علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

درد شکم در مردان

درد شکم مهم ترین نشانه بیماری های گوارشی و سیستم ادراری به حساب می آید. علت درد زیر شکم در مردان نسبت به زنان می تواند تا حدودی متفاوت باشد بنابراین راهکارهای درمانی هم ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد

علت درد زیر شکم در مردان ممکن است از یک مسئله ساده گوارشی همانند یبوست کوتاه مدت تا یک وضعیت اورژانسی باشد. منشا درد زیر شکم می‌تواند از بیماری های گوارشی ناشی شود یا اینکه اختلالاتی در سیستم ادراری و تناسلی باشد که درد در ناحیه زیر شکم بوجود بیاورد.

علت درد زیر شکم در مردان؛ سیستم گوارشی

اگر علت درد زیر شکم، اختلالاتی در معده و روده ها باشد، چندان تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد. شایع ترین دلایل این نوع درد شکم عبارتند از:

یبوست

اگر برای چندین روز متوالی اختلال در دفع مدفوع وجود داشته باشد، شما دچار یبوست شده‌اید. عواملی مانند مصرف بیش از اندازه غذاهای گوشتی و عدم حضور میوه و سبزیجات در سبد غذایی روزانه، کهنسالی، کم‌تحرکی، استعمال دخانیات و اعتیاد از جمله مهم‌ترین علت‌های ایجاد شدن یبوست است.

شما احتمالا احساس درد زیر شکم دارید و احساس می‌کنید کمی زیر شکمتان ورم کرده است، مدتی است که قادر نبوده‌اید دفع مدفوع داشته باشید.

نگران نباشید، با رفع شدن یبوست، درد زیر شکم بهبود می‌یابد. بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید، کم تحرکی را کنار بگذارد، بلند شوید و فعالیت داشته باشید، حال شما بهتر می شود.

بخشی از بیماری‌های دردشکم مربوط به متخصص داخلی است. شما می‌توانید از نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان داخلی دکتردکتر از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید

سندرم روده تحریک پذیر

سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری عجیب است؛ شما درد اطراف ناف یا حتی درد کل شکم را بصورت مزمن دارید، گاهی احساس می کنید دل پیچه دارید، اما علایمی از قبیل اسهال یا یبوست، تهوع یا استفراغ، ضعف و بی حالی ندارید. پس علت چیست؟

اگر شما بیش از اندازه درگیر استرس های روحی و روانی باشید، ممکن است دچار تحریک گاه به گاه روده شوید و احساس درد اطراف ناف کنید. شما بیماری گوارشی ندارید، صرفا در کاهش تنش ها و استرس هایتان تلاش کنید.

علت درد زیر شکم؛ سیستم ادراری و تناسلی

سنگ در کلیه و مجاری ادراری

شایع‌ترین علت درد زیر شکم در مردان ، سنگ های موجود در کلیه و مجاری ادرای است. اگر کلیه راست یا چپ شما دارای سنگ باشد، ممکن است درد سمت همان سمت در پایین و زیر شکم و کشاله ران داشته باشید به این صورت که درد حالتی مثل تیر کشیدن دارد که از کناره های شکم تا زیر شکم و ران ممکن است وجود داشته باشد.

احتمال دارد شما در هنگام ادرار کردن هم درد آزار دهنده‌ای داشته باشید و همچنین قطع شدن خروج ادرار پیدا کنید. گاهی ممکن است رنگ و بوی ادرار تغییر کند, دچار تهوع و استفراغ شوید یا تب و لرز هم پیدا کنید.

علل درد شکم در آقایان چیست؟

مصرف آب زیاد!؟

دوست عزیز, ذکر یک تذکر لازم است، اگر از دوستان و آشنایان شنیده اید که آب زیادی بنوشید تا سنگ دفع شود و به جای مراجعه به پزشک, وقتتان را صرف نوشیدن آب و منتظر دفع سنگ هستید، این یک اشتباه بزرگ است. اندازه سنگ متفاوت است و مشخص نیست که اصلا قابل دفع شدن است یا خیر؟ پیشنهاد می کنیم که توصیه‌هایی همانند مصرف آب و رژیم غذایی خاص را از پزشک پس از معاینه شدن بگیرید.

