تعداد دفعات ارگاسم در زنان؛ ارگاسم چندگانه و اوج لذت جنسی در بانوان

خلاصه این مقاله را بشنوید

به این موضوع فکر کرده‌اید که زن در طول یک روز چند بار می‌تواند ارضا شود و به ارگاسم برسد؟ آیا دلیل علمی برای این موضوع وجود دارد؟ باید بگوییم که زن‌ها مانند مرد‌ها نیستند و این توانایی را دارند که در یک رابطه جنسی بیش از پنج بار به ارگاسم برسند. ارگاسم چندگانه برای برخی افراد بسیار جذاب و تعداد آن، متفاوت است. البته باید بدانید که تعداد ارگاسم‌‌ها در طول یک روز باید در حد نرمال بوده و دچار افراط نشوید.

گاهی اوقات نیز به دلایل مختلفی زن در طول رابطه جنسی به ارگاسم نمی‌رسد و این موضوع باعث آزار خانم و آقا می‌شود. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه هستید و در پایتخت زندگی می‌کنید، حتما این موضوع را جدی بگیرید و به پزشک زنان مراجعه کنید. اگر هم از دیگر شهرهای ایران هستید، می‌توانید از دکتر زنان شهر خود وقت بگیرید.

اما سوال مهم این است که ارگاسم در زنان چگونه رخ می‌دهد؟ آیا ارگاسم‌‌های چندگانه خطرناک است؟ در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر با ما همراه باشید زیرا می‌خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم.

ارگاسم چیست؟

قبل از این که به ارگاسم زنان بپردازیم، بیایید تا با هم بررسی کنیم که اصلا ارگاسم چیست. ارگاسم اوج لذت و رضایت جنسی است که فرد بعد از نزدیکی در خود احساس می‌کند و ممکن است با تغییرات جسمی نیز همراه باشد.

ارگاسم کوتاه‌ترین مرحله مقاربت است که بیشتر از چند ثانیه طول نمی‌کشد. طبق تحقیقات انجام شده، به دلیل آزاد شدن ترکیبات شیمیایی در بدن، ارگاسم می‌تواند به ارتقای سلامت افراد نیز کمک کند. خوب است بدانید که ارضا جنسی در زنان و مردان با هم متفاوت است، اما در حالت کلی تغییراتی که در بدن آن‌ها رخ می‌دهد، الگوی مشابهی دارد.

برای مثال در بدن هر دو ابتدا میل به رابطه جنسی بیشتر می‌شود و سپس وضعیت بدنی آن‌ها ثابت می‌ماند. در مرحله بعدی ارگاسم رخ می‌دهد و بعد از آن بدن به وضعیت عادی خود برمی‌گردد. علائم ارضا جنسی در مردان و زنان به طور متفاوتی بروز می‌کند.

ارگاسم چیست

ارگاسم در زنان چگونه رخ می‌دهد؟

هنگامی که زن به اندازه کافی تحریک شود و میل جنسی او افزایش پیدا کند، رگ‌های خونی ناحیه تناسلی او اتساع پیدا کرده و جریان خون در این ناحیه بیشتر از قبل می‌شود. این مقداری هم به تعداد دفعات سکس مرتبط است.

این موضوع باعث می‌شود دیواره ناحیه تناسلی مرطوب شده و بالای واژن به حالت برآمده در آید. علاوه‌براین ضربان قلب و تعداد تنفس زن افزایش یافته و به‌علت افزایش جریان خون ممکن است حجم سینه‌ها تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کند.

در این مواقع کلیتوریس نیز با تغییراتی رو به رو می‌شود و سینه و گردن خانم‌ها تغییر رنگ می‌دهد. در این زمان است که زن به ارگاسم می‌رسد. در هنگام اوج لذت جنسی، زن نمی‌تواند احساس خود را کنترل کند، درست مانند لحظه‌ای که انسان عطسه می‌کند و نگه داشتن آن سخت است.

پس از ارگاسم، حس آرامش خاصی وجود فردا را فرا می‌گیرد و گاهی او را وادار به خوابیدن و استراحت کردن می‌کند. پس از ارگاسم، بدن به حالت طبیعی خود بازگشته و گردش خون در رگ‌ها عادی می‌شود.

تعداد نرمال رابطه جنسی چقدر است‌؟

واقعیت این است که برای این سوال پاسخ دقیقی وجود ندارد؛ زیرا میزان رابطه جنسی زوجین به عواملی مختلفی بستگی دارد. چه بسا رابطه جنسی زوجینی که به تازگی با هم ازدواج کرده‌اند، به دو یا سه بار در طول روز برسد. اما زوجین میانسال به داشتن یک یا دو رابطه در طول یک ماه اکتفا کنند.

سبک زندگی، شغل زوجین، رضایت آن‌ها از زندگی مشترک، مهارت جنسی و میزان میل آن‌ها به داشتن رابطه، از دیگر عواملی است که بر میزان مقاربت و نزدیکی زندگی زناشویی تاثیر گذار است. اما به توصیه پزشکان سکس تراپیست‌، به طور میانگین داشتن ۲ بار رابطه جنسی در هفته یا حداقل یک بار در ماه را نرمال و طبیعی می‌دانند.

زن‌‌ها در طول روز چندبار می‌توانند ارضا شوند؟

در رابطه جنسی تفاوت زیادی میان زنان و مردان وجود دارد. بالاتر اشاره کردیم که زنان در بیشتر اوقات بیشتر از پنج بار ارضا می‌شوند. با این حال هیچ عدد مشخصی در این رابطه وجود ندارد و در هر فرد متفاوت است.

تمایل جنسی، توانایی جنسی، علایق جنسی، فانتزی‌های جنسی و بسیاری از عوامل دیگر، همه در زنان متفاوت است. به همین دلیل، این که یک زن در طول یک روز یا یک هفته چند بار می‌تواند به ارگاسم برسد، هم از نظر جسمی هم از نظر روانی متفاوت خواهد بود.

ارگاسم چندگانه چیست؟

هنگامی که زن در رابطه جنسی چندین بار پشت سر هم به ارگاسم می‌رسد و ارضا می‌شود، در واقع ارگاسم چندگانه را تجربه می‌کند. ارگاسم چندگانه در زنان به دنبال هم اتفاق می‌افتد و در خلال آن زن تحریک جنسی خود را از دست نمی‌دهد. معمولا ارگاسم چندگانه در زنان بلافاصله یا بعد از چند دقیقه رخ می‌دهد.

اغلب خانم‌ها ارگاسم چندگانه را تجربه می‌کنند، اما تعداد کمی از مردان این توانایی را دارند. بسیاری از مردها تصور می‌کنند که وقتی بعد از انزال دوباره تحریک شده و انزال دیگری را تجربه کنند، یعنی ارگاسم چندگانه داشته‌اند؛ در صورتی که این اتفاق نیفتاده است.

رابطه جنسی چند ارگاسمه مردان، رابطه‌ای است که در میان ارگاسم‌ ها، نعوظ یا تحریک جنسی از بین نرود. به عبارت دیگر ارگاسم چندگانه فقط شامل ارگاسم است نه انزال. تنها زمانی که بعد از آخرین ارگاسم، انزال در مردان صورت گیرد، می‌توان گفت که ارگاسم چندگانه را تجربه کرده است.

کوتاه بودن دوره ریکاوری از ارگاسم برای زنان

ارگاسم‌های چندگانه مجزا و ارگاسم مداوم چیست؟

گاهی اوقات افراد در یک رابطه جنسی چندین ارگاسم مجزا را تجربه می‌کنند. یعنی ممکن است هر ارگاسم با ارگاسم بعدی چند دقیقه یا بیشتر فاصله داشته باشد؛ این نوع از ارگاسم، ارگاسم چندگانه اما مجزا نامیده می‌شود.

گاهی نیز ممکن است افراد حالت ارگاسم مداوم را تجربه کنند. ارگاسم مداوم همچنین به عنوان “ارگاسم انباشته” نیز شناخته می‌شود. در این مواقع پس از آن که یک ارگاسم اتفاق افتاد، قبل از فروکش کردن آن، موج بعدی افزایش سطح تحریک اتفاق می‌افتد.

چگونه بیش از یکبار به ارگاسم برسیم؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، اغلب مرد‌ها پس از تجربه یک بار ارگاسم و انزال، تمایلی به انجام رابطه جنسی ندارند. عموم مردان بعد از انزال نیاز زیادی به خواب دارند تا دوباره برای انجام رابطه جنسی جدید آماده شوند اما خانم‌ها اینطور نیستند.

یعنی با توجه به این که یک زن چگونه و تا چه حد تحریک می‌شود، می‌تواند ارگاسم‌ های مداوم و چندگانه را تجربه کند. در حالت کلی رسیدن به ارگاسم چندگانه به زمان نیاز دارد و کمی طول می‌کشد. اما انجام اقدامات و تکنیک‌ های زیر می‌تواند کمک کننده باشد:

۱. محرک دیگری کشف کنید

برخلاف تصوری که وجود دارد، تنها تعداد کمی از افراد از طریق نفوذ به واژن به ارگاسم می‌رسند. تحریک کلیتورال نیز آخرین روش برای رسیدن به ارگاسم است. پس برای رسیدن به ارگاسم و تحریک کافی، روش‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

۲. تمرین شروع- توقف

تمرین شروع- توقف به عهده مرد است و او باید تا مرز ارگاسم برود، در این هنگام، کارهایی را که باعث ارگاسم می‌شد، متوقف کند. پس از چند دقیقه که صبر کرد، بدن او خنک می‌شود. سپس باید دوباره شروع کند. این شکل از کنترل اوج لذت جنسی به او کمک می‌کند ارگاسم لذت بخش‌تری را تجربه کند.

