مجله پزشکی دکتر دکتر

درد سمت راست شکم؛ شایع ترین علل و راهکارهای درمانی

7 بهمن 1396

834

پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری‌های گوارش
درد سمت راست شکم؛ شایع ترین علل و راهکارهای درمانی

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

درد سمت راست شکم نشانه چیست؟ علت درد سمت راست شکم چیست؟ با توجه به اهمیت دردهای شکمی در این مقاله به معرفی کامل دلایل درد سمت راست شکم می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

درد سمت راست و پایین شکم

در فضای شکم ارگان‌های مختلف دستگاه گوارش قرار گرفته‌اند که آسیب و اختلال عملکرد هر کدام باعث ایجاد علائم هشداردهنده می‌شود. درد سمت راست و پایین شکم اگرچه یک نشانه و علامت است منتهی می‌تواند علل متعددی داشته باشد.

شاید بهتر باشد بدانید که در سمت راست و پایین شکم شما، بخشی از روده‌های بزرگ و کوچک، آپاندیس، قسمتی از کلیه، رحم و تخمدان (در بانوان) قرار گرفته‌اند. اگر در عملکرد هر یک از اعضایی که نام بردیم خللی وارد شود، ممکن است خود را با درد در سمت راست و پایین شکم نشان دهد. 

برای اینکه دلیل قطعی درد در سمت و پایین مشخص نیست و ممکن است به قسمت‌های دیگر بدن مرتبط باشد، بهتر است به پزشک متخصص گوارش و کبد مراجعه کنید. برای دسترسی سریع‌تر به پزشک متخصص روی تصویر زیر کلیک(یا لمس) کنید و از پزشک نوبت ویزیت حضوری یا تماس تلفنی دریافت کنید.

دکتر مهدی تهمتن فوق تخصص جراحی روده بزرگ (کولورکتال) می‌باشد. برای دریافت نوبت از دکتر مهدی تهمتن روی دکمه دریافت نوبت در تصویر کلیک(یا لمس) کنید.

 

 

 

 

 

 

 

چه مشکلاتی باعث درد سمت راست و پایین شکم می‌شوند؟

یک باور اشتباه بین مردم جای گرفته است که متاسفانه دهان به دهان می‌چرخد در خصوص اینکه درد سمت راست و پایین شکم همان درد کلیه و بخاطر سنگ کلیه است و راهکار آن فقط نوشیدن آب زیاد است. درد سمت راست و پایین شکم می‌تواند علل متعددی داشته باشد که سنگ کلیه فقط یکی از این علت‌هاست.

اگر در مسئله درد شکمی به مشکلی برخوردید که نیاز به مشاوره با پزشک داشتید و دسترسی به پزشک در آن برای شما مقدور نبود، می‌توانید از طریق سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر مشکل خود را مطرح کنید و در سریع‌ترین زمان بهترین را‌ه‌حل‌ها را دریافت کنید.

یبوست و درد سمت راست شکم

ممکن است برای مدتی، از چند روز تا یک هفته شما قادر نباشید که به راحتی مدفوع را دفع کنید. در این وضعیت شما احتمالا از درد راست و پایین شکم، احساس فشار در کل شکم یا نفخ و ورم شکم رنج می‌برید.

تجربه یبوست و خشکی مزاج یک تجربه مشترک در همگان است. احتمالا شما با رعایت کردن چند توصیه ساده از قبیل کم کردن مصرف گوشت قرمز، افزایش مصرف فیبر و سبزیجات، قرص‌های نرم کننده شکم (مسهل) که توسط پزشک تجویز می‌شوند از این احساس ناخوشایند و درد سمت راست و پایین شکم، ایجاد شده توسط یبوست رهایی پیدا کنید.

درد سمت راست شکم بعد از خوردن غذا

مصرف مواد غذایی آلوده به انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها منجر به مسمومیت غذایی می‌شود. مسمومیت غذایی علائم متعددی از قبیل تهوع و استفراغ، اسهال، درد در نواحی مختلف شکم، بی حالی و ضعف را به دنبال دارد.

