مجله پزشکی دکتر دکتر

علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

29 بهمن 1396

693

پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری‌های گوارش
علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

درد شکم مهم ترین نشانه بیماری های گوارشی و سیستم ادراری به حساب می آید. علت درد زیر شکم در مردان نسبت به زنان می تواند تا حدودی متفاوت باشد بنابراین راهکارهای درمانی هم ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد

علت درد زیر شکم در مردان ممکن است از یک مسئله ساده گوارشی همانند یبوست کوتاه مدت تا یک وضعیت اورژانسی باشد. منشا درد زیر شکم می‌تواند از بیماری های گوارشی ناشی شود یا اینکه اختلالاتی در سیستم ادراری و تناسلی باشد که درد در ناحیه زیر شکم بوجود بیاورد.

علت درد زیر شکم در مردان؛ سیستم گوارشی

اگر علت درد زیر شکم، اختلالاتی در معده و روده ها باشد، چندان تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد. شایع ترین دلایل این نوع درد شکم عبارتند از:

یبوست

اگر برای چندین روز متوالی اختلال در دفع مدفوع وجود داشته باشد، شما دچار یبوست شده‌اید. عواملی مانند مصرف بیش از اندازه غذاهای گوشتی و عدم حضور میوه و سبزیجات در سبد غذایی روزانه، کهنسالی، کم‌تحرکی، استعمال دخانیات و اعتیاد از جمله مهم‌ترین علت‌های ایجاد شدن یبوست است.

شما احتمالا احساس درد زیر شکم دارید و احساس می‌کنید کمی زیر شکمتان ورم کرده است، مدتی است که قادر نبوده‌اید دفع مدفوع داشته باشید.

نگران نباشید، با رفع شدن یبوست، درد زیر شکم بهبود می‌یابد. بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید، کم تحرکی را کنار بگذارد، بلند شوید و فعالیت داشته باشید، حال شما بهتر می شود.

بخشی از بیماری‌های دردشکم مربوط به متخصص داخلی است. شما می‌توانید از نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان داخلی دکتردکتر از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید

سندرم روده تحریک پذیر

سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری عجیب است؛ شما درد اطراف ناف یا حتی درد کل شکم را بصورت مزمن دارید، گاهی احساس می کنید دل پیچه دارید، اما علایمی از قبیل اسهال یا یبوست، تهوع یا استفراغ، ضعف و بی حالی ندارید. پس علت چیست؟

اگر شما بیش از اندازه درگیر استرس های روحی و روانی باشید، ممکن است دچار تحریک گاه به گاه روده شوید و احساس درد اطراف ناف کنید. شما بیماری گوارشی ندارید، صرفا در کاهش تنش ها و استرس هایتان تلاش کنید.

علت درد زیر شکم؛ سیستم ادراری و تناسلی

سنگ در کلیه و مجاری ادراری

شایع‌ترین علت درد زیر شکم در مردان ، سنگ های موجود در کلیه و مجاری ادرای است. اگر کلیه راست یا چپ شما دارای سنگ باشد، ممکن است درد سمت همان سمت در پایین و زیر شکم و کشاله ران داشته باشید به این صورت که درد حالتی مثل تیر کشیدن دارد که از کناره های شکم تا زیر شکم و ران ممکن است وجود داشته باشد.

احتمال دارد شما در هنگام ادرار کردن هم درد آزار دهنده‌ای داشته باشید و همچنین قطع شدن خروج ادرار پیدا کنید. گاهی ممکن است رنگ و بوی ادرار تغییر کند, دچار تهوع و استفراغ شوید یا تب و لرز هم پیدا کنید.

علل درد شکم در آقایان چیست؟

مصرف آب زیاد!؟

دوست عزیز, ذکر یک تذکر لازم است، اگر از دوستان و آشنایان شنیده اید که آب زیادی بنوشید تا سنگ دفع شود و به جای مراجعه به پزشک, وقتتان را صرف نوشیدن آب و منتظر دفع سنگ هستید، این یک اشتباه بزرگ است. اندازه سنگ متفاوت است و مشخص نیست که اصلا قابل دفع شدن است یا خیر؟ پیشنهاد می کنیم که توصیه‌هایی همانند مصرف آب و رژیم غذایی خاص را از پزشک پس از معاینه شدن بگیرید.

بهتر است بدانید که وقتی در زمان مناسب تحت بررسی توسط پزشک قرار بگیرید، سنگ کلیه بر اساس نوع، اندازه و محل قرار گرفتن در کلیه قابل درمان است. پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید و دستورات درمانی پزشک را اجرا کنید تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کنید.

ضربه مستقیم به بیضه

ضربه مستقیم به بیضه، یکی از دردناکترین علت درد زیر شکم در مردان است. شما ممکن است درد زیر شکم و اطراف بیضه داشته باشید و همچنین احساس کوفتگی در ناحیه کشاله ران داشته باشید.

بیضه و اطراف آن را کمی گرم بگیرید و از مسکن استفاده کنید و در اسرع وقت نزد پزشک بروید، گاهی در اثر ضربه، اختلالاتی در بیضه ایجاد می شود که پزشک در حین معاینه تشخیص می دهد و با درمان مناسب، شما را سریعتر از این درد ناخوشایند دور خواهند کرد.

عفونت بیضه

اگر درد زیر شکم، تب، بی حالی و احتمالا قرمزی اطراف بیضه و درد شدید در هنگام دست زدن به بیضه دارید و از سوی دیگر در هنگام ادرار کردن اذیت می شوید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. احتمال دارد که شما عفونت بیضه داشته باشید که نیاز به درمان دارویی برای بهبودی باشد.

پیچ خوردن بیضه ها (تورشن)

اگر بطور ناگهانی، بیضه‌ها دچار چرخش شوند، ممکن است دردی در زیر شکم احساس کنید که لحظه به لحظه شدت آن بیشتر می‌شود. بیضه ها ممکن است دچار تورم شوند. احتمالا شدت درد، شما را بی‌قرار می‌کند.

علت درد شکم در مردان

پیچ خوردن بیضه، یک بیماری اورژانسی است. علت درد زیر شکم در مردان اگر پیچ خوردگی بیضه‌ها باشد، خونرسانی به بیضه‌ها مختل شده است و شما اگر طی چند ساعت اولیه مراجعه نکنید، ممکن است بیضه خود را از دست بدهید.

شدت درد زیر شکم در این بیماری به قدری بالاست که شما را مجبور می‌کند که به اورژانس مراجعه نمایید. به خاطر داشته باشید که این بیماری چندان شایع نیست پس لطفا از این به بعد فکر نکنید که هر دردی در زیر شکم ایجاد شد، علت آن پیچیدگی بیضه است. اگر درد زیر شکم دارید ولی جزیی است و ناگهانی شروع نشده است، پیچ خوردگی بیضه نیست.

یک علت درد زیر شکم در مردان است که در معاینه توسط پزشک تشخیص داده می شود. اگر در کیسه اطراف بیضه مایع جمع شود، دردی در بیضه ها و زیر شکم ایجاد می کند.

از شما تقاضامندیم که برای پی بردن علت درد زیر شکم و بهره بردن از سودمندترین راهکارهای درمانی، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

گاهی ممکن است که درد زیر شکم داشته باشید و صرفا به اجرای اقداماتی که از دیگران شنیده اید در خانه بسنده کنید. درد زیر شکم یک نشانه از بیماری های متعددی می تواند باشد، لطفا با اقدامات خودسرانه سلامت خود را به خطر نیاندازید.  

سایر مقاله‌های مرتبط با درد شکم را می‌توانید از طریق بهرست زیر مطالعه و دنبال کنید.

[display-posts tag=”abdomen-pain” excerpt_length=”25″ title=”راهنمای بیماری‌های درد شکمی” wrapper_class=”rd-dp-tags” posts_per_page=”1000″ order=”ASC”]

سوالات پزشکی خود را در بخش نظرها بپرسید

در قسمت نظرهای همین مقاله، سوالات خود را درباره درد شکم بنویسید تا پزشکان و کارشناسان مجله دکتردکتر تا جای ممکن به شما در این زمینه کمک کنند.

منابع:

مجله سلامت Bel Marra Health

دیتابیس اطلاعات پزشکی Health Line

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد»

693 پاسخ به “علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد”

 1. حسین رنجبر هستم از شیراز گفت:

  سلام و عرض ادب ، من دوروز پیش هنگام فوتبال،موقعی که شوت زدم سمت چپ زیر شکم احساس درد کردم،الان هم موقع بلند شدن از زمین وهمچنین هنگام دراز کشیدن ودست به دست شدن درد دارم،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   احتمالا دچار اسپاسم عضلانی شده اید
   از مسکن استفاده کرده و استراحت کنید

 2. امیر محمد گفت:

  سلام من ۱۳ ساله هستم ده روزه زیر دلم درد میگیره ودردها گاهی شدت میگیره وگاهی ول میگنه سونو رفتم وآزمایش دادم مشکلی نبوده اما هنوز دردها گاه هی گاهی میگیره وول میکنه علتش چیه؟از بچه گی همین بیماری رو داشتم وفقط پزشکان میگن بستنی،سوسیس کالباس، موز،سس،ماکارونی، سفیده تخم مرغ وفست فود، فلفل نخور موندم چه کتم؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام اسپاسم روده هست
   كيسه آب گرم بذاريد روي شكمتون
   بهتره آزمايش ادرار هم بديد و از نظر عفونت ادراري بررسي شيد

 3. ابوالفضل گفت:

  باسلام
  من ۱۷ روز پیش عمل واریکوسل دوطرفه انجام دادم ،الان درد خفیفی در بیضه راست دارم و اینکه در بیضه راست رگ کلفتی احساس میشه و مشکلی در بیضه چپ ندارم ،نظرتونو بگین من چیکار باید بکنم،؟؟؟؟

 4. مژگان گفت:

  سلام وقت بخیر همسرم چند سال پیش دچار پلیپ روده شدن وبا درد زیر شکم وتغییر رنگ ادار وخون ریزی به دکتر مراجعه کردیم وبا عمل پلیپ برداشته شد الان که چند سال از اون ماجرا می گذره تقریبا چند روزی دوباره درد زیر شکم داره اما بدون اون علایم قبل ایا امکان داره دوباره پلیپ باشه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد كلونوسكوپي انجام بدهند، ممكنه پوليپ باشه

 5. سعید گفت:

  سلام من مدتیهسمت چپ زیرشکمم،اطاف بیضه درد میگیره وبه ران میزنه و گاهی احساس بی حسی و کرختی در پوستم دارم ممنون میشم راهنماییم کنید و لطفا بگید به چه دکتری مراجعه کنم

 6. پارسا محمدی گفت:

  سلام عرض شد حدود ۴ روزه درد شکمم شروع شده اولش نواحی پایین نافم بود اما الان سمت چپ نافمه و دردش انقدر زیاد شده که بیضه سمت چپمم درد گرفته هم سونوگرافی انجام دادم هم سی تی اسکن و نشون جراح و فوق تخصص دادم اما گفتن نیاز به عکس رنگیه و عکس رنگی هم تهیه کردم و قراره ببرم نشون بدم در ضمن بگم یبوست داشتم و تبو لرز ندارم یخورده بی اشتهام و مشکل دفع باد معده هم ندارم البته یبوستم از دیروز نسبتا کمتر شده ولی دردم همچنان ادامه داره و میگیره ول میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   دوست گرامی بدون معاینه و اطلاع از جواب سونو و سی تی اسکن نمی توان نظر داد
   یکی از علل می تواند سنگ باشد

 7. sajad گفت:

  سلام خسته نباشید من تقریبا پنج روزه زیر ناف سمت مثانم درد میکنه دردش خیلی زیاد نیست و سونو هم انجام دادم گفتن سالمی و سنگ نداری و ادرارم هم کاملا شفافه و احساس میکنم پایین نافم هم قار و قور میکنه و موقع ادارار هم کمی احساس درد میکنم مشکلم چیه به نظرتون؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکن است دچار عفونت ادراری باشید
   ازمایش ادرار بدهید

