درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد

 • 1396-11-21
 • ۳۸۴۶۶۳ بازدید
 • 422
روش‌های درمان خانگی گوش درد

درمان خانگی گوش درد

فرض می‌کنیم در منزل هستید که ناگهان دچار گوش درد می‌شوید؛ می‌توان حدس زد که واکنش اولیه شما چیست؟ اگر فقط درد گوش داشته باشید احتمالا به دنبال این هستید که چه چیز‌هایی در منزل دارید که می‌شود به عنوان درمان خانگی گوش درد از آن‌ها استفاده کرد.

طبیعی است که ما به شما توصیه نمی‌کنیم در هنگام گوش درد، درمان خانگی گوش درد را به درمان‌های طبی پزشک معالج ترجیح دهید. گوش درد می‌تواند یک نشانه از ده‌ها علت بیماری‌زا باشد که فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. صرفا به عنوان یک اقدام موقت و کمک‌کننده، درمان خانگی گوش درد را برای کم کردن شدت درد استفاده کنید.

 

درمان خانگی گوش درد با استفاده از کمپرس سرد یا گرم

کمپرس سرد یخ و یا کمپرس دستمال یا حوله گرم هم برای بزرگسالان و هم اطفال قابل استفاده است. کمپرس‌ها را روی گوشی که درد می‌کند به مدت چند دقیقه نگه دارید. بهتر است بدانید که شما می‌توانید ابتدا کمپرس سرد بگذارید و بعد از ده دقیقه کمپرس گرم را جایگزین کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که یخ را به طور مستقیم روی گوش نگذارید که سرمای بیش از حد یخ به گوشتان ضربه بزند. همچنین حوله و دستمال گرم شده آنقدر گرم نباشد که گرمی بیش از حد دستمال به گوش شما آسیب برساند.

 

آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) در درمان خانگی گوش درد

پراکسید هیدروژن برای سال‌های متمادی به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری گوش استفاده شده است. با استفاده از قطره‌چکان چند قطره پراکسید هیدروژن در گوشتان بریزید. در صورت لزوم، چند ساعت پس از بار اول دوباره این روش را تکرار کنید.

آب اکسیژنه توانایی پاک‌کنندگی دارد و به تخلیه مواد گیرکرده در گوش کمک می‌کند.

نقش تمرین‌های ورزشی در درمان خانگی گوش درد

گاهی با انجام حرکات ورزشی گردن فشار موجود در کانال گوش کمتر می‌شود و شدت درد گوش کاهش می‌یابد.

اگر شما قصد انجام حرکات ورزشی گردن دارید؛ اینگونه عمل کنید:

 1. سعی کنید هر دو پا را روی زمین بگذارید
 2. به آرامی گردن خود را بچرخانید و سر خود را به سمت راست و سپس چپ به آرامی بچرخانید. به صورتی که سرتان به موازات شانه‌هایتان قرار بگیرد
 3. شانه‌های خود را بالا بیاورید و به آرامی شانه هر طرف را به گوش همان طرف برسانید.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از انگشتان خود، گوش و اطراف گوش را به آرامی ماساژ دهید.

 

درمان خانگی گوش درد با فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

بعضی از مدل‌های خوابیدن باعث تشدید درد گوش در هنگام عفونت می‌شوند، درحالی که بعضی دیگر باعث تسکین درد می‌شوند. هنگام خواب گوشی که عفونت کرده را روی بالش قرار ندهید.در این حالت اگر در گوش آب جمع شده باشد راحت‌تر خارج می‌شود.

فشار نیاوردن به گوش هنگام خواب

هم‌چنین می‌توانید هنگام خواب سر خود را با قرار دادن بالش اضافی در موقعیت بالاتری قرار دهید. این حالت نیز به خشک شدن سریع‌تر گوش کمک می‌کند.

