مجله پزشکی دکتر دکتر

علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

29 بهمن 1396

787

پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری‌های گوارش
علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

درد شکم مهم ترین نشانه بیماری های گوارشی و سیستم ادراری به حساب می آید. علت درد زیر شکم در مردان نسبت به زنان می تواند تا حدودی متفاوت باشد بنابراین راهکارهای درمانی هم ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد

علت درد زیر شکم در مردان ممکن است از یک مسئله ساده گوارشی همانند یبوست کوتاه مدت تا یک وضعیت اورژانسی باشد. منشا درد زیر شکم می‌تواند از بیماری های گوارشی ناشی شود یا اینکه اختلالاتی در سیستم ادراری و تناسلی باشد که درد در ناحیه زیر شکم بوجود بیاورد.

علت درد زیر شکم در مردان؛ سیستم گوارشی

اگر علت درد زیر شکم، اختلالاتی در معده و روده ها باشد، چندان تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد. شایع ترین دلایل این نوع درد شکم عبارتند از:

یبوست

اگر برای چندین روز متوالی اختلال در دفع مدفوع وجود داشته باشد، شما دچار یبوست شده‌اید. عواملی مانند مصرف بیش از اندازه غذاهای گوشتی و عدم حضور میوه و سبزیجات در سبد غذایی روزانه، کهنسالی، کم‌تحرکی، استعمال دخانیات و اعتیاد از جمله مهم‌ترین علت‌های ایجاد شدن یبوست است.

شما احتمالا احساس درد زیر شکم دارید و احساس می‌کنید کمی زیر شکمتان ورم کرده است، مدتی است که قادر نبوده‌اید دفع مدفوع داشته باشید.

نگران نباشید، با رفع شدن یبوست، درد زیر شکم بهبود می‌یابد. بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید، کم تحرکی را کنار بگذارد، بلند شوید و فعالیت داشته باشید، حال شما بهتر می شود.

بخشی از بیماری‌های دردشکم مربوط به متخصص داخلی است. شما می‌توانید از نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان داخلی دکتردکتر از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید

سندرم روده تحریک پذیر

سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری عجیب است؛ شما درد اطراف ناف یا حتی درد کل شکم را بصورت مزمن دارید، گاهی احساس می کنید دل پیچه دارید، اما علایمی از قبیل اسهال یا یبوست، تهوع یا استفراغ، ضعف و بی حالی ندارید. پس علت چیست؟

اگر شما بیش از اندازه درگیر استرس های روحی و روانی باشید، ممکن است دچار تحریک گاه به گاه روده شوید و احساس درد اطراف ناف کنید. شما بیماری گوارشی ندارید، صرفا در کاهش تنش ها و استرس هایتان تلاش کنید.

علت درد زیر شکم؛ سیستم ادراری و تناسلی

سنگ در کلیه و مجاری ادراری

شایع‌ترین علت درد زیر شکم در مردان ، سنگ های موجود در کلیه و مجاری ادرای است. اگر کلیه راست یا چپ شما دارای سنگ باشد، ممکن است درد سمت همان سمت در پایین و زیر شکم و کشاله ران داشته باشید به این صورت که درد حالتی مثل تیر کشیدن دارد که از کناره های شکم تا زیر شکم و ران ممکن است وجود داشته باشد.

احتمال دارد شما در هنگام ادرار کردن هم درد آزار دهنده‌ای داشته باشید و همچنین قطع شدن خروج ادرار پیدا کنید. گاهی ممکن است رنگ و بوی ادرار تغییر کند, دچار تهوع و استفراغ شوید یا تب و لرز هم پیدا کنید.

علل درد شکم در آقایان چیست؟

مصرف آب زیاد!؟

دوست عزیز, ذکر یک تذکر لازم است، اگر از دوستان و آشنایان شنیده اید که آب زیادی بنوشید تا سنگ دفع شود و به جای مراجعه به پزشک, وقتتان را صرف نوشیدن آب و منتظر دفع سنگ هستید، این یک اشتباه بزرگ است. اندازه سنگ متفاوت است و مشخص نیست که اصلا قابل دفع شدن است یا خیر؟ پیشنهاد می کنیم که توصیه‌هایی همانند مصرف آب و رژیم غذایی خاص را از پزشک پس از معاینه شدن بگیرید.

بهتر است بدانید که وقتی در زمان مناسب تحت بررسی توسط پزشک قرار بگیرید، سنگ کلیه بر اساس نوع، اندازه و محل قرار گرفتن در کلیه قابل درمان است. پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید و دستورات درمانی پزشک را اجرا کنید تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کنید.

ضربه مستقیم به بیضه

ضربه مستقیم به بیضه، یکی از دردناکترین علت درد زیر شکم در مردان است. شما ممکن است درد زیر شکم و اطراف بیضه داشته باشید و همچنین احساس کوفتگی در ناحیه کشاله ران داشته باشید.

بیضه و اطراف آن را کمی گرم بگیرید و از مسکن استفاده کنید و در اسرع وقت نزد پزشک بروید، گاهی در اثر ضربه، اختلالاتی در بیضه ایجاد می شود که پزشک در حین معاینه تشخیص می دهد و با درمان مناسب، شما را سریعتر از این درد ناخوشایند دور خواهند کرد.

عفونت بیضه

اگر درد زیر شکم، تب، بی حالی و احتمالا قرمزی اطراف بیضه و درد شدید در هنگام دست زدن به بیضه دارید و از سوی دیگر در هنگام ادرار کردن اذیت می شوید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. احتمال دارد که شما عفونت بیضه داشته باشید که نیاز به درمان دارویی برای بهبودی باشد.

پیچ خوردن بیضه ها (تورشن)

اگر بطور ناگهانی، بیضه‌ها دچار چرخش شوند، ممکن است دردی در زیر شکم احساس کنید که لحظه به لحظه شدت آن بیشتر می‌شود. بیضه ها ممکن است دچار تورم شوند. احتمالا شدت درد، شما را بی‌قرار می‌کند.

علت درد شکم در مردان

پیچ خوردن بیضه، یک بیماری اورژانسی است. علت درد زیر شکم در مردان اگر پیچ خوردگی بیضه‌ها باشد، خونرسانی به بیضه‌ها مختل شده است و شما اگر طی چند ساعت اولیه مراجعه نکنید، ممکن است بیضه خود را از دست بدهید.

شدت درد زیر شکم در این بیماری به قدری بالاست که شما را مجبور می‌کند که به اورژانس مراجعه نمایید. به خاطر داشته باشید که این بیماری چندان شایع نیست پس لطفا از این به بعد فکر نکنید که هر دردی در زیر شکم ایجاد شد، علت آن پیچیدگی بیضه است. اگر درد زیر شکم دارید ولی جزیی است و ناگهانی شروع نشده است، پیچ خوردگی بیضه نیست.

یک علت درد زیر شکم در مردان است که در معاینه توسط پزشک تشخیص داده می شود. اگر در کیسه اطراف بیضه مایع جمع شود، دردی در بیضه ها و زیر شکم ایجاد می کند.

از شما تقاضامندیم که برای پی بردن علت درد زیر شکم و بهره بردن از سودمندترین راهکارهای درمانی، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

گاهی ممکن است که درد زیر شکم داشته باشید و صرفا به اجرای اقداماتی که از دیگران شنیده اید در خانه بسنده کنید. درد زیر شکم یک نشانه از بیماری های متعددی می تواند باشد، لطفا با اقدامات خودسرانه سلامت خود را به خطر نیاندازید.  

سایر مقاله‌های مرتبط با درد شکم را می‌توانید از طریق بهرست زیر مطالعه و دنبال کنید.

راهنمای بیماری‌های درد شکمی

سوالات پزشکی خود را در بخش نظرها بپرسید

در قسمت نظرهای همین مقاله، سوالات خود را درباره درد شکم بنویسید تا پزشکان و کارشناسان مجله دکتردکتر تا جای ممکن به شما در این زمینه کمک کنند.

منابع:

مجله سلامت Bel Marra Health

دیتابیس اطلاعات پزشکی Health Line

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد»

787 پاسخ به “علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد”

 1. نیما گفت:

  سلام خسته نباشید چند روزی هستش که قسمت زیر نافم و بین آلتم درد میکنه این قسمت فقط شامل محدوده وسط زیر ناف میشه و وقتی دست میذارم و یه ذره فشار میدم بیشتر میشه ولی حالت عادی درد انچنانی نداره وه به بصورت خفیف ولی دردش احساس میشه ممنون ازتون

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام ، اگه با بي اشتهايي، تهوع ، اسفتراغ همراه است ميتونه بدليل آپانديسيت باشه كه بايد cbc.diff esr crp u/a بديد و سونوگرافي شويد
   اگه نه فقط درد داريد ممكنه عفونت ادراري باشه كه در اين صورت فقط u/a ( آزمايش ادرار ) بديد

 2. حسام گفت:

  سلام دکتر جوابه منو بده خواهشا ، ۳۲ سالمه ، من زیر نافم همیشه درد میکنه دست میزنم درد بدی داره دقیقا از وسط ناف به پایین ناف ، بعضی موقعها دل درد میگیرم سر دردم میگیرم ، هروز استفراق میکنم ، هفت روزه هفته بالا میارم واقعا ، کمی کوچولو یوبوست هم دارم ولی به چش نمیاد احساس میکنم غذا میخورم درد دلم کمتر میشه ، اردیبهشت اندسکوپی کردم ، فقط مری گشاد شده بود انتهای معده ورم کرده بود ی سری قرص داد خوردم خوب نشدم ، از اونموقعم وضعیتم بدتر شده درد بیشتر استفراقه بیشتر ، میگم الان مطلب خوندم ، احتمال داره سندرم تحریک پذیر باشه ، بنظرت چیزی نیس ، رژیم بگیرم خوب میشه؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام از نظر تغذيه اي بايد رعايت كنيد، غذاهاي تند ، چرب ، حجيم نخوريد فست فود نخوريد
   اين آزمايشات را بدهيد لطفا
   Cbc.diff esr crp
   S/E
   Bun cr tsh
   U/A
   اگه اينا نرمال بود ميشه گفت سندرم روده تحريك پذير هست

 3. ناشناس گفت:

  سلام زیر شکم قسمت مثانه .درد میکنه.موقع صبح بیشتره ..تیرم میکشه همه درد مثانه هسش .التم داغمیشه

  • علی گفت:

   سلام علی ۳۶ سالم دو هفته هست سمت چپ پاین درد میکنه انگار میسوزد کمر درد میکنه دو روز هم پای چپ هم درد میکنه گاهی هم دست چپ درد میکنه چکار کنم

   • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

    سلام لازمه كه بصورت حضوري توسط متخصص داخلي معاينه شيد
    ممكنه سنگ كليه باشه
    ممكنم هست كشيدگي عضلاني

 4. Hosi گفت:

  باسلام
  من ۳ روزی است که درد و فشار روی مثانه دارم بطوری که با دست فشار دادنی و موقع دفع ادرار و مدفوع فشار و درد تشدید پیدا میکنه ۲۷ سال هستم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 5. محمدرضا گفت:

  سلام. خسته نباشید. دو روزه که درد زیر شکم دارم و هرچقدر دفع مدفوع میکنم بازم احساس میکنم دارم. ولی از لحاظ ادراری مشکلی ندارن

 6. Ehsan گفت:

  سلام خسته نباشید من چندروزی است زیر ناف سمت چپ بالای آلت تناسلی تیر میکشه ممنون میشم راهنمایی بشم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي بديد ممكنه كشيدگي عضلاني باشه ممكنم هست سنگ كليه باشه

 7. مرتضی گفت:

  درودوعرض ادب,دوروزه دردی خفبف داخل شکم ازناف کمی پایین تراحساس میکنم,سنگ کلیه ندارم,پروستات کمی بزرگ شده,مدی۷۰ساله ام

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام و تشکر
   علائم دل پیچه و تهوع و سوزش ادرار دارید؟
   درد دائمی است یا موقت می‌گیرد ؟

 8. Mahdi گفت:

  سلام وقت بخیر من 1هفته درمیون دردی مانند تیرکشیدن سمت چپ بالای آلت و زیر شکم دارم ممنون میشم اطلاعات بدید

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام باید معاینه شید می‌تواند فتق یا عفونت ادراری باشد

 9. حمید گفت:

  سلام.حدودا ۲ سالی هست که دقیقا ۱۰ سانتی متر زیر نافم یه توده سفت اندازه یه نخود احساس میکردم پارسال پیش یه متخصص رفتم معاینه کرد گفت چیزه خطر ناکی نیست نگران نباش.ولی در حال حاظر توده بزرگتر شده اندازه یه گردو کوچیک شده. لازم به ذکر که هیچ دردی یا خون در مدفوع یا علامت دیگه ای نیست فقط بزرگ شدن توده نگرانم کرده آیا لازمه بازم به یه متخصص گوارش مراجعه کنم ؟

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام به نظر بنده سونوگرافی جدار شکم بدهید و به متخصص جراحی مراجعه کنید

 10. مجید... گفت:

  سلام بنده ۶ سال پیش عمل واریکوسل انجام دادم . مدتی هست سمت چپ از کنار جراحی تا نزدیکی بیضه درد میاد و همچنین در وقت استبراء کردن

 11. علی گفت:

  سلام گاها دچار درد ناحیه زیر شکمی سمت چپ میشوم هر دفعه با تجویز مسکن مدتی بهتر شده ولی مدت یک هفته اس که درد این ناحیه وجود داره و با دارو متخصص کلیه که یک تزریق کرتنی و قرص ملوکسی بهتر نشد لطفا راهنمایی و پزشک متخصص با تجربه معرفی بفرمائیدقبلا شما جوابی ارائه نداید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   دوست گرامی به متخصص داخلی مراجعه کنید و معاینه شکم انجام شود
   باید از نظر عفونت‌های ادراری بررسی شوید
   اگر یبوست داشته باشید می تواند علت درد شما مربوط به آن باشد
   و…

 12. ابراهیم 24ارومیه گفت:

  سلام وقت بخیر میگم خدمت شما دکتران عزیز
  من امروز درد سمت راست بغل الت رو دارم
  قور قور داره زیر شکمم
  هرص کاهی هم درد
  سرویس هم راهت میرم مشکلی ندارم

 13. محمد گفت:

  سلام دکتر
  من ریزش مو داشتم رفتم پیش دکتر
  فیناستراید تجویز کردن
  ولی ولی من در موردش تو اینترنت سرچ کردم عوارض بدی نوشته بود راجبش
  مثل سرطان پروستات
  سرطان سینه
  و مشکلات جنسی
  میخواستم بدونم واقعیت داره
  برام مشکلی ایجاد میکنه اگر مصرف کنم؟
  ۱۵ روز میشه که دارم مصرف میکنم
  از دیروز تکرر ادرار داشتم
  رنگ ادرار هم یک مقدار تیره شده

 14. اومید گفت:

  سلام خسته نباشید من پسری۲۲سال هستم۲ماه پیش خون در ادارومنی داشتم رفتم دکتر ازمایش کشت ادار،سونگرافی، آزمایش خون دادم کمی عفونت نشون داد و واریکوسل خفیف درسمت چپ بعد از مصرف دارو وتکمیل دوره درمانی خوب شدم الان چند روزی هست هنگام راه رفتن و دست زدن به شکمم یعنی چهار انگشت اطراف نافم درد دارم که به صورت ملایم هست درهنگام دست زدن به زیر شکم یعنی بالای موی حالت تناسلی درد بیشتری دارم تا جاهای دیگه این درد گاهی به مدت ۳-۲ثانیه میگیره وبه صورتی که حس می‌کنم نافم تاحالت تناسلیم تیرمیکشه ول میکنی یامثل‌این میمون که درد ازناف شروع میشه وازحالت تناسلی خارج میشه رنگ منی هم زرد شد هنگام درازکشیدن دردی ندارم سنگ کلیه یا سنگ مثانه ندارم تغییر بوی اداری ندارم کم شدن فشار اداری ندارم تکرر اداری ندارم کمی رنگ ادارم زرد پر رنگ شد.مایعات زیاد مصرف می‌کنم. دردم هنگام نشستن در سرویس بهداشتی ودفع مدفوع زیاد و نمی تونم به شکمم زور وارد کنم تا دفع مدفوع داشت باشم. به پزشک مراجع کردم گفت احتمال افتادگی ناف داد.ممنون میشم راهنمایی کنید.سیگار قلیان هم مصرف می‌کنم.

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام دوست عزیز احتمالا علت مشکل شما همان عفونتی است که در آزمایش نشان داده شده است که باید طبق آزمایش شما آنتی بیوتیک تجویز شود به متخصص داخلی مراجعه نمایید تا دارو برای شما شروع شود

 15. جمیل گفت:

  سلام.مدتیه که در ناحیه سمت چپ و پایین شکمم یه نقطه درد متمرکز دارم و گاهی هم درد کشیده میشود زیر شکمم و بالای آلت .سونوی کلیه و مثانه چیزی نشان نداد اما پزشک گفت کمی التهاب روده مشاهده میکنم.الان سپروفلکستاتین ۵۰۰ تجویز کرده و مصرف میکنم.نظر شما چیست؟لطفا راهنمایی کنید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام دوست گرامی طبق نظر پزشک خود عمل نمایید

 16. سجاد گفت:

  سلام و وقت بخیر..زیر مثانم سمت چپ حدودا چند روزی میشه درد دارم اونم به صورت خفیف.علتش چی میتونه باشه و ایا دکتر برم یانه؟ 23 سالمه

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام علت ممکن است عفونت ادراری سنگ کلیه عفونت روده و غیره باشد
   بله برای تشخیص به پزشک مراجعه نمایید

 17. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید 24سال سن دارم من چند روزه نمیدونم دور نافمه یا زیر شکمم درد دارم که دو روزه شدید شده یعنی از دیروز پنج شنبه صبح خیلی شدید شده، صبح دوشنبه وقتی سوار تاکسی بودم دچار حالت تهوع شدم بعد مجبور شدم از قرص ماشین استفاده کنم (من تا به این سن تو ماشین نه حالت تهوع گرفتم و نه از قرص ماشین استفاده کردم اولین بار بود استفاده میکردم انقدر حالم بد شد) و حالا اینجوری درد دارم سرویس بهداشتی میرم بدون مشکل و مدفوعم مثل قبل عادیه و سفته، فقط روزای قبل با خارج شدن باد معده و یا رفتن به سرویس حل میشد ولی الان حل نمیشه و درد شدید پیدا میکنم مخصوصا بعد خوردن غذا با راه رفتن هم دردش کم میشه

 18. حسن گفت:

  سلام
  درد سمت چپ شکم با نفخ که گاه به گاه تیر میکشه با دفع باد خوب میشه قبلا هم نفخ داشتم حالا دو روزه اینطور شده مرد ۵۵ساله هستم

 19. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  پسر ۲۸ ساله هستم
  که سمت چپ شکمم درد میکنه
  ممنون میشم اطلاعات بابت این درد بهم بدین

 20. خالد گفت:

  سلام.یه مدت زیاد شکمم باد زیادی میکرد حالا دردشدیدی اطراف کلیه زیر شکم گاهی به بیزه هام میزنه حالا درد هم به لگن کشاله ران هم رسیده …نشانه چیست وچکار باید بکنم لطفا

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   یکی از علت‌هاممکن است سنگ کلیه باشد
   لطفاً جهت سونوگرافی از کلیه مثانه و مجاری ادرار و پروستات اقدام فرمایید
   آزمایش و کشت ادرار نیز بدهید

 21. Mary گفت:

  باسلام
  همسر من حدود ۵_۶ روزه درد در ناحیه زیر شکمی داره
  سونوگرافی کلیه و آزمایش کشت ادرار انجام داد و مشکلی نداشت فقط یک مقدار رسوب در کلیه ها بود ک گفتن طبیعیه
  و پیش متخصص مجاری ادرار رفتیم ولی متاسفانه نتونستن تشخیص بدن
  دردش بصورتیه ک گاهی به اصطلاح میگیره و ول می کنه
  دکتر براشون سیپروکینول ۵۰۰ و هیوسین و داروهای مسکن تجویز کرده
  ولی بعد دو روز ایشون هنوز بهبودی پیدا نکردن
  ایا تو سونوگرافی کلیه ها و مثانه وجود فتق دیده میشد ؟
  ما چکار میتونیم بکنیم و خیلی نگرانم.
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنونم
  ?

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   به نظر بنده بهتر است به متخصص جراحی عمومی جهت معاینه شکم مراجعه کنید

 22. علی گفت:

  سلام خسنه نباشی زیرشکمم درد گرفته دوروز میگیره بعدش یه ماه خوبه دوباده دوروز میگیره!!موقعه درد
  باد تو شکمم خیلی جمع میشه دلیلش چیه دست به مثانه می نم دردش بیشتر میشه

 23. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید.درد بالای آلت سمت چپ را چندسالی هست دارم.موقع نشستن و خم شدن درد اوج‌میگیرد.یه بار سونو رفتم چیزی تشخیص داده نشد.گفتن سیستوسکوپی میترسم.پروستات میتونه باشه.مرد ۳۶ساله هستم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   اگر منظور شما بزرگ شدن پروستات می باشد اگر چنین مشکلی را داشتید در سونوگرافی مشخص می‌شد طبق دستور پزشک جهت سیستوسکوپی اقدام نمایید

 24. قاسم خانی زاده گفت:

  سلام،من بالای آلت تناسلیم قسمت رویش مو سمت راست احساس درد متمرکز در یک نقطه دارم و دچار التهاب پروستات بودم که 1ماه قرص سیپروفلوکساسین 500 مصرف کردم و برطرف شد. می خواستم بدونم علت دردم چیه؟ تکرر ادرار هم ندارم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   یکی از علل ممکن است فتق باشد نیاز به انجام معاینه و در صورت لزوم انجام سونوگرافی میباشد

 25. نوشین گفت:

  سلام عرض میکنم همسرم درد زیر شکم‌و در ناحیه بیضه ها دارند،کمی هم یبوست دارند ،باید چیکار کنن ؟!

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام باید جهت معاینه به متخصص اورولوژی مراجعه نمایند

 26. رضا گفت:

  سلام پسر 27ساله هستم چند ماهی میشه گاهی اوقات درد بیضه سمت چپ دارم. درد لگن ،کشاله ران، درد هنگام ادرار و تخلیه ناقص ادرار هم دارم الانم درد زیر شکم دارم. البته همه ی اینها باهم عود میکنه و بعد از چند روز بهتر میشه. موقع سرپا ایستادن و سرما بدتر میشه. ممنون میشم راهنمایبن کنید.

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   دوست گرامی لطفاً جهت آزمایش و کشت ادرار اقدام فرمایید
   سونوگرافی از کلیه و مجاری ادرار ،پروستات و مثانه انجام دهید

 27. سعید گفت:

  سلام در زیر شکم سمت راست بغل الت تناسلی یه چیزی به اندازه بیضه ورم کرده ودردی ندارد لطفا راهنمایی کنید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   دوست گرامی احتمالاً دچار فتق شده اید جهت تشخیص به متخصص جراحی عمومی مراجعه فرمایید

 28. Iraj گفت:

  با سلام من 66 سال دارم و هرگز ازدواج نکردم چندین سال دچار بیماری سنگ کلیه بودم که سنگ کلیه ها من با مصرف داروی قطره سنگل دفع میشد و من دچار بیماریدیسک کمر هم می باشم که طبق نظر دو استاد پزشک جراح مغز و اعصاب اقایان دکتر مزداک عالیخانی و دکتر مهرداد پازوکی در تهران فعلا به جراحی ندارد اما به علت زمین خوردگی مدتی است در زیر ناف دچار سنگینی و در بیضه ها درد دارم و در انتها سمت راست احساس کوفتگی دارم لطفا راهنمایی کنید مرا از بروجرد سپاسگزارم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام نیاز به معاینه و مراجعه حضوری به ارولوژیست میباشد

 29. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  پسری ۲۱ ساله هستم که هر چند ماه یه بار دل درد میگیرم و احساس گرفتگی در شکم میکنم.پزشک عمومی اول مشکل رو از روده دید،پزشک بعدی گفت شاید سنگ داری چون یکم کریستال بود در ادرار و سومی گفتن که عفونت ادراریه چون تو ازمایش باکتری رو a fewزده بود و سفکسیم و سفتریاکسون هم استفاده کردم و درست هم میشدم بعد هر بار درمان.الان هم چند روز پیش این حالت پیش امد و با سفکسیم درست شدم ولی الان وقتی زیر شکمم رو فشار میدم درد میگیره و تکرر ادرار دارم(سوزش و تغییر رنگ ادرار ندارم)شبای امتحانم که بیدار میمونم اسهال میشم و زیاد هم نفخ میکنم.به نظر شما مشکل عفونت ادراریه یا ibs؟ یا هردو؟ الان این درد زیر شکم وقتی فشار میدم از چیه پس؟

 30. Bot گفت:

  سلام و خسته نباشید دردی در ناحیه v زیر شکم دارم اولین بار که این درد ایجاد شد موقع انجام تمرین های شکمم بود و بعد از اون هر بار که ناحیه زیر شکم و شکم رو تمرین میدادم اون درد ایجاد و تشدید میشد حداقل هفته ای 2 بار حتی با تعقیر تمرین های شکم و سبک تر شدن انها تعقیری ایجاد نشد با اینکه تقریبا 10ماه تمرین های شکمی انجام نمیدم بازم بعضی وقت ها که صبح که بیدار میشم این درد ایجاد میشه و به زور از سرجام بلند میشم الان تقریبا شاید ماهی 1بار این درد ایجاد میشه

  • محمد گفت:

   سلام، ببخشيد چند روزه بعضي اوقات بين مقعد و كيسه هاي بيضه هايم تير ميكشد علت چيست؟

   • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

    سلام
    به متخصص اورولوژی جهت بررسی بیشتر مراجعه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام قطره اشك مصنوعي هر ٨ ساعت دو قطره بريزيد همراه با قطره سولفاستاميد ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام نه عزيزم بايد hpylori igm and igg خون درخواست بديد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بهتره يك نوبت شامپو پريمارين استفاده كنيد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد آنتي بيوتيك مصرف كنيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دارو، به ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بله طبيعي هست تا سه سال شما قد ميكشيد عزيزم...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد سونوگرافي بديد و از نظر سنگ مثانه و سنگ كليه بررسي شيد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام hba1cرا چك كنيد اگر بالاي ٦/٥ باشه بايد برای معاینه کامل و تجویز دارو...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بهتره سونوگرافي بديد در صورتي كه نرمال بود ممكن هم هست ibs باشه كه به...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام شما بايد سبك زندگيتونو عوض كنيد و مرتب ورزش كنيد مواد غذايي با كالر...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بهتره توسط متخصص داخلي ويريت شويد تا ايشون نظر بدهند لطفا برای معا...