بهتر است بدانید که وقتی در زمان مناسب تحت بررسی توسط پزشک قرار بگیرید، سنگ کلیه بر اساس نوع، اندازه و محل قرار گرفتن در کلیه قابل درمان است. پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید و دستورات درمانی پزشک را اجرا کنید تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کنید.

ضربه مستقیم به بیضه

ضربه مستقیم به بیضه، یکی از دردناکترین علت درد زیر شکم در مردان است. شما ممکن است درد زیر شکم و اطراف بیضه داشته باشید و همچنین احساس کوفتگی در ناحیه کشاله ران داشته باشید.

بیضه و اطراف آن را کمی گرم بگیرید و از مسکن استفاده کنید و در اسرع وقت نزد پزشک بروید، گاهی در اثر ضربه، اختلالاتی در بیضه ایجاد می شود که پزشک در حین معاینه تشخیص می دهد و با درمان مناسب، شما را سریعتر از این درد ناخوشایند دور خواهند کرد.

عفونت بیضه

اگر درد زیر شکم، تب، بی حالی و احتمالا قرمزی اطراف بیضه و درد شدید در هنگام دست زدن به بیضه دارید و از سوی دیگر در هنگام ادرار کردن اذیت می شوید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. احتمال دارد که شما عفونت بیضه داشته باشید که نیاز به درمان دارویی برای بهبودی باشد.

پیچ خوردن بیضه ها (تورشن)

اگر بطور ناگهانی، بیضه‌ها دچار چرخش شوند، ممکن است دردی در زیر شکم احساس کنید که لحظه به لحظه شدت آن بیشتر می‌شود. بیضه ها ممکن است دچار تورم شوند. احتمالا شدت درد، شما را بی‌قرار می‌کند.

علت درد شکم در مردان

پیچ خوردن بیضه، یک بیماری اورژانسی است. علت درد زیر شکم در مردان اگر پیچ خوردگی بیضه‌ها باشد، خونرسانی به بیضه‌ها مختل شده است و شما اگر طی چند ساعت اولیه مراجعه نکنید، ممکن است بیضه خود را از دست بدهید.

شدت درد زیر شکم در این بیماری به قدری بالاست که شما را مجبور می‌کند که به اورژانس مراجعه نمایید. به خاطر داشته باشید که این بیماری چندان شایع نیست پس لطفا از این به بعد فکر نکنید که هر دردی در زیر شکم ایجاد شد، علت آن پیچیدگی بیضه است. اگر درد زیر شکم دارید ولی جزیی است و ناگهانی شروع نشده است، پیچ خوردگی بیضه نیست.

یک علت درد زیر شکم در مردان است که در معاینه توسط پزشک تشخیص داده می شود. اگر در کیسه اطراف بیضه مایع جمع شود، دردی در بیضه ها و زیر شکم ایجاد می کند.

از شما تقاضامندیم که برای پی بردن علت درد زیر شکم و بهره بردن از سودمندترین راهکارهای درمانی، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

گاهی ممکن است که درد زیر شکم داشته باشید و صرفا به اجرای اقداماتی که از دیگران شنیده اید در خانه بسنده کنید. درد زیر شکم یک نشانه از بیماری های متعددی می تواند باشد، لطفا با اقدامات خودسرانه سلامت خود را به خطر نیاندازید.  

سایر مقاله‌های مرتبط با درد شکم را می‌توانید از طریق بهرست زیر مطالعه و دنبال کنید.

راهنمای بیماری‌های درد شکمی

سوالات پزشکی خود را در بخش نظرها بپرسید

در قسمت نظرهای همین مقاله، سوالات خود را درباره درد شکم بنویسید تا پزشکان و کارشناسان مجله دکتردکتر تا جای ممکن به شما در این زمینه کمک کنند.

منابع:

مجله سلامت Bel Marra Health

دیتابیس اطلاعات پزشکی Health Line

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
در همین خصوص بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

939 دیدگاه در “علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

 • سلام دکتر یه پسر ۲۲ ساله ام شکمم و مثانه ام درد خیلی خیلی شدیدی داره دوروزه هی داره دردش شدید تر میشه جوری ک نمیتونم تکون بخورم چیکار باید بکنم تو این اوضاع قرنطینه

  پاسخ
 • سلام‌دکتر‌من‌مدتی‌هستش‌که‌مثانه‌ام‌درد‌میکنه‌‌و‌وقتی‌میرم‌ادرار‌کنم‌درد‌‌میکنه‌می‌خواستم‌بدونم‌که‌ایا‌گل‌نسترن‌درمان‌میکنه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشيد ٢٧سالمه متاهل هستم دردي از سمت چپ زير شكم به بيضه و گاهي هم زير شكم يعني بالاي الت تناسلي ميزنه
  ازمايش واريكسل هم دادم خفيف دارم كه دارو هم مصرف كردم هيچ تاثيري نداشته
  ممنون از شما

  پاسخ
  • سلام
   آرمایش عفونت ادراری و سونوگرافی و معاینه جهت فتق انجام شود

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من یه پسر ۲۰ ساله هستم بعضی اوقات تو خونه مثلا دراز کشیدم یهو زیر شکمم درد میگیره و انگار این درد از بیضه هام میاد ولی نمیتونم خوب تشخیص بدم که این درد از کجاس بعد چند دقیقه درد شدید مثلا پنج دقیقه کاملا خوب میشم و اصن چیزی حس نمیکنم علت چی میتونه باشه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • سلام
   احتمالا اسپاسم عضلانی مطرح است

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما دکتر. من مدتی هست در پهلو راستم دردی شبیه به باد دارم که گاهی در طول روز زیاد میگیره ول میده گاهی هم فقط یه کی دوبار.قبلا چند باری پیش متخصص رفتم فقط قرص مینویسه برا درد. حتی قبلا حدود ۷ ماه پیش قبل پیدایشش درد بخاطر هموروئید کلون هم شدم. خیلی میترسم چیز جدی باشه.

  پاسخ
  • سلام
   اگر هر بار مدت کوتاهی در حد چند دقیقه میگیرد و سونو و معاینه و کولونوسکوپی نرمال است اسپاسم عضلانی مطرح است

   پاسخ
 • سلام.چند ماهیه که تکرر ادرار دارم.مثلا بعد دفع حدود یه ربع بعد باز احساس دسشویی که با مقدار کمتر ادرار دفع میشه.اما الان چندروزه که درد زیر شکمم هم اضافه شده بهش.نقطه درد وسط زیر شکمم هست احتمالا.درد خییلی زیاد نیست اما اذییت کنندس.به طور مثال یکم بلند صحبت کنم درد زیاد میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.تشکر

  پاسخ
  • سلام
   آزمایش ادرار و کشت ادرار انجام دهید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده ۲۵ سالمه متاسفانه ۶ ساله که متادون مصرف میکردم درد شکم داشتم رفتم دکتر آندوسکوپی نوشت و گفت عصبیه و دارو مب اکتیو و نورتریپتیلین و لیبراکیم و مرازول نوشت الان یک ماهی هست دارم اینارو میخورم ولی واقعا داغونم درد زیر شکم دارم بی حالی و خستگی همش،ممنونتم کمکم کنید.