درد سمت راست شکم بر اثر مسمومیت غذایی

 

درد در سمت راست و پایین شکم در مسمومیت‌های غذایی به عنوان یک علامت تلقی می‌شود و هنگامی که مسمومیت غذایی رفع شود، درد نیز فروکش می‌کند.

التهاب آپاندیس (آپاندیسیت) و درد سمت راست شکم

آپاندیس یک زائده در دستگاه گوارش است که اگر ملتهب شود باعث ایجاد درد در اطراف ناف می‌شود. اگر التهاب ادامه پیدا کند کم کم درد به سمت راست و پایین شکم کشیده می‌شود.

اگر علت درد سمت راست و پایین شکم در شما آپاندیسیت باشد؛ احتمالا شما علائمی از قبیل تهوع و استفراغ، تب با درجه پایین، یبوست یا اسهال، از دست دادن میل و اشتها به غذا خوردن دارید.

در این شرایط شما باید دو اصل مهم را در نظر داشته باشید:

 • بیماری شما نگران کننده نیست؛ پس آرامش خود را حفظ کنید.
 • در اسرع وقت به پزشک یا اورژانس برای تشخیص یا شروع درمان مراجعه کنید.

دردهای شکمی دلایل مختلفی دارند که بنا بر محل درد و شدت آن ممکن است علل بیماری‌های مختلف باشند. برای مطالعه بیشتر می‌توانید کتابچه راهنمای درمان شکم درد را دانلود کنید.

درد سنگ کلیه

اگر کلیه راست شما دارای سنگ باشد، ممکن است درد سمت راست و پایین شکم و کشاله ران داشته باشید. درد ناشی از سنگ کلیه حالتی مثل تیر کشیدن دارد که از سمت راست شکم تا ران ممکن است وجود داشته باشد.

احتمال دارد شما در هنگام ادرار کردن هم درد آزاردهنده‌ای داشته باشید؛ همچنین سنگ کلیه می‌تواند گاهی باعث مسدود شدن مسیر خروج ادرار شود. گاهی ممکن است رنگ و بوی ادرار تغییر کند و دچار تهوع و استفراغ شوید یا تب و لرز هم پیدا کنید.

سنگ کلیه علت درد سمت راست شکم

بهتر است بدانید که وقتی در زمان مناسب تحت بررسی توسط پزشک قرار بگیرید، سنگ کلیه بر اساس نوع، اندازه و محل قرار گرفتن در کلیه قابل درمان است. پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید و دستورات درمانی پزشک را اجرا کنید تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کنید.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که علت درد شکم چیست، می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر در سریع‌ترین زمان ممکن با پزشک متخصص گوارش و کبد ارتباط برقرار کنید و مشکل را حل کنید.

درد سمت راست و پایین شکم در بانوان؛ اختلال در رحم یا تخمدان

بانوان ممکن است اقدام به بارداری کنند یا شاید ناخواسته باردار شوند، بعد از مدتی ممکن است درد شدید در سمت راست و پایین شکم ایجاد برای آنها ایجاد و باعث شود بانوی محترم به اورژانس مراجعه کند و در بررسی‌ها مشخص می‌شود که حاملگی خارج از رحم است.

درد سمت راست و پایین شکم ناشی از حاملگی خارج از رحم فقط و فقط توسط پزشک قابل تشخیص و درمان است. گاهی نیز تخمدان راست در بانوان دچار التهاب یا کیست می‌شود که درد سمت راست و پایین شکم ایجاد می‌کند.

درد شکم در بانوان در دوران بارداری شایع است و قرار نیست هر دردی که ایجاد شد به حاملگی خارج از رحمی فکر کنید. پس آرامش خود را حفظ کنید و اگر درد شکمی دوران بارداری شدید بود به پزشک مراجعه کنید و ادامه کار را بر عهده پزشکتان بسپارید.

درد در سمت راست و بالای شکم؛ یک نشانه و ده‌ها تشخیص

درد در سمت راست و بالای شکم از جمله دردهای شکمی است که علل متعددی دارد. در بین مردم رایج شده است که درد سمت راست و بالای شکم همان درد معده است و حضور این درد به معنی بروز بیماری در معده است. از شما می‌خواهیم که این تصور اشتباه را از ذهنتان پاک کنید.

سمت راست و بالای شکم ارگان های مختلفی قرار گرفته‌اند که آسیب در هر کدام ایجاد درد می‌کند. از این رو عوامل متعددی باعث ایجاد درد در سمت راست و بالای شکم می‌شود که عبارت‌اند از:

مسمومیت‌های غذایی

اگر شما مواد غذایی آلوده به باکتری‌ها و ویروس‌های مختلف را بخورید و دچار مسمومیت غذایی شوید؛ ممکن است علائم متعددی از قبیل تهوع و استفراغ، اسهال، درد در نواحی مختلف شکم، بی حالی و ضعف داشته باشید.

درد در سمت راست و بالای شکم در مسمومیت‌های غذایی به عنوان یک نشانه تلقی می‌شود و هنگامی که مسمومیت غذایی رفع شود؛ درد نیز بهبود پیدا می‌کند.

اختلالات کبدی

کبد اگر آسیب ببیند علائم متعددی از خود نشان می‌دهد که یکی از آنها درد در سمت راست و بالای شکم است. اگر شما به همراه درد شکم علائمی از قبیل ضعف، بی اشتهایی، تهوع، احساس ناخوشی در شکم، زرد شدن رنگ پوست و چشم‌ها داشته باشید؛ ممکن است که پزشکتان صلاح بداند کبد شما را بررسی کند.

درد سمت راست شکم یکی از نشانه‌های اختلالات کبدی

اختلال عملکرد کیسه صفرا

کیسه صفرا یکی از بخش‌های کوچک دستگاه گوارش شماست که در فرآیند هضم و گوارش غذا موثر است. اگر سنگ در کیسه صفرا ایجاد شود یا مسیر خروجی صفرا بسته شود؛ شما علائم متعددی خواهید داشت که یکی از آنها درد در سمت راست و بالای شکم است.

مشکل قلبی

ممکن است شما قبلا درد قفسه سینه که به دست‌ها و گردن انتشار پیدا می‌کند را تجربه کرده باشید. به طور کلی دردهای قلبی می‌توانند از زیر فک تا بالای ناف باشد.

در صورتی که شما از پیش سابقه حمله قلبی داشته‌اید یا قبلا پزشکان به شما گفته است در خطر بیماری گرفتگی رگ‌های قلبی هستید؛ هنگام درد در سمت راست و بالای شکم بیشتر احتیاط کنید و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

بیماری تنفسی

شاید برای شما تعجب‌برانگیز باشد که چگونه بیماری تنفسی می‌تواند درد شکم ایجاد کند. بهتر است بدانید گاهی عفونت‌های ریه (ذات‌الریه) در قسمت‌های پایینی ریه‌ها ممکن است دردی در پایین قفسه سینه و بالای شکم ایجاد کند.

 

چگونه با درد در سمت راست و بالای شکم برخورد کنم؟

پیش از هر چیز باید بدانید که درد شکم در تمام سنین در مردان و زنان شایع است. ارگان‌های متعددی در شکم هستند که درد در سمت راست و بالای شکم ایجاد می‌کنند. بنابراین در مورد درد شکم هیچ نگرانی به خود راه ندهید.

 • قدم اول این است که آرامش خود را حفظ کنید
 • در قدم دوم به پزشک مراجعه کنید تا معاینه انجام شود و تشخیص درست صورت گیرد.
 • و در نهایت تمام اصول بهداشتی و درمانی پیشنهاد شده توسط پزشک را به طور کامل اجرا کنید.

برای درد شکم سمت راست به چه دکتری مراجعه کنم

راهکارهای درمانی درد در سمت راست شکم

 • اگر شما دچار یبوست و نفخ هستید و قبلا هم سابقه چنین مشکلاتی داشته‌اید و در این حین دچار درد شکم نیز شده‌اید؛ به شما توصیه می‌شود از سبزیجات و رژیم پرفیبر استفاده کنید و آب بیشتر بنوشید.

 • توصیه قطعی ما به شما این است که اگر درد شکم در شما به حدی بود که شما را بی‌قرار و ناآرام کرده است؛ علائم مازادی از قبیل تب و لرز یا اسهال و استفراغ دارید توسط پزشک معاینه شوید و دستورات دارویی پیشنهاد شده توسط پزشک را اجرا کنید.

 • راهکارهای تغذیه‌ای مناسب و فعالیت‌های ورزشی و اصول بهداشتی در بهبود درد شکم شما موثر است فقط به شرطی که قبل از آن توسط پزشک معاینه شده باشید.

 • اگر شما سابقه بیماری قلبی دارید و یا در خطر بیماری قلبی هستید لطفا در اسرع وقت توسط پزشک معاینه شوید. ممکن است لازم باشد از نظر قلبی یک بررسی اجمالی برای شما انجام شود.

سخن آخر

درد در سمت راست شکم علامتی از وجود احتمالی یک بیماری است؛ بیماری که باید توسط پزشک تشخیص داده شود و سپس دستورات توسط شما به طور کامل اجرا شود تا بهبودی کامل در اسرع وقت عایدتان شود.

گاهی مشاوره گرفتن از افراد غیر پزشک و گوش کردن به حرف‌های بی‌پایه و اساس دوستان و اطرافیان باعث می‌شود یک بیماری ساده تبدیل به یک وضعیت پیچیده شود؛ فقط و فقط به خاطر اینکه زمان را صرف مشورت‌های درمانی غیرعلمی کرده‌اید.

همانطور که پیش‌تر گفتیم درد در سمت راست شکم یک نشانه با چندین تشخیص است، پس در این مورد از خوددرمانی پرهیز کنید و برای آسودگی خیال خود و جلوگیری از خطرات احتمالی حتما به پزشک مراجعه کنید.

دردهای شکمی دلایل مختلفی دارند که بنا بر محل درد و شدت آن ممکن است علل بیماری‌های مختلف باشند. برای مطالعه بیشتر می‌توانید کتابچه راهنمای درمان شکم درد را دانلود کنید.

با استفاده از فهرست زیر می‌توانید سایر مقاله‌های مرتبط به بیماری‌های درد شکمی را مطالعه و دنبال کنید.

راهنمای بیماری‌های درد شکمی

 

 

منابع:

Patient

Healthline

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «درد سمت راست شکم؛ شایع ترین علل و راهکارهای درمانی»

834 پاسخ به “درد سمت راست شکم؛ شایع ترین علل و راهکارهای درمانی”

 1. ناشناس گفت:

  سلام من چند روزی درد درناحیه لگن استخون رون دارم علت چیه ممنون

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد معاينه شيد و ام ار اي بگن بگيريد

 2. زهره قلدری از قم گفت:

  سلام دردشدیددرپهلوی راستم دارم ولی چند وقت خوب میشه دوباره بعد چند ماه درد میگیره

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بهتره سونوگرافي كليه و مجاري ادراري بديد

 3. پیوندی گفت:

  سلام. من چند روز درد در سمت پهلوی راستم دارم که گاهی خفیف و گاهی شدید هست. علت درد چیست با تشک

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام آزمايش ادرار بديد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 4. دیانا گفت:

  سلام من نزدیک چند ساعته بالای سمت راست شکمم درد خفیف دارم چند روزم هس کم اشتها شدم البته یک هفته هم هس یبوست هسدم….

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   اگر ادامه دار شد ازمایش انزیم کبدی و بیلی روبین
   و سونوگرافی کبد و مجاری صفراوی بدهید

 5. ..... گفت:

  سلام چندروزه پایین شکمم در سمت راست درد خفیفی هست که گاهی اوقات به سمت چپ حرکت میکنه پهلو و کمرم هم درد خیلیی خفیفی داره

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي بديد آزمايش ادرار هم از نظر عفونت ادراري بديد

 6. فاطمه گفت:

  سلام درد درقسمت راست بالای شکم دارم شدیده ویک رو قبلش رفلاکس معده داشتم روزه ام هستم لطفا راهنمایی کنیدتشکر

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   از نظر التهاب معده و سنگ صفرا باید بررسی شین

 7. فاطمه شاملو گفت:

  سلام خدمت شما من خانم هستم ۵۴ ساله چند روز است که درد خفیفی در قسمت زی شکم در سمت راست دارم حالت تهوع ویبوست هم ندارم در بعضی از حالتها که قرار میگیرم کم احساس در میکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون از لطفتون

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   برای کامل کردن شرح حال، تجویز دارو

   اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با پزشک عمومی استفاده کنید.

 8. ناشناس گفت:

  با سلام سمت راست بلای شکمم حالت فشار ونفخ دارد البته بعد از غذا نمیدانم علتش چیست

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   از نظر ریفلاکس باید بررسی شین
   قدم اول رعایت تغذیه و نخوردن ترشیجات، ادویه، چای زیاد ، قهوه، غذای چرب است
   شب ها خصوصا نان سنگک و حجیم مانند باگت نخورید و شام رو زود بخورید، تا یک ساعت بعد غذا دراز نکشید
   هنگام خوابیدن سرتون رو روی سطح بالاتری نسبت ب همیشه بزارین
   اگه با موارد فوق خوب نشدین باید داروی آنتی ریفلاکس با نظر پزشک بخورید

 9. نگین گفت:

  با سلام من از خرداد ماه پارسال پی تی یو مصرف میکنم بخاطر پرکاری تیروئید و تست های کبدیم همیشه بالا بوده چند روز پیش تمام آزمایش های تخصصی کبد رو انجام دادم مث هپاتیت ها و ‌… همش نرمال بود تیروئیدمم نرمال بود ولی همچنان AST و ALT بالاست و علائمی چون تپش قلب، ضعف، بیحالی، خستگی و زرد شدن بدن و تعریق دارم علت چیه باید سونو کبد انجام بدم؟هیچ دردی هم ندارم

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   حتما بررسی از نظر هپاتیت اتوایمیون (خودایمنی ) انجام شود
   ممکن همه ازمایش ها و بررسی ها نرمال باشه ولی آنزیم کبد بالا
   تشخیص فقط با فوق تخصص گوارش هست

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 10. مسلم گفت:

  سلام خدمت شمادکترچندوقت در پهلوی راست دارم سونوگرافی دادام گفت مشکلی نداری دست جای درد می گذارم درداحساس نمی کنم لطفا ما را راهنمای کنید

 11. نگار گفت:

  سلام من دختری۱۹ساله و مجردم
  در قسمت راست بدنم درد دارم..سوزش ادرار و تکرر ادرار هم داشتم زنگ ادرارمم تیره بود و بدبو..سفکسیم و سیپرو فلوکساسین خوردم به مدت دوهفته اما علاعم تغییر چندانی نکنه..مخصوصا درد که همچنان دارم..به نظرتون چیه؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام آزمايش ادرار و كشت ادرار بديد

 12. مینا،س گفت:

  سلام. خانم دکتر من روز سوم از موعد پریودم، بی بی چک زدم، زمان خوبی برای استفاده از بی بی چک بوده؟
  من سابقه تاخیر ۵روزه نداشتم فقط بعضی وقتها ۲روز تاخیر داشتم.
  لکه بینی ندارم، فقط سینه هام خفیف با لمس دردمیگیرن.تشکر

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بهتره تست بتا خون بديد اين دقيقتر هست

 13. مینا،س گفت:

  سلام.
  متاهل هستم و ۴روزه که پریودم تاخیر داره و پریودنشدم. قسمت راست پایین شکمم هر از گاهی بصورت ناپیوسته درد میگیره.
  بی بی چک هم صبح روز سوم(از تاخیر پریودم) منفی بود.
  خداخیرتون بده جواب منو زود بدین.

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام ممكنه بدليل تغيير فصل باشه
   اما بهتره تست خوني بتا هم بديد

 14. سارا گفت:

  سلام من یه مدتی درد خیلی خفیف سمت راست شکم دارم همیشه هم نیست گاهگاهی درد میکنه بیشتر هم موقعی هست که یبوست دارم چند سال پیش سونوگرافی وآزمایش هم رفتم گفتن چیزی نیست

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام از نظر سنگ كيسه صفرا بررسي شيد و

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 15. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید چند روز است پهلوی سمت راستم قسمت بالای شکم درد میکنه دکتر رفتم سونوگرافی کلیه .مثانه .کبد .کیسه صفرا انجام دادم هیچ مشکلی نداشتم میخاستم بدونم مشکل چیه ؟پهلوم خیلی درد میکنه

 16. ناشناس گفت:

  سلام من چند روزی هست که سمت راست بالای شکم زیر دنده هام درد می‌کنه نفخ خیلی شدید هم میکنم الانم روزه میگیرم بدتر شده .میشه راهنماییم کنین

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي كبد و كيسه صفرا بديد و

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 17. فاطمه گفت:

  علت درد کردن سمت راست بدن از زیر سینه تا پهلو و احساس ورم کردن و سردی

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي كبد و كيسه صفرا بديد و از نظر سنگ كيسه صفرا بررسي شيد

 18. بهنوش گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  دختری‌ ۲۵ ساله هستم. این ماه پریود نشدم و چند روزی هست درد خفیفی سمت راست پایین شکمم محدوده ی رحم حس میکنم. ممکنه به هم مرتبط باشند؟

 19. نگار گفت:

  سلام خسته نباشید من یه دو سه روزه هست که درد در پایین شکم سمت راست دارم یه درد خیلی کمه موقع نشستن یکم بیشتر میشه به نظرتون مشکل چیه؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد بصورت خصوري ويزيت شين و از نظر آپانديسيت بررسي شيد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به جراح عمومی مراجعه کنید.

   <

 20. ارمین گفت:

  سلام حدود 4-5 ماه قبل درد خفیف سمت راست زیرشکم داشتم که مدتی بعد بیشتر شد به دکتر مراجعه کردم و سونوگرافی شکم و لگن انجام دادم و تمام موارد رد شد و دکتر فرمودن ممکن کشیدگی عضلات در خواب باشه و با مصرف 1 هفته ای قرص ناپروکسن خوب شد.
  الان بعد این همه مدت یک هفته ای میشه درد به صورت خفیف شروع شده، مسکن هم میخورم اما هنوز درد دارم.
  به نظرتون مشکل کجاس؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بدليل كشيدگي عضلاني هست
   بهتره كمپرس گرم استفاده كنيد
   پماد كاپساسين موضعي بزنيد
   در صورت عدم بهبود به متخصص طب فيزيك يا طب ورزش مراجعه كنيد

 21. علی گفت:

  سلام 4 روز پیش در اثر لیز خوردن سمت راست شکمم به لبه سنگی روی زمین برخورد کرد و از آن روز سمت راست بدنم از قفسه سینه تا زیر شکم درد می کند جتی امکان خم شدن و بلند شدن برایم سخت و با درد شدید است ممنون می شم راهنمتییم کنید

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام عكس قفسه سينه بديد لطفا و

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به جراح عمومی مراجعه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد اندوسكوپي مجدد انجام بديد و برای معاینه کامل و تجویز دارو، به...

خلیل تیشه کنی:

سلام من3سال پیش واریس مری داشتم وباندیگیشن انجام دادم وحال چند روزی است ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد معاينه شيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد معاينه شيد و كلونوسكوپي بديد بايد برای معاینه کامل و تجویز د...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد آزمايش مدفوع انجام دهد و بستري شود...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد انتي اسيد بخوريد و برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضو...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بله ٤ ماه طول ميكشه...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام ٤ ماه ديگه...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام نه نگران نباشيد...

امیرحسین 1:

اگر مو براثر استرس و عصبانیت بلند مدت دچار ریزش شود ایا مو ها پس از گذران...