تعداد دفعات ارضا و انزال مردان؛ بایدها و نبایدها

خلاصه این مقاله را بشنوید

یکی از نیاز‌های اساسی هر زن و مردی، نیاز به داشتن رابطه جنسی است که به وسیله آن بتوانند به آرامش جسمی و ذهنی دست پیدا کنند. ارگاسم یا انزال چنین احساسی را برای طرفین رابطه به وجود می‌آورد و میل جنسی آن‌ها را رفع می‌کند. اما سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که ارگاسم مردان چگونه رخ می‌دهد و تعداد دفعات انزال و ارگاسم مردان چقدر است؟ آیا مرد‌ها می‌توانند ارگاسم چندگانه را تجربه کنند یا ارگاسم چندگانه فقط مختص زنان است؟

در همین ابتدا به شما می‌گوییم که اگر هر مشکلی در انزال و ارضا خود از لحاظ فیزیکی دارید، به پزشک اورولوژی مراجعه کنید. هرچند که اگر این مشکل ریشه در روانتان داشت، سکس‌تراپیست بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

با این حال موارد گفته شده، از سولات مهمی هستند که در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر به‌منظور آگاهی‌بخشی، به طور کامل به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

ارگاسم مردان؛ ارضا شدن چیست؟

ارگاسم در واقع اوج هیجان جنسی و یک احساس درونی است که در آن فرد نهایت لذت را تجربه خواهد کرد و گاهی همراه با آن دچار تغییرات فیزیولوژیکی بدن می‌شود. ارگاسم کوتاه‌ترین مرحله رابطه جنسی است و چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد. در حالت کلی ارگاسم در افراد با افزایش ضربان قلب و تعداد تنفس همراه است و در افراد مختلف الگوی متفاوتی دارد.

ارگاسم در مردان

ارگاسم در مردان چگونه است؟

ارگاسم در مردان با واکنش پیچیده‌ای همراه است که مغز و بدن نقش مهمی را در این واکنش ایفا می‌کنند. در واقع غده هیپوفیز در مغز وظیفه کنترل سطح هورمون‌های تستسترون را به عهده دارد که بدن از این هورمون برای تحریک تولید اسپرم استفاده می‌کند.

خوب است بدانید که تستوسترون باعث افزایش انرژی و میل جنسی شده و بر اثر تحریک جنسی مرد، نعوظ و ارگاسم رخ می‌دهد که معمولا ارگاسم مرد با انزال همراه است. در حالت کلی ارگاسم مردان سریع‌تر از زنان رخ داده و ۵ تا ۱۰ ثانیه طول می‌کشد. در حالی که ارگاسم در زن‌ها ۱۰ تا ۱۵ ثانیه دوام می‌آورد.

مایع منی که بعد از ارگاسم در مردان ترشح می‌شود دارای سلول های اسپرم بوده و حاوی فسفوریل کولین و فروکتوز است؛ آنزیم فسفوریل کولین به باروری کمک می‌کند و فروکتوز سوخت اسپرم را برای حرکت در واژن زن تامین خواهد کرد.

تعداد نرمال رابطه جنسی در مردان چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکرار در میان زوجین، این است که تعداد رابطه جنسی نرمال در یک هفته یا یک ماه باید چقدر باشد؟ برای جواب دادن به این سوال باید بگوییم که یک عدد مشخص برای تعیین تعداد دفعات نرمال سکس در میان زوجین وجود ندارد؛ زیرا عوامل مختلفی همچون: قدرت بدنی زوجین، روحیات دو طرف، مزاج و طبع افراد، زمان ازدواج دو طرف، شغل و غیره در تعیین میزان رابطه جنسی تاثیر گذار است.

اما به طور کلی در حالت کلی برای زوجین زیر ۳۰ سال ۲ – ۳ بار رابطه زناشویی در هفته و برای زوجین ۳۰ -۴۰ سال ۱ – ۲ بار در هفته طبیعی است.

رسیدن به ارگاسم چندگانه در مردان

در صورتی که فرد توانایی این را داشته باشد که در عرض چند دقیقه یا چند ثانیه بیش از یک بار به ارگاسم برسد، او ارگاسم چندگانه را تجربه کرده است. طبق تحقیقات دانشمندان اورولوژی، تنها ۱۰ درصد از مردان ۲۰ ساله و کمتر از ۷ درصد مردان کمتر ۳۰ سال ارگاسم چندگانه را تجربه کرده‌اند. علاوه بر سن فرد، عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث ارگاسم چندگانه در مردان می‌شود.

