مجله پزشکی دکتر دکتر

علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

29 بهمن 1396

787

پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری‌های گوارش
علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

درد شکم مهم ترین نشانه بیماری های گوارشی و سیستم ادراری به حساب می آید. علت درد زیر شکم در مردان نسبت به زنان می تواند تا حدودی متفاوت باشد بنابراین راهکارهای درمانی هم ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد

علت درد زیر شکم در مردان ممکن است از یک مسئله ساده گوارشی همانند یبوست کوتاه مدت تا یک وضعیت اورژانسی باشد. منشا درد زیر شکم می‌تواند از بیماری های گوارشی ناشی شود یا اینکه اختلالاتی در سیستم ادراری و تناسلی باشد که درد در ناحیه زیر شکم بوجود بیاورد.

علت درد زیر شکم در مردان؛ سیستم گوارشی

اگر علت درد زیر شکم، اختلالاتی در معده و روده ها باشد، چندان تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد. شایع ترین دلایل این نوع درد شکم عبارتند از:

یبوست

اگر برای چندین روز متوالی اختلال در دفع مدفوع وجود داشته باشد، شما دچار یبوست شده‌اید. عواملی مانند مصرف بیش از اندازه غذاهای گوشتی و عدم حضور میوه و سبزیجات در سبد غذایی روزانه، کهنسالی، کم‌تحرکی، استعمال دخانیات و اعتیاد از جمله مهم‌ترین علت‌های ایجاد شدن یبوست است.

شما احتمالا احساس درد زیر شکم دارید و احساس می‌کنید کمی زیر شکمتان ورم کرده است، مدتی است که قادر نبوده‌اید دفع مدفوع داشته باشید.

نگران نباشید، با رفع شدن یبوست، درد زیر شکم بهبود می‌یابد. بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید، کم تحرکی را کنار بگذارد، بلند شوید و فعالیت داشته باشید، حال شما بهتر می شود.

بخشی از بیماری‌های دردشکم مربوط به متخصص داخلی است. شما می‌توانید از نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان داخلی دکتردکتر از پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید

سندرم روده تحریک پذیر

سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری عجیب است؛ شما درد اطراف ناف یا حتی درد کل شکم را بصورت مزمن دارید، گاهی احساس می کنید دل پیچه دارید، اما علایمی از قبیل اسهال یا یبوست، تهوع یا استفراغ، ضعف و بی حالی ندارید. پس علت چیست؟

اگر شما بیش از اندازه درگیر استرس های روحی و روانی باشید، ممکن است دچار تحریک گاه به گاه روده شوید و احساس درد اطراف ناف کنید. شما بیماری گوارشی ندارید، صرفا در کاهش تنش ها و استرس هایتان تلاش کنید.

علت درد زیر شکم؛ سیستم ادراری و تناسلی

سنگ در کلیه و مجاری ادراری

شایع‌ترین علت درد زیر شکم در مردان ، سنگ های موجود در کلیه و مجاری ادرای است. اگر کلیه راست یا چپ شما دارای سنگ باشد، ممکن است درد سمت همان سمت در پایین و زیر شکم و کشاله ران داشته باشید به این صورت که درد حالتی مثل تیر کشیدن دارد که از کناره های شکم تا زیر شکم و ران ممکن است وجود داشته باشد.

احتمال دارد شما در هنگام ادرار کردن هم درد آزار دهنده‌ای داشته باشید و همچنین قطع شدن خروج ادرار پیدا کنید. گاهی ممکن است رنگ و بوی ادرار تغییر کند, دچار تهوع و استفراغ شوید یا تب و لرز هم پیدا کنید.

علل درد شکم در آقایان چیست؟

مصرف آب زیاد!؟

دوست عزیز, ذکر یک تذکر لازم است، اگر از دوستان و آشنایان شنیده اید که آب زیادی بنوشید تا سنگ دفع شود و به جای مراجعه به پزشک, وقتتان را صرف نوشیدن آب و منتظر دفع سنگ هستید، این یک اشتباه بزرگ است. اندازه سنگ متفاوت است و مشخص نیست که اصلا قابل دفع شدن است یا خیر؟ پیشنهاد می کنیم که توصیه‌هایی همانند مصرف آب و رژیم غذایی خاص را از پزشک پس از معاینه شدن بگیرید.

بهتر است بدانید که وقتی در زمان مناسب تحت بررسی توسط پزشک قرار بگیرید، سنگ کلیه بر اساس نوع، اندازه و محل قرار گرفتن در کلیه قابل درمان است. پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید و دستورات درمانی پزشک را اجرا کنید تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کنید.

ضربه مستقیم به بیضه

ضربه مستقیم به بیضه، یکی از دردناکترین علت درد زیر شکم در مردان است. شما ممکن است درد زیر شکم و اطراف بیضه داشته باشید و همچنین احساس کوفتگی در ناحیه کشاله ران داشته باشید.

بیضه و اطراف آن را کمی گرم بگیرید و از مسکن استفاده کنید و در اسرع وقت نزد پزشک بروید، گاهی در اثر ضربه، اختلالاتی در بیضه ایجاد می شود که پزشک در حین معاینه تشخیص می دهد و با درمان مناسب، شما را سریعتر از این درد ناخوشایند دور خواهند کرد.

عفونت بیضه

اگر درد زیر شکم، تب، بی حالی و احتمالا قرمزی اطراف بیضه و درد شدید در هنگام دست زدن به بیضه دارید و از سوی دیگر در هنگام ادرار کردن اذیت می شوید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. احتمال دارد که شما عفونت بیضه داشته باشید که نیاز به درمان دارویی برای بهبودی باشد.

پیچ خوردن بیضه ها (تورشن)

اگر بطور ناگهانی، بیضه‌ها دچار چرخش شوند، ممکن است دردی در زیر شکم احساس کنید که لحظه به لحظه شدت آن بیشتر می‌شود. بیضه ها ممکن است دچار تورم شوند. احتمالا شدت درد، شما را بی‌قرار می‌کند.

علت درد شکم در مردان

پیچ خوردن بیضه، یک بیماری اورژانسی است. علت درد زیر شکم در مردان اگر پیچ خوردگی بیضه‌ها باشد، خونرسانی به بیضه‌ها مختل شده است و شما اگر طی چند ساعت اولیه مراجعه نکنید، ممکن است بیضه خود را از دست بدهید.

شدت درد زیر شکم در این بیماری به قدری بالاست که شما را مجبور می‌کند که به اورژانس مراجعه نمایید. به خاطر داشته باشید که این بیماری چندان شایع نیست پس لطفا از این به بعد فکر نکنید که هر دردی در زیر شکم ایجاد شد، علت آن پیچیدگی بیضه است. اگر درد زیر شکم دارید ولی جزیی است و ناگهانی شروع نشده است، پیچ خوردگی بیضه نیست.

یک علت درد زیر شکم در مردان است که در معاینه توسط پزشک تشخیص داده می شود. اگر در کیسه اطراف بیضه مایع جمع شود، دردی در بیضه ها و زیر شکم ایجاد می کند.

از شما تقاضامندیم که برای پی بردن علت درد زیر شکم و بهره بردن از سودمندترین راهکارهای درمانی، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

گاهی ممکن است که درد زیر شکم داشته باشید و صرفا به اجرای اقداماتی که از دیگران شنیده اید در خانه بسنده کنید. درد زیر شکم یک نشانه از بیماری های متعددی می تواند باشد، لطفا با اقدامات خودسرانه سلامت خود را به خطر نیاندازید.  

سایر مقاله‌های مرتبط با درد شکم را می‌توانید از طریق بهرست زیر مطالعه و دنبال کنید.

راهنمای بیماری‌های درد شکمی

سوالات پزشکی خود را در بخش نظرها بپرسید

در قسمت نظرهای همین مقاله، سوالات خود را درباره درد شکم بنویسید تا پزشکان و کارشناسان مجله دکتردکتر تا جای ممکن به شما در این زمینه کمک کنند.

منابع:

مجله سلامت Bel Marra Health

دیتابیس اطلاعات پزشکی Health Line

با امتیازدهیِ این صفحه به بهتر شدن محتوای ما کمک کنید

به این مقاله امتیاز دهید

امتیاز این مقاله: 3.8

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نوشته های مرتبط

پرسش و پاسخ درباره «علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد»

787 پاسخ به “علت درد زیر شکم در مردان؛ نشانه ای که ده‌ها علت متفاوت دارد”

 1. مسعود گفت:

  سلام خانم دکتر شکمم سفت شده است و احساس سنگینی میکنم ضمن اینکه قرص فنازومکس وسیپرو
  یه هفته مصرف کردم علت میشه توضیح بدید ودرمانش چیه

 2. کریم انتصار گفت:

  سلام چند روز است زیر نافم منو ناراحت کرده نه درد است و نه نیست.چند سال قبل کرونوسکوپی رفتم خوب بود سال قبل هم اینطورمی شدم پیش دکتر رفتم چند قرص داد خوب شدم حالا بخاطر کرونا می ترسم دکتر بروم چون ۶۷ ساله ام چه کار کنم؟محبت کنید راهنمایی فرمایید

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام برای توضیحات بیشتر و راهنمایی بهتر لطفاً از مشاوره رایگان تلفنی دکتر دکتر استفاده کنید

 3. عيسى گفت:

  سلام من چند سالى ميشه سندرم روده دارم إسهال شكم درد كه مال اضطراب وأين جور مسائل ولى الا چند وقتى هست دور بر مثانه احساس درد دارم كه شب توخوا ب بايد برم دستشويي نميدونم از سندرم روده هست يامثانه لطفا راهنمايي كنيد خيلى ازردم

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   اول از همه باید ازمایش ادرار و کشت ادرار بدین تا از نظر عفونت بررسی شین

 4. طاها گفت:

  سلام شوهرم الان چند وقته که موقع دستشویی رفتن ادرارشون نمیاد یا دیر چندبارهم زیر شکمشون درد گرفته مشکلشون چیه

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي مثانه و پروستات و مجاري ادراري بدن ممكنه پروستاتشون بزرگ شده يا دچار سنگ ادراري شده باشند

 5. امیر هستم از شهرستان خوی گفت:

  سلام من چند ماه هست که از طرف چپ زیر شکمم درد دارم و بیضیه چپ هم درد دارم هم آویزون شده رفتم سونگرافی گفتن چیزی نیست و چند تا آمپول وقرص دادن که درد موقتا قط شد ولی الان بازم شروع شده خواستم علتشو ازتون بپرسم

  • خانم دکتر اطهر نقیب الذاکرین گفت:

   سلام
   مجددا به پزشک ارولوژیست خود مراجعه کنید

 6. علی گفت:

  سلام،من‌ نزدیک به ۲ماه است به طور ناگهان سمت راست شکمم درد میگیرد ولی لحظه ای هستش،ولی یک احساس سنگینی دارم و اینکه حس‌میکنم بعد از ارضا شدن‌این درد بیش تر است.سونوگرافی هم کردم گفتن یک شن ریزه داری که باید دفع‌شود ولی نمیدونم این‌تشخیصشون‌درست‌بوده یا نه

 7. elnaz گفت:

  سلام خانم دکتر چندروزی بود که پدرم درد داشته سمت کلیه‌اش دکتر رفته گفتن حتمن سنگ کلیه هست امپول مسکن هم زده بودبهتر شد ولی فقد یک روز باید سنو میداد ولی هنوز نداده و بعضی وقت‌ها دردش شروع میشه تا زیر شکمش و بیضه هاش بعد خوب میشه ولی دوباره شروع میشه بیشتر شبها شروع میشه و خیلی هم زود ادرار داره ممنون میشم راهنمایی کنید ک مشکلشون چیه؟

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي كليه يا سي تي اسكن بدون ماده حاجب شكم و لگن بدن تا از نظر سنگ كليه بررسي شوند

   • آشنا گفت:

    سلام خانوم دکتر من دو ماهه درد مبهمی تو شکمم دارم می‌ره کلیه هام و بیضه هام دو بار کالر داپلر بیضه انجام دادم کیست چهار میلی تشخیص دادن ولی فک نمیکنم اون دردش اینجور باشه بعد از انزال هم دردش بیشتر میشه انگار که یه چیز خالی شده تو شکمم سونو کلیه هم خوب بود با مثانه کمکم کنید احسان۲۰ساله

    • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

     سلام دردتون ميتونه بدليل همين كيستتون باشه، ضمنا آزمايش ادرار هم بديد تا از نظر عفونت ادراري بررسي شيد
     پيشنهاد ميكنم متخصص اورولوژي ويزيتتون كنه..

 8. مسعود گفت:

  قرص فنازومکس الان موجوده خوبه خانم دکتر یا اونی که شمامیگیید ممنون میشم جواب بدید

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   اینم بخورین هر ۱۲ ساعت که ادرارو نارنجی میکنه
   اما دارویی که پیشنهاد دادم درمان اصلی هست و باید مصرف شه

 9. مسعود گفت:

  آزمایش ندادم ولی موقع اینکه ادرار با خون اومد سوزش ودرد داشت کمی نگران هستیم

 10. مسعود گفت:

  سلام شوهرم موقع ادرار خون در ادرار مشاهده شد ودرد زیر شکم و کمر درد هم دارد
  آب زیاد نوشید خون در ادرارش به اون صورت مشاهده نشد

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   در ادرارشون wbc و باکتری هم مثبت شده؟
   سوزش ادرار هم دارن؟

 11. farideh گفت:

  سلام شوهرم چن روزی هست که سمت چپش تا زیرشکمش و بیضه هاش درد میکنه هر چند دقیقه هم ادرار داره و یک روز درمیان دردش شروع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. آیسان گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه الان چند وقتیه حموم که میرم حالت تهوع میگیرم سرم گیج میره حالم اونقد بد میسه ک حتی نمیتونم رو پای خودم وایسم راهنمایی کنین ممنون میشم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام هواكش حمومو روشن كنيد كه بخار ها خارج شن بدليل اكسيژن رساني كم هست ، از نظر كم خوني هم بررسي شويد

 13. محسن گفت:

  سلام…دردشدیدی در مثانه احساس میکنم..سوزش ادرارندارم ولی رنگ اون به قهوه ای شبیه شده..ممنون از راهنماییتون

 14. حسین گفت:

  سلام چهارروزه دل پیچه دل ضعف دارم شبهاتوی گلوی تلخ میشه چه کارکنم

 15. نعمت الله شهنوازی گفت:

  س مدت چند وقت هست سمت راس مثانه درد دارم.وتا احساس ادرار دارم کلیه ام درد میکند ومشکل ادرارم اینه که ادرار میکنم باز بعد چند دقیقه احساس ادرار دارم اما سوز ش و درد ادرار ندارم

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام درسته سوزش ادرار نداريد اما بايد آزمايش ادرار بديد و از نظر عفونت ادراري بررسي شويد

 16. ناشناس گفت:

  سلام چند وقتی هست که مثانه ام درد خفیف دارد اما ناراحتی از طریق ادرار ندارم اما ادرا ر وقتی دسشوی میرم کم میاد بعد چند دقیقه احساس میکنم ادرار دارم زمانی میرم باز کم میاد

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام احتمال عفونت ادراري مطرح هست بايد آزمايش ادرار بديد تا مشهص سه عفونت ادرار داريد يا نه

 17. عاطفه گفت:

  سلام دکتر.پدرم هر چند وقت یکبار دل درد میگیره و غذا هم نمیخوره خیلی کم چیزی میخوره و بعد چند روز خوب میشه و دوباره دل دردش شروع میشه.
  تحرک هم نداره و اصلا از منزل بیرون نمیاد و همش نشسته .
  استرس دارم و دکتر هم نمیاد.لطفا راهنمایی کنید.
  خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   حتما باید بررسی شن
   دل درد مزمن خصوصا در افراد بالای ۴۰ سال نیاز به بررسی دارد
   به فوق تخصص گوارش مراجعه کتید

 18. ابوالفضل رمصانی مقدم گفت:

  سلام من درد زیر شکم دارم ادرار می کنم دردم کمتر می شود توشب از دردزیرشکم بیدار می شوم ودبگر خوابم نمی برد واین درد بعضی مواقع مانع دفع ادرارمی شوم علت چیست ممنونم

 19. ناشناس گفت:

  سلام پدرم ۴۷سالشه قسمت راست شکم تاپشت کمرالتهاب زده ودردخیلی شدیددارعلتش چه چی استفاده کنه سریع خوب بشه ممنون میشم پاسخ بدین

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي كبد و كيسه صفرا بدن و از نظر سنگ ميسه صفرا و التهاب كيسه صفرا و همچنين پانكراتيت بررسي شن

 20. ماهان گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه در فصل سرما وقتی زیاد میخندم زیر شکمم و بالای التم سمت راست کمی درد احساس میکنم و وقتی دست میزنم یه چیز گرد کوچک حس میکنم که وقی دیگه نمیخندم ۵ دقیقه بعد خبری از درد یا گردی خبری نیست و در حالت عادی یا بازی کردن یا بلند کردن چیزی دردی احساس نمیکنم و هیچ تورم یا برامدگی نداره میشه بگید طبیعیه یا نهم

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   احتمالا فتق هست باید جهت معاینه به متخصص جراحی مراجعه کنید

 21. محمود گفت:

  باسلام خدمت خانم دکتر. حدود چندین سال پیش یه ازمایش اداردادم که مقداری خون نشون داده بود سونو انجام دادم وفتن شن مثانه داری. دوسال پیش بازهم سونودادم گفتن شن مثانه یا برادهای عفونت مثانه داری چیزی نیست. اما یه هفته ای هست بصورت مورب ازرستنگاه موه زائدبتلای بیضه راستم تانبش پهلو وپشتم درد میکنه دردش بصورت مداوم نیست ولیکن درطول روز چندساعتی درددارم. ممنونم اگه راهنماییم کنید. باتشکر

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام يم دوره انتي بيوتيك مصرف كنيد اما من چون نميدونم چند سالتونه بهتره به متخصص اورولوژي مراجعه كنيد تا براتون انتي بيوتيم تحويز كنند ، ١٠ روز بعد از اتمام داروها مجددا آزمايش ادرار بديد

 22. محسن گفت:

  سلام.وقت بخیر.مدت ۴ روزه که زیر شکم سمت چپ درد دارم.نه مشکل ادرار دارم نه مدفوع .بیضه ها هم دردی ندارم.

 23. ماهان گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه زیر شکمم سمت راست وقتی زیاد میخندم درد میگیرد و وقتی دست میزنم یه چیز بیضی کوچک احساس میکنم ولی وقتی نمیخندم ک سرفه نمیکنم در حالت عادی و بازی کردن هیچ دردی ندارم میخواستم بدونم دردش جدی هست یا به خاطر بلوغ میتونه باشه

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام
   میتونه فتق باشه
   باید معاینه شین

   • ماهان گفت:

    میشه بگید چجوری خودم بفهمم که فتق هست یانه

    • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

     سلام
     خودتون نمیتونین متوجه شین
     باید معاینه شین توسط متخصص جراح عمومی

 24. علیزاده گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود 6ماه است در ناحیه زیر شکم درد دارم سه بار هم به دکتر. مراجعه کردم انواع قرص بهم داد آزمایش رفتم هیچی نشون نداد سونوگرافی رفتم همه چیزم سالم بود اما دردم بهتر نشد زمانی که غذا میخورم بعداز چند دقیقه احساس میکنم دسشویم میاد ولی میرم دسشویی کمی دسشویی میکنم آن هم همراه بادرود همیشه هم احساس میکنم دسشویی دارم ولی چنین چیزی نیست لطفاً راهنمای کنید ممنونم علیزاده هستم 45ساله

  • علیزاده گفت:

   ممنون از راهنماییتون دکتر جان انشالا همیشه موفق باشید

 25. فاروق توکلی پناه گفت:

  سلام خسته نباشید تقریبا 2 هفته ای میشه، دقیقا سمت راست مثانه م درد میکنه، دردش کم و زیاد میشه، هیچ ازمایشیم ندادم لطفا راهنماییم کنید.

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام لطفا آزمايش ادرار بديد
   عفونت ادراري هستش

  • رجبعلی طوسی گفت:

   سلام دوروز است معده درد دارم لعد غدا احساس میکنم شکمم درد میکنه بعداز دوساعتی اروم میشه للطفا راهنمایی کنید

 26. رو حال س گفت:

  سلام ۶ماه است زیر ناف درد دارم رفتم پزشک اندسکوپی هم کردم دو نوبت متخصص رفتم یه مقدار عفونت داشتم با داروهای خوب شدم ولی درد شکم همچنان ادامه دارد علت چیست سونوگرافی رفتم هیچ مشکلی نبود

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام لطفا آزمايش ادرار هم بديد و آزمايش مدفوع ممكنه عفونت ادراري باشه

 27. یعقوب گفت:

  با سلام و خسته نباشید بنده بالای بیضه سمت چپم برخی مواقع تیر می کشد لطفادراهننایی کنید.

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بهتره توسط متخصص اورولوژي از نظر عفونت ادراري و همچنين واريكوسل بررسي شويد
   احتمالا كشيدگي عضله هست اما بهتره بررسي شويد.

 28. مصطفی صادقیان گفت:

  درداطراف مثانه میکشد توپا ها پخش میشد دوباره درد شروع میشد

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام بايد سونوگرافي بديد و از نظر سنگ كليه بررسي شيد آزمايش ادرار هم بدبد

 29. احدی گفت:

  سلام شوهرم سابقه سنگ کلیه داشته،دیروز به چالوس ازمسیر پرپیچ وخم راه کرج رفتیم بعدخوردن شام دردناگهانی بسیار بسیارشدیدی دربیضه چپ وپایین شکم سمت چپ گرفت که به بیمارستان مراجعه کردیم وبازدن سرم ومسکن ومورفین دردش آروم نمیشد امروز دوباره درد متوسطی داشت علائم چه بیماری هست خواهشا راهنماییم کنید چکار کنم سپاس

  • خانم دکتر آمنه مرشدی گفت:

   سلام باید دقیق معاینه شوند و ببینیم تورم و تغییر رنگ بیضه هم دارند یا خیر
   می تواند همان سنگ کلیه باشد یا اگر تورم و درد بیضه غالب است عفونت یا پیچ خوردگی بیضه هم باید بررسی شود
   سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری و سونوگرافی بیضه بدهند

 30. هادی گفت:

  سلام. چند روزی هست کمر درد همراه با درد زیر شکم بالای الت پیدا کردم لطفن راهنماییم کنید. ممنونم هادی 33ساله

  • خانم دکتر نازلی آتش زر گفت:

   سلام ميتونه عفونت ادراري يا پروستاتيت باشه ، لازمه انتي بيوتيك بخوريد، بايد توسط
   متخصص اورولوژي معاينه شويد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین بیماری های اضافه شده

کتابچه ها

دیدگاه های اخیر

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام قطره اشك مصنوعي هر ٨ ساعت دو قطره بريزيد همراه با قطره سولفاستاميد ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام نه عزيزم بايد hpylori igm and igg خون درخواست بديد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بهتره يك نوبت شامپو پريمارين استفاده كنيد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد آنتي بيوتيك مصرف كنيد لطفا برای معاینه کامل و تجویز دارو، به ...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بله طبيعي هست تا سه سال شما قد ميكشيد عزيزم...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بايد سونوگرافي بديد و از نظر سنگ مثانه و سنگ كليه بررسي شيد...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام hba1cرا چك كنيد اگر بالاي ٦/٥ باشه بايد برای معاینه کامل و تجویز دارو...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بهتره سونوگرافي بديد در صورتي كه نرمال بود ممكن هم هست ibs باشه كه به...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام شما بايد سبك زندگيتونو عوض كنيد و مرتب ورزش كنيد مواد غذايي با كالر...

خانم دکتر نازلی آتش زر:

سلام بهتره توسط متخصص داخلي ويريت شويد تا ايشون نظر بدهند لطفا برای معا...