اگر مسئله‌ی گوش درد هم برای شما مشکل ایجاد کرده است و نیاز به مشورت با یک متخصص گوش و حلق و بینی دارید، اما فرصت رفتن به مطب را ندارید.اصلا نگران نباشید!!!

شما می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر سوال پزشکی خود را مطرح کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

ماساژدرمانی؛ درمانی خانگی برای گوش درد

اگر عادت به ماساژ دارید، متوجه می‌شوید همانگونه که ماساژ درد کمر را رفع می‌کند باعث تسکین گوش درد نیز می‌شود.

ماساژدرمانی

در سال ۱۹۹۶ میلادی روی ۴۶ کودک پنج ساله و کوچکتر تحقیقی انجام شد، نتایج تحقیق حاکی از آن است که ۹۳ درصد آن‌ها پس از ماساژدرمانی رو به بهبود رفته‌اند و ۴۳ درصد نیز تنها پس از یک یا دو جلسه ماساژدرمانی احساس بهتری داشته‌اند.

درمان گوش درد با داروهای شیمیایی

اگر گوش درد به اندازه‌ای است که شما را ناراحت کرده، این گوش درد ناگهانی شروع شده و شما قبلا سابقه چنین دردهایی نداشته‌اید؛ نگران نباشید، آرامش خود را حفظ کنید و یک مسکن ضد درد از قبیل استامینوفن یا بروفن بخورید.

مسکن برای درمان دارویی گوش درد

به شما توصیه می‌کنیم از مصرف زیاد مسکن‌های ضد درد به شدت خودداری کنید. توجه به این نکته هم ضروری است که مصرف دارو برای اطفال با مصرف دارو برای شما فرق می‌کند. برای کاهش گوش درد اطفال از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

اگر همراه درد گوش؛ سردرد، سرگیجه و عدم تعادل داشته باشید حتما باید هرچه سریع‌تر با یک پزشک متخصص مشورت کنید و علت دقیق را جویا شوید. برای دریافت مشاوره سریع می‌توانید به سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر مراجعه کنید.

آیا پس از درمان خانگی گوش درد باید به پزشک مراجعه کرد؟

به طور کلی درمان خانگی گوش درد می‌تواند به کاهش درد گوش کمک کند. اگر گوش درد شما ادامه‌دار شد یا همراه آن علائمی از قبیل سرگیجه و عدم تعادل پیدا کردید، درمان خانگی گوش درد را کنار بگذارید و به پزشک مراجعه کنید.

این طبیعی است که درمان اصلی توسط پزشک به شما توصیه می‌شود. درمان خانگی گوش درد صرفا یک اقدام اولیه و بیشتر بر پایه تجربه است.

چه زمانی برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنیم؟

این مسئله که چه زمانی برای گوش درد به پزشک مراجعه کنیم احتمالا یکی از سوالاتی است که هنوز جوابش را نمی‌دانید. گاهی اگر علت گوش درد، یک بیماری مهم همانند عفونت گوش باشد و شما در زمان مناسب مراجعه نکنید، شاید به عوارض جدی و تهدیدکننده‌ای دچار شوید.

لیستی از پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی را آماده کرده‌ایم تا در صورت نیاز به معاینه یا مشاوره، به راحتی بتوانید از پزشک موردنظر خود نوبت ویزیت حضوری یا ویزیت تلفنی دریافت کنید. برای دریافت نوبت، تصویر زیر را کلیک کنید(یا لمس کنید).

درمان گوش درد تحت نظر پزشک

گاهی شما می‌توانید صبر کنید و در منزل اقدامات اولیه‌ای برای درمان خانگی گوش درد انجام دهید که در اینجا بهتر است از توصیه‌های یک پزشک متخصص هم کمک بگیرید و این کار را می‌توانید با استفاده از سیستم مشاوره متنی(پرسش پاسخ) دکتردکتر به راحتی انجام دهید. مانند کمپرس سرد و گرم بر روی گوش، مصرف مسکن و پیگیری روند بهبودی در منزل. اما این حالت‌ها اصولا زمانی قابل اجراست که شما فقط گوش درد داشته باشید و همزمان با گوش درد، علائم دیگری بروز نکرده باشد.

درمان خانگی گوش درد همراه با سرگیجه

اما به شما توصیه می‌‌کنیم در بعضی شرایط خاص حتما درمان گوش درد را تحت نظر پزشک انجام دهید. از جمله:

 • اگر شما اخیرا سرماخوردگی و عفونت دستگاه تنفسی و ریه‌ها داشته‌اید و همزمان گوش درد پیدا کرده‌اید، ممکن است با برطرف شدن علائم عفونت تنفسی، گوش دردتان برطرف شود. اگر گوش درد برطرف نشد و احساس کاهش شنوایی و پرشدگی گوش در شما باقی مانده است، توصیه می‌کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر از زمان گوش درد چندین ساعت گذشته است و هنوز بهبودی پیدا نکرده‌اید.

 • اگر همراه گوش درد، تب و لرز پیدا کرده‌اید، احتمال دارد عفونت گوش مطرح باشد که مراجعه به پزشک الزامی است.

 • اگر به همراه گوش درد، از گوشتان مایع زردرنگ و یا خون خارج می‌شود؛ برای درمان گوش درد به پزشک مراجعه کنید و زمان را صرف اقدامات تسکین‌دهنده خانگی نکنید.

 • همراهی گوش درد با سرگیجه، کاهش شنوایی و وزوز گوش، شما را نا آرام و بی‌قرار و تحمل گوش درد را برای شما ناخوشایند می‌کند. در این مورد، خود را برای امتحان کردن راهکارهای خانگی به زحمت نیاندازید؛ شما باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر دچار درد نسبتا شدید در سر و گردن شده‌اید و احساس سفتی گردن و حالت تب و لرز پیدا کرده‌اید، همزمان گوش درد امان شما را بریده است؛ ما به شما توصیه شدید می‌کنیم زمان را از دست ندهید و برای درمان مناسب و بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

 • اگر اخیرا ضربه‌ای به سر و ناحیه گوشتان وارد شده است و اکنون دچار گوش درد شده‌اید، بهتر است توسط پزشک ابتدا معاینه کانال و پرده گوش شوید و سپس درمان گوش درد برای شما تجویز شود.

درمان گوش درد نوزادان و اطفال که بیشتر با نا آرامی و بی‌قراری کودک بروز می‌کند را به پزشک بسپارید و از اقدامات خانگی تسکین درد استفاده نکنید.

درمان خانگی گوش درد نوزاد

سخن آخر

شدت گوش درد مهم‌ترین عامل هدایت‌کننده شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب روش درمان است. شاید شما ترجیح دهید که در شروع علائم گوش درد به راهکارهای تسکین‌دهنده خانگی بسنده کنید یا به دنبال درمان گوش درد تحت نظر پزشک بروید.

اگر به بیماری‌هایی از قبیل دیابت و نقص سیستم ایمنی مبتلا هستید؛ ممکن است توانایی بدنتان در مبارزه با عفونت‌ها کم شده باشد. در این شرایط درمان گوش درد توسط پزشک بر هر راه‌حل دیگری برای گوش درد برتری دارد.

اگر گوش درد شما جز مواردی بود که لازم است به پزشک مراجعه کنید و به هر دلیل امتناع کردید و خود را به تسکین‌دهنده‌های خانگی مشغول کردید؛ خطر بروز عوارضی همچون: آسیب پرده گوش و گسترش و انتشار عفونت گوش وجود دارد.

گوش درد مشکل شایعی است که بیشتر پزشکان با درمان آن آشنایی دارند. اما برای بررسی دقیق و تخصصی‌تر می‌توانید به متخصصان گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا در اسرع وقت بهبودی خود را به دست بیاورید.

در صورتی که شما هم از روش‌های درمان خانگی برای درمان گوش درد استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. همانطور که می‌دانید روش‌های درمان خانگی تجربی هستند؛ با اشتراک تجربه‌های خود به ما در بهبود این مقاله کمک کنید.
در صورتی که هرگونه سوالی از گوش درد و روش‌های درمان آن دارید در بخش پرسش و پاسخ انتهای همین مطلب از ما بپرسید؛ کارشناسان و پزشکان مجله دکتردکتر آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

منابع:

Every Day Health

WebMD

Health Line

 

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

 • این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

پرسش و پاسخ درباره «درمان خانگی گوش درد: راهکارهای ساده و کاربردی برای تسکین درد»

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

422 دیدگاه در حال حاضر

 1. ممنون که پاسخ دادید..فرمودید قطره بتامتازون وکلوتریمازول هر ۸ساعت دو قطره..چقد فاصله بین استفاده این دو قطره باشه؟من بعد ۵دقیقه قطره دوم رو استفاده کردم

 2. سلامم چن وقته ک گوش سمت چپم خیلی درد میکنه و تیر میکشه لطفا راهنماییم کنید

  • سلام
   نیاز به معاینه گوش می باشد
   به پزشک مراجعه کنید

 3. سلام خسته نباشید چند ساعتی هست گوشهام مخصوصا گوش سمت چپم درد همراه با خارش داره حتی غضروفش هم درد داره ولی قابل تحمله لطفا بگید چیکار کنم..

  • سلام قطره بتامتازون هر ٨ ساعت دو قطره داخل گوشتون بريزيد تا ٣ روز
   قرص سيتريزين ١٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت يهوريد
   قطره كلوتريمازول هم هر ٨ ساعت دو قطره بريزيد تا ٣ روز

 4. با سلام
  بنده در معرض صدای بسیار بلند و شدیدی قرار گرفتم و احساس درد در گوش چپ دارم
  لطفاً راهنمایی بفرمایید

  • سلام به اين حالت ميگن باروتروما هست
   قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت يكي بخوريد همراه با قرص تلفست هر ١٢ ساعت يكي بخوريد اگه بعد از سه روز بهتر نشديد توسط متخصص گوش و حلق و بيني معاينه شويد.

 5. سلام.من الان سه روز هست گوشم به شدت درد میکنه،با حرکت فک دردش بیشتر میشه،ولی ترشح نداره،اگه لطف کنید راهنمایی کنید متشکر میشوم.

 6. سلام چند وقته که گوش سمت چپم درد میکنه ولی از نصف شب تا حالا بدتر شده لطف میکنی راهنماییم کنید ممنون

  • سلام بدليل عفونت هست، قرص كواموكسي كلاو ٦٢٥ ميلي گرم هر ٨ ساعت يك عدد مصرف كنيد تا ٧ روز
   قرص استامينوفن ٥٠٠ هر ٨ ساعت يكي تا٧ روز
   قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد تا ٧ روز

 7. سلام وقت بخیر بنده ۴ روز هست گوش درد بسیار شدید گرفتم در این حد که فقط گریه و جیغ و داد
  میکنم دکتر مراجعه کردم گفتن زخم شده عفونت کرده گوشم ملتهب شده و کلا کیپ شده گفتن روزانه هر ۶ ساعت سفالکسین ۵۰۰ بخورم و قطره بتامتازون و روزانه سه عدد نوافن و الان تو این مدت که یک بسته قرص سفالکسین هم خوردم هیچ تغیری رخ نداده و هنوز گوش درد شدید با درد کشنده و وحشتناک دارم باید چیکار کنم؟

  • سلام
   قرص کواموکسی کلاو 625 هر 8 ساعت یکی
   قرص ناپروکسن 250 هر 12 ساعت یکی
   شربت سودوافدرین هر 12 ساعت یک قاشق
   تا یک هفته میل کنید

   • سلام خانم دکتر من دقیقا شرایط خانوم زهرا رو داشتم از دیروز داروهایی که شما بهشون گفته بودین رو خوردم ظرف مدت یه روز تمام شرایطم عوض شد حالم بهتر شد واقعا خدا خیرتون بده

    • سلام
     از قدردانی شما سپاسگزارم
     سالم باشید و پایدار
     🌸🌸🌸

 8. سلام
  گوش چپم حدودا چند ساعته که درد میکنه یه رگ از گوشم تا پایین گردنم به طور مدام تیر میکشه چیکار بکنم:(

 9. سلام من الآن 10روز از درگوش شبها نمیتونم بخوابم دکدرهم رفتم بهم آموکسی کلاو وچندتا قرص دیگه هم داد اما خوب نشدم من این درد راشب تاصبح دارم درطول روز خوبم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   قرص سفکسیم 400 روزانه یکی
   قرص مترونیدازول 250 هر 8 ساعت یکی
   قرص ناپروکسن 250 هر شب یکی
   تا یک هفته میل کنید
   در صورت عدم بهبود پس از دو روز مجددا به پزشک خود مراجعه کنید

 10. سلام حدود چهاروز پیش گوشم درد میکرد قرص ازیتر مایسین 500خوردم هنوز خوب نشدم گوش چپم وشقیقه ام درد میکنه باید چیکار کنم؟

  • سلام
   در صورت امکان جهت معاینه به پزشک مراجعه کنید
   در غیر این صورت قرص کواموکسی کلاو 625 هر 8 ساعت یکی
   قرص ناپروکسن 250 هر 12 ساعت یکی میل کنید

 11. سلام من اول دندونم درد میکرد و الان گوشم درد میکنه باید چیکار کنم؟؟؟؟

  • سلام عفونت گوش مياني هستش
   قرص كواموكسي كلاو ٦٢٥ ميلي گرم هر ٨ ساعت يكي تا ٧ روز بخوريد همراه با قرص استامينوفن ٥٠٠ ميلي گرم هر ٨ ساعت يكي همراه با قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد تا٧ روز

 12. سلام خسته نباشید حدود دور روز هست گوشم درد می کنه می خواستم بدونم باید چیکار کنم

  • سلام قرص تلفست هر ١٢ ساعت بكي همراه با قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت يكي بخوريد اگه بهت. نشدين بايد از نظر عفونت گوش مياني بررسي شين

 13. سلام گوش و گلو سمت راستم درد میکنه وقتیم اب دهنم رو قورت میدم گلو سمت راستم نزدیک ب گوشم جفتشون درد میگیره نمیدونم گلو درد دارم زده ب گوشم یا بلعکس میشه راهنمایم کنید

  • سلام
   قرص کواموکسی کلاو 625 هر 8 ساعت یکی
   قرص ناپروکسن 250 هر 12 ساعت یکی
   تا یک هفته میل کنید

 14. سلام چندسالی هست عفونت گوش دارم به شکل شدیدتاپنج باربیشتربه پزشک مراجعه میکنم بیشترعفونتهام خونی میشه الان سه شبه خاب ندارم امپول زدم کواموکسی کلاوونوافن خوردم گوشم‌کاملابسته شده تیرمیشکه وزیرگوشم بادکرده چکاربایدبکنم

  • سلام
   قرص سفکسیم 400 روزانه یکی
   قرص مترونیدازول 250 هر 8 ساعت یکی
   قرص ناپروکسن 250 هر 12 ساعت یکی
   تا یک هفته میل کنید

 15. سلام گوش سمت راستم الان ۵ ساعته فقط درد میکنه اینقدر دردش شدیدهست که باید گوشمو محکم داشته باشم

 16. سلام خانم دکتر من یک هفته هست گوش سمت راستم تیر میکشه به شدت و کلافم کرده و فقط گرمش میکنم یه کمی اروم میشه و مسکن خوردم ..به خاطر بیماری قلبی و کرونا نمیتونم برم دکتر وارفارین میخورم نمیدونم چیکار کنم

  • سلام قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد و قرص آزيترومايسين ٥٠٠ ميلي گرم روز اول دوتا ساير روزها يك عدد مصرف كنيد تا ٥ روز

 17. سلام حدودا 20 روزه گوش درد دارم دکتر عمومی رفتم قرص سیپروفلوکساسین داد تا ده روز استفاده کردم یه کم بهتر شدم دوباره درد گوشم شدید شده داخل گوشم پر هست و آب از اون بیرون میاد دقیقا همون طرف سر و گردنم درد میکنه ازدرد واقعا کلافه شدم

  • سلام
   قرص کواموکسی کلاو 625 هر 8 ساعت یکی
   قرص ناپروکسن 250 هر 12 ساعت یکی

   تا یک هفته میل کنید

 18. باسلام بعدسرماخوردگی
  سه روزه گوش راستم همراه با دندانم درد داره بنظرتون مشکل چیه؟
  واسه دردش راهنمایم کنید ممنون

  • سلام گوشتون عفونت كرده
   قرص كواموكسي كلاو ٦٢٥ ميلي گرم هر ٨ ساعت يك عدد مصرف كنيد تا ٧ روز
   همراه با قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت يك عددو قوص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد تا ٧ روز

 19. سلام خوب هستید ببخشید درد گوشم سنگین هم هست فکم باز میکنم دردش شدت می گیره دستور شما چیست

 20. با سلام من گوشم عفونت داره و بخاطر کرونا نمیخوام به درمانگاه مراجعه کنم و درد شدیدی دارم و شنوایی گوشم کم شده منظورم اینه گوشم کیپ شده هر 6 سلعت ژلوفن میخورم ولی دردم 2 ساعت کم میشه و موقع غدا خوردن نمیتونم راحت بجوم ممنون میشم اگر منو راهنمایی فرمایید

  • سلام بايد انتي بيوتيك هم بخوريد
   قرص آزيترومايسين ٥٠٠ ميلي گرم روز اول دوتا ساير روزها بك عدد مصرف كنيد تا ٥ روز

 21. سلام دکتر ۲ روزه سرم درد میکنه از طرف گوش چپم احساس درد بیشتری دارم

 22. سلام خسته نباشید از صبح وقتی اب دهنم قورت میدم گووشم دردناک میشه و دستم نمیتونم بکنم تو گوشم دیروز تو یاط نشستم که هوا هم خنک بودولی همناراحتی معده دارم و هم از اولهمین گوشم خیلی باعث سرگیجه میشه لطفا راهنمایی کنید

  • سلام گوشتون عفونت كرده بايد قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد و قرص آزيترومايسين ٢٥٠ ميلي گرم روز اول دوتا ساير روز ها يك عدد تا ٥ روز بخوريد

 23. سلام، وقت بخیر، گوش چپم درد میکنه و وقتی کسی یکم بلند صحبت میکنه مثل جرقه توی گوشم صدا میکنه، روی لوزه چپم هم یه جوش سفید کوچک هست، من الان سه ماه هست که کلا از خونه بیرون نرفتم و توی این شرایط کرونا میترسم به پزشک مراجعه کنم راهنماییم میفرمایید صدای جرقه توی گوشم اذیتم میکنه

  • سلام قرص بتا هيستين هر ٨ ساعت بخوريد تا دو هفته
   و قطره بتامتازون هر ٨ ساعت دو قطره تا ٣ روز

 24. سلام من از حموم ک اومدم جلو پنجره خوابیدم ک یه مقدار باد میومد گوشم همون موقع درد گرفت و الان دندون درد شدیدم شدم ۵روزه گوشم دردش خوب نشده و کلا نصف صورتم درد میکنه ممکنه فقط بخاطر عفونت دندونم باشه طولانی شدن درد گوشم؟

  • سلام قرص آزيترومايسين ٥٠٠ ميلي گرم روز اول دوتا ستير روزها يكي بخوريد تا ٥ روز
   قرص استامينوفن ٥٠٠ ميلي گرم هر ٨ ساعت بكي مصرف كنيد تا ٧ روز

 25. سلام، وقت بخیر، گوش چپم درد میکنه و وقتی کسی یکم بلند صحبت میکنه مثل جرقه توی گوشم صدا میکنه، روی لوزه چپم هم یه جوش سفید کوچک هست، من الان سه ماه هست که کلا از خونه بیرون نرفتم و توی این شرایط کرونا میترسم به پزشک مراجعه کنم راهنماییم میفرمایید صدای جرقه توی گوشم اذیتم میکنه

 26. سلام گوشم خیلی درد می‌کنه وقتی نفسم رو نگه میدارم باد از گوشم بیرون می‌ره بنظر شما چک هست

  • سلام عفوتت گوش است، قرص كواموكسي كلاو ٦٢٥ ميلي گرم هر ٨ ساعت يك عدد تا ٧ روز همراه با كپسول ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت يك عدد و قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد مصرف كنيد
   اما ممكنه كرونا هم باشه
   لذا اين آزمايشات وا نيز انحام دهيد
   Cbc.diff
   Esr crp
   Ldh
   Covid igm and igg

   • سلام من چندسالی هست که وقتی بادی به گوشم میخورد گوشام شروع بدرد میکندولی وقتی گرمش میکنم خوب میشه ولی وقتی حرف میزنم اذیت میشم چون صدای خودم رابدمیشنوم انگارتوی قابلمه حرف میزنم ممنون میشم راهنمایی بفرماییددرضمن 50سالمه

   • سلام دکتر بنده چند ماهه گوش چپم درد خفیف داره بیشتر وقتی حمام میکنم وکلا به باد کولر حساسه لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

    • سلام ممكنه عفونت خفيف كرده
     قرص ازيترومايسين ٥٠٠ ميلي گرم روز اول دوتا ساير روزها يكي تا ٥ روز
     قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد تا ٧ روز
     قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت يك عدد تا ٧ روز

 27. سلام دکتر هفته پیش من بستنی خوردم اما از اون موقع به بعد توگوشم صدای باد می پیچه و وقتی غذا میخوام به گوشم فشار میاد ممنون میشم جواب بدید

  • سلام قرص تلفست هر ١٢ ساعت يك عدد وقرص بتاهيستين هر ٨ ساعت يك عدد مصوف كنيد

 28. سلام یکی زدزیرگوشم چندلحظه سوت کشیدبعدخوب شدفقط درد دارم یه مقدارمایع زردازگوشم بیرون اومده چندقطره بالشتم ولکه کرده بودصبح که بیدارشدم پیشنهادشما چیست؟ راهنمایی کنید

  • سلام بايد معاينه شويد و از نظر پارگي پرده گوشتون بررسي شويد
   قطره داخل گوشتون نريزيد نذاريد آب داخل گوشتون بره

   • سلام من کهیر دارم میترسم قرص ببخورم گوش هام ععونت کرده ۲ هفتس که هر دو گوش درد شدید دارم تیر میکشه و ورم کرده و گرفته همبن طور شب ها بیشتر درد مبکنه گاهی اوفات نوبتی شروع میشه

    • سلام واسه كهيرتون قرص سيتريزين هر ١٢ ساعت يكي بخورين
     آيا واسه عفونت گوشتون انتي بيوتيك خوردين؟

 29. باسلام مدتیه که اطراف گوشم درد شدیدی داره پیش متخصص گدش رفتم گفتن گوشت مشکلی نداره احتمالا مشکل از فک باشه حالا باید چکار کنم

 30. بسیار خوب بود ولی جواب سئوال من را نداشت

جدید‌ترین پرسش‌ها و نظرهای پزشکی شما

کتابچه‌ها

پربازدیدترین‌های ماه