 8. Alireza گفت:

  سلام من رفیقام رفتیم کوهنوردی بعد رفتیم فوتسال بازی کردیم الان شکمم درد میگیره دردش میره به بیضه کشاله زان هم درد میگیره چیکار کنم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکن است دچار اسپاسم عضلانی شده باشید
   از مسکن های موضعی استفاده کنید

 9. نیما گفت:

  سلام زیر شکم من چند روزه درد میکنه و نمیتونم صاف بایستم هیچ علایمی هم نداره

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   توضیح شما کافی نیست

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 10. حمید اهنی گفت:

  حدود یکسال است درد قسمت پایین سمت راست شکم دارم که فقط موقع کشش وبلند شدن از حالت خوابیده حس میشه چند دکتر رفتم معاینه کرده با فشار روی ان قسمت دردی احساس نشده سونو کامل شکم ولگن دادن واپاندیس وفتق که همه سالم بود فقط یک سنگریزه داخل کلیه سمت راست و کبد چرب گرید 2 دارم که داروی اتورستاتین میخورم سابقه سنگ 15 سال است هر دو سال یکبار دارم پزشک ها میگن چون دیسک کمر درجه 2 دارم احتملا از اونه چون در حالت عادی درد نداری راهنمایی فرمایید پزشک عمومی متخصص داخلی و متخصص اورژانس معاینه کرده جوابی ندادن

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   بهتر است از نظر فتق هم معاینه شوید

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به جراح عمومی مراجعه کنید.

   • حبیب موسوی گفت:

    با سلام وخسته نباشید
    من 36سالمه یه هفته است سوزش وتکرر ادرار دارم داخل ادرار شبیه خون و انگار چیزی جلو ادرار را میگیره اول ادرار اون مثل لخته دفع میشه بعد هم آخر ادرا درد دارم وانگار کامل تخلیه نمیشه

    • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

     سلام
     ممکن است دچار عفونت ادرار یا سنگ کلیه باشید
     ابتدا ازمایش u/a,u/c بدهید

 11. Ahmad گفت:

  زیرناف رنگش سرخ شده کمی درد دارد

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد از نظر عفونت بررسي شيد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 12. سهیل گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۵ ماهه درد کشاله ران سمت راست دارم
  و خیلی دکتر رفتم و نه کشیدگی بود و نه پارگی
  چندروز پیش به متخصص ارولوژی مراجعه کردم و گفتن واریکسول سمت چپ دارم ولی خیلی خفیف و گفتن جای نگرانی نیس
  میخواستم بدونم کشاله دردم از همان واریکوسله یا نه؟علاوه بر درد کشاله ران زیر شکم، چهارسر، سرینی هم درد دارم.

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بله واريكوسل ميتونه باعث درد كشاله ران شود

 13. ناشناس گفت:

  سلام پسرم 24ساله است. چند ماهی است درد زیر شکن 5 سانت پایینتر از ناف دارد. ازمایش انگل میکروب معده تیروئید چربی خون داده و همه خوب بوده فقط کمبود ویتامین Dدارد. ولی درد زیر شکم با مصرف انواع داروها درمان نمیشود.
  ممکن است مربوط به دستگاه تناسلی یا ادراری باشد؟؟؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   بله ممکن است
   ازمایش و کشت ادرار دهند

 14. فرهاد رحیمی از خرم آباد گفت:

  سلام دکتر من 44سال سن دارم وببشترموقها یوبوست دارم واحساس درد درزیر شکم دارم وبااستفاده کردن از قرص سفلکسیم یوبوست از بین می رود ومدفو کاملا خوب دفع مشود خیلی ممنون از جوابدهیتون

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام لازمه كه داروهاتون عوض شه
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 15. شهاب گفت:

  سلام خسته نباشید من چند روز پیش بالای شکمم درد گرفت هنوز هم درد میاد علت چیست و چطور میتوانم خوب کنم دلم رو ؟؟؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   علت درد متفاوت است
   باید معاینه شکم انجام شود

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 16. محمد گفت:

  سلام
  چند روز پیش ظهر غذا خوردم و چند دقیقه بعد از غذا خوردن شکمم باد کرد و احساس درد داشتم به دستشویی رفتم و بعد از اون زیر شکمم وقتی فشار میدم یکم تیر میکشه مشکل از چیه..؟؟
  بنده فوتسال هم کار میکنم ممکنه ضربه خورده باشه و در اثر ضربه اینطور شده باشه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام نه بدليل اينه كه غذايي كه خورديد واسه معدتون خوب نبوده
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 17. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید یه دوسالیه زیر شکم من می سوزه واسهال میشم و موقع ه ای که اسهال میاد باسوزش بسیاری میاد چنان می سوزه که اشکمو درمیاره وبعدش سوزش شکمم خوب میشه باز یه ساعت دیگه تکرار میشه واکثرا هم مدفوم تیکه تیکه میادواونقدر زور زدم باواسیل هم گرفتم خیلی اذیت می کشم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکنه دچار فیشر یا شقاق باشید

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به جراح عمومی مراجعه کنید.

 18. سیدمصطفی بهشتی فرد گفت:

  سلام خدمت دکتر.من حدودا دوهفته ای هست که درد زیر شکم و طرف کلیه سمت راست دارم ایم چند روز هم نتوانستم دستشویی برم وشکمم احساس میکنم ورم کرده است ودر بعضی از اوقات تو چند روز گذشته زمان ادرار مکرر ادرار دارم ویکم احساس درد یا سوزش در مثانه دارم کمکم کن چکار کنم ومن جز افراد فقیر هستم وامکان دکتر رفتن ندارم از چه دارویی استفاده کنم ممنون ومرسی دکتر جان سپاس فراوان

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکن است دچار عفونت ادراری باشید
   ازمایش ادرار دهید

 19. فرهاد گفت:

  علت درد زیرشکم درقبل از صبحانه که بعد ازظهر بهتر میشود ف قاءمشهر

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   توضیح شما خیلی مختصر است

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 20. سمیرا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم ازتون سوالی بپرسم
  پدر بنده ۵۹ سال سن دارن حدود یک سالی میشه که دل دردی گرفتن خیلی شدید اوائل زیاد نبود ولی همنطور به مرور زمان زیاد شد جوری گه مثلا راه بره یا وقتی دل دردش شروع میشه روی شکمش دست بزنیه دردمیگیره و قسمت بالی شکم و به سمت چب و پایین درد میگیره تمام روش های تشخصی و رفتیم کولونوسکوپی آندوسکوپی لاپاراسکوپی انواع ازمایشات یه دکتر گفت چسبندگی روده داشتی و آنتی بیوتیک بهش زدن دردش کمتر شده ولی خب هنوزم هست هر روز درد نسبتا شدیدی میگیره ولی خب هنوز درد دارن
  همه دکترا میگن مشکلی نیست ولی خب نمیدونیم اگه مشکلی نیست پس این دل درد برای چیه
  نظر شما چیه؟

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   سونوگرافی جدار شکم برای بررسی فتق های شکمی انجام شود

 21. ایمان گفت:

  سلام ۳۸ساله ام. من الان چند روزه زیر شکم درد دارم دقیقا روی خط زیر شکم …

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام لطفا آزمايش ادرار از نظر عفونت ادراري بديد و

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 22. د گفت:

  سلام من پسری ۱۵ ساله هستم که چند وقتیه دچار یبوست شدم تا دیروز مشکلی نداشتم اما از دیروز احساس میکنم مثانه امم خوب کار نمیکنه و موقع ادرار کمی سخته خارج شدن از آلت و همچنین موقع خارج شدن منی و احساس میکنم بیضه هامم کمی تحت تاثیر قرار گرفتن چون یه احساس سنگینی توی آلت و بیضه میکنم اما درد خاصی وجود نداره ، میخواستم بدونم مشکل خاصیه یا مربوط به یبوست دو هفته ای و کار نکردن روده هست که اینجوری شدم ؟؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   جهت معاینه به متخصص داخلی مراجعه کنید

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 23. ابوالفضل گفت:

  سلام دکتر ،من در هردو بیضه واریکوسل دارم
  چند وقتیه که زیر ناف شکمم درد میکنه ،آیا ربطی واریکوسل داره یانه؟؟؟؟

 24. ی گفت:

  باسلام مردی ۳۵ساله ام چند وقتی دردی از پشت پهلوها تا زیر شکم سمت چپ تیر میکشد هنگام مدفوع دچار مشکل میشوم وبیضه ها تغییر شکل داده

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام آزمايش مدفوع بديد و از نظر خون مخفي بررسي شويد و

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

   بايد كلونوسكوپي بديد

 25. نجم گفت:

  سلام خانم دکتر ده سال پیش شکمم عمل کردم الان چندروزی هست ناحیه زیرشکمم خیلی دردمیکنه درحدی که نشستن وبرخاستن برام مشکله علتش چیه ممنون

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام اول آزمايش ادرار بديد تا از نظر عفونت ادراري بررسي شيد
   ممكنه عفونت ادراري باشه

 26. ابراهیم گفت:

  سلام دکترمن ۱۲سال پیش فتخ داشتم عمل کردم خوب شدم الان یه مدتیه که جای جراحی وزیرشکمم درد میکنه .به شکم درازمیکشم یامشغول کارکه میشم دردازبین میره

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   جهت معاینه به جراح عمومی مراجعه کنید

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به جراح عمومی مراجعه کنید.

   • جواد گفت:

    سلام یکی دوروز است که سمت راست زیردلم وبیضم تیرمیکشدعلت لطفا

    • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

     سلام
     یکی از علت ها ممکن است سنگ کلیه باشد

     با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 27. ساوی گفت:

  سلام من یه نوجوان ۱۷ ساله هستم که اخیرا بیضه سمت راستم هنگام دویدن تیر میکشه و میزنه زیر شکمم..یکی دو هفتس که اینطوری شده ممنون میشم راهنمایی کنید

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بهتره متخصص اورولوژي معاينتون كنن و داروي شل كننده عضلاني براتون تجويز كنن
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 28. پارسا ملاحسینی گفت:

  سلام،نوجوانی 16 ساله هستم،دیشب هنگام بلند شدن در زیر نافم درد شدیدی احساس کردم،خوابیدم و پا شدم و به دستشویی رفتم، هنگام ادرار درد بسیار شدیدی احساس کردم و مجبور شدم تیکه به تیکه ادرار را ادامه بدم،آیا موضوع جدی است؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکنه عفونت ادراری داشته باشید
   ازمایش و کشت ادرار دهید

 29. حسین گفت:

  سلام من نوجوان ۱۵ساله هستم .من در زیر شکمم دردی احساس میکنم که به بیضه راستم میزنه.از سن بلوغ تا الان فقط دوبار اینجوری شدم .

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بهتره كه متخصص اورولوژي معاينتون كنن و سونوگرافي هم بديد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 30. مسعود میرزاعلیان گفت:

  سلام من هر وقت موقع دستشویی رفتنم میشه درناحیه سمت چپ شکمم احساس درد دارم و بعد از رفتن دستشویی تیر کشیدن تمام میشود علت چزست؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام احتمالا فيشر مقعد داشته باشيد
   لازمه كه بصورت حضوري توسط متخصص گوارش معاينه شويد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد به متخصص قلب مراجعه كنيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دارو، ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بله احتمالش هست لطفا تست كرونا بديد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد از نظر سردرد عصبي بررسي شيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دار...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد از نظر عفونت ادراري بررسي شيد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد سونوگرافي رحم بديد و برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت ح...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد اين آزمايشات را بديد Cbc.diff esr crp و برای معاینه کامل و تجویز دار...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد از نظر هليكوباكتر معده بررسي شيد لطفا برای معاینه کامل و تجو...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام چون تحربك كننده پوست هست بهتره نخورند...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام محلول كليندامايسين موضعي بزنيد و در صورت عدم بهبود برای معاینه کا...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام شامپو پريمترين بزنين هفته بعد هم تكرارش كنيد...