تقویت قلب با راهکارهای طبیعی و آسان

راه‌های تقویت قلب
اشتراک گذاری 62 نظر

تقویت قلب برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها در این عضو حساس، حیاتی است. برای انجام بهتر این کار، روش‌های ساده و طبیعی وجود دارد.

تغذیه، فعالیت بدنی و اصلاح شیوه زندگی بهترین راه‌های تقویت قلب است. بهبود این رفتارها می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهد. در این مقاله راه‌های تقویت قلب به شما می‌گوییم. برای اکثر ما، جلوگیری از بیماری قلبی تا حدودی بستگی به شیوه زندگی ما دارد، این بدان معنی است که در قدرت ما برای بهبود شانس زندگی طولانی و خوب در دستان خودمان است. استفاده از داروها در صورت لزوم می‌تواند سودمند باشد، اما داروها باید به بهبود شیوه زندگی مانند غذای سالم کمک کنند. در این مقاله راه‌های تقویت قلب به طور طبیعی را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

راه‌های تقویت قلب به طور طبیعی

ورزش کنید

 راه‌های تقویت قلب

ثابت شده است که ورزش منظم مزایای زیادی برای سلامتی دارد. فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می‌توانید برای سلامت خود انجام دهید. انجام ورزش منظم و تحرک کافی یکی از راه‌های تقویت قلب است و می‌تواند باعث عوامل زیر شود:

 • کنترل وزن
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی
 • بهبود ترکیب بدن (نسبت چربی به عضله بدن)
 • کاهش قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک
 • کاهش فشارخون و کاهش خطر ابتلا به فشارخون بالا
 • کاهش خطر برخی از سرطان‌ها
 • تقویت استخوان‌ها
 • کاهش استرس
 • بهبود خواب

توانایی خود را برای انجام فعالیت‌های روزانه و جلوگیری از افتادن بهبود دهید، شانس خود را برای زندگی طولانی افزایش دهید.

از دست دادن چربی بدن، به خصوص چربی شکم

همان‌طور که وزن بدن ما افزایش می‌یابد خطر تشکیل پلاک در شرایین و حمله قلبی نیز وجود دارد. داشتن اضافه وزن با چندین عامل خطر عمده برای بیماری‌های قلبی، از جمله فشارخون بالا، دیابت نوع 2 و فرم‌های نامطلوب کلسترول ارتباط دارد. از دست دادن چربی اضافی بدن علاوه بر اینکه یکی از راه‌های تقویت قلب است، برای سطح سلامتی بدن نیز مفید است. چاقی می‌تواند منجر به نارسایی قلبی شود، وضعیتی بسیار جدی است که در آن قلب قادر به کافی خون نیست تا نیازهای بدن را تأمین کند.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که چربی بدن، به ویژه چربی شکم خطرناک است. سلول‌های چربی شکم نیز مواد شیمیایی را آزاد می‌کنند، از جمله هورمون‌های استروئیدی که سبب افزایش چربی شما می‌شوند. اگر چربی شکم شما زیاد است، هورمون‌های ذخیره سازی چربی در بدن شما تولید می‌شود و کم کردن وزن برای شما سخت‌تر است. راه بهینه برای کاهش چربی، از جمله چربی شکم، با برنامه غذا خوردن و ورزش است. با برنامه غذایی گیاهی، شما تمرکز خود را روی غذاها مانند تمام میوه‌ها، سبزی‌ها، غلات غنی از غنی از آب است می‌گذارید و به طور طبیعی کالری مصرفی روزانه خود را کم می‌کنید. راه‌های تقویت قلب

پایین‌تر آوردن مصرف کلسترول

کاهش LDL (اغلب کلسترول بد نامیده می‌شود) هدف اصلی درمان برای کاهش حوادث قلبی عروقی بود. چربی‌های غیر HDL به ایجاد پلاک‌های چربی با كلسترول در دیواره شریانی کمک می‌کند. با کاهش مصرف کلسترول شما یکی از راه‌های تقویت قلب خود را انتخاب کرده‌اید.

سیگار را ترک کنید

در زیر نمونه‌هایی از شرایط جدی و تهدیدکننده زندگی که نتیجه مستقیم سیگار کشیدن است را برای شما لیست کرده‌ایم:

 • بیماری قلبی
 • مشکلات تنفسی
 • سرطان ریه
 • سرطان کلیه
 • امفیزم

ترک سیگار یکی از راه‌های تقویت قلب است، با ترک سیگار شما می‌توانید سطح سلامت خود را افزایش دهید. ترک سیگار از جنبه مالی نیز به نفع شما است. راه‌های تقویت قلب

فشارخون خود را پایین نگه دارید

فشارخون خود را تحت کنترل در آورید، چرا که فشارخون بالا، خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی احتقانی قلب، بیماری کلیوی، ناتوانی جنسی، از دست دادن عملکرد ذهنی و التهاب را بیشتر می‌کند. کنترل فشارخون یکی از راه‌های تقویت قلب است که بسیار آسان به دست می‌آید. شما می‌توانید با اصلاح سبک زندگی خود گام بلندی را به سوی سلامتی خود بردارید. اکثر افراد مبتلا به فشارخون بالا، می‌توانند فشارخون خود را بدون نیاز به دارو با اصلاح سبک زندگی کنترل کنند. شما می‌توانید توصیه‌های لازم برای کاهش فشارخون بالا را در مطلب دیگر بخش قلب و عروق بخوانید.

جلوگیری یا کنترل دیابت

جلوگیری یا کنترل دیابت می‌تواند یکی از راه‌های تقویت قلب و بالا بردن سطح زندگی شما باشد. حملات قلبی در افرادی که مبتلا به دیابت هستند نسبت به افراد غیر دیابتی دو تا چهار برابر بیشتر است. سکته مغزی در این افراد دو تا چهار بار بیشتر اتفاق می‌افتد. از آنجا که دیابت عمدتاً یک بیماری مرتبط با شیوه زندگی است، ما می‌توانیم با اصلاح و تغییر سبک زندگی از بروز آن جلوگیری کنیم. ورزش روزانه و تغذیه سالم، می‌توانند به میزان قابل توجهی سطح قند خون را کاهش دهند و همچنین به کاهش چربی بیش از حد بدن نیز کمک کند.

کاهش التهاب

التهاب مزمن در بدن ما اغلب به دلیل کلسترول بد و ناخوشایند و سایر عوامل مرتبط با سبک زندگی مثل فشارخون بالا، قند خون بالا، داشتن اضافه وزن و سیگار کشیدن است. کاهش التهاب بدن یکی از راه‌های تقویت قلب می‌باشد که مبتنی بر اصلاح سبک زندگی است.

سطح تری گلیسیرید پایین

تری گلیسرید، چربی خون است. بلافاصله پس از غذا خوردن چربی، اکثر تری گلیسیرید ها به طور موقت در ذرات به نام چیلومیکرون بسته‌بندی می‌شوند. تحقیقات نشان داده است که سطح بالایی از چیلومیکرون تقریباً سه برابر خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد. با اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی می‌توانید از افزایش سطح این چربی در خونتان جلوگیری کنید و یکی از راه‌های تقویت قلب را انجام دهید.

اقدامات کلیدی اصلاح سبک زندگی برای کاهش سطح تری گلیسیرید عبارت‌اند از:

 • از دست دادن وزن اضافی
 • خوردن شکر و سایر کربوهیدرات‌های بسیار تصفیه شده و پردازش شده مانند نان سفید
 • خوردن ماهی‌های بیشتر و چربی‌های امگا 3
 • کاهش نوشیدن الکل
 • ورزش منظم

کاهش استرس

ارتباط بین استرس وسطح سلام قلب ما واقعی است. احساس استرس می‌تواند منجر به رفتارهایی شود که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می دهند، مانند سیگار کشیدن، ورزش پرخطر و پرخوری‌های هیجانی در اثر استرس. کاهش استرس در طول روز یکی از راه‌های تقویت قلب است، شما می‌توانید در یک آرام خود را ریلکس کنید یا به مدیتیشن بپردازید تا استرس خود را کاهش دهید. همچنین می توانید از ورزش برای کاهش استرس خود کمک بگیرید.

 راه‌های تقویت قلب

نوشیدن مایعات

نوشیدن مایعات زیاد در طول شبانه روز یکی از راه‌های تقویت قلب است، شما با نوشیدن مایعات کافی بدن را از خطر کم آبی نجات می‌دهید. با این کار دیگر فشار زیادی بر روی قلب در اثر کاهش آب بدن نمی‌آید. تعادل آبی بدن باعث کاهش فشارخون می‌شود و احساس شادابی بیشتری به بدن می‌دهد.

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

یکی از راه‌های تقویت قلب داشتن رژیم غذایی مناسب است. با داشتن رژیم غذایی مناسب، شما از شر اختلالات گوارشی و بیماری‌های گوارشی در امان هستید. با داشتن یک سیستم گوارشی سالم شما قلب شاداب تر و سالم‌تری خواهید داشت.

خواب کافی

یکی از راه‌های تقویت قلب داشتن خواب کافی در طول شب است. خواب کافی مانع از ایجاد فشارخون بالا و استرس در بدن می‌شود. مطالعات نشان داده کسانی که در طول شب کم‌تر از شش ساعت می‌خوابند، فشارخون بالاتری دارند.

مصرف مکمل‌های طبیعی

شما می‌توانید با مصرف مکمل‌های طبیعی سطح سلامت قلب خود را افزایش دهید. با مصرف مکمل‌های طبیعی که از دانه و غلات و میوه‌ها به دست می‌آیند شما می‌توانید علاوه بر اصلاح رژیم غذایی، یکی از راه‌های تقویت قلب را نیز انجام دهید.

منابع:

pritikin

thedrswolfson

برچسب‌ها:
محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

62 دیدگاه در “تقویت قلب با راهکارهای طبیعی و آسان

 • Avatar

  سلام خانم دکتر تغذیه که برای قلب خوب باشه میتونید نام ببرید خیلی ممنون

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   عدم‌مصرف چربی و سرخ کردنی و نمک
   میوه ها و سبزیجات و آب زیاد مصرف شود

   پاسخ
 • Avatar

  سلام دکتر efقلب من ۴۵هستش سنم ۵۰سال نوسان فشار دارم برای تقویت قلب و فشار بهترین راه کار رابدید

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   مصرف داروهایی قلبی که پزشکتون تجویز کرده
   تغذیه مناسب و عدم مصرف نمک و چربیجات
   اگر پزشکتون اجازه دادن ورزش سبک

   پاسخ
 • Avatar

  خندیدن نوعی ورزش کردن محسوب میشه که برای تقویت قلب مفید می باشد خندیدن ،ارام بخش ،یکی از تکنییک های مدیریت استرس و کاهش فشار خون است و مزایای زیادی برای جسم و روان دارد پس روزی ۱۵ دقیقه بخندید با دیدن کلیپ خنده دار علی صبوری در برنامه خندوانه

  پاسخ
 • Avatar

  سلام الان دوهفته است احساس می‌کنم قلبم درد میکنه هفته پیش بحث کردم با همسرم خیلی از دستش ناراحت شدم الان قلب مثل اینکه سوک میده مثل یک سوزن باید چکار کنم

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام عزیزم
   شرح حال دقیق تری لازم
   سن شما، تناوب یا دائمی بودن درد، هر بار چقدر طول میکشه، با چه چیزهایی تشدید و تخفیف پیدا میکنه، تیرکشنده بودن درد، محل انتشار اون و…لازمه دونسته بشه تا راهنمایی بشین
   به هر حال بهتره به متخصص” قلب مراجعه کنید

   پاسخ
 • Avatar

  سلام داکتر مادری من بعضی وقت ها ضعف دارد بیهوش می شود.بعد از بهوش امدن میگه سرم سبوک استه فکرمی کنم که سر ده تن ندارم دیگه یاد فرا موشی دارد مشکلش چست

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   از نظر تشنج و مغز و اعصاب باید بررسی شن
   به متخصص” مغز و اعصاب مراجعه کنید

   پاسخ
 • Avatar

  سلام پسر ۳ساله دارم قلبش سوراخ هست تنگی عروق دا ه سه بار بردم دکتر برای عمل جور نشده چیکار کنم خان م دکتر

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   چرا عمل جور نشده؟
   اگر جراحی لازمه فقط جراحی طبق نظر پزشکش

   پاسخ
 • Avatar

  من ۳۴سالمه ۲دوسال بخاطر تپش قلب وفشارخون لب مرز بیزوپرولول ۲نیم مصرف کردم
  یه چکاب کامل رفتم آنزیم کبدی غیر الکی ۴۵۰ و دیگری روی ۱۲۰
  هیچ علام مشکل کبدی ندارم
  احتمال داره از قرص بیزوپرولول باشه

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   خیر بخاطر قرص نیست
   اگر عدد ast, alt یا همون sgot و spgt منظورته حتما نیاز به بررسی علل التهاب کبد داره و باید
   به فوق” تخصص گوارش مراجعه کنید

   پاسخ
 • Avatar

  سلام خانم دکتر ….راهی واسه تقویت عروق ضعیف بدن وجود داره؟؟؟واسه کسی که بیماری دفع پروتئین ودیابت داره؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   کنترل دقیق دیابت مهم ترین عامل است و اگر علایم انسدادی عروق اندام دارین به فوق تخصص جراحی عروق مراجعه کنید

   پاسخ
 • Avatar

  با سلام وتشکر
  مطالبتون خوب و قابل استفاده است
  عکسهای مقاله مخصوصا عکس اول خیلی نامناسبه
  لطفا عوضش کنید
  با تشکر

  پاسخ
 • Avatar

  خداوند خیر دنیا و آخرت بهتون بده خانم دکتر. همین که لطف می کنید به سئوالات جواب می دهیدخانمی و بزرگواریتان را نشان می دهد.

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   خواهش میکنم و تشکر🌹

   پاسخ
 • Avatar

  سلام
  من ۱۶ ساله هستم زمانی که استرس میگیرم کاملا سمت قلبم درد میگیره . بیشتر حس میکنم رگ هاش درد میکنه . و این استرس رو برا مدرسع کاملا هر روز دارم . نوار قلب هم ازم گرفتن و دکتر گفته اندازه نمودار اون ها یکسان نیس به جز یه قرص تنظیم ضربان قلب چیز دیگع ای ندادن ، ولی همچنان خیلی قلبم درد میکنه . میشه راهنماییم کنین که ایا مشکل قلبی دارم یا نه ؟ سابقه بیماری قلبی در خانواده و اقوام هم نداریم

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   استرستون که باید درمان شه عزیز
   اما نمیدونم منظورتون از یکسان نبودن نمودار چیه اگه درد دارین از نظر قلبی ویزیت شین وبه متخصص” قلب مراجعه کنید

   پاسخ
   • Avatar

    سلام خانم دکتر ۲۹ساله هستم .به دکتر قلب هم مراجعه کردم گفتن برادی کاردی سینوسی دارین .علائمم درد چپ قفسه سینه گاها.تنگی نفس شدید.تاحدودی رفلاکس معده.سبکی در تمام اعضا بدن احساس غش وضعف و سرگیجه وسردرد.انگار یه چیزی تو گلوم گیر کرده ساعت ۱شب تا صبح اصلا نمیزاره بخوابم.راهکاری غیر از باتری نیست؟!

   • مشاور سلامتی

    سلام
    به فوق تخصص آریتمی مراجعه کنید

 • Avatar

  سلام پدرم نارسایی شدیدقلب دارن یه هفته هست که سرفه هاشون زیادشده سردردمیشن کف پاهاشون داغ میشه وفشارشونم پایینه احتمال داره سکته باشه دکترگفتن رگهای دست چپشون بسته هست وخطرناکه تازه امروزعکس رفتیم هنوزجواب روندادن

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام عزیز
   سکته بعیده اما تشدید نارسایی خطرناکه
   بهتره به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید

   پاسخ
 • Avatar

  سلام من ی مدتی هست تو معدم سوزش دارم و قلبمم تیر میکشه هنگام کار یا… بیشتر درد میاد ، گاهی هم احساس سبکی سر دارم … من ۱۶ سالمه ممکن تو این ین مشکل قلبی داشته باشم؟

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   شرح حالتون کامل نیست عزیز، اما اگر تیرکشیدن برای چند ثانیه باشه اصولا قلبی نیست
   سوزش معده هم میتونه بخاطر ریفلاکس باشه
   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص داخلی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • Avatar

  سلام بنده نارسایی قلبی دارم باطری برام نصب کردند الان تپش قلبم زیاد شده
  موقع خوابیدن تپش قلب زیاد اذیت میکنه
  تپش قلبم بین ۲۲ تا ۸۰ در نوسان است
  برای تقویت قلب چکار کنم چه رژيم غذايي استفاده کنم

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   باید به پزشکتون مراجعه کنین و این نوسان رو اگه لازم میدونن برطرف کنن
   بهتره به فوق تخصص الکتروفیزیولوژی قلب مراجعه کنید

   پاسخ
 • Avatar

  سلام من حدود یک ماه پیش دوز دوم واکسن کرونا زدم، از اون موقع سمت قلبم درد احساس میکنم وقسمت پشت ودست چپم همینطور و بعضی وقتا هم احساس تپش قلب دارم، نوار قلب و اکو هم گرفتن ازم ولی چیزی نشون نداده، لطفا یه نظر بدین

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   چند سالتونه؟ تست ورزش انجام شده؟

   پاسخ
   • Avatar

    سلام خانم عزیز، شما که به همشون میگید به دکتر متخصص رجوع کنید ، پس شما هم دکتر هستید

   • مشاور سلامتی

    سلام
    اینجا محلی برای سوالات پیدامون مقاله هست
    امکان معاینه و شرح حال گیری نیست
    راهنمایی های کلی در مورد بیماری، روند درمان، لایف استایل و یا فالوآپ گفته میشه
    هیچ پزشکی با چند خط شرح حال اون هم اغلب ناکامل ریسک درمان و آسیب به بیمار رو پذیرا نیست

 • Avatar

  سلام و خسته نباشید ببخشید من مواقعی که ناراحت یا عصبی هستم سمت چپ سینه ام خیلی میدرده میشه راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است به صورت حضوری به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

   پاسخ
 • Avatar

  برای کم کردن طپش قلب باید چکار کنم

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   اول ازمایش تیرویید و چربی و قند و..لازمه
   و همینطور نوار قلب

   پاسخ
 • Avatar

  سلام ببخشید من مادر زایی ناراحتی دریچه قلب داشتم یعنی تنگ بود عمل باز انجام دادم و بعد اون یبار عمل لوله شانتم برام گذاشتن ، بهتر شدم الانم زیر نظر دکتر قلب هستم ، متاسفانه ۶ماه پیش بیماری کرونا گرفتم اما خدا را شکر در طول مدتی که این بیماری کرونا داشتم اذیت نشدم، اما بعد این بیماری ضربان قلبم بالا میره ، یعنی با کوچکترین فعالیت ضربانم بالا میره ، حمام میکنم ، لباسمو عوض میکنم حتی این کارای کوچکم ضربان قلبم بالا میبره
  خواستم راهنماییم کنید علتش چیه و ایا درمانی داره؟؟

  پاسخ
  • Avatar

   نوشیدن کافئین را قطع کنید مثل قهوه چای نوشابه

   پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام عزیزم
   حتما باید ویزیت مجدد توسط پزشکتون بشین واکو و نوارقلب بگیرن براتون

   پاسخ
 • Avatar

  سلام ، با عرض ادب ، من ميخواستم ورزش حرفه اي رو ادامه بدم براي اينكار نيازمند كشيدن كار زياد هنگام پياده روي هست مثلا ٤٨ ساعت مداوم چطور ميتونم قلبم رو تقويت كنم تا بهش اسيب نرسه ،

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   کار ۴۸ ساعت مداوم در هر صورت توصیه نمیشود
   ورزش باید اصولی باشد و به سلامت اسیب نزند

   پاسخ
 • Avatar

  سلام من چند ماه پیش انژیو قلب کردم الان بعضی موقع دست چپ م درد می کنه و بعضی موقع قلبم درد داره

  پاسخ
  • Avatar

   سلام لازمه مجددا متخصص قلبتون معاينتون كنن و فشار خونتونم چك شه دوباره

   پاسخ
 • Avatar

  سلام عضله قلب برادرم ضعفی عی اف قلبش ۲۰ هست چکار کنی

  پاسخ
  • Avatar

   سلام ايشون بيد به متخصص قلب مراجعه كنن و درمان نارسايي قلب براشون انجام شه
   لطفا

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

   پاسخ
 • Avatar

  سلام من چند وقته که وقتی دراز میکشم ضربان قلبم میاد حدود ۵۰ ولی در حالت ایستاده روی ۸۰ الی ۹۰ است و بعضی اوقات شکمم پر آب میشه و آب رو جذب نمیکنه و احسای میکنم میخواد قفسه سینه ام رو بشکنه و احساس ضعف میکنم و چند وقته دستام و پاهام سرد میشه

  پاسخ
  • Avatar

   سلام لطفا نوار قلب بديد همراه با اكو قلب
   در صورت نرمال بودن موردي نداره

   پاسخ
 • Avatar

  سلام من ۱۵ سالم هست و مدام کف پام مور مور میکنه و گر گز و سوزن سوزن میشه گاهی اوقات در دست نیز این اتفاق میفته سمت قلبم نیز احساس لرزش میکنم و ضربان قلبم در دقیقه گاهی بین ۸۰ تا ۹۰ گاه بین ۹۰ تا ۱۰۰ هست
  گاهی هم کمرم درد میگیره سمت قلبم
  رفتم دکتر اکو برام نوشت و گفت یکمی دریچه قلبم افتادگی داره
  آیا این علائم مشکل جدی نیستن؟

  پاسخ
  • مشاور سلامتی

   سلام
   علایمتون جای نگرانی نداره
   ازمایش کم خونی بدین
   قرص مولتی ویتامین بخورین

   پاسخ
 • Avatar

  سلام …پدرم دوبار انجی شده …دکتر گفته قلبت ضعیفه….بیشتر موقها شب تنگی نفس داره …درمان نداره مگه

  پاسخ
  • Avatar

   سلام اگه دچار نارسايي قلب شدن تنها درمانش كنترل بيماريشون هست
   ميتونيد با فوق تخصص EPS قلب هم مشورت كنيد تا براشون CRT بذارن

   پاسخ
 • Avatar

  من استرس ویبوست دارم و قلبم ۳۰ درجه کار می کنه برای تقویت ان چکارکنم

  پاسخ
  • Avatar

   سلام براي قلبتون كه بايد تحت نظر متخصص قلب باشيد
   براي اضطراب و يبوست هم

   اگر امکان ویزیت حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی با روانپزشک استفاده کنید.

   پاسخ
 • Avatar

  سلام من استرس دارم وطپشه قلب چکار کنم

  پاسخ
  • Avatar

   سلام بايد اول نوار قلب بديد
   از نظر پركاري تيروييد هم بررسي شيد

   برای معاینه کامل و تجویز دارو، به صورت حضوری به روانپزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
   • Avatar

    سلام برای قلبم میخواستم بپرسم رفتم دکتر برام گفتن نوار قلبم رفتم سالم ولیمن نمیتوانم خوب را ه برم

   • Avatar

    سلام يعني تعادل نداريد يا بيحاليد؟ اگه تعادل نداريد، از نظر مغز واعصاب بايد بررسي شيد
    اگه ضعف و بيحالي داريد بايد از نظر كم هوني ، كم كاري تيروييد، كمبود ويتامين دي بررسي شيد

 • Avatar

  سلام، مادر من قلبش خیلی ضعیف کار می‌کند در حد ۲۰% چطور میتونیم یکم بهبود ببخشیم، آیا شوک بهتر نمی‌کنند؟

  پاسخ
  • Avatar

   سلام من۲۷ سالمه اکو قلب دادم دکتر قلب گفت از نظر مادر زادی دریچه قلبت مشکل داره ورگ قلبت شوله گفتم پیگیری کنم تست ورزش بدم گفت نه نمیخواد بنظرتون شرایطم
   چطوریه؟؟علایمم؛خم که هستم طرف قلبم مثل تکه سنگ میشه ونفسمم مثل اینکه برا چند ثانیه بند میاد اونجوریم ب سختی نفس عمیق میکشم ممنون میشم کمکم کنید

   پاسخ
   • مشاور سلامتی

    سلام
    تست ورزش انجام بشه

  • Avatar

   سلام بايد متخصص قلب معاينشون كنن و نوار قلب بدن
   باطري و ضربان ساز ممكنه مفيد باشه

   پاسخ
 • Avatar

  قلب من تیر میکشد و یک گوشه از قلب تند تند میزند لطفا بکوبد چکار کنم . راستی یک مدت خیلی عصبانی میشدم احساس میکنم رگ قلبم گرفته.

  پاسخ

نوبت اینترنتی متخصص قلب و عروق