علاوه بر این، انجام این روش باعث افزایش استقامت شده و به کنترل ارگاسم در جلسه بعدی رابطه کمک می‌کند. اما به یاد داشته باشید که تاخیر بیشتر، حساسیت بیشتری را به دنبال خواهد داشت که این موضوع می تواند توقف در زمان را دشوارتر کند.

برای رسیدن به ارگاسم بیش از یک بار چه باید کرد

۳. به خود بگویید که می‌توانید چند بار به اوج برسید

بازی‌های ذهنی در دنیای ارگاسم بسیار اهمیت دارند. در واقع اگر ذهن شما این موضوع را بپذیرد، شما از داشتن رابطه جنسی لذت کافی را خواهید برد و آرامش زیادی را کسب خواهید کرد. این موضوع باعث می‌شود برای تجربه دوباره این احساس تلاش کنید. گاهی داشتن فانتزی های جنسی و صحبت کردن با شریک جنسی درباره این فانتزی ها کمک کننده است.

۴. انجام تمرینات کگل

یکی از ساده‌ترین و موثرترین روش‌ها در به‌تعویق انداختن انزال، انجام تمرینات کگل است. این تمرین به افزایش قدرت و سلامت ماهیچه کف لگن زنان و مردان کمک می‌کند. در صورتی که این عضله سالم باشد و از قدرت کافی برخوردار باشد، مدت زمان معاشقه و آمیزش و همچنین لذت ناشی از رابطه زناشویی بیشتر می‌شود.

در این تمرین شما باید ماهیچه‌های خود را به گونه‌ای نگه‌دارید که انگار قصد به عقب راندن ادرار را دارید. چند ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس ماهیچه‌ها را رها کنید. این تمرین را حداکثر ۱۰ بار در روز و در چهار نوبت اجرا کنید.

۵. تنفس را فراموس نکنید

تمرکز بیش از حد روی ارگاسم ممکن است باعث فراموش کردن تنفس صحیح شود. در واقع هنگامی که بیش از اندازه تحریک شدید و مغز اکسیژن کافی را دریافت نکرد، مغز خون را وادار می‌کند که به سمت بالا آمده تا نیاز به اکسیژن آن را رفع کند. کاهش جریان خون در ناحیه تناسلی باعث می‌شود میزان تحریکات بدنی کاهش پیدا کند.

آیا ارگاسم چندگانه زنان خطرناک است؟

شاید تصور کنید که اگر چندین بار به دنبال هم به ارگاسم برسید، برای بدن خطرناک باشد! اما این موضوع حقیقت ندارد و ارگاسم چندگانه خطرناک نیست. اما گاهی ممکن است در اثر دخول زیاد در ماهیچه‌های واژن خود احساس درد کنید، برای کاهش اصطکاک و درد ناشی از آن، می‌توانید از روان کننده‌ها استفاده کنید یا کلیتوریس خود را با مالش به اندازه کافی تحریک کنید.

دوره ریکاوری در زنان بعد از ارگاسم چقدر است؟

نکته جالبی که باید به آن اشاره کنیم، این است که زنان بر خلاف مردان دوره ریکاوری کوتاه‌تری دارند. به همین دلیل آن‌ها می‌توانند تعداد ارگاسم‌های بیشتری را برخلاف مردها، در صورت تحریک تجربه کنند.

به عبارت دیگر هنگامی که زن به ارگاسم می‌رسد، در چند ثانیه و چند دقیقه پس از انزال یا ارگاسم، بدن او یک انتقال دهنده عصبی ارسال می‌کند که باعث ثبات وضعیت آن می‌شود. پس از گذشت این مدت زمان، زن ممکن است دوباره به ارگاسم برسد.

زنان چند بار در روز و هفته می توانند ارضا شوند

ارگاسم چندگانه، زندگی جنسی شاداب‌تر!

در آخر خوب است به این نکته اشاره کنیم که تعداد دفعات ارگاسم چندان مهم نیست و آنچه در رابطه جنسی از اهمیت زیادی برخوردار است، لذت بردن زوجین از سکس و آرامش بعد از آن است. با وجود این که ارگاسم‌ های چندگانه ممکن است بسیار سرگرم کننده باشد و به وسیله این روش بتوانید نهایت لذت را در رابطه جنسی خود تجربه کنید، اما گاهی تجربه یک ارگاسم با کیفیت می‌تواند از ارگاسم چندگانه لذت بخش‌تر باشد.

عوامل زیادی در تعداد ارگاسم زنان دخالت دارند که گاهی باعث اختلال در آن می‌شوند. در صورت تجربه ارگاسم مداوم و اختلال در این اتفاق، بهترین کار مراجعه به پزشک است، برای این مورد می‌توانید از سایت نوبت دهی دکتر پلتفرم آنلاین دکتردکتر استفاده کنید. اگر شما هم در این زمینه تجربه دارید، خوشحال می‌شویم تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر