مجله پزشکی دکتر دکتر

درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد

21 بهمن 1396

375

پیشگیری، مراقبت و درمان گوش، حلق و بینی
درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

مشاوره تلفنی با پزشک

دلایل زیادی برای گوش درد وجود دارد که برخی از آنها خفیف هستند و در خانه قابل درمان، ولی در برخی از مواقع گوش درد می‌تواند در طولانی مدت مشکلات زیادی بوجود آورد. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مطب با استفاده از امکان ویزیت تلفنی به راحتی برای دریافت مشاوره تلفنی از پزشک مورد نظرتان، نوبت دریافت کنید.

برای برقراری تماس تلفنی با پزشک متخصص گوش، حلق و بینی دلخواهتان روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید.

درمان خانگی گوش درد

فرض می‌کنیم در منزل هستید که ناگهان دچار گوش درد می‌شوید؛ می‌توان حدس زد که واکنش اولیه شما چیست؟ اگر فقط درد گوش داشته باشید احتمالا به دنبال این هستید که چه چیز‌هایی در منزل دارید که می‌شود به عنوان درمان خانگی گوش درد از آن‌ها استفاده کرد.

طبیعی است که ما به شما توصیه نمی‌کنیم در هنگام گوش درد، درمان خانگی گوش درد را به درمان‌های طبی پزشک معالج ترجیح دهید. گوش درد می‌تواند یک نشانه از ده‌ها علت بیماری‌زا باشد که فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. صرفا به عنوان یک اقدام موقت و کمک‌کننده، درمان خانگی گوش درد را برای کم کردن شدت درد استفاده کنید.

 

درمان خانگی گوش درد با استفاده از کمپرس سرد یا گرم

کمپرس سرد یخ و یا کمپرس دستمال یا حوله گرم هم برای بزرگسالان و هم اطفال قابل استفاده است. کمپرس‌ها را روی گوشی که درد می‌کند به مدت چند دقیقه نگه دارید. بهتر است بدانید که شما می‌توانید ابتدا کمپرس سرد بگذارید و بعد از ده دقیقه کمپرس گرم را جایگزین کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که یخ را به طور مستقیم روی گوش نگذارید که سرمای بیش از حد یخ به گوشتان ضربه بزند. همچنین حوله و دستمال گرم شده آنقدر گرم نباشد که گرمی بیش از حد دستمال به گوش شما آسیب برساند.

 

آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) در درمان خانگی گوش درد

پراکسید هیدروژن برای سال‌های متمادی به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری گوش استفاده شده است. با استفاده از قطره‌چکان چند قطره پراکسید هیدروژن در گوشتان بریزید. در صورت لزوم، چند ساعت پس از بار اول دوباره این روش را تکرار کنید.

آب اکسیژنه توانایی پاک‌کنندگی دارد و به تخلیه مواد گیرکرده در گوش کمک می‌کند.

نقش تمرین‌های ورزشی در درمان خانگی گوش درد

گاهی با انجام حرکات ورزشی گردن فشار موجود در کانال گوش کمتر می‌شود و شدت درد گوش کاهش می‌یابد.

اگر شما قصد انجام حرکات ورزشی گردن دارید؛ اینگونه عمل کنید:

 1. سعی کنید هر دو پا را روی زمین بگذارید
 2. به آرامی گردن خود را بچرخانید و سر خود را به سمت راست و سپس چپ به آرامی بچرخانید. به صورتی که سرتان به موازات شانه‌هایتان قرار بگیرد
 3. شانه‌های خود را بالا بیاورید و به آرامی شانه هر طرف را به گوش همان طرف برسانید.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از انگشتان خود، گوش و اطراف گوش را به آرامی ماساژ دهید.

 

درمان خانگی گوش درد با فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

بعضی از مدل‌های خوابیدن باعث تشدید درد گوش در هنگام عفونت می‌شوند، درحالی که بعضی دیگر باعث تسکین درد می‌شوند. هنگام خواب گوشی که عفونت کرده را روی بالش قرار ندهید.در این حالت اگر در گوش آب جمع شده باشد راحت‌تر خارج می‌شود.

فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

هم‌چنین می‌توانید هنگام خواب سر خود را با قرار دادن بالش اضافی در موقعیت بالاتری قرار دهید. این حالت نیز به خشک شدن سریع‌تر گوش کمک می‌کند.

اگر مسئله‌ی گوش درد هم برای شما مشکل ایجاد کرده است و نیاز به مشورت با یک متخصص گوش و حلق و بینی دارید، اما فرصت رفتن به مطب را ندارید.اصلا نگران نباشید!!!

شما می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر سوال پزشکی خود را مطرح کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

ماساژدرمانی؛ درمانی خانگی برای گوش درد

اگر عادت به ماساژ دارید، متوجه می‌شوید همانگونه که ماساژ درد کمر را رفع می‌کند باعث تسکین گوش درد نیز می‌شود.

ماساژدرمانی

در سال ۱۹۹۶ میلادی روی ۴۶ کودک پنج ساله و کوچکتر تحقیقی انجام شد، نتایج تحقیق حاکی از آن است که ۹۳ درصد آن‌ها پس از ماساژدرمانی رو به بهبود رفته‌اند و ۴۳ درصد نیز تنها پس از یک یا دو جلسه ماساژدرمانی احساس بهتری داشته‌اند.

درمان گوش درد با داروهای شیمیایی

اگر گوش درد به اندازه‌ای است که شما را ناراحت کرده، این گوش درد ناگهانی شروع شده و شما قبلا سابقه چنین دردهایی نداشته‌اید؛ نگران نباشید، آرامش خود را حفظ کنید و یک مسکن ضد درد از قبیل استامینوفن یا بروفن بخورید.

مسکن برای درمان دارویی گوش درد

به شما توصیه می‌کنیم از مصرف زیاد مسکن‌های ضد درد به شدت خودداری کنید. توجه به این نکته هم ضروری است که مصرف دارو برای اطفال با مصرف دارو برای شما فرق می‌کند. برای کاهش گوش درد اطفال از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

اگر همراه درد گوش؛ سردرد، سرگیجه و عدم تعادل داشته باشید حتما باید هرچه سریع‌تر با یک پزشک متخصص مشورت کنید و علت دقیق را جویا شوید. برای دریافت مشاوره سریع می‌توانید به سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر مراجعه کنید.

آیا پس از درمان خانگی گوش درد باید به پزشک مراجعه کرد؟

به طور کلی درمان خانگی گوش درد می‌تواند به کاهش درد گوش کمک کند. اگر گوش درد شما ادامه‌دار شد یا همراه آن علائمی از قبیل سرگیجه و عدم تعادل پیدا کردید، درمان خانگی گوش درد را کنار بگذارید و به پزشک مراجعه کنید.

این طبیعی است که درمان اصلی توسط پزشک به شما توصیه می‌شود. درمان خانگی گوش درد صرفا یک اقدام اولیه و بیشتر بر پایه تجربه است.

چه زمانی برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنیم؟

این مسئله که چه زمانی برای گوش درد به پزشک مراجعه کنیم احتمالا یکی از سوالاتی است که هنوز جوابش را نمی‌دانید. گاهی اگر علت گوش درد، یک بیماری مهم همانند عفونت گوش باشد و شما در زمان مناسب مراجعه نکنید، شاید به عوارض جدی و تهدیدکننده‌ای دچار شوید.

درمان گوش درد تحت نظر پزشک

گاهی شما می‌توانید صبر کنید و در منزل اقدامات اولیه‌ای برای درمان خانگی گوش درد انجام دهید که در اینجا بهتر است از توصیه‌های یک پزشک متخصص هم کمک بگیرید و این کار را می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر به راحتی انجام دهید. مانند کمپرس سرد و گرم بر روی گوش، مصرف مسکن و پیگیری روند بهبودی در منزل. اما این حالت‌ها اصولا زمانی قابل اجراست که شما فقط گوش درد داشته باشید و همزمان با گوش درد، علائم دیگری بروز نکرده باشد.

درمان خانگی گوش درد همراه با سرگیجه

اما به شما توصیه می‌‌کنیم در بعضی شرایط خاص حتما درمان گوش درد را تحت نظر پزشک انجام دهید. از جمله:

 • اگر شما اخیرا سرماخوردگی و عفونت دستگاه تنفسی و ریه‌ها داشته‌اید و همزمان گوش درد پیدا کرده‌اید، ممکن است با برطرف شدن علائم عفونت تنفسی، گوش دردتان برطرف شود. اگر گوش درد برطرف نشد و احساس کاهش شنوایی و پرشدگی گوش در شما باقی مانده است، توصیه می‌کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر از زمان گوش درد چندین ساعت گذشته است و هنوز بهبودی پیدا نکرده‌اید.

 • اگر همراه گوش درد، تب و لرز پیدا کرده‌اید، احتمال دارد عفونت گوش مطرح باشد که مراجعه به پزشک الزامی است.

 • اگر به همراه گوش درد، از گوشتان مایع زردرنگ و یا خون خارج می‌شود؛ برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنید و زمان را صرف اقدامات تسکین‌دهنده خانگی نکنید.

 • همراهی گوش درد با سرگیجه، کاهش شنوایی و وزوز گوش، شما را نا آرام و بی‌قرار و تحمل گوش درد را برای شما ناخوشایند می‌کند. در این مورد، خود را برای امتحان کردن راهکارهای خانگی به زحمت نیاندازید؛ شما باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر دچار درد نسبتا شدید در سر و گردن شده‌اید و احساس سفتی گردن و حالت تب و لرز پیدا کرده‌اید، همزمان گوش درد امان شما را بریده است؛ ما به شما توصیه شدید می‌کنیم زمان را از دست ندهید و برای درمان مناسب و بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر اخیرا ضربه‌ای به سر و ناحیه گوشتان وارد شده است و اکنون دچار گوش درد شده‌اید، بهتر است توسط پزشک ابتدا معاینه کانال و پرده گوش شوید و سپس درمان گوش درد برای شما تجویز شود.

درمان گوش درد نوزادان و اطفال که بیشتر با نا آرامی و بی‌قراری کودک بروز می‌کند را به پزشک بسپارید و از اقدامات خانگی تسکین درد استفاده نکنید.

درمان خانگی گوش درد نوزاد

سخن آخر

شدت گوش درد مهم‌ترین عامل هدایت‌کننده شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب روش درمان است. شاید شما ترجیح دهید که در شروع علائم گوش درد به راهکارهای تسکین‌دهنده خانگی بسنده کنید یا به دنبال درمان گوش درد تحت نظر پزشک بروید.

اگر به بیماری‌هایی از قبیل دیابت و نقص سیستم ایمنی مبتلا هستید؛ ممکن است توانایی بدنتان در مبارزه با عفونت‌ها کم شده باشد. در این شرایط درمان گوش درد توسط پزشک بر هر راه‌حل دیگری برای گوش درد برتری دارد.

اگر گوش درد شما جز مواردی بود که لازم است به پزشک مراجعه کنید و به هر دلیل امتناع کردید و خود را به تسکین‌دهنده‌های خانگی مشغول کردید؛ خطر بروز عوارضی همچون: آسیب پرده گوش و گسترش و انتشار عفونت گوش وجود دارد.

گوش درد مشکل شایعی است که بیشتر پزشکان با درمان آن آشنایی دارند. اما برای بررسی دقیق و تخصصی‌تر می‌توانید به متخصصان گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا در اسرع وقت بهبودی خود را به دست بیاورید.

در صورتی که شما هم از روش‌های درمان خانگی برای درمان گوش درد استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. همانطور که می‌دانید روش‌های درمان خانگی تجربی هستند؛ با اشتراک تجربه‌های خود به ما در بهبود این مقاله کمک کنید.
در صورتی که هرگونه سوالی از گوش درد و روش‌های درمان آن دارید در بخش پرسش و پاسخ انتهای همین مطلب از ما بپرسید؛ کارشناسان و پزشکان مجله دکتردکتر آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

منابع:

Every Day Health

WebMD

Health Line

 

از کدام خدمات دکتردکتر استفاده کنیم؟

نوبت‌دهی اینترنتی

اگر شما هم در خصوص مشکل خود نیاز به پزشک دارید با استفاده از امکان نوبت‌دهی اینترنتی می‌توانید به راحتی برای مراجعه حضوری، در روز و ساعت دلخواه خود، نوبت دریافت کنید. برای دریافت نوبت اینترنتی از پزشک متخصص گوش و حلق و بینی روی دکمه زیر کلیک کنید.

پرسش و پاسخ پزشکی

شما با استفاده از امکان پرسش و پاسخ با پزشک می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز پرسش پزشکی خود را مطرح کنید و پاسخ معتبری از پزشک دریافت کنید. برای ثبت سوال پزشکی خود روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید.

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد»

375 پاسخ به “درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد”

 1. بلوچ گفت:

  سلام دکتر چند روزی هست کنار گوشم درد می کند از درد سرم سوت می کشد چاره چیست

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد معاينه شيد و از نظر عفونت گوش مياني چك شيد
   تست كرونا هم بديد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 2. ناشناس گفت:

  سلام خانم دکتر من ۳ روزه گلوم درد میکنه و همزمان با اون گوش سمت راستم هم درد گرفته باید چه کار کنم ؟

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   باید دارو خوراکی مصرف کنین
   برای تجویز دارو

   اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با پزشک عمومی استفاده کنید.

 3. سامی گفت:

  واسه اینکه از گوش درد خوب بشیم میشه پیاز بزاریم و اینکه من با گوشم هم نمیتونم بشنوم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد از نظر عفونت گوش ميلني بررسي شيد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

  • بهار گفت:

   سلام گوشم ووزوز میکندنوار گوش هم گفتم گفت مشکلی نداردچکار کنم

   • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

    سلام بايد معاينه شيد و از هظر عفونت گوشمياني بررسي شيد
    دو صورتي كه نرمال بود بدليل اضطرب هست

   • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

    سلام بايد معاينه شيد و از هظر عفونت گوشمياني بررسي شيد
    در صورتي كه نرمال بود بدليل اضطرب هست

 4. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید گوش دارم پشت گوشم که دست بزارم درد میکنه لطفا راهنمایی کنید

 5. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید گوش دارم پشت گوشم که دست بزارم درد میکنه لطفا راهنمایی کنید

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد گوشتون معاينه شه و از نظر عفونت گوش مياني بررسي شيد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 6. فاطمه گفت:

  یی دندون خراب دارم ولی گوشم هم درد میکنه پیش متخصص گوش حلق بینی رفتم یی قطره داده ولی اصلن اثر نکرده چکار کنم

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   باید مسکن و آنتی بیوتیک برای درد دندان مصرف کنید
   برای تجویز دارو

   اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با پزشک عمومی استفاده کنید.

  • سوگند رضایی گفت:

   من دندونم درد می‌کنه بعد درد دندونم ریخته شده توی گوشم با چکار کنم

   • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

    سلام
    باید انتی بیوتیک و مسکن مناسب دریافت کنید
    امکان تجویز دارو در کامنت نیست بخاطر احتمال سومصرف دارو

    اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با پزشک عمومی استفاده کنید.

 7. ط گفت:

  سلام گوش همسرم یک دفعه اب میریزه ودرد هم میکنه دلیلش چی میتونه باشه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بدليل عفونت گوش مياني هست لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

   • محسن گفت:

    سلام‌ گوشم یک دفع آبریزش پیداکردودردمیکنه

    • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

     سلام عفونت گوش مياني هست بايد بصورت حضوري معاينه شبد و تحت درمان آنتي بيىتيك قرار بگيريد
     لطفا

     برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به پزشک عمومی مراجعه کنید.

 8. نگار گفت:

  سلام گوش داداشم خود به خود چند روز بعد از سرما خوردگی درد میکنه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد از نظر عفونت گوش مياني معاينه شن لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

   قبل از مراجعه هم از نظر كرونا بايد بررسي شوند

 9. نرگس گفت:

  سلام. به خاطر استفاده زیاد از هدفون گوشم درد میکنه حتی شنیدن صداهای اطراف اذیتم میکنه.
  درمانی داره یا باید از صداهای بلند دوری کنم؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام يك مدت به گوشتون استراحت بديد حدود ٢-٤ هفته از هدفن استفاده نكنيد
   گوش پاك كن هم داخل گوشتون نكنيد

 10. ناشناس گفت:

  سلام من حدود ۳ روز هست گوشم راستم درد میکنه اما امروز ب شدت درد میکنه که حتی نمیتونم فکم وا کنم و تبم دارم ۳۷.۵ بود ممنون میشم راهنماییم کنید

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   باید براتون دارو تجویز شه، امکان تجویز دارو در کامنت نیست

   اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با پزشک عمومی استفاده کنید.

 11. مهدی گفت:

  سلام چند روز گوشم گرفته بزور صدا رو می شنوم درد نداره باید چکار کنم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد معاينه شبد و از نظر عفونت گوش مياني بروسي شيد لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 12. مرینت گفت:

  سلام من گوشم درد می کنه از دیروزه من نمیدونم چه کارش کنم قطره میچکونم درد دوباره هست هر موقع حس می کنم بعد درد شروع میشه لطفا بگید چه کارش کنم تو به خدا

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکن است دچار عفونت گوش میانی شده باشید

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به پزشک عمومی مراجعه کنید.

 13. الناز گفت:

  سلام من دچار پارگی پرده گوش شدم و خیلی زود گوش درد میشم هر بار که دکتر میرم قطره میدن که وقتی در گوشم می چکونم خیلی زیاد وحشتناک درد میگیره به حدی که تا چند دقیقه گریه میکنم ومی ترسم استفاده کنم الان هم دو هفته شده گوش دزدم تو رو خدا بگین من چی استفاده کنم عفونتش خشک بشه و همیشه هم یک پنبه چرب میکنم می زارم تو گوشم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   دوست گرامی اگر ترشح از گوش خارج می شود نیاز به مصرف انتی بیوتیک می باشد

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 14. امیدی گفت:

  سلام دارم از دندان درد وگوش درد میمیرم با این شرایط کرونا کسی جرات دکتر رفتن نداره برا کسایی مثل من گریه کنید چون بچه شیر می دهم نمی تونم هر دارویی را مصرف کنم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   دوست گرامی

   اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با پزشک عمومی استفاده کنید.

   • سام بیات گفت:

    سلام ببخشید بچه 8ساله دارم که مدتی گوش درد وسر گیجه دارگوش سمت راستش هست

    • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

     سلام
     عزیزم حتما باید ویزیت شه

     برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اطفال مراجعه کنید.

 15. ناشناس گفت:

  سلام خانم دکتر من گوشم خیلی درد میکنه وپرشده وقتی باد یاسردی بزنه دردش بیشترو میشه چ قرصی باید بخورم

 16. ناشناس گفت:

  سلام من یه ماه پیش کرونا گرفته بودم الانم یه ماه و۳روزه از کرونا رد شده الان دوروزه گوشیم درد میکنه میخواستم بدونم میتونه به کرونا ربط داشته باشه لطفا راهنمایی کنید علت درد گوش من چیست

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   خیر ربطی به کرونا ندارد
   ممکن است دچار عفونت گوش میانی شده باشید که باید با مراجعه به پزشک و معاینه گوش علت درد شما تشخیص داده شود

 17. شین گفت:

  سلام دکتر
  من دوماه پیش هردو گوشم عفونت کرد با قرص ازیترومایسین بعد یک هفته خوب شد
  الان بازم گوشم عفونت کرده بدنمم خیلی کوفته است و نای حرکت کردن ندارم
  و اینکه گوشام در حالت عادی خیلی میخاره فک کنم از خاروندن زیاد باعث عفونت شد?
  کپرس اب سرد خوبه واسه تسکین یا گرم؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام نه خاروندن زياد باعث عفونت نميشه
   بايد به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كنيد تا از نظر عفونت مزمن بررسي شيد
   بله كمپرس گرم خوبه

 18. ویدا گفت:

  سلام.
  من ی مدت انگار گوشم پر هست و امشب تازه گوش درد دارم و ی جوری اذیتم چیکاروکنم که خوب بشه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام لازمه كه بصورت حضوري معاينه شين و از نظر عفونت گوش مياني بررسي شيد

 19. لیدا گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید.من دندونم درد میکنه موازی باهمون دندونم گوشمم به شدت درد میکنه.چشم همون طرفمم درد میکنه کلا طرف چپ صورتم درد شدید داره.آب دهنمو به زور قورت میدم.سردرد شدیدوبی حالی دارم.امروزقرص آموکسی کلاو خریدم خوردم.چیکارکنم سختمه تو این شرایط برم دکتر .ممنونم از جوابتون

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بهتره كه گوشتون معاينه شه گرچه احتمال عفونت گوش هم مطرحه ولي تا وقتي تشخيص قطعي داده نشده نبايد آنتي بيوتيم بخوريد.

 20. مریم گفت:

  با سلام من هفته قبل سرگیجه داشتم بعد چند روز گوش هام درد می کردن البته دردش کم بود فرداش گوش سمت چپم خوب شد ولی گوش سمت راستم و شقیقم موقع باز کردن دهانم درد دارد لطفا راهنمایی کنید بخاطر کرونا نمی تونم پزشک مراجعه کنم.

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام متاسفانه بدون معاینه گوش نمی توان نظر داد
   پزشک مراجعه فرمایید

 21. روح الله گفت:

  سلام چند روز گوش درد دارم می خواهم بدونم چه قرصی بخورم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   جهت توضیح بیشتر و راهنمایی بهتر از مشاوره تلفنی دکتر دکتر جهت ارتباط با پزشک استفاده کنید

 22. سوگل گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشی مادرم حدود یکماه پیش سکته خفیف مغزی کرده و یه مدت دچار سردرد شدید و درد چشم یمت راست بود الان کمی بهتر شده ولی میگه داخل گوش راستش خیلی سر و صدا میده میخواستم بپرسم نظرتون چیه یعنی مربوط به همون سکته هست درست میشه یا این جداست

 23. سیاوش گفت:

  سلام خانم دکتر یک هفته گوش سمت راست صدایی ضربان قلب با هوا میاد به طور که تحمل نمیام. از وقتی سرکه سیب با آبغوره ریختم که زیاد ریختم تو گوشم این اتفاق افتاد. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام دوست عزیز باید با مراجعه به پزشک و معاینه گوش از سلامت پرده گوش مطمئن شوید از ریختن سرکهو هرچیز دیگه ای در گوش خودداری کنید

 24. ®®® گفت:

  سلام دکتر من چند روز پیش هدفون گوشم گذاشته بود گوشم از صداش آسیب دیده و بعضی مواقع درد میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

 25. m@m گفت:

  سلام خانم دکتر،برادرم حدودیک هفته است که دچارگوش دردشده اند،اول گوشش کم شنواشده بودبه دکترمراجعه کردنددوتاگوشش روشستشودادن بعدازون ازدردگوش وسرعذاب میکشن الان بایدچکارکنن؟

 26. رقیه ‌‌‌‌‌‌‌شهبازی گفت:

  سلام خسته نباشید دختر 12‌ساله‌ای‌دارم‌چند‌روز است که گوش‌درد ‌‌‌‌‌‌دارد‌ می. خواستم بدونم‌چه‌دارویی بهش‌بدم

 27. M گفت:

  سلام و خسته نباشین خانم دکتر مادر من گوشش یه چند سالی هست ک درد میکنه میریم دکتر عفونت گوششو پاک میکنن خوب میشه سال بعدی باز شروع به درد میکنه به دکترم ک مراجعه میکنیم همون کارایه قبلیو تکرار میکنن
  الان گوش مادر من خیلی درد میکنه نمک داغ کردیم گذاشتیم رو گوشش چندان فرقی نکرد میشه بگین باید چیکار کنیم؟

 28. ناشناس گفت:

  سلام خانم دکتر ببخشید یه دو روری هست گوش سمت راستم درد میکنه جوری که وقتی غدا میخورم یا دهنم باز میشه درد میگیره چیکار کنم اول گلو درد داشتم ازیترومایسین خوردم الان چند روزی هست گوش درد گرفتم ممنون میشم راهنمابی کنید

 29. زهرا گفت:

  سلام دکتر رفتم سی تی اسکن دادم گفت سینوزیت دارم دارو نئوتادین ومونته لوکاست وشربت برم هگزین تاوانکس برام نوشت خوب شدم دوباره عودکرده وقتی باد سرد به سرم میخورم پیشانی و سرم وگوشهام دردمیگیره آبریزش بینی ندارم چکارکنم وقتی این قرصها رو میخورم صورتم قرمز میشه مثل دونه درمیاره صورتم میشه سیتریزن استفاده کنم چهکارکنم خوب بشم میشه راهنمایی ام کنید

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   همین داروها رو مصرف کنین فقط بجای تاوانکس کواموکسی کلاو ۶۲۵ هر ۸ ساعت یکی بخورین

 30. محسن گفت:

  سلام من گوش راستم درد میکنه و همزمان با اون دندون سمت راستم هم درد گرفت دردش طوری هست که شب موقع خواب اذیت میکنه و نمیزاره بخوابم…

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   چون درد شب ها بیشتر میشه احتمالا منشا دندان و ربطی به گوش ندارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام خیر موردی نیست مایعات زیاد بخورین و cbc رو ۳ هفته دیگه تکرار کنید...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام موردی نداره با پزشک‌ محل واکسیناسیون مشورت کنبد تا اگه لازم و سنتو...

معصومه:

سلام من آزمایش cbc دادم و پلاکتم 550 و لنفوسیتم 51 هست. بقیه موارد تو رنج نرم...

معصومه:

سلام خسته نباشید من ۲۸ سالمه و آزمایش cbc دادم و پلاکتم 550 و لنفوستیم 51 هس...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام ممکن لیپوما (چربی) باشه معاینه لازمه...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام میتونه لیپوما (چربی ) باشه معاینه لازمه...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه ک...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام با توجه به شرح حال آندوسکوپی لازمه با توجه به موارد ذکر شده، بهتر ا...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مرا...

خانم دکتر آمنه مرشدی:

سلام اگه اکو و تست ورزش و نوار قلب انجام شده و موردی نبوده، باید به با تو...