مواردی همچون: استفاده از داروهای روانگردان، داشتن شرکای جنسی متعدد، داشتن شریک جنسی جدید و استفاده از اسباب بازی‌های جنسی برای افزایش تحریک لمسی در ایجاد ارگاسم متعدد در مرد موثر است.

دستیابی به ارگاسم‌ های متعدد در نتیجه افزایش حالت برانگیختگی رخ می‌دهد و هرگونه واکنش هورمونی یا فیزیولوژیکی منحصر به فرد باعث این اتفاق نمی‌شود. اما در حالت کلی باید بگوییم توانایی تجربه ارگاسم متعدد در زنان بیشتر است و درصد کمی از مردان توانایی تجربه این نوع ارگاسم را دارند.

اما باور اشتباهی که در میان مردان وجود دارد، این است که تصور می‌کنند که بعد از تجربه یک ارگاسم و انزال، می‌توانند دوباره تحریک شوند و به ارگاسم برسند و نام ارگاسم چندگانه را روی آن بگذارند. در حالی که اینطور نیست و ارگاسم چندگانه به یک رابطه جنسی گفته می‌شود که طی این ارگاسم‌ ها، نعوظ و تحریک جنسی از بین نرود و چند ارگاسم پشت سر هم اتفاق بیفتد و تنها در آخرین ارگاسم، انزال رخ دهد.

دوره بازیابی توان جسمی مردان چقدر است؟

طبق گفته متخصصان اورولوژی، دوره بازیابی توان جنسی مردان بین چند دقیقه تا چند ساعت ممکن است متفاوت باشد. در واقع این بازیابی به سن، میزان تحریک دریافتی بین هر بار ارضا شدن، هورمون‌ها و سلامت جسمی کلی فرد بستگی دارد.

در حالت کلی بازیابی در جوانان در مدت چند دقیقه طول می‌کشد. در حالی که مردان ۳۰ تا ۴۰ ساله به ۳۰ الی ۶۰ دقیقه یا حتی بیشتر زمان نیاز دارند تا توان جنسی خود را بازیابی کنند. هر چند موارد گفته شده دقیق نیست و گاهی خلاف این موضوع اتفاق می‌افتد.

چندبار ارگاسم در هفته برای مردان طبیعی است؟

تا به حال از خود پرسیده‌اید که تعداد دفعات انزال مردان در یک ماه یا یک هفته باید چقدر باشد که طبیعی تلقی شود؟ جواب این سوال چندان ساده نیست؛ زیرا عدد خاصی برای تعداد دفعات انزال در روز، هفته یا ماه وجود ندارد و تعداد انزال و ارگاسم مردان به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد.

اما در حالت کلی باید به این نکته اشاره کنیم که انزال از ابتلای مرد به سرطان پروستات تا حدود زیادی جلوگیری کرده و مزایایی همچون: آرامش و لذت را برای مرد به همراه دارد و یک روش طبیعی برای تنظیم اضطراب است.

مردان چندبار در روز و هفته می توانند انزال داشته باشند

آیا ارگاسم با انزال در مردان یکی است؟

به طور کلی چون ارگاسم مردان در بیشتر اوقات با انزال همراه است، ممکن است ارگاسم را همان انزال تلقی کنند. در حالی که ممکن است فرد چندین بار در یک رابطه جنسی ارگاسم را تجربه کند اما انزال نداشته باشد. در واقع ارگاسم اوج لذت جنسی است که حین یک رابطه جنسی رخ می‌دهد و با آزاد شدن فشار جنسی، لذتی بی‌اندازه و انقباضات ناحیه تناسلی بدن همراه است.

همچنین افزایش ضربان قلب، فشار خون، تنفس و اسپاسم‌های احتمالی در پایین‌تنه از دیگر علائم ارگاسم هستند که درجه آن برحسب وضعیت جسمی و فکری فرد می‌تواند متفاوت باشد. این در حالی است که به رها شدن مایع منی از نوک آلت تناسلی مرد انزال می‌گویند که در اکثر اوقات با ارگاسم رخ می‌دهد.

مراحل آماده‌سازی برای داشتن ارگاسم چندگانه در مردان

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، مرد‌ها نسبت به زنان کمتر می‌توانند ارگاسم چندگانه را تجربه کنند. با این حال روش‌هایی وجود دارد که در ایجاد ارگاسم چندگانه در مردان موثر خواهد بود. در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

۱. آماده سازی خود

اولین مرحله برای داشتن ارگاسم چندگانه، آماده سازی است. در واقع مرد باید عظله لگنی خود را به خوبی بشناسد و یاد بگیرد که چگونه آن را کنترل کند. قسمتی از این کنترل به مرور زمان و به وسیله تجربه به دست می‌آید اما بخش زیادی از آن از طریق تمرین مداوم حاصل می‌شود. تمریناتی که بتوانید در هر مکانی بدون اینکه کسی متوجه شود، انجام دهید. مانند تمرینات کگل.

۲. انجام تمرینات تنفسی

  • برای این کار ابتدا روی یک صندلی نشسته و شانه‌هایتان را ریلکس کنید.
  • دست خود را در زیر ناف و روی شکمتان قرار دهید.
  • نفس عمیقی بکشید، به طوری که شکمتان باد کند.
  • سپس تمام هوا را از سینه خود خارج کنید. در این مواقع احساس خواهید کرد که لگن و آلت تناسلی شما به سمت بالا می‌آید‌.
  • این کار را ۹ تا ۳۶ بار تکرار کنید.

۳. تمرین کردن

  • مثل همیشه با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنید.
  • درست زمانی که به انزال نزدیک شدید، ماهیچه لگنی خود را منقبض کرده و ۱۰ بشمارید‌.
  • سپس چند دقیقه استراحت کنید.
  • پس از استراحت دوباره به رابطه جنسی ادامه دهید و این بار بیشتر به انزال نزدیک شوید. دقیقا در همین لحظه دوباره ماهیچه لگنی خود را منقبض کنید.
  • دوباره رابطه جنسی را ادامه دهید تا این بار در صورت رضایت هر دو طرف انزال را تجربه کنید.

انجام چنین تمریناتی به شما کمک می‌کند تا بر انزال خود کنترل بیشتری داشته و بتوانید ارگاسم چندگانه را تجربه کنید.

۴. نقش شریک جنسی

برای موفقیت در ارگاسم چندگانه روش‌ها و تکنیک‌های زیادی وجود دارد که در صورت تمرین با شریک جنسی خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و لذت رابطه جنسی را برای خود و همسرتان بیشتر کنید.

۵. حل کردن مشکلات

بزرگترین مانعی که از ارگاسم چندگانه مردان جلوگیری می‌کند، ناتوانی در انقباض ماهیچه لگنی برای متوقف کردن انزال است. در واقع اگر شما بتوانید در زمان مناسب ماهیچه خود را منقبض کرده و انزال را متوقف کنید و سپس بتوانید دوباره تحریکتان را ادامه دهید بدون اینکه حستان از بین برود، ارگاسم چندگانه را تجربه خواهید کرد.

رسیدن به ارگاسم چندگانه در مردان

ارگاسم، رمز موفقیت زندگی زناشویی پایدار!

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل به بررسی تعداد دفعات ارگاسم مردان و روش‌هایی برای تجربه ارگاسم چندگانه به شما معرفی کنیم‌. اما باید اشاره کنیم که قابلیت ارگاسم چندگانه با انجام یک یا دو بار تمرین به دست نمی‌آید و لازم است در این زمینه تلاش زیادی انجام دهید.

اما گاهی اوقات ممکن است که مرد‌ها برای یکبار ارضا شدن نیز دچار مشکل شده و طی رابطه‌های زیاد نتوانند به ارگاسم برسند. در این مواقع بهتر است با پزشک مشورت کرده و علت را جویا شوند. برای این مورد می‌توانید از سایت نوبت دهی آنلاین دکتر دکتر استفاده کنید. داشتن رابطه جنسی سالم و ارگاسم، رمز موفقیت یک رابطه پایدار است، پس به سلامت جنسی خود اهمیت دهید و اگر نیاز به بررسی دقیق‌تر دارید، نوبت دکتر خود را از پلتفرم دکتردکتر بگیرید.

اگر شما نیز تا به حال چنین مشکلی را تجربه کرده‌اید، خوشحال می‌شویم روش درمانی خود را به ما معرفی کنید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر