شکستگی آلت تناسلی مردان چیست و چطور درمان می‌شود؟

خلاصه این مقاله را بشنوید

یکی از مشکلات متداول خاض آقایان، شکستگی آلت تناسلی است. اگر آلت تناسلی خود را به‌شدت خم کنید یا به آن ضربه بزنید، بخشی از بافت آسیب می‌بیند و شکستگی آلت رخ می‌دهد. رابطه جنسی خشن، مهم‌ترین علت شکستگی آلت تناسلی است. خاطرتان باشد که در زمان بروز این مشکل، صدایی ایجاد شده و سریعاً، مشکل در نعوظ به‌وجود می‌آید. انواع شکستگی آلت تناسلی، با درد زیادی همراه‌اند. اگر به‌دلیل تصادف، فعالیت جنسی یا دلایل دیگر، دچار شکستگی این بخش از بدن شده‌اید، باید به دکتر اورولوژی مراجعه کنید. در غیر این‌صورت، ممکن است با مشکل باروری روبرو شوید. پزشک با معاینه و بررسی علائم شکستگی آلت تناسلی، درمان را به روش‌های مختلف از جمله جراحی یا تجویز دارو شروع می‌کند.

در این مقاله از مجله سلامت و پزشکی دکتردکتر، درباره دلایل و درمان شکستگی آلت تناسلی برایتان گفته‌ایم. با مطالعه این مطلب، می‌توانید به پیشگیری از شکستگی آلت کمک کنید و در صورت وقوع مشکل، مسیر درمان مناسب را پیش بگیرید. مطالعه مقاله به ۴ دقیقه زمان نیاز دارد.

اگر در پایان، باز هم پرسشی داشتید، در پیان این مقاله و در قسمت نظرات بنویسید تا کارشناس سلامت و پزشکی دکتردکتر، به آن پاسخ دهد.

شکستگی آلت تناسلی چیست؟

شکستگی آلت تناسلی (Penis fracture)، شکلی از آسیب‌دیدگی آلت تناسلی مردانه است که در اثر آن، پارگی یا شکستگی در بافت‌های داخلی آلت رخ می‌دهد. این نوع از آسیب‌دیدگی، معمولاً در شرایطی که آلت در حالت نعوظ (راست شده) است و تحت فشار یا ضربه ناگهانی قرار می‌گیرد، اتفاق می‌افتد. شکستگی آلت تناسلی، به دلیل ساختار خاص آلت در حالت نعوظ که شامل پر شدن بافت‌های اسفنجی با خون است، پیش می‌آید. در این حالت، بافت‌ها تحت فشار زیادی هستند و امکان دارد در اثر خم شدن یا ضربه ناگهانی، پاره شوند.

البته لازم به ذکر است که شکستگی آلت تناسلی، واقعاً به‌معنای متداول شکستگی نیست، چون آلت تناسلی، استخوان ندارد. با‌این‌حال، احتمال تغییر حالت در آلت، وجود دارد. آلت تناسلی حاوی بافت‌های لوله‌ای برای نعوظ است که عبارتند از:

 • لوله‌ای که در طول بالای آلت تناسلی (corpora cavernosa) قرار دارد.
 • لوله دیگری که در امتداد پایین آلت تناسلی (corpus spongiosum) قرار گرفته و مجرای ادرار را هم احاطه کرده است.
 • یک لایه بافت همبند قوی و فیبری (tunica albuginea) هم این بافت‌ها را می‌پوشاند.

شکستگی آلت تناسلی، وضعیتی اورژانسی است و باید هر چه سریع‌تر، به دکتر اورولوژی مراجعه کنید.

شکستگی آلت تناسلی
عکس آلت تناسلی شکسته

آلت مردانه چطور دچار شکستگی می‌شود؟

دلیل شکستگی آلت تناسلی مردانه، شکستگی استخوان نیست. پارگی دو ساختار آلت، باعث وقوع این وضعیت می‌شود. این ساختارها در آلت مردان، وظیفه ایجاد نعوظ را به‌عهده دارند. دو ستون اسفنجی و غلافی سخت در اطراف این دو بافت موجود است. شکستگی آلت تناسلی، مشکلی نادر است و بیشتر در مردان میانسال رخ می‌دهد. این مردان اغلب، در هنگام مقاربت جنسی یا خودارضایی تهاجمی درگیر شکستگی می‌شوند. شکستگی آلت می‌تواند نتیجه آسیبی غیرجنسی هم باشد.

کارشناسان سازمان ملی بهداشت و سلامت انگلستان (NHS) می‌گویند:

در شکستگی آلت تناسلی، پوست آلت باز می‌شود یا به عقب برمی‌گردد. این پارگی و وضعیت قابل ترمیم است.

در هرحال، این وضعیت اورژانسی است و باعث درد شدید، تورم و کبودی می‌شود. جراحی درمان اصلی این وضعیت است و برای ترمیم بافت‌های پاره‌شده و کاهش خطر عوارض (از جمله اختلال نعوظ و بیماری پیرونی یا همان کجی آلت) کاربرد دارد.

علائم شکستگی آلت تناسلی چیست؟

علائم شکستگی آلت تناسلی در بیشتر موارد، به این ترتیب است:

 • صدای ترکیدگی یا شکستگی؛ بسیاری از افراد در لحظه آسیب، یک صدای ترکیدگی یا شکستگی واضح را می‌شنوند.
 • درد شدید؛ درد ناگهانی و شدید در ناحیه آلت تناسلی، که بلافاصله پس از آسیب ایجاد می‌شود.
 • تورم و کبودی؛ آلت به سرعت متورم و کبود می‌شود. این کبودی به دلیل خونریزی داخلی رخ دهد و آلت به رنگ سیاه و آبی درمی‌آید.
 • نعوظ زودهنگام؛ آلت بلافاصله از حالت نعوظ خارج می‌شود و نرم می‌گردد.
 • خونریزی از مجرای ادرار؛ در برخی موارد، خونریزی از مجرای ادرار ممکن است رخ دهد.
 • ایجاد کجی در آلت تناسلی؛ آلت ممکن است به شکل غیرطبیعی کج شده یا تغییر شکل دهد.
 • ایجاد هماتوم در آلت؛ تجمع خون در بافت‌های اطراف که باعث تورم و تغییر رنگ پوست می‌شود.
 • بروز مشکلات ادراری؛ در برخی موارد، مشکلاتی همچون سختی یا درد در هنگام ادرار، ممکن است مشاهده شود.

شکستگی آلت تناسلی، معمولاً باعث درد فوری و شدید می‌شود. ممکن است، درد زود از بین برود یا شاید هم برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. در بیشتر موارد، شکستگی با صدای ترکیدن یا ترک‌خوردن همراه است.

عکسی از علائم شکستگی آلت تناسلی
عکسی از علائم شکستگی آلت تناسلی

علت شکستگی آلت تناسلی مردان چیست؟

شکستگی آلت تناسلی، مشکل شایعی نیست و در بیشتر موارد، در اثر ضربه‌های ناشی از نیروی بلانت (blunt) در طول رابطه جنسی ایجاد می‌شود. نیروی بلانت، نوعی آسیب‌دیدگی فیزیکی است که در اثر واردشدن ضربه شدید به بدن ایجاد می‌شود. چنین وضعیتی در زمان انواع مقاربت جنسی رخ می‌دهد. فرقی نمی‌کند که شیوه برقراری ارتباط جنسی واژنی است یا مقعدی. سر آلت تناسلی می‌تواند بر استخوان لگن یا پرینه (ساختار عضلانی بین اندام تناسلی و مقعد) تأثیر بگذارد.

در هر دو مورد (هم رابطه مقعدی و هم واژنی)، شکستگی آلت تناسلی زمانی رخ می‌دهد که شریک جنسی، در موقعیت بالا قرار گرفته باشد. در وضعیتی که با عنوان سگی شناخته می‌شود، چنین رویدادی محتمل‌تر خواهد بود. برخی از دیگر موقعیت‌های جنسی هم می‌توانند باعث خم‌شدن غیرطبیعی آلت تناسلی در حین ورود به بدن شریک جنسی از زاویه‌ای نامناسب شوند. پای دلایل دیگری هم در رخداد چنین مشکلی به‌میان است. در ادامه، با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

اعمال جنسی

این مورد زمانی اتفاق می‌افتد که آلت تناسلی‌ فرد بیرون از آلت شریک جنسی قرار می‌گیرد و او سعی می‌کند که دوباره، آلت را به داخل فشار دهد. در طول این فرایند، آلت به استخوان لگن یا پرینه (لایه پوستی میان مقعد و اندام تناسلی) ضربه می‌زند و خم می‌شود. خودارضایی شدید و خشن هم از عوامل جنسی دیگری است که می‌تواند باعث بروز شکستگی آلت تناسلی شود. در چنین روندی هم امکان شکستن شدید آلت، در زمان نعوظ وجود دارد.

علت شکستگی آلت تناسلی

ترومای ناخواسته

تروما یا واردشدن ضربه و آسیب ناخواسته و ناگهانی به آلت، معمولاً به‌ندرت رخ می‌دهد. اما امکان دارد که به دلایل مختلف، ضربه‌ای سنگین به آلت تناسلی وارد شود و آسیب ببیند. اگر در زمان نعوظ، فرد روی آلت خود بیافتد یا بغلتد، تروما و ضربه‌ای ناخواسته باعث شکستگی می‌شود. برخورد با اشیای دیگر یا مثلا تماس با دیوار در زمان حالت نعوظ، می‌توانند باعث چنی اتفاقی شوند.

طاقاندان یا تقعندان

طاقاندان یا تقعندان (Taqaandan)، کلمه‌ای کردی است و به‌معنای صدادادن و کلیک‌کردن است. منظور از آن، خم‌کردن قسمت بالای آلت تناسلی در زمان بروز نعوظ است. منظور از طاقاندان، وقتی است که قسمت پایینی آلت، در جای خود ثابت است و حالت نعوظ رخ می‌دهد. با خم‌کردن آلت در زمان نعوظ، برای تغییر شکل آن یا پیشگیری از خودارضایی، طاقاندان ایجاد می‌شود. نتیجه این تغییر وضعیت آلت و مداخله در زمان نعوظ، شکستگی آلت خواهد بود.

شکستگی آلت چگونه تشخیص داده می‌شود؟

بیشتر متخصصان، می‌توانند با مشاهده و معاینه فیزیکی، متوجه وضعیت شکستگی آلت تناسلی بیمار شوند. بااین‌حال، استفاده از روش‌های تشخیصی مختلف هم در فرایند ارزیابی و معاینه، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله روش‌های تشخیصی باید به این موارد اشاره کنیم:

 • سونوگرافی
 • اورتروگرام رتروگراد (RUG)
 • تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

با تصویربرداری سونوگرافی و ام‌آرآی، احتمالاً آشنا هستید. این دو روش تصویربرداری امکان بررسی بافت‌ها و اندام‌های مختلف بدن را فراهم می‌کنند. اورتروگرام رتروگراد هم به متخصصان کمک می‌کند که عکسی رنگی از مجرای ادرار در اختیار داشته باشند. بررسی این مجرا، در جریان بررسی شکستگی آلت کاربرد دارد.

استفاده از دستگاه ام آر آی برای تشخیص شکستگی الت تناسلی

شکستگی آلت تناسلی مردان چگونه درمان می‌شود؟

اگر شکستگی بسیار شدید و جدی باشد، جراحی آلت تناسلی، تنها راه درمان خواهد بود. با عمل جراحی، احتمال بروز مشکلات نعوظ در آینده به‌شدت، کاهش پیدا می‌کند. درمان‌نکردن این وضعیت به‌طور کامل و اصولی، می‌تواند با بروز مشکلات دائمی نعوظ همراه شود. اگر به بافت‌های آلت تناسلی آسیب وارد شده اما شکستگی وجود نداشته باشد، از درمان‌های غیرجراحی استفاده می‌شود. این درمان‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • کمپرس یا همان بسته‌های یخ
 • داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDS) یا استامینوفن
 • کاتتریزاسیون فولی یا همان سوند برای تخلیه مثانه و کاهش فشار به آلت تناسلی
روش‌های خانگیاستفاده از آتل، قرص‌های مسکن و کمپرس یخ
روش‌های کنترلیاستفاده از سوند برای کاهش فشار به آلت
عمل جراحیبخیه‌زدن ناحیه شکسته و ترمیم آلت

برای اینکه در آینده و برای ادرارکردن، مشکلی پیش نیاید، دکتر کلیه سوند را برای تخلیه ادرار توصیه می‌کند.

عمل جراحی آلت تناسلی مردان

شکستگی آلت تناسلی معمولاً نیاز به جراحی دارد. جراح از بخیه برای بستن پارگی در تونیکا آلبوژینه استفاده می‌کند. اهداف اصلی درمان بازیابی یا حفظ توانایی بیمار برای داشتن نعوظ و حفظ عملکرد ادرار در آینده هستند. عمل جراحی شکستگی آلت مردانه می‌تواند بر اساس میزان جراحات متفاوت باشد. برای کنترل و مدیریت شرایط زیر، از روش‌های جراحی استفاده می‌شود:

 • رهایی از هماتوم یا تجمع خون به‌دلیل شکستگی
 • توقف خونریزی رگ‌های خونی آسیب‌دیده
 • بستن بریدگی یا پارگی آلت تناسلی

اگر مجرای ادرار هم آسیب دیده باشد، ممکن است که پزشک از روش‌های ترمیمی کمک بگیرد. برای ترمیم شکستگی آلت تناسلی، پزشک برشی در پوست آن ایجاد می‌کند تا به یک یا چند ناحیه پاره‌شده دسترسی پیدا کند. جراح، این پارگی‌ها را با بخیه از بین می‌برد و ترمیم می‌کند. مراقبت‌های بعد از جراحی شکستگی آلت تناسلی بسیار اهمیت دارند؛ اگر نکات مراقبتی رعایت نشوند، امکان بروز علائم ناخوشایند و از بین‌نرفتن عوارض شکستگی وجود دارد.

رسیدگی‌ها در منزل

گاهی اوقات، پزشک بستن آلت تناسلی یا پوشیدن «آتل‌های» مخصوص را توصیه می‌کند. این روش برای قراردادن آلت، به‌گونه‌ای است که فشار کمتری را تحمل می‌کند. استفاده از درمان‌های خانگی، معمولاً باعث بروز عوارض سنگین و شدیدی می‌شوند. در نتیجه، برای پرهیز از بروز عوارضی مانند درد در زمان نعوظ در آینده یا ایجاد زاویه و تغییر شکل در آلت، بهتر است که حتماً به پزشک مراجعه شود. دراین راستا، لازم است بدانید که تخصص اورولوژی چیست و چرا باید برای درمان شکستگ آلت، به پزشکان این تخصص مراجعه کنید. در این صورت، از مشکلات و عوارض بعد از شکستگی دور خواهید ماند.

عمل جراحی برای شکستگی آلت تناسلی
جراحان در حال عمل شکستگی الت تناسلی

شکستگی آلت تناسلی چه عوارضی دارد؟

اگر دچار شکستگی آلت تناسلی شده‌اید، باید هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید. بدون درمان، شاید در آینده، مشکل در نعوظ یا حتی بروز مشکل در باروری را تجربه کنید. امکان دارد که شکل آلتتان هم تغییر کند و دچار انحنا شود. حتی امکان بروز مشکلات زیر هم وجود دارد:

 • مشکل در ادرارکردن
 • تشکیل بافت اسکار

عوارض احتمالی جراحی ترمیم شکستگی آلت تناسلی هم عبارتند از:

 • انحنای آلت تناسلی
 • بافت ضعیف داخل آلت تناسلی می‌تواند یک سوراخ (فیستول) ایجاد کند.

 اگر پزشک شکستگی آلت تناسلی را ترمیم کند، باز هم امکان دارد که در آینده، اختلالات نعوظ و سکته آلت تناسلی پیش بیایند.

دوره نقاهت درمان آلت تناسلی شکسته

چطور می‌توان از شکستگی آلت تناسلی جلوگیری کرد؟

با خم‌نکردن عمدی آلت تناسلی، در حالت نعوظ می‌توانید از شکستگی آن جلوگیری کنید. با افزایش سن، نعوظ نرم‌تر و خفیف‌تر پیش می‌رود. حفظ استحکام در طول رابطه جنسی هم می‌تواند چالش‌ برانگیزتر باشد. بنابراین، بیشتر در معرض خطر خم‌شدن آلت در زمان نعوظ خواهید بود. برای پیشگیری از شکستگی، به‌‌محض اینکه متوجه شدید که نعوظتان سخت و شدید نیست، به دکتر اورولوژی مراجعه کنید. پزشکان با تجویز داروهایی به افزایش جریان خون در آلت تناسلی کمک می‌کنند؛ برای مثال، داروهای زیر در این زمینه مفیدند:

 • سیلدنافیل (ویاگرا)
 • واردنافیل (Levitra)
 • تادالافیل (Cialis)
 • آوانافیل (Stendra)

برای کمک به کاهش اصطکاک در طول رابطه جنسی هم از روان‌کننده‌ها استفاده کنید. بهتر است که از موقعیت‌هایی برای رابطه جنسی استفاده شود، که فشار زیادی به آلت تناسلی وارد نمی‌کنند.

دکتر اورولوژیست در حال توضیح سیستم آلت تناسلی برای بیماری با مشکل شکستگی الت
دکتر اورولوژیست در حال توضیح سیستم آلت تناسلی برای بیماری با مشکل شکستگی الت

برای درمان شکستگی آلت تناسلی به چه دکتری مراجعه کنیم؟

متخصص اورولوژی، می‌تواند با تشخیص شکستگی آلت تناسلی، اقدام به درمان وضعیت کند. اورولوژیست با بخیه ناحیه تونیکا آلبوژینه را ترمیم می‌کند. ضمن اینکه آسیب‌های احتمالی دیگر در حین شکستگی آلت تناسلی را از بین می‌برد. پارگی مجرای ادرار و خونریزی از آسیب‌های دیگری است، که نیاز به درمان شکستگی آلت تناسلی دارند.

 جراحی موفقیت‌آمیز شکستگی آلت تناسلی شانس بیمار برای نعوظ طبیعی در آینده را افزایش می‌دهد. با کشف علت شکستگی آلت تناسلی و درمان آن، بیمار دوباره می‌تواند انزال را تجربه کند. در نتیجه درمان صحیح و به‌موقع، مشکل در دفع ادرار هم رفع می‌شود.

بهتر است، با اجتناب از روش‌های درمانی سرخودانه، هرچه‌سریع‌تر خود را به بهترین متخصص اورولوژی شهرتان برسانید. نگران نباشید. در تمام شهرهای ایران، چندین متخصص اورولوژی خوب و باتجربه در حال فعالیت هستند.

برای مثال، با یافتن بهترین دکتر کلیه تهران می‌توانید با مراجعه سریع ، برای درمان شکستگی آلت، خدمات تخصصی و اورژانسی دریافت کنید. به سامانه دکتردکتر سر بزنید و با شناسایی بهترین‌ها، از آن‌ها اینترنتی نوبت بگیرید.

منابع:

verywellhealth.com

mayoclinic.org

سوالات متداول شکستگی آلت تناسلی

کجی آلت تناسلی معمولاً ناشی از بیماری پیرونی (Peyronie’s Disease) است. در این حالت، بافت فیبروزی در آلت تناسلی تشکیل می‌شود که انحنای آلت به یک سمت را به‌همراه دارد. شکستگی آلت تناسلی یک آسیب حاد و شدید است که معمولاً در اثر ضربه یا خم‌شدن شدید آلت در حالت نعوظ اتفاق می‌افتد.

 این عمل نیز ممکن است با عوارض خاصی همراه باشد. مثلا شاید مشکلات نعوظ در آینده پیش بیایند یا درد و ناراحتی و خونریزی در پی جراحی رخ بدهند.

در زمان برقراری ارتباط جنسی از نوع سگی یا زمانی که شریک جنسی بالا قرار می‌گیرد، احتمال شکستگی بیشتر است. در موقعیت‌های ایستاده هم امکان ایجاد فشار بر آلت تناسلی مردانه وجود دارد.

بله، یکی از عوارض احتمالی بعد از عمل جراحی، کاهش طول آلت است. این کاهش طول می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. از جمله تشکیل بافت اسکار و کاهش انعطاف‌پذیری آلت که باعث می‌شود، این بخش کوتاه‌تر به‌نظر برسد. آسیب به بافت‌های داخلی هم از دلایل آن است.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
150 نظرات
 1. اسماعیلی می گوید

  با سلام من موقع سکس صدایی از سمت راست الت شنیدم بعداز چند ثانیه الان از سمت راست ورم کرد ولی نه سیاه شده فقط.ورم داره کمی سوزش از سمت راست الت احتمال خوب شدن خود به خود را دارد میشود رهنمایی کنید آیا در آینده می توانم باز نزدیکی کنم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به موردی که مطرح کردین احتمالا آسیب خفیف بافت نرم وارد شده و بهتر است به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 2. مهدی می گوید

  داداش منم تازه عمل کردم مال منم شکسته بود الان عفونت کرده میترسم خوب نشم

  1. کامبیز می گوید

   کدوم دکتر عمل کرده بود داداش؟

 3. اکبر ی می گوید

  سلام موقع رابطه التم به پایین خم شد وصدا کرد مدتی درد الت داشتم بعد خوب شد ولی در انتهای التم سمت چپ یه فرورفتگی کمی مشاهده می شود و بعضی وقتها نعوظ کامل ندارم لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

 4. آرشام می گوید

  سلام، آیا آسیب خفیف آلت تناسلی (شکستگی) به مرور زمان ترمیم و جبران می‌شود، و اینکه چقدر طول میکشد؟

 5. اصغر می گوید

  سلام خدمت شما،من چندماه پیش درحین سکس دردی درآلت تناسلی خودم حس کردم وتاچندروزبعدازسکس مخصوصاموقعه نعوظ درد شدیدی دارم ودر وسط آلتم رو دست میزنم بادوانگشت فشارش میدم انگاری ساچمه وسط آلتم هستش میخواستم بدونم احتمال شکستگی هست،حین سکس نعوظم کمترشده،ممنون

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر درد ناگهانی هنگام نعوظ داشتین و سفتی در آلت دارین بله احتمال آسیب هست ، باید جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 6. رضاکاظمی قربانکندی می گوید

  سلام آقای دکتر خوبید من ۳۲ سال سن دارم دیشب در حالت نعوظ آلتم داشته ام اندازه میگرفتم که آلتم صدا داد ولی کبود نشده و خونریزی ندارم آلتم شکسته یا نه

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با اندازه گیری به تنهایی اسیب وارد نمیشه
   اما اگر ضربه خورده و درد، تورم، کبودی، از دست دادن نعوظ همان موقع و بعدا دارین لازمه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 7. رضاکاظمی قربانکندی می گوید

  سلام آقای دکتر خوبید من ۳۲ سال سن دارم چهار روزپیش در حالت نعوظ آلتم داشته ام اندازه میگرفتم که آلتم صدا داد ولی کبود نشده و خونریزی نداره آلتم شکسته یا نه اینم بگم از اون روز حس میکنم دیگه نعوظ ندارم مشکلم حل میشه یانه

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر نعوظ کم شده یا از بین رفته باید معاینه شین
   بله درمان دارد هر چه زودتر مراجعه کنید بهتر است
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 8. M.j می گوید

  باسلام
  اگرشخصی آلت تناسلی اش بشکندحداکثرچه قدروقت داردتا برای درمان اقدام کند

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به طور اورژانسی بهتر است به بیمارستان مراجعه کند

 9. M.j می گوید

  باسلام
  درحین رابطه باهمسرم کمی به آلتم فشارواردشددرحین فشارصدای تقی راشنیدم ولی هیچ دردیاعلامتی ندارم که نشان از شکستگی باشدآیاامکان داردکه آلتم شکسته باشد؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر صدا ایجاد شده امکان شکستگی هست
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 10. حمید می گوید

  با سلام
  حدود دو هفته پیش به علت فشار در حالت نعوظ متوجه فرورفتگی در کنار سمت چپ الت شدم که کامل مشهود است و از ان نقطه به سمت چپ در حالت نعوظ هست. هیچ تاثیر و یا اثر دیگری نبوده و نیست. البته در حالت عادی به در همان ناحیه کمی سفتی احساس میشه ولی هیچ تورمی نبوده

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   لازم است معاینه شوید، به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 11. Mahdi می گوید

  سلام الت من هنگام نعوظ مقداری خم شد و تق گفت ولی بعد اون هیچ اتفاقی نیوفتاد نه ورم نه درد(فقط یه حسی بعد یه روز از اطراف التم داشتم انقدر خفیف و کوتاه بود نفهمیدم از الت بود یا نه)نه کج شدن و نه مشکل در ادرار و همچنین در هنگام نعوظ هم مشکلی ندیدم نعوظ صبحگاهی هم دارم با توجه به این ها باید من مراجعه کنم؟خیلی شرایط مراجعه به دکتر هم ندارم مشکلی نیست نرم؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر هیچ مشکلی ایجاد نشده و نعوظ و توان جنسی مانتد سابق هست اقدام اورژانسی لازم نیست

 12. احمد می گوید

  سلام خیلی ببخشید این سوال رو میکنم،من بعلت حجم بزرگ الت تناسلیم حدود یک پیش وقتی درحال سکس بودم ،همبشه خانم خودش روی من مبخوابه تا اذیت نشه .یک شبی وقتی درحال سکس بودیم از مایع روان کننده استفاده نکردم وحس کردم که درد خفیفی در ناحیه التم ایجاد شده،حالا بعداز یک سال این دوماه هست که متوجه شدم التم درحال نعوض کمی از وسط انگار ضعیف شده واز بالاکلفتر شده می شه لطف کنید به من بگید چکارکنم..من عرب هستم ۴۴ سالم هسش لحن فارسیم ضعیف اگه خوب ننوشتم شرمنده

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   باید جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 13. فرزان می گوید

  من ۱۹ سالمه و در ۱۰سالگی دچار شکستن آلت تناسلی شدم من باز هم در سن ۱۹ سالگی دچار شکستن آلت تناسلی شدم به جز درمان با جراحی راه کار دیگری هم وجود دارد؟
  ممنون میشم جواب منو بدید.

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر انحراف ایجاد شده باشد خیر راهی نیست

 14. امیررضا باقری می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه سه سال پیش التم شکسته و رشد نکرده تا الان و من تازه الان فهمیدم اگر جراحی کنم رشد می‌کنه ؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   باید معاینه صورت گیرد تا بتوان تصمیم گرفت
   به متخصص اورولوژی مراجعه کنید

 15. اسماعیل خلیلی می گوید

  سلام سوال اینکه پس ازراست شدن الت وکج شدن وسفتی فقط یکطرف همراه بادرد میتوند علتش چی باشه ؟؟واینکه ایا در لذت وحوس هم تعصیر دارد؟؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   از نظر شکستگی باید بررسی شین
   به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 16. پیشوا رحیمی می گوید

  سلام من الان از کودکی فک کنم یا چیزی استفاد کردم التم از انتها و وسط رابطه دارم الان خم میشه سفت نیست
  هنگام ارضا شدن دردی ندارم یا اون موقع یادم نیس خون مردگی و … داشتم یا ن
  دردی ندارم فقط گفتم بیینم مشکل پیدا میکنه یانه،
  خیلی ممنون جواب بدید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر کجی و انحراف و یا نعوظ ناقص در آلت دارین لازمه معاینه شین و به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 17. حامد کرمی می گوید

  سلام. خسته نباشید. بنده حدود یک سال پیش براثر یک سانحه آلت تناسلیم دچار شکستگی شد و عمل جراحی انجام شد روش. الان بعد یک سال آلتم هنوز مقداری کجه و همچنین آب منی کم شده و پاشش کمی داره. خواستم بدونم اینا مشکله و باید به پزشک مراجعه کنم؟ یا طبیعیه. و اگر مشکله باید چکار کنم آیا درمان میشه یا نه؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   بله بهتره به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 18. اکبر می گوید

  سلام من حدود 8ماه پیش موقع دخول باشریک زندگیم که رابطه داشتم آلتم به وسط واژن وبدن شریک زندگیم خورد ودرحالت نعوظ بودم برخورد کرد وحالت نعوظ کاملاً ازبین رفت وخون مردگی شدیدی داشتم وبه سمت چپ کج شد. صبح زود به بیمارستان مراجعه کردم وعصربه اطاق عمل رفتم وتحت عمل جراحی قرار گرفتم. به توصیه پزشک تادوماه نزدیکی نکردم ولی بعدازآن که می خواستم عمل سکس باشریک زندگیم داشته باشم متاسفانه حالت عدم نعوظ وشلی آلت داشتم ازاین مسئله خیلی رنج میبرم، خواهش میکنم کمکم کنید. ممنون سپاسگزارم.

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   باید ادامه درمان زیر نظر پزشک‌معالجتون انجام بدین
   در برخی مواد شوک ویو تراپی کمک کنندس که با نظر پزشکتون و صلاحدیدشون انجام میشه

 19. اس امیری می گوید

  باسلام بنده مردی ۴۰ساله هستم وحدود۲سال است که دچارشکستگی آلت تناسلی شدم ودرضمن نشکل ناباروری دارم وقبل ازاین اتفاق نعوظ ۱۰۰درصدروتجربه نمیکردم ولی اززمانی که حس کردم نعوظ بیشتروکاملترشده مشکل آلت تناسلی نمایان شد ودرضمن بنده حدود۱۷سال پیش تصادفی کردم که ازناحیه بیضه وآلت تناسلی آسیب دیدم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   تا بحال مراجعه داشتین به متخصص” اورولوژی ؟
   سابقه جراحی دارین؟
   علت شکستگی ۲ سال پیش چی بوده؟
   با توجه به علایم و سابقه آسیب لازمه حضورا به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 20. س-م می گوید

  سلام، وقت بخیر
  من ۶۸ سالم است و حدود ۵ سال است که هیچ ارتباط جنسی نداشته ام . نمیدانم از چه زمان ( شاید همین ۴ یا ۵ سال) آلت من مانند شکستگی، از تقریبا نیمه آن حدود ۸۰ درجه کج شده و موقعیکه قصد انجام رابطه را داشتم متوجه شدم. کاری که باعث شکستگی آن شود انجام نداده بودم. حدس میزنم شاید سکته تخفیفی داشته ام که آنرا تحت تاثیر قرار داده است و یا عصبی که از نخاع در کمرم میآید.
  آیا میتواند چنین باشد؟ لطفا راهنمایی فرمائید.
  متشکرم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   خیر بعیده سکته و مشکل نخاع باشه
   باید معاینه شین و به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 21. مجید احمدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من ۴ سال پیش دمبل روی آلتم قرار دادم و بلند کردم یک درد کوچیک حس کردم ولی نه ورم نه کبودی نه درد شدید نه اون موقع نه بعد اون نداشتم ولی از آن موقع حس میکنم نیروی نعوظ و حس و لذت جنسی ام خیلی کم شده و مثل قبل نیست

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   لازمه جهت معاینه به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 22. رضا می گوید

  سلام
  من آلت تناسلیم کج بود و به زور به سمت دیگه کجش کردم بعد از چند ساعتی اونجا ورم کرد و آلتم ساف تر شد این مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟ یا عفونت نمیکنه؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به تورم باید معاینه شین
   به متخصص” اورولوژی مراجعه کنید

 23. عرفان می گوید

  سلام وقت بخیر من یک روز پش دچار کمی درد و سوزش شدم و کمی هم الت هم به سمت چپ خم شده و شل. ولی خون‌ریزی کبودی و بقیه مشکلات رو ندارم ایا شکسته؟

 24. آرمان می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  چند سال پیش آلت تناسلی بنده هنگامی که نعوظ داشت فشار زیادی هنگام انزال بهش وارد شد و هنگام انزال یک حسی مانند در رفتن کش توی اون ناحیه حس کردم آلت بلافاصله از حالت نعوظ خارج شد اما انزال اتفاق افتاده بود و درد هم داشت.
  حالا سوال من اینه که تمامی شکستگی های آلت منجر به حالت دفورمیتی بادمجانی میشه یا ممکنه آلت بدون اینکه به اون حالت برسه هم باز شکسته بشه؟
  آیا ممکنه اجسام غاری پاره شده باشند ولی تونیکا البوژینا پاره نشده باشه ؟
  ممنون از شما 🙏🙏🙏

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   همه شکستگی ها مثل هم نیستن
   اگر درد و تورم دارین و یا کجی و انحراف هنگام نعوظ دارین بررسی بشین و برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 25. حسین می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید
  من ۳۰ ساله هستم
  سه روز پیش با شریک جنسیم که سکس میکردم ، موقع دخول و خروج آلتم ، یه لحظه کنترلم رو از دست دادم و در اون حین ، موقع دخول ، آلتم وارد واژن نشد و محکم به بدنه خارجی واژن شریکم برخورد کرد ، چون در حالت نعوذ هم بودم ، کمی درد رو حس کردم اما ادامه دادم و به انزال هم رسیدم بدون درد و مشکل خاصی و بعد سه روز نه کبودی ، نه ورم و تورم و نه خون مردگی و کبودیی و نه شکستگی که تابلو و عجیب باشه در آلتم نبوده. باز هم بعد چند روز تحریک که میشم نعوذم رو دارم در حالت عادی و آلتم سفت میشه به اندازه کافی ، اما در حالت شل و خوابیده ی آلتم یه سوزش خیلی کوچک در مجرای ورودی آلتم (قسمت کلاهک) و کمی سوزش ادرار حس میکنم و کمی هم حس میکنم مثه بدنی که مشت خورده ، آلتم در ابتدا شروع از کیسه بیضه دست که میزنم انگاری لوله های داخلش یه کمی حالت کوفتگی داره و یه حالت کوفتگی کمی رو خودم حس میکنم. به نظرتون چیز جدی هست؟ یکمی نگرانم حقیقتش

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   بنظر عفونت مطرحه،
   عفونت ادراری یا ارکیت یا اپی دیدیمیت و….بررسی بشن
   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 26. ایرانی می گوید

  تو مسیر و مجرای ادرار چسبیده به حتنه گاه یک گشادی چند برابر احساس میکنم از ۲ ماه قبل
  …..فکر کنم بعد از استفاده اسپری تاخیری ایجاد شد این چی میتونه باشه بعضی اوقات الت کمی در ناحیه نزدیک به ختنه گاه هم زاویه کمی به پایین میگیرد و کمی دردناک….بعضی اوقات هم نیست

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به کجی که میفرمایید با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 27. محمد می گوید

  سلام حدود ده روز پیش در زمان سکس ضربه به الت بنده وارد شد ولی هیچ کبودی و خون مردگی نداشتم ولی احساس درد خفیف در انتهای الت دارم متاسفانه الت به اندازه کافی سفت نمیشود 🙏

  1. مشاور سلامتی می گوید

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 28. امیرعلی می گوید

  سلام
  من چندوقت پیش به ناحیه بالای سرآلتم همون کلاهک بالاش ضربه درحال نعوظ واردشد یعنی آلت درحال نعوظ ردبه پایین بود وگیرکرده بود ویکدفعه با فشار به ناحیه کلاهک بالایی سرآلت جدا وفشاربه اون قسمت واردشد
  پیش فوق تخصص هم رفتم ومعاینه کردو آزمایش و….وگفت مشکلی نیست وشکستگی هم نیست
  یکسری دارو داد ولی چون داروها مربوط به نعوظ موقت بود نگرفتم
  به نظر شما مشکل ازکجا میتونه باشه چون هنوز تو سفت شدن آلت مشکل دارم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   داروها رو زیر نظر پزشکتون مصرف کنید با گذشت زمان اصولا بهبود میابد

 29. حسین تاجیک می گوید

  سلام به دکتر متخصص مراجعه‌ کردم سونوگرافی نوشت وآزمایش هیچی دیده نشد ودرمطب لوله‌های وارد مثانه وارد کردن بغیر از مخارج هیچگونه بهبودی حاصل نشد وآلت تناسلی مثل ثابق هم کوتاه شده ودر زمان نعوض به سمت پایین قرار می‌گیرد آیا درمانی دارد

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   اگر شکستگی باشد جراحی

 30. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من نصف شب رو آلت خوابیده بودم که خودم متوجه نشدم الان آلت بغلاش باد کرده ولی در ادراه مشکلی ندارم و کبودی نمی ببینم فقط دیگر سفت نمی شود ممکنه شکسته باشه آیا؟

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   بله ویزیت لازم است

 31. ن می گوید

  سلام وقت بخیر.من شکستگی آلت تناسلی داشتم الان دقیقا یک ماهه عمل جراحی شدم.متاسفانه هنوز در ناحیه فضای غاری درد دارم که درد تا میان دوران یا پیشابراه میکشه و همچنین حالت نعوظ نمیتونم داشته باشم و اینکه آلتم نسبت به قبل کوچکتر شده اگه ممکنه راهنماییم کنین

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   ویزیت مجدد توسط پزشک جراحتون شدین؟
   برخی علایم تا مدتی بعد از علایم طبیعیه

 32. حسین تاجیک می گوید

  سلام مدت‌دو ماه شکستگی آلت گرفتم نمی دانم چطور گرفتم ولی در ادرار مشکل ندارم فقط بعضی موقع درد میگیره یا خارش شدید کجا مراجعه کنم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 33. ناشناس می گوید

  سلام.بنده حدود 70 روز پیش آلتم از یک سوم پایینی دچار شکستگی شد و عمل کردم اما الان تقریبا قدرت جنسیم کاهش پیدا کرده و آب منی کمی دارم همچنین آلتم زود میخوابه و همچنین در قسمت کلاهک و دو سانت پایینتر کمی درد دارم البته موقع لمس میشه کمکم کنید

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   بعد از جراحی ویزیت مجدد توسط پزشکتون شدین؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر