مجله پزشکی دکتر دکتر

علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

29 بهمن 1396

693

پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری‌های گوارش
علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

درد شکم مهم ترین نشانه بیماری های گوارشی و سیستم ادراری به حساب می آید. علت درد زیر شکم در مردان نسبت به زنان می تواند تا حدودی متفاوت باشد بنابراین راهکارهای درمانی هم ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد

علت درد زیر شکم در مردان ممکن است از یک مسئله ساده گوارشی همانند یبوست کوتاه مدت تا یک وضعیت اورژانسی باشد. منشا درد زیر شکم می‌تواند از بیماری های گوارشی ناشی شود یا اینکه اختلالاتی در سیستم ادراری و تناسلی باشد که درد در ناحیه زیر شکم بوجود بیاورد.

علت درد زیر شکم در مردان؛ سیستم گوارشی

اگر علت درد زیر شکم، اختلالاتی در معده و روده ها باشد، چندان تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد. شایع ترین دلایل این نوع درد شکم عبارتند از:

یبوست

اگر برای چندین روز متوالی اختلال در دفع مدفوع وجود داشته باشد، شما دچار یبوست شده‌اید. عواملی مانند مصرف بیش از اندازه غذاهای گوشتی و عدم حضور میوه و سبزیجات در سبد غذایی روزانه، کهنسالی، کم‌تحرکی، استعمال دخانیات و اعتیاد از جمله مهم‌ترین علت‌های ایجاد شدن یبوست است.

شما احتمالا احساس درد زیر شکم دارید و احساس می‌کنید کمی زیر شکمتان ورم کرده است، مدتی است که قادر نبوده‌اید دفع مدفوع داشته باشید.

نگران نباشید، با رفع شدن یبوست، درد زیر شکم بهبود می‌یابد. بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید، کم تحرکی را کنار بگذارد، بلند شوید و فعالیت داشته باشید، حال شما بهتر می شود.

بخشی از بیماری‌های دردشکم مربوط به متخصص داخلی است. شما می‌توانید از نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان داخلی دکتردکتر از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید

سندرم روده تحریک پذیر

سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری عجیب است؛ شما درد اطراف ناف یا حتی درد کل شکم را بصورت مزمن دارید، گاهی احساس می کنید دل پیچه دارید، اما علایمی از قبیل اسهال یا یبوست، تهوع یا استفراغ، ضعف و بی حالی ندارید. پس علت چیست؟

اگر شما بیش از اندازه درگیر استرس های روحی و روانی باشید، ممکن است دچار تحریک گاه به گاه روده شوید و احساس درد اطراف ناف کنید. شما بیماری گوارشی ندارید، صرفا در کاهش تنش ها و استرس هایتان تلاش کنید.

علت درد زیر شکم؛ سیستم ادراری و تناسلی

سنگ در کلیه و مجاری ادراری

شایع‌ترین علت درد زیر شکم در مردان ، سنگ های موجود در کلیه و مجاری ادرای است. اگر کلیه راست یا چپ شما دارای سنگ باشد، ممکن است درد سمت همان سمت در پایین و زیر شکم و کشاله ران داشته باشید به این صورت که درد حالتی مثل تیر کشیدن دارد که از کناره های شکم تا زیر شکم و ران ممکن است وجود داشته باشد.

احتمال دارد شما در هنگام ادرار کردن هم درد آزار دهنده‌ای داشته باشید و همچنین قطع شدن خروج ادرار پیدا کنید. گاهی ممکن است رنگ و بوی ادرار تغییر کند, دچار تهوع و استفراغ شوید یا تب و لرز هم پیدا کنید.

علل درد شکم در آقایان چیست؟

مصرف آب زیاد!؟

دوست عزیز, ذکر یک تذکر لازم است، اگر از دوستان و آشنایان شنیده اید که آب زیادی بنوشید تا سنگ دفع شود و به جای مراجعه به پزشک, وقتتان را صرف نوشیدن آب و منتظر دفع سنگ هستید، این یک اشتباه بزرگ است. اندازه سنگ متفاوت است و مشخص نیست که اصلا قابل دفع شدن است یا خیر؟ پیشنهاد می کنیم که توصیه‌هایی همانند مصرف آب و رژیم غذایی خاص را از پزشک پس از معاینه شدن بگیرید.

بهتر است بدانید که وقتی در زمان مناسب تحت بررسی توسط پزشک قرار بگیرید، سنگ کلیه بر اساس نوع، اندازه و محل قرار گرفتن در کلیه قابل درمان است. پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید و دستورات درمانی پزشک را اجرا کنید تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کنید.

ضربه مستقیم به بیضه

ضربه مستقیم به بیضه، یکی از دردناکترین علت درد زیر شکم در مردان است. شما ممکن است درد زیر شکم و اطراف بیضه داشته باشید و همچنین احساس کوفتگی در ناحیه کشاله ران داشته باشید.

بیضه و اطراف آن را کمی گرم بگیرید و از مسکن استفاده کنید و در اسرع وقت نزد پزشک بروید، گاهی در اثر ضربه، اختلالاتی در بیضه ایجاد می شود که پزشک در حین معاینه تشخیص می دهد و با درمان مناسب، شما را سریعتر از این درد ناخوشایند دور خواهند کرد.

عفونت بیضه

اگر درد زیر شکم، تب، بی حالی و احتمالا قرمزی اطراف بیضه و درد شدید در هنگام دست زدن به بیضه دارید و از سوی دیگر در هنگام ادرار کردن اذیت می شوید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. احتمال دارد که شما عفونت بیضه داشته باشید که نیاز به درمان دارویی برای بهبودی باشد.

پیچ خوردن بیضه ها (تورشن)

اگر بطور ناگهانی، بیضه‌ها دچار چرخش شوند، ممکن است دردی در زیر شکم احساس کنید که لحظه به لحظه شدت آن بیشتر می‌شود. بیضه ها ممکن است دچار تورم شوند. احتمالا شدت درد، شما را بی‌قرار می‌کند.

علت درد شکم در مردان

پیچ خوردن بیضه، یک بیماری اورژانسی است. علت درد زیر شکم در مردان اگر پیچ خوردگی بیضه‌ها باشد، خونرسانی به بیضه‌ها مختل شده است و شما اگر طی چند ساعت اولیه مراجعه نکنید، ممکن است بیضه خود را از دست بدهید.

شدت درد زیر شکم در این بیماری به قدری بالاست که شما را مجبور می‌کند که به اورژانس مراجعه نمایید. به خاطر داشته باشید که این بیماری چندان شایع نیست پس لطفا از این به بعد فکر نکنید که هر دردی در زیر شکم ایجاد شد، علت آن پیچیدگی بیضه است. اگر درد زیر شکم دارید ولی جزیی است و ناگهانی شروع نشده است، پیچ خوردگی بیضه نیست.

یک علت درد زیر شکم در مردان است که در معاینه توسط پزشک تشخیص داده می شود. اگر در کیسه اطراف بیضه مایع جمع شود، دردی در بیضه ها و زیر شکم ایجاد می کند.

از شما تقاضامندیم که برای پی بردن علت درد زیر شکم و بهره بردن از سودمندترین راهکارهای درمانی، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

گاهی ممکن است که درد زیر شکم داشته باشید و صرفا به اجرای اقداماتی که از دیگران شنیده اید در خانه بسنده کنید. درد زیر شکم یک نشانه از بیماری های متعددی می تواند باشد، لطفا با اقدامات خودسرانه سلامت خود را به خطر نیاندازید.  

سایر مقاله‌های مرتبط با درد شکم را می‌توانید از طریق بهرست زیر مطالعه و دنبال کنید.

[display-posts tag=”abdomen-pain” excerpt_length=”25″ title=”راهنمای بیماری‌های درد شکمی” wrapper_class=”rd-dp-tags” posts_per_page=”1000″ order=”ASC”]

سوالات پزشکی خود را در بخش نظرها بپرسید

در قسمت نظرهای همین مقاله، سوالات خود را درباره درد شکم بنویسید تا پزشکان و کارشناسان مجله دکتردکتر تا جای ممکن به شما در این زمینه کمک کنند.

منابع:

مجله سلامت Bel Marra Health

دیتابیس اطلاعات پزشکی Health Line

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد»

693 پاسخ به “علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد”

 1. ناشناس گفت:

  سلام پدرم60سالشونه زیرناف شون شدید درد میکنه قبلا مشکل پروستات داشتن تب هم دارن

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام به متخصص اورولوژي مراجعه كنن و آزمايش ادرار هم بديد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 2. علیرضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چند روزی هس زیر شکمم و قسمت بیضم درد میکنه موقع راه رفتن ازمایش اورژانسی انجام دادم گفتن سنگ کلیه و عفونت ادرار هم ندارم فقط بهم مسکن دادن ولی بی فایدس..چیکارکنم درد امونم رو بریده

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد آزمايش ادرار بديد و سونوگرافي كليه ، مجاري ادراري و سنگ ادراري بديد

 3. حامد گفت:

  سلام من مشکل یبوست دارم به خاطر متادون که روزی 20 مصرف دارم و با شربط های گیاهی کمک میکنه کمی در مدفوع ولی باز هم فشار و زور میاره ببخشید با این حال کار انجام میشه ولی از این بد مشکل دارم از ناف تا زیر شکم درد میگیره منو ارزمایش ادرار دادم گفتن شن داری سوناگرافی رفتم اونم کلیه ها سنگهای متوسط گفتن و دیوارهای مستانه من کمی ناحنجاری داشته که با دارو درمان شدم !! الان چرا بعد از دفع مدفوع دردهای زیر شکم دارم ؟ لطفا راهنمایی کنید مشکلم چیه ! سمت چب درد میگیره که با اب بیشتر و ادرار خوب میشه ولی موقعه دفن مدفوع بیشتر تمام اینها به سوراخ من میاد !!

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   ببینین اول همه باید یبوستتوت کامل درمان شه با مصرف مایعات، انجیر و آلو خشک، روغن زیتون و دارو
   اگه شکم روان شد و درد همچنان ادامه داشت

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

   تا در صورت لزوم کولونوسکوپی انجام شه براتون

 4. سعید گفت:

  سلام. من از امروز صبح بعد اینکه صبحانمو خوردم یکباره متوجه شدم که بیضه سمت چپم درد میکنه. بعد که دست زدم فهمیدم خودش درد نداره ولی دقیقا بالاش یه برجستگی نرم هست که اون بشدت درد میکنه .درد به زیر شکمم منتشر میشه. با حرکت دردش شدید میشه تو حالت سکون فقط درد خفیف زیر شکم دارم.32 سالمه سابقه بیماری نداشتم. لطفا راهنماییم کنید

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   باید معاینه شین تا در صورت نیاز درخواست سونوگرافی از بیضه ها انجام شود

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 5. آریا گفت:

  سلام بنده ۲۱ سال دارم، حدودا دو سه ماهی می شود که هنگام نیاز به دفع ادرار در زیر شکمم احساس درد می کنم. حدودا یکی دو ماه اخیر هم اسهالی شدید داشتم که چند روزه مرتفع شده ولی درد زیر شکم قبل از دفع ادرار هنوز هست

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   باید ازمایش cbc, diff, bun, cr, uric acid,esr, crp, u/a, u/c, s/e انجام بدهید

 6. محمد گفت:

  سلام‌ من چند وقته که زیر شکم سمت راست موقع عطسه یا سرفه کردن یا دویدن درد میکند .و موقع دفع مدفوع خونریزی هم دارم علت ازچیست؟؟؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد متخصص گوارش معاينتون كنن و كلونوسكوپي انجام بديد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 7. امیر رضا گفت:

  سلام من از دیروز یه درد مبهم زیر شکمم سمت راست دارم که بعضی وقتا تیر میکشه و درد میکنه به پهلوم هم میزنه یک ماه پیش هم اینجوری شده بودم دکتر رفتم سنوگرافی گرفتن از زیر شکمم و بیضه هام هیچ چی دیده نشد میشه راهنمایی کنید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام ممکنه سنگ کلیه داشته باشید بهتر است که سونوگرافی از کلیه و مجاری ادرار نیز انجام شود

 8. مرتضی گفت:

  سلام دکتر،خسته نباشید،من حدود ۵ ماه پیش ب کرونا مبتلا شدم و بعد عوارض گوارشی مثل معده درد رو دارم ک قرص امپرازول و کلیدینیوم سی رو مصرف میکنم که البته مدتی میشه مصرفش رو کمتر کردم،الان حدود سه هفته میشه یبوست دارم و زیر نافم درد میکنه و مثانه ام انگار متورم شده و وقتی فشاور میدم درد میکنه،علتش چیه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد آزمايش ادرار بديد و از نظر عفونت ادراري بررسي شيد
   روزي ٨ ليوان هم آب بخوريد

 9. امیر گفت:

  سلام . دیشب پیام دادم نمیدونم چرا پاک کردید . درد شکمی دارم از یک ماه پیش که اوایل نبض هم میزد جوری ک با چشم میشد دید شکمم تکون میخوره . بعد این یک ماه درد کمتر شده ولی به سختی میتونم نعوذ داشته باشم . خودم فکر میکنم مشکل از پروستاتم باشه .
  ۲۰ سالمم هستش و تا اونحا ک من میدونم پروستات در سن های بالا مشکل ایجاد میکنه .
  این مشکل طبیعی هستش یا نیاز ب درمان داره ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام دردتون بدليل اسپاسم رودتون هست
   ربطي به پروستات نداره
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 10. امیر گ گفت:

  با سلام
  ‌من مرد ۳۷ ساله هستم اغلب اوقات در قسمت تحتانی شکم سمت چپ احساس درد دارم و حس میکنم بعت از غذا خوردن پایین شکمم ورم میکند.و اکثر اوقات احساس بی‌خالی شدید نسبت به قبل دارم .توی ادرارم توی آزمایش‌ها خون پیدا شده به دکتر مراجعه کردم کلیه و مثانه ام را سونگرافی کردند و چیزی پیدا نشد.

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام آزمايش ادرار سه نوبني بديد لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 11. امیر گفت:

  با سلام . تقریبا یماه پیش شکمم شروع کرد ب ضربان زدن جوری که با چشم میدیدم تکون میخوره . خودم فکر کردم پروستاتم هستش ک نبض میزنه . بعد این قضیه مشکل نعوذ پیدا کردم و کمی درد هم دارم در قسمت زیر شکم . ۲۰ سالم هستش . دلیلی برای نگرانی هست ؟

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   اگه مشکل نعوظ دارین بله باید بررسی شین

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 12. ارشیا گفت:

  باسلام و عرض ادب من 14 سالمه یکی دو هفته ای میشه هنگام راه رفتن و تحرک داشتن زیر شکم سمت راست تیر میکشه و میزنه به کشاله و ران پا و بعد میزنه به پشت بیضه راست بعضی موقع ها هم سمت چپ زیر شکم درد میگره و میزنه به پشت بیضه چپ درد انچنانی هم نداره بیشتر زیر دلم تیر میکشه بعد ببخشید ادرارم هم بو میده و زرده در ضمن اینکه من سنگ کلیه داشتم دوتا یکیش دفع شد و یکیدیگر هم در کلیه چپ مونده بعد هردو سنگ هم از کلیه چپ بوده است تست بالینی بیضه هم رفتم و مشکلی نبود میخاستم اگر میشه یک راهنمایی من رو بکنید؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بدليل كشيدگي عضلاني هست
   ممكنم هست بدليل يبوست باشه
   بهتره در اسرع وقت سونوگرافي بديد

 13. محمد سبزواری گفت:

  سلام من چند ماهه سمت چپ شکمم درد می‌کنه سونوگرافی رفتم هیچی نشون نمی ده وقتی استرس دارم شدید میشه وقتی هم که سر پا زیاد میمونم یا پشت فرمون می‌شینم هیچ دکتری هم تشخیص نداده لطفا راهنمایی کنیدد

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام ممكنه سندرم روده تحريك پذير باشه اما بهتره

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 14. ناشناس گفت:

  سلام اب دور بیضه سمت راست هست یک بار هم سمت چپم جراحی کردم درد می کند

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام هيدروسل بهش ميگن
   بايد سونوگرافي هردو بيضه انجام بديد و

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 15. حمید گفت:

  سلام درد زیر شکم دارم از دیشب شروع شده امروز بیشتر شده دکتررفتم سرم وامپول زدم ولی تغییری نکردم درد درسمت راست گاهی زیر ناف وگشاله ران ولی تیر کشیدنی نیست وقتی فشاربیارم به راست این حالت شکل میگیرد تب واستفراغ ندارم ویبوست ندارم شیاف دکلوفناک کردم کمی ارامترشده لطفا راهنمایی بفرمایید

  • حمید گفت:

   خوب بود ممنون

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   با توجه به شرح حالتون ازمایش خون و سونوگرافی شکم
   و جدار شکم و اینگویینال
   جهت بررسی آپاندیس و فتق انجام باید بشه

 16. حسین گفت:

  سلام من وقتی ورزش میکنم یه درد خفیفی زیر شکمم حس میکنم دوستام میگن شاید شکمت پارست چه کار کنم؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد از نظر كشيدگي عضلات شكمتون بررسي شيد
   لطفا سونوگرافي بديد

  • حسین گفت:

   درد در سمت راست پایین در از شکم.
   شبیه به
   تیر کشیدن لحظه. شبیه به خار …بالای دستگاه تناسلی نشان از چیست.ممنون.

   • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

    سلام
    از کی شروع شده؟
    هر بار چقد طول میکشه؟
    با فعالیت بدتر میشه؟

  • حامد گفت:

   سلام من چند روزه سر الت تناسلی سوزش کم دارم زیر شکم هم کمی تیر میکشه ادرار هم رنگ نارنجی هست و هردو پاهام بسیار خسته هست و انگار درد عضلانی علت چیست. ‌سپاس

   • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

    سلام
    حتما باید ازمایش ادرار و
    آزمایش خون برای بررسی bun, cr, acid uric ، cbc, diff, ldh,esr, crp
    بدهید

 17. محمد گفت:

  سلام خسته نباشی من درد زیرشکم دارم و حالت تناسلی شل شده و خوابیده و کلیه هام عفونت کرده و درد کمر وطب دارم چ کار باید بکنم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد از نظر عفونت بيضه هاتون بررسي شيد
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 18. فرشاد گفت:

  باسلام
  ببخشید امروز به صورت ناگهانی احساس درد شدید زیر شکمم کردم که نمیتونم سر پا باستم از زیر شکم تا بیضه سمت چپم تیر میکشه و هر از چند گاهی هم خوب میشه و دوباره تیر میکشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد بصورت اورژانسي معاينه شيد سونوگرافي داپلر بديد و از نظر تورشن بيضه بررسي شيد
   بهت ه به اورژانس مراجعه كنيد

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد بصورت اورژانسي معاينه شيد سونوگرافي داپلر بديد و از نظر تورشن بيضه بررسي شيد
   بهتر ه به اورژانس مراجعه كنيد

 19. حمید گفت:

  با سلام خدمت پزشکان محترم حدود۱ هفته درد زی شکم دارم و با کمال عذرخواهی مدفوع سیاه رنگ می باشد و کمی کم اشتها شده ام و به هنگام خوردن غذا ورم معده پیدا می کنم لطفا راهنمایی بفرمائید ؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام اگر مدفوع سیاه قیری چسبنده بدبو و شل می باشد باید حتما به متخصص داخلی مراجعه کنید

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

 20. علیرضا گفت:

  سلام من همورئید دارم بهمراه یبوست!دیروز بخاطر درد شکم زیر ناف ک معمولا سمت چپ هست بیهوش شدم،این درد و مشکل بیهوشی معمولا سالی دوبار پیش میاد و ۵،۶ سالی هست ک اینجوریه!ولی وقتی اجابت مزاج میکنم البته ب سختی اون درد شکم هم تموم میشه اما این دفه این دردو ک الان خیلی کمتره دقیقا زیره ناف دارم و احساس میکنم یکمم ورم کرده بهمراه صدای شکم از اون ناحیه!اینم بگم ک خیلی کم تحرکم،علتش چیه برای درمان باید چیکار کنم؟ممنونم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام برای معاینه شکم به متخصص جراحی عمومی مراجعه فرمایید

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به جراح عمومی مراجعه کنید.

 21. احمد گفت:

  سلام چندروز یه دردی سمت راست زیرشکمم دارم وقتی میشنم درد میگیره ونزدیک بیضم هم درد میگیره لطفا بهم راهنمای کنین ممنونم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد معاينه شيد و از نظر كشيدگي عضلاني يا فتق بررسي شبد لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

   • حمید بی نیاز گفت:

    سلام روز تون بخیر من سنم ۴۳ سال هست یک ماه پیش درد ناحیه شکم گرفتم همه جای شکمم به صورت نقطه ای درد می گرفت احساس دستشویی رفتن داشتم می رفتم بعد از چند دقیقه بعد همین احساس را داشتم یک هفته همین منوال پیش رفتم بعد از یک هفته سمت راست شکم زیر دنده درد زیادی داشتم مثل کوفتگی رفتم دکتر دارو داد تشخیص گرفتگی عصلات بود بعداز یک هفته درد زیر دنده خوب شد نه کامل رفتم دکتر گوارش کفت استرسه دارو داد خوردم خیلی بهتر شدم الان درد ضعیفی در سمت راست شکم پایین و دور ناف دارم سونو گرافی از کل ناحیه شگمی داده ام چیزی نبوده لطفا راهنمایی کنبد آیا دلیل دیگری می تواند باشد . تشکر

    • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

     سلام آزمايش cbc.diff esr crp
     S/E
     Calprotectin
     U/A
     U/C را انجام بديد
     در صورت نرمال بودن مشكلتون بدليل تغذيه و وضعيت روحيتون هست

 22. مهدی عابدینی گفت:

  سلام ببخشید من چند روزه بالای بیضه درد مکنه وقتی تکان میخورم ویا وقتی دست میزنم زیر ناف درد بیشتر میشه وهمش احساس میکنم ببخشید زشته مدفع دارم ویا همش باد میگیره داخل شکمم بیضه هم درد میگیره ممنون میشم سریع جواب بدید باتشکر

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي بديد و از نظر كشيدگي عضلاني بررسي شيد

 23. Saeed گفت:

  سلام ببخشید من اطراف بیضه‌هام مایع جمع میشه خیلی درد میکنه میزنه زیر شکمم هم درد میکنه البته بعضی وقتا مشکل از چیه؟

 24. رسول گفت:

  سلام

  ببخشید من تقریبا یه هفته ایی دارم میرم باشگاه بدنسازی روز اول به خوبی حرکت شکم میز شیبدار رو زدم ولی الان ۵ روزه نمیتونم رو شکمم فشار بیارم تا خم شم درد میگیره کمک کنید خواهشا ؟؟

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکنه دچار اسپاسم عضلات شکم شده باشید
   ورزش باید کم کم سنگین شده و مدت ان بیشتر شود

   • رسول گفت:

    حالا برا درمانش چکار کنم؟

    • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

     سلام
     از مسکن استفاده کنید
     استراحت کنید
     زیر نظر مربی حرکات‌ورزشی انجام دهید
     ابتدا حرکات سبک انجام داده و به مرور زمان به شدت و زمان ورزش اضافه کنید

 25. سينا گفت:

  سلام،وقت بخير؛
  ضربه ي خفيفي در قسمت ران پاي راستم هنگام فوتبال داشتم،
  باعث گرفتگي شديد قسمت ران شد،٣-٤ روز بعد با باند كشي بستم و بازي كردم دردم خيلي بيشتر شد حتي تا نواحي زير دلم حس كردم اون درد رو،با كرم ماساژ و قرص شل كننده ي عضله وضعيت طي يك هفته و نيم خيلي؜ بهتر شد
  تا امروز كه موقع بازي تقريبا درد پا نداشتم،ولي درد نسبتا زيادي در زير ناحيه شكم احساس ميكردم،موضوع چي ميتونه باشه به نظرتون؛ ران پا،زير شكم،ميتونن مرتبط باشن؟
  تشكر ميكنم به خاطر راهنمايي و زمانتون.

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   ممکن است دچار اسپاسم عضلات شکم شده باشید
   دو هفته استراحت کرده و از مسکن استفاده کنید

 26. محمد غزنوی گفت:

  سلام من بالا شکم ورم داره و تناسل من ورم کرده چیکار کنم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   توضیح شما کوتاه و ناکافی است

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 27. محمد گفت:

  سلام وقت به خیر محمد هستم ۳۶ ساله من یک سال و خورده ای میشه که هر چند وقت یه بار سمت چپ شکمم قسمت پائین درد میگیره و یکی دو روز درد میکنه و اکثرا هم یبوست دارم و مدفوع تکه تکه همین دو روز پیش هم یه دوره سه روزه درد شکم سمت چپ داشتم که خیلی درد داشت که از دیروز باز بهتر شدم و یه نکته اینکه مدفوم دو روز کاملا سیاه بود همونطور سفت که احتمال دادم چون روز قبلش قهوه خوردم به خاطر اون بوده که بعد از دو روز رنگ به حالت طبیعی برگشت یه بارم دکتر رفتم که گفت روده تحریک پذیر داری به خاطر اونه زیاد هم استرسی هستم و زیاد هم نفخ میکنم اکثرا هم صبحها دلم درد میگیره که بعد از دسشویی کردن بهتر میشم البته نه همیشه بعضی روزا که یک سال و خورده ای نزدیک به دوسال است اینطوریم چند ماه پیش بود که درد شکمم چنان زیاد بود که از خواب بیدار شدم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام اگه خدفوعتون سياه قيري و چسبناك بود بايد از نظر خونريزي معده بررسي شيد
   بهتره

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 28. محمدتقی میری گفت:

  سلام مدتی است که درددرزیر شکم سمت راست و چپ دارم ادرا رم زرد رنگ هستش

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام لطفا آزمايش ادرار بديد و از نظر عفونت ادرار بررسي شيد

 29. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید من گاهی بیضه هام درد میگیره بیشتر سمت راستی درد میگیره و در بعضی مواقع شکمم هم درد میگیره و بین التم و زیر شکمم ک میشه روی مثانه انگار ورم کرده ممنون میشم بگین از چ دلایلی است باتشکر

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام اول آزمايش ادرار بديد از نظر عفونت ادرار بررسي شيد
   ممكنم هست بدليل كشيدگي عصلاني باشه
   بهتره سونوگرافي هم بديد

 30. مهیا گفت:

  سلام نمیدونم چرا این چند ساعت میشه زیر دلم درد میکنه وقتی بلند میشم بیشتر درد میکنه چی کار کنم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام اول از نظر تغذيه اي بررسي كنيد خودتونو
   آزمايش ادرار هم بديد لطفا تا از نظر عفونت ادراري بررسي شيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد به متخصص قلب مراجعه كنيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دارو، ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بله احتمالش هست لطفا تست كرونا بديد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد از نظر سردرد عصبي بررسي شيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دار...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد از نظر عفونت ادراري بررسي شيد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد سونوگرافي رحم بديد و برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت ح...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد اين آزمايشات را بديد Cbc.diff esr crp و برای معاینه کامل و تجویز دار...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد از نظر هليكوباكتر معده بررسي شيد لطفا برای معاینه کامل و تجو...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام چون تحربك كننده پوست هست بهتره نخورند...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام محلول كليندامايسين موضعي بزنيد و در صورت عدم بهبود برای معاینه کا...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام شامپو پريمترين بزنين هفته بعد هم تكرارش كنيد...