درد سمت چپ شکم علتش چیست و نشانه کدام بیماری است؟ (به‌همراه ویدیو)

خلاصه این مقاله را بشنوید

بسیاری احساس درد سمت چپ شکم را به‌صورت کلی دل درد یا شکم درد می‌نامند؛ این تفکری نسبتا اشتباه است. مثلا درد سمت چپ شکم یکی از مهم‌ترین دلایل احساس ناراحتی در این بخش از بدن است که اتفاقا نشانه‌ای از ابتلا به بیماری یا بروز مشکلی جدی در بدن تفسیر می‌شود. بعضی از بیماری‌هایی که با عارض شدن درد شکم در سمت چپ وجود دارند، میان مردان و زنان مشترک هستند و برخی دیگر تنها مختص به جنسیتی خاص است.

پیشنهاد می‌کنیم تا هر زمان که احساس درد در شکم خود مخصوصا درد زیر شکم سمت چپ را حس کردید، به متخصص گوارش مراجعه کنید. قصد داریم تا در این مطلب از مجله دکتردکتر عللی که باعث ایجاد این درد در بدن می‌شوند را مورد بررسی قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

علت درد زیر شکم سمت چپ

بانوان بسیاری به دکتر مراجعه می‌کنند و می‌پرسند که “درد زیر شکم سمت چپ می‌گیره ول می‌کنه” نشانه چیست؟ درد شکم به عنوان یک علامت رایج در بسیاری از بیماری‌ها از مهم‌ترین دلایل مراجعه به پزشک است. وجود اندام‌‌هایی مثل تخمدان، رحم، بخش‌هایی از روده کوچک، طحال، روده بزرگ، کولون سیگموئید و کولون نزولی، لوله فالوپ سمت چپ و حالب چپ باعث ایجاد درد شکم می‌شوند. در این میان معمولا خانم‌ها به خاطر داشتن اندام های تناسلی داخلیشان مثل تخمدان چپ، لوله فالوپ چپ و رحم، درد سمت چپ شکم را بیشتر از مردان تجربه می‌کنند.

در ویدیوی زیر، علت درد زیر شکن سمت چپ را مشاهده کنید و راه‌های درمان آن را به تماشا بنشینید:

play-rounded-fill

درد سمت چپ شکم در زنان

همچنین با توجه به بیماری‌های که در زنان نسبت به مردان شایع‌تر است مثل کیست تخمدان یا سندرم روده تحریک‌پذیر، احتمال درد شكم در سمت چپ را برای زنان بیشتر می‌کند. البته ناگفته نماند که هرگونه آسیب، عفونت یا فشار روی هر یک از اعضای بدن در سمت چپ شکم ممکن است به درد در این قسمت منجر شود.

علائم درد شکم سمت چپ به انواع حاد و مزمن، مبهم و آشکار، مداوم و تناوبی تقسیم می‌شود که البته برخی از این علائم با نشانه‌های درد سمت راست شکم یکسان است. درد در این ناحیه امکان دارد با علائمی مثل تهوع، استفراغ، تب و لرز، بی‌ اشتهایی، حساس شدن به لمس و احساس سنگینی در این ناحیه باشد. در صورت وجود هر کدام از این علائم، پیشنهاد می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر به متخصص گوارش مراجعه کنید. بیماری‌ها و دلایل اصلی علت درد سمت چپ شکم عبارتند از:

کولیت

ورم یا آماس روده که به آن کولیت نیز می‌گویند، یک بیماری التهابی روده است که باعث التهاب طولانی‌ مدت در بخشی از دستگاه گوارش می‌شود. معمولا داخلی‌ترین سطح روده بزرگ و راست روده تحت تاثیر قرار می‌‌گیرد.

در حالی که درد شکمی سمت چپ مرتبط با دیورتیکولیت اغلب به طور ناگهانی رخ می‌دهد، علامت کولیت (التهاب روده بزرگ) به تدریج گسترش می‌یابد. همچنین کولیت با تغییرات در عملکرد روده (اسهال یا اسهال خونی) همراه است و معمولا دیورتیکولیت آن را نشان نمی‌دهد. کولیت اغلب به علت عفونت (از جمله مسمومیت غذایی)، کم خونی و واکنش‌های خودایمنی ایجاد می‌شود.

کیست‌های تخمدان

تخمدان‌ها در شکم دو طرف رحم واقع شده‌اند. بعضی از زنان کیست تخمدان را در طول دوران زندگی خود تجربه می‌کنند؛ اما معمولا کیست‌هایی بدون درد هستند و خود به خود از بین می‌روند. بسیاری از زنان حتی دلیل درد زیر شکم سمت چپ را کیست تخمدان نمی‌دانند و متوجهش نمی‌شوند.

با این‌حال در بعضی موارد، کیست می‌تواند درد لگنی ایجاد کند. اگر درد شدید همراه با تب، سرگیجه یا تنفس سریع باشد، ممکن است یک کیست پاره شده یا پیچ خوردگی تخمدان باشد؛ هر دو به درمان فوری نیاز دارند. در حالی‌که هیچ راهی برای جلوگیری از کیست تخمدان وجود ندارد، می‌توان آن را در معاینه لگن معمول یا از طریق سونوگرافی تشخیص داد.

آناتومی شکم سمت چپ

سنگ کلیه

سنگ کلیه چپ، عفونت یا تومور می‌تواند علت درد زیر شکم سمت چپ در زنان و مردان باشد. هرگونه رسوبات که درون کلیه‌ها ایجاد می‌شود و موجب بروز درد در ناحیه کمر و پهلو می‌شود سنگ کلیه می‌نامند. علاوه‌بر درد شکمی، احتمالا علائم ادراری مانند ناراحتی، تغییر رنگ، بوی ناپایدار یا نیاز مداوم به خالی شدن مثانه در فرد مبتلا به سنگ کلیه دیده شود. سنگ کلیه به دلایل مختلفی همچون سابقه خانوادگی و یا عادات نادرست تغذیه‌ای به وجود می‌آید. با توجه به نوع سنگ و شرایط بیمار درمان می‌شود.

دیورتیکولیت

به حالتی‌که در جداره داخلی روده بزرگ یا کولون کیسه‌های برآمده تشکیل می‌شود، دیورتیکولیت می‌گویند. به تدریج این کیسه‌ها دچار عفونت یا التهاب می‌شوند. شدیدترین علائم این مشکل با درد زیاد ناحیه پایین و سمت چپ شکم همراه است. دیورتیکولیت یکی از رایج‌ترین دردهای سمت چپ شکم است و به‌طور کلاسیک همراه با تب، تغییر عادت‌های روده، گاهی اوقات خونریزی، لرز و علائم نسبتا موضعی است. در موارد جدی، دیورتیکولیت می‌تواند منجر به خونریزی، فتق یا انسداد روده شود. تشخیص بیماری نیاز به آزمایش‌های فیزیکی و تصویربرداری دارد.

بیماری التهابی لگن

از دیگر موارد علت درد شکم سمت چپ بیماری التهاب لگن است. این بیماری بیشتر برای زنان اتفاق می‌افتد.  عفونت مقاربتی و باکتری‌ها، عفونت لگنی زنان، آندومتریوز شدید، سرطان دهانه رحم و بسیاری از دیگر بیماری‌های زنانه از علل بیماری التهاب لگن است.

نفخ

نفخ معمولا دردناک نیست، اما می‌تواند آزاردهنده و شرم‌آور باشد. نفخ اغلب به وسیله بلع هوا (از آدامس جویدن یا خوردن یا نوشیدن بیش از حد سریع) ایجاد می‌شود. افرادی که شرایط خاصی مانند بیماری سلیاک، سندرم روده تحریک‌پذیر یا ناتوانی در تحمل لاکتوز یا فروکتوز دارند بیشتر احتمال دارد نفخ را تجربه کنند. فشار ناشی از نفخ دراین حالت، باعث تیر کشیدن سمت چپ ناف و سمت چپ شکم می‌شود.

گاستریت

زمانی که معده دچار التهاب یا عفونت خفیف در لایه مخاطی می‌شود، به آن ورم معده یا گاستریت می‌گویند. بعضی مواقع براثر طولانی شدن التهاب، فرد مبتلا به زخم معده می‌شود. التهاب می‌تواند به علت عفونت، استفاده منظم از داروهای ضد درد یا الکل ایجاد شود. زخم معده و گاستریت از شایع‌ترین علل درد شکم در سمت چپ هستند و معمولا با یک درد عمیق همراه می‌شوند که ممکن است در شب بدتر شود. این دردها اغلب با حالت تهوع و استفراغ، کاهش وزن و مدفوع تیره همراه است.

فتق

واضح‌ترین نشانه فتق بیرون‌زدگی یکی از اعضای داخلی بدن از نقطه ضعیف یا سوراخ‌شدگی در عضلات اطراف آن است. به زبان ساده بیرون‌زدگی غیر طبیعی اعضای بدن را فتق می‌گویند. انواع مختلف فتق وجود دارد. هنگامی که لایه‌های عضلانی شکم ضعیف می‌شوند فتق رخ می‌دهد. فتق باعث درد شکم سمت چپ پایین می‌شود.

انسداد روده

انسداد یا گرفتگی روده مشکلی است که در آن غذاها و مایعات به دلیل بسته بودن مسیر، نمی‌توانند از روده باریک (کوچک) یا روده بزرگ (کولون) عبور کنند. گرفتگی روده می‌تواند به دلیل چسبندگی روده که معمولا بعد از عمل جراحی اتفاق می‌افتد، وجود کیسه‌های برآمده ملتهب یا چرکی در دیواره روده‌ها (دیورتیکولیت)، فتق و یا تومورها ایجاد شود. بدون درمان پزشکی، قسمت‌های مسدود روده می‌میرند و باعث بروز مشکلات جدی می‌شوند؛ اما با مراقبت دقیق تحت نظر متخصص گوارش، گرفتگی روده اغلب به طور موفقیت‌آمیزی برطرف می‌شود.

علل رایج انسداد روده شامل بافت زخم ناشی از جراحی، فتق و تومورها است. علائم ممکن است شامل درد، نفخ و از دست دادن اشتها باشد. درمان بستگی به منبع و شدت انسداد دارد، اما این گرفتگی می‌تواند به اندازه کافی شدید باشد تا نیاز به بستری در بیمارستان و حتی عمل جراحی داشته باشد.

درد زیر شکم سمت چپ

عفونت ریه سمت چپ

 قسمت پایین ریه سمت چپ به پشت شکم فشار می‌آورد. عفونت ریه یا پنومونی که در قسمت پایین ریه سمت چپ تاثیر می‌گذارد، می‌تواند درد شکمی فوقانی شکم را ایجاد کند.

زونا

 عفونت زونا بر روی پوست می‌تواند درد شدید و سوزش بر روی شکم سمت چپ را حتی قبل از اینکه بثورات ظاهر شود، ایجاد کند. برای درمان زونا در سریع‌ترین زمان ممکن تحت درمان پزشکی قرار بگیرید. 

غده آدرنال در سمت چپ

 در برابر بیماری‌هایی که غده فوق کلیه را تحت تاثیر قرار می‌دهند؛ درد شکمی بسیار ناچیز است. مگر اینکه تومور قابل توجهی در این غده تشکیل شده باشد. غده آدرنال در سمت چپ یکی از همین مشکلات جسمانی و ریشه درد در بخش چپ شکمی است.

پانکراس

 انتهای پانکراس می‌تواند توسط کیست لوزالمعده یا تومور تحت تاثیر قرار گیرد و منجر به درد شکمی شود.

درد طحال

 بزرگ شدن طحال می‌تواند از صدمه وآسیب‌های طحال یا عفونت‌هایی مانند مالاریا ایجاد شود.

سوء هاضمه

با توجه به اینکه سوء هاضمه یک بیماری نیست اما علائم اصلی آن شامل درد شکم و احساس سیری زودرس هنگام غذا خوردن است.

کشیدگی عضلات شکمی و پاره شدن آنها: در نتیجه فعایت‌های فیزیکی شدید یا ورزش امکان دارد که عضلات شکمی کشیده شده و تارهای ماهیچه‌ای پاره شوند. این اتفاق باعث ایجاد درد در ناحیه کشیدگی عضله می‌شود.

سرطان

با پیشرفت سرطان در اندا‌م‌های ناحیه شکمی و درگیر شدن سایر اندام‌ها به سرطان، درد سمت چپ بالای شکم اتفاق می‌افتد.

پیچ خوردگی بیضه

پیچ خوردگی بیضه چپ که به آن تورشن هم می‌گویند،باعث درد سمت چپ شکم مردان می‌شود. بیضه در اطراف طناب اسپرماتیک است و درنتیجه خون‌رسانی به بیضه کوچک می‌شود. طناب اسپرماتیک خون‌رسانی به بیضه‌ها را برعهده دارد.

درد شکم، درد و تورم ناگهانی و شدید کیسه بیضه، حالت تهوع، استفراغ و تب از علائم پیچ‌خوردگی بیضه هستند. پیچ‌خوردگی بیضه مشکل مهمی است که باید بلافاصله توسط پزشک درمان شود.

تشخیص علت تیر کشیدن زیر شکم سمت چپ

علت درد شکمی بر اساس ویژگی‌های آن، معاینه فیزیکی و آزمایش تشخیص داده می‌شود. پزشک احتمالا از شما یک سری سوال از ویژگی‌های درد، الگوها و تداوم درد می‌پرسد. همچنین از شرایط فیزیکی یا روانی شما مطلع می‌شود.

راه‌های تشخیص نوع درد شکمی شما برای کنترل و درمان آن طبق تشخیص پزشک، یکی از موارد زیر است:

 • معاینه فیزیکی
 • آزمایش‌های آزمایشگاهی؛ شمارش کامل خون (CBC)، آنزیم‌های کبدی، آنزیم‌های پانکراس (آمیلاز و لیپاز)، بارداری و آزمایش‌های ادرار
 • اشعه X ساده از شکم
 • مطالعات رادیوگرافی
 • سونوگرافی
 • توموگرافی کامپیوتری (CT) شکمی (شامل تمام اندام‌ها و روده‌ها)
 • تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)
 • باریم اشعه ایکس
 • آندوسکوپی کپسول
 • روش‌های آندوسکوپی، از جمله esophagogastroduodenoscopy یا EGD
 • کولونوسکوپی یا سیگموئیدوسکوپی انعطاف‌پذیر
 • سونوگرافی آندوسکوپی (EUS)

برای مراجعه به پزشک، می‌توانید ساکن هر کدام از شهرهای ایران که هستید، به راحتی متخصصین گوارش فعال را پیدا کنید. مثلا اگر ساکن تهران هستید و قصد دارید برای درمان درد شکم در سمت چپ به پزشک مراجعه کنید، می‌توانید از میان بیش از 161 دکتر گوارش تهران ، نوبت متخصص مورد نظرتان را بگیرید. 

درمان درد شکم در سمت چپ

درمان درد شکم در سمت چپ به علت آن و بیماری که سبب درد می‌شود؛ بستگی دارد. برای درمان درد سمت چپ بالای شکم زیر دنده و دیگر نواحی این منطقه ممکن است متخصص گوارش از یکی از روش‌های درمانی زیر بهره ببرد:

 • داروهای ضد درد بدون عوارض
 • داروهای تجویزی برای التهاب، GERD، زخم و یا درد کلیه
 • آنتی‌بیوتیک‌ها
 • داروهای ضدافسردگی کم دوز
 • تغییرات در رفتار، از جمله حذف غذاهای خاص یا نوشیدنی‌هایی که ممکن است به درد شکمی کمک کنند
 • جراحی برای جلوگیری از انسداد روده، فتق و یا اندام‌های آلوده

درد زیر شکم سمت چپ میگیره ول میکنه

برای درمان دردهای سمت چپ شکم به دکتر مراجعه کنید!

دردهای بدن خود را جدی بگیرید. درد سمت چپ شکم در مردان یا درد سمت چپ شکم در زنان هر کدام نشانه‌ای خاص هستند که باید بررسی و درمان شوند. برای همین اگر درد سمت چپ شکم را تجربه کردید، بی درنگ به متخصص گوارش مراجعه کنید زیرا این یک نشانه از بیماری خاص است که هر چه زودتر باید درمان شود. می‌توانید در صورت نیاز به مشاوره و درمان از سیستم نوبت دهی آنلاین دکتردکتر کمک بگیرید.

در انتها از شما می‌خواهیم که اگر سوالی درباره درد شکم در سمت چپ دارید، از ما بپرسید؛ مشاور سلامتی دکتردکتر به شما پاسخ خواهد داد.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
1,691 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام. خدا به همه سلامتی بده… دردهای شکمی رو جدی بگیرید و به حال خودش وانگذارند. حتما به پزشک مراجعه کنید…

 2. زهرا می گوید

  سلام من ۱۷سالمه گاهی اوقات سمت چپ و گاهی اوقات سمت راست درد میکند البته مدت چند دقیقه ولی بعدش ول میکند متاهل هستم ممنون

 3. مرضیه می گوید

  سلام دکتر وقت شما بخیر
  من مدتیه که سمت چپ و در مجاورت استخوان لگن درد شکمی دارم که دردش گاهی مداوم هست و گاهی میره اما مجدد درد شروع میشه قابل تحمله و یبوست و خونریزی هم ندارم فقط با خوردن لبنیات و نان نفخ می گیرم به نظرتان این درد ناشی از چیه ؟ آیا مربوط به تخمدانه یا روده ؟

 4. لیلی می گوید

  با سلام بنده ۳۵ سالمه دو روز قبل پریود درد شدیدی سمت چپ شکم داشتم بهمراه کمردرد و همش نیاز داشتم که تخلیه ادرار کنم یکبار هم کنترل ادرار از دستم خارج شد ، الان سه روز از پریودم میگذره این درد ادامه داره حتی فشار به لگن میاره و دلم پیچ می‌ره د

 5. امیر محمد می گوید

  سلام من بچه که بودم حدود کلاس اول که بودم خانوادم فتق کشاله ران مو عمل کردن الان 15 سالمه حدود یه سالی هست همون جا درد می‌کنه اول کم بود ولی الان خیلی درد می‌کنه لطفاً بگید از اونه یا از چیز دیگه است

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   فتق حتی اگر جراحی شود به مروز زمان و با فعالیت سنگین ممکن است عود کند
   جهت معاینه مجدد به متخصص جراحی مراجعه کنید

 6. عبدالله می گوید

  سلام ۳۵ساله فشار ادرارم ضعیفه و اسپرم هم همچنین ضعیفه وقتی اسپرمم خالی میشه مثل اینکه سر آلت تناسلی ام میسوزه مثل اینکه گیره آزمایش سونوگرافی فی گرفتم مشکل خاصی نداشته پروستات ۲۲ccنشان داده بود میشه راهنمایی کنید

 7. فائزه رضائی می گوید

  سلام من چند وقت بود مخاط داشتم و درد پایین سمت چپ شکم ازمایش سه نوبته مدفوع و خون رو دادم هیچ مشکلی نداش قرص فمی لاکت خوردم تا دوسه ماه خوب خوب بودم بعد از دوسه ماه دوباره احساس نفخ و همراه نفخ درد سمت چپ پایین شکم و مخاط خیلی کم دارم گاهی اوقات دلیلش چیه؟

 8. م ص می گوید

  سلام و احترام
  بنده چند سال هست یبوست دارم دو سال هست درد در روده بزرگ دارم مخصوصا موقع تخلیه مزاج و به ناف و مقعد میزنه کولونوسکوپی هم دادم چون روده ها تمیز نشده بود نتونستند بررسی کنند خواستم بدونم غیر از کولونوسکوپی راه دیگری برای بررسی روده هست؟

 9. معصومه اذرایین می گوید

  سلام ببخشید من چند وقتی هست که همین درد رو دارم بعضی وقت ها قطع میشه واینکه حدود ۱ماه هست یبوست دارم ، به پزشک هم مراجعه کردم سونوگرافی و سی تی اسکن انجام داد گفت مشکلی نیست ولی همچنان من این درد هارو دارم بیشتر یبوست کلافه کرده منو.

 10. رضا عظیمی می گوید

  سلام وقتتون بخیر . وقتی شروع میکنم هوازی کار کنم مخصوصا هنگام دویدن سمت چپ شکمم بالاش درد شدیدی میگیره انگار سوزن رفته تو اون ناحیه بعد که شروع میکنم آروم راه رفتن یه مقدار دردش کم میشه ولی دیگه نمیتونم بدوم چون دوباره دردش شروع میشه ، لطف میکنید اگه راهنماییم کنید که مشکل چی هست ، ممنون .

 11. بهار می گوید

  زیر دلم سمت چپ درد میکنه و یهو میگیره

 12. حسین رسولی می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  چند روزیه زیر دنده چپ توی شکمه انگار هر روز بعضی وقتا میگیره ول میکنه
  خیلی کوتاه و بدون درد
  اندازه دوتا گردو انگار جمع میشه بعدش ول میکنه

  جلوی کولر وایمیسم بعضی وقتا
  دوماه پیش هم عمل فتق هرنی سمت راست انجام دادم

  چرا اینجوری میشم ؟؟

 13. محمدهادی می گوید

  سلام خدمت متخصص محترم؛بنده آقا هستم ۳۵ ساله؛چند وقتی هست در هنگام صبح قبل از اینکه از جای خودم بلند بشم کمی نرمش میکنم که عضلات کمرم نرم بشه اما مشکلی که هست اینه که وقتی پای خود را جمع میکنم و به چپ و راست میبرم یه درد مزمن کم تیر کشنده زیر دنده سمت چپم ایجاد میشه البته فقط هنگام ورزشهایی که پام جمع میکنم توی شکمم ایجاد میشه و وقتی که گلاب به روتون میرم سرویس بهداشتی و اجابت مزاج میکنم و روده بزرگم تخلیه میشه دیگه ورزش هم بکنم درد نمیگیره؛این مسئله منو نگران کرده نکنه روده بزرگم مشکلی پیدا کرده؟لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم پیش چه دکتری برم و آیا مشکل حادی هست قابل درمان هست ؟با سپاس از زحمات شما

 14. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر
  من به تازگی آندوسکوپی انجام دادم نمونه برداری انجام شد که تو جواب گاستریت خفیف و باکتری اچ پیلوری دیده شده و الانم دردشدید دارم سمت چپ زیر سینم نفس کشیدنی بدتر میشه
  ممکنه راهنمایی کنید

 15. آریانا می گوید

  سلام. ممنون میشم تایید کنید و پاسخ بدید. فعلا شرایط رفتن به دکتر رو ندارم.
  من نزدیک دو ساله سمت چپ شکمم درد می‌کنه (گاهی درد ممتده و گاهی یه درد ضربان‌داره که بعد از چند ثانیه تو یه نقطه شدید و متمرکز می‌شه). پارسال رفتم دکتر سونو شکم و مثانه نوشت که انجام دادم و گفت مشکلی نداره کلیه و …. و احتمالا مشکل معده باشه.
  الان چند وقته درد نسبتا شدیدی دارم و وقتی ناحیه‌ سمت چپ رو که درد می‌کنه فشار میدم، سمت راست هم درد می‌گیره و کلا یه حالت ناخوشی کل شکمم رو می‌گیره و گاهی هم حالت تهوع بهم دست میده.

 16. مهران رستمی می گوید

  سلام خانم دکتر من چند روزی هستش بعداز اینکه یک امتحان داشتم و تقریبا چهار ساعت مرتب رو صندلی نشسته بودم و تست زدم بعدش زیر قفسه سینه ام سمت چپ هر ساعتی تقریبی میگیره و ول میکنه ممنونم راهنمایی کنید

 17. لیزا صادقی می گوید

  و چیز دیگه اینکه یکم پریودیم بهم ریخته اما پریود میشم بعد از ۲۰ و خورده ای روز اما بازم هر ماه پریود میشم

 18. لیزا صادقی می گوید

  سلام من ١٧ سالم هست چند وقتيه كه سمت چپ زير شكم درد ميكنه كه دردش اصلا مدام نيست بعضي اوقات يكم درد ميگيره و اروم ميشه بعضي اوقات وقتي كه دستشويي دير تر برم بيشتر درد ميگيره اما بعد از سرويس رفتن بهتر ميشه گاهي اوقات هم سمت راست درد ميگيره يكبار خيلي درد گرفت كه بعد از ١٠ دقيقه خوب و خوب شد اصلا درد نگرفت اما همون زمان دردش طوری بود که نتونستم راه برم صاف و بعضی اوقات که زنجبیل میخورم بهتر میشه سردرد و تب اینها رو اصلا ندارم کاهش وزن و اضافه وزن هم ندارم فقط یک بار وقتی عطسه میکردم درد می‌کرد

 19. مصطفی گیاهی می گوید

  سلام خداقوت
  درد و سوزش در سمت چپ زیر شکم دارم که این سوزش به خصوص در حین رانندگی با موتور وقتی که بدن تکان بیشتری دارد بیشتر می شود علت چی میتونه باشه؟ ممنون

 20. مهرناز می گوید

  سلام خسته نباشین من خانومی 26 ساله هستم مدتی درد زیر شکم سمت چپ داشتم و ادامه دار بود دردش به صورت یواشکی بود گاهی هم نه آشکارا بود دو سه بار سونو انجام دادم فیبروم نشون داد و تحت نظر دکتر زنان هستم اما پزشک رادیولوژی گفتن این دردها بیشتر به درد گوارش میخوره گذشت و گذشت و سه چهار روزی میشه گفت درد تیزی حس میکنم به خصوص امروز صبح و همینطور بعد از ظهر که دردش منو از خواب بیدار کرد درد خیلی شدید نمیدونم چیکار باید بکنم
  میشه بگین مشکل من چیه؟ خیلی میترسم

 21. A می گوید

  سلام. دو سال پیش عمل میومیکتومی داشتم پس از عمل با توجه به برش میدلاین ، زمانی که طولانی مدت بایستم یا بنشینیم در ناحیه بالای عمل و پایین عمل بویژه سمت چپ پایین دچار درد می شوم این موضوع در زمان مسافرت با لکه بینی هم همراه است. ممکنه پاسخ دهید

 22. زهره مكي می گوید

  سلام من ٢٨ سالمه ديابت دارم و رفلاكس و روده تحريك پذير و ميگرن الان ٢ ماهه پريودم چند روز جلو ميفته و بعد از پريود سمته چپ شكمم بالايه رونم درد و سوزش ميگيره و اسهال ميگيرم كه بعد از دفع درد شكمم بهتر ميشه و تا قرص هيوسين و لوپراميد نخورم قطع نميشه البته من قرص مگنيفورت هر روز يه دونه ميخورم به نظره شما عوارضه قرص مگنيفورت ميتونه باشه يا از روده تحريك پذير و اينكه بايد كلونوسكوپي بشم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

 23. منوچهررگجان می گوید

  سلام وقت بخیر..از امروز صبح دقیقا زیر دنده سمت چپ تیر میکشه و امشب بدتر شدم طوری که با نفس کشیدن عمیق هم دردش زیاد میشه حتی راه رفتن و خم وراست شدن هم تیرمیکشه ..تنها چیزی که غیراز غذای ثابت خوردم دوتا دونه ذرت بلال شیرین بوده و بعداز اون اینطوری شدم ..خیلی داره اذیتم میکنه ..دلیلش کسی میدونه !!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر