را نا آرام و بی‌قرار و تحمل گوش درد را برای شما ناخوشایند می‌کند. در این مورد، خود را برای امتحان کردن راهکارهای خانگی به زحمت نیاندازید؛ شما باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر دچار درد نسبتا شدید در سر و گردن شده‌اید و احساس سفتی گردن و حالت تب و لرز پیدا کرده‌اید، همزمان گوش درد امان شما را بریده است؛ ما به شما توصیه شدید می‌کنیم زمان را از دست ندهید و برای درمان مناسب و بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر اخیرا ضربه‌ای به سر و ناحیه گوشتان وارد شده است و اکنون دچار گوش درد شده‌اید، بهتر است توسط پزشک ابتدا معاینه کانال و پرده گوش شوید و سپس درمان گوش درد برای شما تجویز شود.

درمان گوش درد نوزادان و اطفال که بیشتر با نا آرامی و بی‌قراری کودک بروز می‌کند را به پزشک بسپارید و از اقدامات خانگی تسکین درد استفاده نکنید.

درمان خانگی گوش درد نوزاد

سخن آخر

شدت گوش درد مهم‌ترین عامل هدایت‌کننده شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب روش درمان است. شاید شما ترجیح دهید که در شروع علائم گوش درد به راهکارهای تسکین‌دهنده خانگی بسنده کنید یا به دنبال درمان گوش درد تحت نظر پزشک بروید.

اگر به بیماری‌هایی از قبیل دیابت و نقص سیستم ایمنی مبتلا هستید؛ ممکن است توانایی بدنتان در مبارزه با عفونت‌ها کم شده باشد. در این شرایط درمان گوش درد توسط پزشک بر هر راه‌حل دیگری برای گوش درد برتری دارد.

اگر گوش درد شما جز مواردی بود که لازم است به پزشک مراجعه کنید و به هر دلیل امتناع کردید و خود را به تسکین‌دهنده‌های خانگی مشغول کردید؛ خطر بروز عوارضی همچون: آسیب پرده گوش و گسترش و انتشار عفونت گوش وجود دارد.

گوش درد مشکل شایعی است که بیشتر پزشکان با درمان آن آشنایی دارند. اما برای بررسی دقیق و تخصصی‌تر می‌توانید به متخصصان گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا در اسرع وقت بهبودی خود را به دست بیاورید.

در صورتی که شما هم از روش‌های درمان خانگی برای درمان گوش درد استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. همانطور که می‌دانید روش‌های درمان خانگی تجربی هستند؛ با اشتراک تجربه‌های خود به ما در بهبود این مقاله کمک کنید.
در صورتی که هرگونه سوالی از گوش درد و روش‌های درمان آن دارید در بخش پرسش و پاسخ انتهای همین مطلب از ما بپرسید؛ کارشناسان و پزشکان مجله دکتردکتر آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

منابع:

Every Day Health

WebMD

Health Line

 

از کدام خدمات دکتردکتر استفاده کنیم؟

نوبت‌دهی اینترنتی

اگر شما هم در خصوص مشکل خود نیاز به پزشک دارید با استفاده از امکان نوبت‌دهی اینترنتی می‌توانید به راحتی برای مراجعه حضوری، در روز و ساعت دلخواه خود، نوبت دریافت کنید. برای دریافت نوبت اینترنتی از پزشک متخصص گوش و حلق و بینی روی دکمه زیر کلیک کنید.

پرسش و پاسخ پزشکی

شما با استفاده از امکان پرسش و پاسخ با پزشک می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز پرسش پزشکی خود را مطرح کنید و پاسخ معتبری از پزشک دریافت کنید. برای ثبت سوال پزشکی خود روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید.

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

 • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

336 دیدگاه در حال حاضر

 1. سلام دخترم گلو درد گرفته و بعدش گوش درد داره بردمش دکتر بهش آزیترومایسین داد ولی درد گوشش نمیوفته ایبوپروفن و آستامینوفن هم میخوره ولی باز گوشش درد میکنه

  • سلام اگر بالاي ٦ سال است ديفن هيدرامين هم بهش بدين
   اگر برطرف نشد بايد مجددا ويزيت شه تا انتي بيوتيكش عوض شه

 2. سلام من‌ گوشم خیلی درد میکنه همون گوش چپم نمیشنوه آز بچگی خیلی دیر به‌ دیر درد میکنه

 3. سلام ووقت بخیر من الان دو روزه گوشم درده بخصوص وقتی غذا میجوم چکارکنم ک خوب شه

 4. سلام خسته نباشید من از دیروز گوشام وسط سرم شدید درد میکنه به دکتر مراجعه کردم ولی گفتن داخل گوشم سالم میشه کمکم کنین از دیروز خوب نشده

 5. گوش چپم درد میکنه ومزه شوری تو دهنم سمت چپ داره هفته پیش دندون عقل رو کشیدم همون سمت چپ؛میخوام بدونم مژه شوری ازچیه؟؟؟

 6. سلام وقت بخیر من یک هفته پیش توحموم اب رفت توگوشم ازاون به بعد همش گوشم دردمیکنه ووزوزمیکنه سرگیجه هم داشتم اماالان خوب شده چیکارکنم میترسم برم مطب دکتر

 7. سلام وقت بخیر پسر من رفته بود توی استخر و اب رفته تو گوشش حالا میگه گوشم درد می کنه

 8. سلام وقت بخیر
  من به خاطر گذاشتن هدفون تو گوشم دچار گوش درد شدم ولی مدت زیادی هست که نزاشته بودم حدود ۲ ماه بعد خوب شد ولی یک بار استفاده کردم از هدفون دوباره شروع به درد گرفتن کرده باید چی کار کنم؟!

  • سلام استفاده نكنيد
   تلفست بخوريد و ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم

 9. سلام خسته نباشید من چند روز بود که دندون درد داشتم و همراهش گوشم هم درد میکرد حالا 2 روزه دندون رو کشیدم ولی توی گوشم خیلی درد میکنه باید چکار کنم ممنون

 10. سلام
  من گوش چپم همش خیس میشه انگار آب داخلش هست همش مجبورم خشک کنم
  و الان دو روزه که یکم درد می‌کنه انگشتم میکنم تو گوشم گوشم درد بدی میگیره
  نمیدونم چیکار کنم

 11. سلام.بنده یک هفته است دچار گوش درد شدم.پزشک عمومی مراجعه کردم گفتن عفونت و قارچ دارد.آموکسی کلاو و قطره برای قارچ دادند.متاسفانه همچنان گوش درد دارم.احساس گرفتگی و خدری در گوش دارم.
  چکار کنم؟آیا نیاز به شستشو دارد؟

  • سلام
   دوست عزیز علایم و شرح حال شما نیاز به بررسی بیشتر دارد باید مجددا معاینه شوید
   همچنین میتوانید جهت بررسی بیشتر از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه دکتر دکتر جهت ارتباط با پزشک استفاده کنید

 12. سلام من چند سالی هست که خیلی گوشم خارش داره وهمیشه با انگشتم و یا گوش پاک کن میخارونم یه روز گذشته گوشمو با گوش پاک کن میخاروندم و هیچ اتفاقی نیوفتاد ولی فرداش گوش راستم احساس میکنم ورم داره و درد می کنه و وقتی روش میخوابم کیپ میشه چیکار کنم و این موضوع میتونه واسه چی باشه با وجود کرونا هم میترسیم به پزشک مراجعه کنیم لطفا کمک کنید

 13. سلام خسته نباشید ازدیشب تا حالا گوش درد شدید گرفتم باید چکارکنم

 14. سلام گوشم درد گرفته توش باد کرده و قرمز شده چه کار کنم؟ ممنونم میشم راهنماییم کنید

 15. سلام خسته نباشین.ده روزی میشه سرم گیج میره و گوشم درد میکنه و دردش به چشم و پیشونیم زده گاهی اوقات هم چشمم گیج میشه و سنگین.تو این شرایط هم نمیتونم به دکتر مراجعه کنم
  لطفا راهنماییم کنین استرس گرفتم

  • سلام
   دوست عزیز علایم و شرح حال شما کامل نیست
   جهت بررسی بیشتر از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه دکتر دکتر جهت ارتباط با پزشک استفاده کنید

 16. سلام خسته نباشید .یکی از دندانهای من سوراخ شده و چون قبلا هم زود ب زود ابسه درمیاورد احتمال میدم باز عفونت در بدنم دارم ولی من بخاطر ویروسی ک جدیدا شایع شده ب دکتر نرفتم‌الان درد دندان های عقلم هم شروع شده و از طرفی گوشم هم گاها درد میکنه ……چون کنکوری هستم گوش گیر و هدفون هم زیاد استفاده میکنم‌…الان خیلی درد دارم و دکتر هم نمیتومم برم از قرص های عفونت و استامبنوفن و جوشانده مخصوص عفونت هم استفاده میکنم ولی چند روزه هیچ کدوم موثر نیست…لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 17. سلام دندونم دردمیکنه زده الان ب گوش سمت راستم خیلی درددارم الان پنج ساعت دردشدیدمیکشم توروخداراهمایم کنید

 18. سلام
  من چند ماهه که گوشم با کمترین باد یا سرما به شدت درد میگیره و البته میدونم که این مربوطه دندان عقلم میشه که داره درمیاد و دکتر گوش گفت احتمالا ریشه در حال رشد دندون عقلت عصب گوشت رو تحت فشار قرار میده و دندون عقلم هنوز در نیومده
  اما چند روزه که خیلی شدت گرفته و حتی با مسکن ایبو پروفن هم اروم نمیشه
  راهکار یا مسکنی هست که این درد رو اروم کنه
  واقعا کلافه شدم
  ممنونم از کمکتون

  • سلام مادرماز صبح یک گوشش درد میکنه میگه چندروزه دورچشمش باد میکنه نیمساعته خوب میشه

   • سلام
    دوست عزیز علایم و شرح حال مادر شما کامل نیست
    جهت بررسی بیشتر از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه دکتر دکتر جهت ارتباط با پزشک استفاده کنید

 19. سلام خانوم دکتر من چند وقتی هست که در ناحیه گوش چپم احساس وزوز دارم کلا اعصابم خرد شده،چند وقت پیش دوتا از رگهای قلبم کیپ شده بود استنت گذاشتم میشه کمکم کنید وبهم بگید این وزوز گوشم مال قلبم هست یا ارتباطی نداره ممنون میشم کمکم کنید….سپاس گذارم،،آیا مربوط ب ایست قلبی هست

 20. سلام.ببخشید من کنکوری هستم و تو روز کلن صداگیر تو‌گوشم هست.مجبورم چون خونمون شلوغه.الان خیلی گوشم درد میکنه و پشت گوشم گاهی وقت ورم میکنه.چیکار کنم.خیلی ممنون

 21. سلام خسته نباشید من الان پنچ ماهه هردوتا گوشم خیلی دردمیکنند و بدجوری اذیتم میکنند همش خارش دارندبعدهمش ازگوشم موادزرد رنگ ترشح می‌کند به همراه سرگیچه وگردن دردوسردرد ولی ب دکتر مراجعه نکردم ونمی تونم مراجعه کنم بخدا کلافه شدم ازسردردو گردن درد بعدهمش استامینوفن میخورم ولی خوب نمیشه باید چیکار کنم

  • سلام، احتمالا عفونت گوش مياني داريد اما با توجه به خارشتون بايد از نظر قارچ هم بررسي شويد
   بهتره توسط متخصص گوش و خلق و بيني معاينه شويد و درمانتونو شروع كنيد

 22. سلام خسته نباشید من یک سال پیش گوش سمت چپم عفونت کرد به پزشک مراجعه کردم و درمان شدم اما چند هفته پیش باز همون گوش سمت چپ عفونت کرد و من از تجویز قبلی پزشک استفاده کردم و خوب شدم اما حالا گوش سمت راستم بعد از چند هفته عفونت کرده میتونم باز از همون تجویز استفاده کنم یا باید به پزشک مراجعه کنم؟
  تجویز قبلیم شامل انتی بیوتیک و مسکن و ویتامین و قطره استریل برای گوش بود
  البته درد گوشم چندان شدید نیست و فقط کمی اذیت میکند و گرفتگی دارد

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  و یه سوال اینکه استفاده از انتی بیوتیک موجب مقاومت باکتری در برابرش میشه ایا؟

  • سلام
   از مصرف خودسرانه و بی رویه انتی بیوتیک خودداری کنید چون دچار مقاومت دارویی می شوید
   به پزشک جهت معاینه گوش مراجعه کنید تا بر اساس تشخیص درمان صورت گیرد

 23. سلام خسته نباشید . من پنج سالی هست که خارش گوش دارم و مواد زرد رنگی گوشم ترشح می کند و همین مسئله باعث می شود تا با انگشت گوش خود را بخارونم بار ها دکتر های متعددی رفتم و فقط به صورت موقتی خوب میشد و باز این خارش شروع شد . تا این که از ۳ روز پیش گوش سمته راستم به کلی کیپ شد و به شدت درد میکند دردی که امانم را بریده و حتی با خوردن قرص پروفن هر ۸ساعت نیز خوب نمی شود . پیش دکتر متخصص رفتم گفت گوشم عفونت کرده شدید حتی تبو لرز هم دارم و بهم دارو داد تا خوب شوم . اما مسئله من این است که درد شدید گوشم که فعلا خوب نشده بعد یک روز امانم را بریده و با قرص پروفن نیز خوب نشده چی کار کنم ؟ کمپرس حوله گرم هم میزارم

 24. سلام چند سالی میشه پرده گوشم شکاف برداشته.
  موقع دوش گرفتن پنبه چرب توی گوشم می ذاشتم.
  چند بار این کارو انجام ندادم و بعد از یک هفته صدا ها رو از گوش راستم بم می شنیدم. الان چند روزیه این گرفتگی خوب شده ولی الان گوشم درد می کند. چه کنم؟

 25. سلام
  چند سال هست که گوش راستم با کمترین سرما یا باد به شدت درد میگیره قبلا با کیسه آب گرم آروم میشد اما در حال حاظر این اقدام کمکی نمیکنه حتی مسکن هم بی فایده هست منشا درد داخل گوش هست و شدت تا فک هم میرسه.
  دکتر متخصص رفتم با دوربین چک کردن گفتن مشکل خاصی ندارم قطره دادن تاثیر نداشت.
  پیشاپیش ممنونم از کمکتون.

  • سلام
   اگر گوش سالم است ممکن است منشا درد از دندان ها باشد
   جهت معاینه دندان ها به دانپزشک مراجعه کنید

   • سلام دندان ها تازه چک شدن سالمن با یک باد گوش دردی دارم که از عمق گوش داخلی به نظر میاد قبلا که با کمپرس آروم میشد یه مایعی توش میومد و درد استاپ میشد.
    الان هیچی کمکم نمیکنه گاهی تا ۲ روز طول میکشه.
    وقتی اوج شدتشه فکم رو باز میکنم هم درد میگیره.
    قبل از شروع این درد ها ۵ سال حدودا هروز از گوش پاکن استفاده میکردم طولانی مدت.

    • سلام
     جهت معاینه و بررسی بیشتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 26. سلام ببخشیدمن یکسال پیش هردو گوشم راشستشودادم بعدازاون هروقت حمام میرم گوشم دردمیگیره
  الانم گوشم دردگرفته وتب ولرزهم گرفتم احساس سرمادارم ازچیه ؟
  لطفا راهنماییم کنید

  • سلام
   ممکن است دچار اوتیت مدیا یا عفونت گوش میانی شده باشید
   که تشخیص با معاینه صورت می گیرد
   به پزشک مراجعه فرمایید

 27. سلام چند وقته من گوش درد سمت راست دارم که تا پایین و پشت گوشم میکشه دیابت دارم و یک سال پیش دکتر رفتم تا شنوای سنجی هم رفتم همه چی خوب بود ولی الان دردش خیلی اذیت میکنه و ترشحات زرد رنگ داره و میخاره داخلش میشه لطفا راهنماییم کنید

 28. سلام منو چند روزیه ک یک گوشم خیلی تیر میکشه و درد داره ی قطره گیاهی ک برای گوش بود و توش روغن زیتون هم داشت رو هم ریختم ولی فایده نداشت و خیلی درد داره و کیپ شده میشه بگید چیکار کنم

  • سلام وقت بخیر محل اتصال استخوان فک بالا و پایین بنده تورم و درد داره پزشک واسم امپول کورتون قرص تاوانکس قطره گوش نوشته نگرانم چون یکسال پیش ایمپلنت کردم ایا ممکن است ناشی از عفونت ریشه ایمپلنت ها باشه ؟؟؟

   • سلام
    باید معاینه شود
    اگر هنگام غذا خوردن یا حرکت فک درد تشدید میشود این احتمال قوی تر میشود

 29. سلام خسته نباشید
  من چند وقت پیش گوشم باد خورده و از همون روز تا الان که یکماه میشه میگذره ممکنه روزی 2بار یا 3 بار گوشم یک دردی خفیف بگیرد و این من را ناراحت میکند و آزار میدهد البته ممکن هم هست اصلا گاهی روزی درد نداشته باشد
  چیکار کنم کلافه شده ام؟

 30. سلام.خسته نباشید
  چند روزی هست که در محل اتصال فک بالا و پایینم قسمت نزدیک به گوشم درد شدید دارم.احساس میکنم که درد گوشم به این قسمت میزنه.به طوری که وقتی میخوام چیزی بخورم دردم شدیدتر میشه؟احتمال این هست که به علت عفونت گوش باشه و چیکار میتونم بکنم.؟

کتابچه‌ها

دیدگاه‌های اخیر