  پاسخ
  • با سلام
   جهت بررسی درد زیر شکم (پایین ناف) آزمایش و کشت ادرار و سونوگرافی انجام دهید

   پاسخ
 • سلام…
  من موقع نعوظ ک یکم نعوظم طول میکشد درد در ناحیه زیر شکم دارم بخصوص روی مثانه و این درد به پهلو هام میزنه
  میخواستم ببینم ک این درد میتونه طبیعی باشه یا مشکلی از پروستاته یا سایر چیز ها
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • با سلام
   اگر جدیدا ایجاد شده و قبلا وجود نداشته باید بررسی شود.آزمایش ادرار و خون و سونو زیر نظر متخصص اورولوژی انجام شود

   پاسخ
   • سلام
    خسته نباشین من چند ماه در مثانم احساس درد شدید میکنم و در مثانه باد زیاد جمع میشه خیلی هم دوطرفه مثانه درد می‌کنه ممنون میشم پاسخ بدین ۲۵ ساله هستم
    سپاسگزارم

   • سلام
    آزمایش ادرار و کشت ادرار جهت بررسی عفونت بدهید

 • سلام من دوسال تا دوسال پیش دست فروش بودم نمیتونستم سر وقت دفع ادرار کنم کنم یعنی بعضی وقتا با یکی دوساعت تأخیری دستشویی میرفتم الان وقتی دوسه لیوان اب میخورم زیر نافم کمی باد میکنه و تند تند ادارارم میگیره ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • با سلام
   آزمایش عفونت ادراری بدهید.در صورت تداوم احساس ناراحتی سونوگرافی مثانه و کلیه ها انجام شود

   پاسخ
 • سلام
  من ترکم نمیتوانم درست فارسی صوحبت کنم,
  من سانجیلانمیش کردم,یعنی وقتی گلیرم ایشلیم سانجی اورامنان توتور تا بوراما,
  باقیشلایین,قبللن کی یریمد چوخ اغریر,نمیلیم
  ساق اول
  یاشتسین دوکتر

  پاسخ
  • با سلام
   گارين سانجى سى اگر طولانی مدت اولا و آيرى علت مثلا اسهال، استفراغ و تب اولماسا و آغرى ياتماخ وقتينده اولا سندرم روده تحریک پذیر اولا بيلير.
   لازم دى متخصص داخلى دكترينه مراجعه اليسيز و معاينه و آزمایش مدفوع انجام و بررسی اولا.

   ترجمه به فارسی:
   دلپیچه اگر به مدت طولانی و به تنهایی و بدون علایم دیگر مانند اسهال و استفراغ و تب و درد هنگام خوابیدن باشد میتواند از علایم سندرم روده تحریک پذیر باشد.لازم است معاینه انجام شود و آزمایش مدفوع بررسی شود.به متخصص داخلی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • باسلام محسن هستم۳۳ساله الان حدود ۴روز میشه دقیقا زیر شکمم مثانه درد میکنه و بیضه سمت راستم هم درد میکنه وقتیکه میشینم خوبه ولی موقع بلند شدن درد میگیره و مثلا موقع خندیدن درد شدیدی میگیره مخصوصا هواسرده بیشتر درد میگیره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • با سلام
   معاینه شکم و بیضه و آزمایش ادرار لازم است انجام شود.به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام مرسی از مطلب خوبتون. من مدتی هست که زمان تحریک جنسی در صورتی که خیلی سریع به ارضا نرسم زیر شکمم و بیضه هام شروع به درد میکنن و بعد از اینکه درد شروع میشه حتی اگر به ارضا برسم تا چند ساعت خوب نمیشه .واقعا این مساله خودم و همسرم رو آزار میده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • با سلام
   جهت معاینه و ویزیت به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید , من نزدیک به یک یا دو ماه زیر شکمم و کشاله ی رانم درد دارم ولی هیچ مشکل دیگه ای ندارم به شکلی که احساس میکنم مربوط به عضلاته و موقع ورزش کردن خیلی اذیتم میکنه هر هفته ۴ جلسه ورزش میکنم و اصلا نمیتونم قطعش کنم و با درد زیاد تمرین رو شروع میکنم (فوتبال) بعد از نیم ساعت یا چهل دقیقه دردم کمتر میشه وقتی کامل گرم میشم لطفا بگید چیکار کنم واقعا دارم اذیت میشم

  پاسخ
  • با سلام
   نیاز به معاینه و بررسی فتق در ناحیه کشاله ران است.به متخصص جراحی مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام من الان ۲ماه میشه که بیضه سمت چپم با سمت چپ شکمم نزدیک مثانه درد داره پیش دکتر هم رفتم ولی جواب درست حسابی ندادن گفتن مشکلی نداری حالا از شما راهنمایی میخوام که چیکار کنم

  پاسخ
  • با سلام
   دوست گرامی درد مذکور علل زیادی دارد.میتواند ناشی از فتق کشاله ران باشد یا عفونت ادرار و یا کیست اپیدیدیم و…..که جهت تشخیص لازم است معاینه و سونوگرافی از بیضه ها و آزمایش ادرار انجام شود.به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام بنده الان نزدیک به ۵ سال هست که اطراف نافم آب جمع میشود و باعث درد و کم حوصلگی و کم حالی میشود لازم به گفتن است که این درد فقط در اطرف ناف میباشد سونوگرافی هم رفتم مشکل فتق نبود ولی هنگامی که برای مدتی به ناف با لیوان یا انگشت فشار وارد میکنم صدای تلق تلق رد شدن اب قابل شنیدن است و برای چند روز این مشکل حل میشود تا دوباره به همان حالت برگردد سنم ۲۳

  پاسخ
  • با سلام
   دوست گرامی بستگی دارد منظورتان از جمع شدن آب چه باشد.نیاز به معاینه دارد میتواند یک کیست نافی ساده باشد یا آسیت که نیاز به پیگیری جدی علت دارد.به متخصص داخلی مراجعه کنید تا با معاینه تشخیص دهند

   پاسخ
 • باعرض سلام و خسته نباشید. من چند روزه وسط شب به علت دل پیچه مثانه از خواب بیدار میشم و مشکل احتباس ادرار هم دارم به نظرتون دل پیچه مثانه میتونه از عفونت دستگاه اداراری باشه؟

  پاسخ
  • با سلام
   دوست گرامی
   بله میتواند ناشی از عفونت باشد.ابتدا لازم است آزمایش ادرار و کشت ادرار انجام دهید

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما دکتر محترم
  ۳۳ ساله هستم با سابقه ورزش بدنسازی بصورت ۴ ماه در سال بصورت منفصل.
  مدتی هست احساس درد خفیفی در محدوده ۳ انگشت زیر ناف دارم. این درد معمولا وقت بیدار شدن از خواب و پایین اومدن از تخت خواب که پاهام رو از تخت اویزون میکنم درد زیر ناف رو حس میکنم.
  تمام موارد بالا رو در مورد مریصی ها خوندم هیچکدوم متناسب با درد من نبود.
  بیشتر فک میکنم فتق باشه ولی هیچ برامدگی از بیرون مشخص نیست. لطفا راهنمایی کنید که ایا باید سونو کنم یا مربوط به مثانه یا پروستات میتونه باشه؟
  درد رو بیشتر تو قسمت لایه های پوستی احساس میکنم تا اینکه داخل باشه.
  نه یبوست دارم و نه اسهال اما چسبندگی مدفوع به توالت رو دارم. چند مدت قبل ی کشیدگی توی کشاله ران داشتم با کمپرس اب گرم انگار رفع شد. اما زیر نافم درد خفیف رو دارم یکم هم احساس نفخ دارم زیر شکمم.
  ممنونم.

  پاسخ
  • با سلام
   دوست گرامی با توجه به نوع دردی که ذکر میکنید احتمالا یک درد عضلانی خفیف است.اما بهتر است به متخصص جراحی مراجعه کنید تا معاینه از جهت فتق انجام شود.آزمایش مدفوع نیز جهت بررسی علت چسبنده بودن انجام شود.

   پاسخ
 • سلام یک هفته ای میشه زیر شکمم درد میکنه نه زیاد متوسط ولی اعصابم خورد میشه یکم تیر میکشه بعدش خوب میشه باز دوباره درد میکنه روز اولی که درد گرفت بیضه هام به شدت درد میکرد ولی بعد نصف روز کلا خوب شد حالا زیر شکمم تیر میکشه از چی میتونه باشه حالت تهوع وهیچ چیز دیگه ای ندارم بعضی وقت ها یک سر درد خیلی کم میگیرم بعدش خودش خوب میشه هیچ قرصی هم نخوردم

  پاسخ
  • با سلام و وقت بخیر
   دوست گرامی اگر سابقه برداشتن اجسام سنگین را داشته‌اید، می‌تواند ناشی از فتق یا گرفتگی عضلانی باشد. توصیه می‌شود توسط متخصص جراح عمومی ویزیت شوید.

   همانطور که می‌دانید ما در سامانه دکتردکتر نوبت‌دهی اینترنتی بهترین جراحان عمومی را داریم. می‌توانید از طریق زیر برای دریافت نوبت اقدام کنید.
   نوبت‌دهی اینترنتی جراح عمومی کشور
   با آرزوی سلامتی برای شما

   پاسخ
 • سلام من ۱۶ سال دارم درد نسبتا زیادی زیر شکم دارم و موقعی که میروم دست شویی اسهال هستم الان دو روز است میخواستم ببینم علتش چیست و راه درمانش چگونه است
  راستی درد زیر شکم من سمت چپ و راست نیست وسطه لطفاً کمک کنید

  پاسخ
  • با سلام
   دوست گرامی،با احتمال زیاد میتواند عفونت ویروسی یا باکتریایی مطرح باشد اگر میزان و تکرار اسهال زیاد است و درد شدید غیر قابل تحمل دارید به پزشک مراجعه نمایید تا درمان دارویی مناسب صورت گیرد اما اگر علایم شدید نیست و اسهال خونی و تب و…ندارید میتوانید مصرف مایعات و ماست و دوغ و موز را زیاد نموده و از مصرف شیر و سبزیجات و میوه ها خودداری نمایید.

   پاسخ
   • سلام من ‌۱۶ سالمه زیر شکم راستم درد میکنه اسهالو این چیزا هم ندارم میشه راهنمایی کنید

   • با سلام
    دوست گرامی ذکر نکرده اید درد از کی شروع شده و آیا دائم درد دارد یا اینکه دوره های کاهش درد هم وجود دارد؟جهت تشخیص دقیق نیاز به معاینه شکم میباشد.به متخصص داخلی مراجعه کنید

 • سلام نزدیک یه هفته ای هست بعد از ادرار زیر شکمم احساس کوفتگی میکنم.ولی دست میزنم درد ندارم.

  پاسخ
  • با سلام
   دوست گرامی،عفونت ادراری میتواند مطرح باشد.جهت تایید تشخیص آزمایش ادرار و کشت آن را انجام دهید

   پاسخ
 • سلام
  من هجده سالمه و دیروز امتحان تربیت بدنی دادم؛ توی یه دقیقه پنجاه تا دراز و نشست رفتم و این رو هم عرض کنم که سرما خورده ام. امروز درد عجیبی در قسمت پایینی شکمم دارم، به نظر شما تنها مربوط به فعالیت دیروز میشه؟ خودم حس می کنم گرفتگی عضلانی هست!

  پاسخ
  • با سلام و احترام
   دوست گرامی،اگر درد شما همراه با علایم دیگر مانند تب و تهوع و اسهال و دلپیچه نیست و با حرکت کردن بدتر میشود،کشیدگی عضلانی احتمالا دلیل آن است.در صورت تداوم درد جهت ویزیت به پزشک مراجعه نمایید
   با آرزوی سلامتی برای شما

   پاسخ
 • سلام با عرض خسته نباشید
  سوال من اینکه شکمم گاهی وقت ها یک دفعه ای درد می کنه جوری که منو زمین گیر می کنه حدود نیم ساعت الی یک ساعت و وقتی نفس می کشم درد شکمم زیاد و کم میشه واحساس درد در طرف مثانه هم دارم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   دوست گرامی، ذکر نکرده اید که درد هر چند وقت یکبار بروز میکند و آیا با علایمی مثل تهوع و استفراغ و دلپیچه همراه است یا خیر؟‌اگر درد با حرکت کردن و تکان خوردن بدتر میشود میتواند ناشی از کشش عضلات باشد.توصیه میشود جهت معاینه به پزشک مراجعه نمایید.
   با آرزوی سلامتی برای شما

   پاسخ
 • سلام علی هستم ۲۸سالمه دکتر من چن وقتی میشه که درد زیر شکمم از سمت راست و چپ دارم و تازگیا بیضه سمت راستم هم درد دارم اما ورم و قرمزی ندارم ممنون میشم جوابمو بدین ممنون

  پاسخ
  • دوست عزیز سلام.
   تیم پزشکی ما در بخش پرسش و پاسخ برای پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان آماده هستند. سوال شما در این بخش اضافه شده و به زودی توسط متخصصین ما پاسخ داده خواهد شد. برای مشاهده سوال خود و پیگیری پاسخ وارد لینک زیر شود:
   لینک سوال شما در پرسش و پاسخ

   برای شما و حانواده‌تان آرزوی سلامتی داریم.

   پاسخ
 • سلام به داکتر عزیز من اسمم محمد است و خیلی مدت ها میشود بیضه طرف چپم مشکل داره وقتی چیزی سنگین بلان میکنم بیضه ام مثلی سنگ سخت و کلام نیشود و درد میکند و بعد از یک ایلاه دو ساعت خوب میشود میشه لطف کنید معلومات دهید. .تشکر

  پاسخ
  • دوست عزیز سلام.
   برای بررسی بیشتر یا حل مشکل خودتون می‌تونید در بخش پرسش و پاسخ مجله دکتردکتر سوال خودتون رو مطرح کنید تا بتونیم پاسخ مناسبی به شما ارائه کنیم

   شاد و سربلند باشید

   پاسخ
 • دمتون گرم از مطالبتون استفاده کردم. و ساعت ۳ صبح تونستیم با استفاده از سایتتون و دسترسی راحت به مطالب درد رو تشخیص بدیم و زودتر به پزشک مراجعه کنیم
  مجددا تشکر

  پاسخ
 • سلام،تشکر از زحمات شما
  تقریبا دو ماهی میشه هنگام دیویدن زیرشکمم درد میکنه و سخت میتونم بدوئم و کمی هم کشاله رانم
  علت چیه؟
  به پزشک مراجعه کنم؟؟

  پاسخ
 • سلام پسر ۲۸ ساله ام . شبها به علت خواب آلودگی و تنبلی ادرارمو دفع نمیکردم و به دستشویی نمیرفتم و تا صبح ادرارمو نگه میداشتم الان مدتیه زیر شکمم درد داره و کمی هم ورم داره آیا مشکلی برام پیش اومده؟ممنونم اگه جوابمو بدین..

  پاسخ
 • سلام من ۲۳ سالمه و الان تقریبا سه ساله که دچار تغییراتی در اجابت مزاج شدم یه وقتایی دچار اسهال میشم که تا چند روز طول میکشه دلپیچه های شدید هم دارم، دیگه واقعا کلافه شدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • سلام
   با تشکر از شما، دوست عزیز سیاست کاری ما در سایت مبتنی بر آگاهی و بالا بردن سطح دانش مردم در مورد بیماری های و علائم و نحوه درمان آن است، به این ترتیب ما اجازه تشخیص و تجویز درمان را ندارم، شما می توانید با استفاده از سامانه نوبت دهی دکتر دکتر لیست کامل متخصص های گوارش را ببینید و پزشک معالج خود را انتخاب کنید و تحت نظر ایشان روند درمانی خود را آغاز کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام من چند روزی هست که سمت چپ شکمم هر چند دقیقه یکبار تیر میکشد لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مهرزاد جان سلام
   حقیقتش اینه که ما اینجا نمیتونیم به صورت شخصی راهنمایی کنیم. چون مشکل تو ممکنه ده ها علائم مختلف داشته باشه که همه آن ها روی این مشکل فعلی تاثیر گذار باشه.
   اما با توجه به اهمیت این موضوع و سوالاتی که کم و بیش در این زمینه به ما شده، حتما مقاله های کاربردی بیشتری در زمینه علائم، انتخاب پزشک، راه درمان و… خواهیم نوشت.
   بازم به اینجا سر بزن و منتظر نوشته های جدید باش هرچند که امیدوارم خیلی دیر نشه 🙂

   پاسخ
 • سلام ..حدود دو ماه پیش عضلات سمت راست کمرم حالت نیمه گرفتگی و سوزش سطحی در آنها ایجاد شد وطی دوروز به سمت راست شکم کشیده شده وبه هر پزشکی مراجعه کردم وانواع سونوگرافی وام ار آ وسیتی اسکن و آزمایش خون دادم دردم کاهش نیافت .هنگام رانندگی بسیار اذیت میشوم احساس میکنم مهرهای کمرم با صندلی درگیرن دیسک هم در ام آر ا مشخص نشد لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • هدایت الله عزیز سلام، وقت به خیر
   قطعا به این شیوه امکان مشاوره به یک بیمار بدون بررسی سایر علائم و بررسی ها امکان پذیر نیست و حتی این نوع از مشاوره میتونه بیمار رو تهدید کنه

   ولی از آنجایی که ما سامانه نوبت دهی بهترین پزشکان کشور رو در اختیار داریم میتونی با مراجعه به سایت و بررسی پزشکان مرتبط وقت مشاوره دریافت کنی.

   وارد لینک زیر بشو و شهر و تخصص موردنیازت رو جستجو کن
   سایت نوبت دهی بهترین پزشکان کشور

   پاسخ
گفتگو
جدیدترین‌ها
آزمایش pet یا پت اسکن چیست؛ آمادگی ها و خطرات
آزمایش pet یا پت اسکن چیست؛ آمادگی ها و خطرات
اسکن توموگرافی با گسیل پوزیترون (PET) یک آزمایش تصویربرداری است که به...
کلانژیت صفراوی اولیه (PBC)؛ دلایل ابتلاء، علائم و درمان
کلانژیت صفراوی اولیه (PBC)؛ دلایل ابتلاء، علائم و درمان
با این وجود که درمانی برای کلانژیت صفراوی اولیه (pbc) وجود ندارد،...
افت دمای بدن (هیپوترمی )؛ علائم، علل، خطر ها و پیشگیری
افت دمای بدن (هیپوترمی )؛ علائم، علل، خطر ها و پیشگیری
هیپوترمی یا افت دمای بدن نوعی بیماری است که به رسیدگی سریع...
کپک در خانه؛ علل، بیماری های مرتبط و روش های رفع آن
کپک در خانه؛ علل، بیماری های مرتبط و روش های رفع آن
به احتمال زیاد در تاریک ترین و مرطوب ترین فضاها، کپک در...
راش پوشک چیست؛ انواع، علائم، علل و درمان ها
راش پوشک چیست؛ انواع، علائم، علل و درمان ها
بثورات پوشک یک بیماری شایع و تحریک کننده پوست است. این وضعیت...