درمان دارویی عفونت واژن (به‌همراه ویدیو)

خلاصه این مقاله را بشنوید

عفونت واژن یکی از مشکلات بسیار شایع بین زنان است که عمدتا با سوزش و خارش واژن خود را نشان می‌دهد. اما سوالی که برای همه پیش می‌آید این است که آیا می‌توان عفونت واژن را با مصرف قرص و دارو درمان کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که عفونت واژن با علائم مشابه و حتی یکسان، می‌تواند علل بسیار گوناگونی داشته باشد که البته هر کدام نیازمند یک شیوه درمان دارد. بنابراین اگر شما حتی یکی از علائم عفونت واژن را دارید بهتر است تا هر چه زودتر برای درمان این مشکل به دکتر زنان مراجعه کنید.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا به انتهای این مطلب از مجله دکتردکتر با ما همراه باشید تا با قرص و پماد‌های مناسب برای درمان دارویی عفونت واژن آشنا شوید.

علائم عفونت واژن

مطالعات نشان داده‌اند که حدود 30 درصد از بانوان در سنین باروری به عفونت واژن دچار می‌شوند. اما نکته مهم این است که ابتدا علت ایجاد عفونت یا به عبارتی نوع عفونت تشخیص داده شود که آیا عفونت واژن قارچی، باکتریایی و یا نوع دیگری است؛ بنابراین اگر هر گونه علامتی دارید بهتر است هر چه سریع‌تر به دکتر زنان مراجعه کنید. علائم عفونت واژن علائم عبارتند از:

 • ترشحات سبز، خاکستری یا سفید با بوی بد
 • احساس سوزش به خصوص به هنگام ادرار کردن
 • احساس درد در هنگام رابطه جنسی
 • خارش واژن
 • التهاب ناحیه خارجی واژن
 • لکه‌بینی یا خونریزی

البته این علائم پس از بررسی‌های پزشکی به تشخیص نوع بیماری منجر می‌شود. انواع عفونت واژن به طور کلی به سه دسته عفونت‌های قارچی، عفونت‌های باکتریایی و تریکوموناس تقسیم‌بندی می‌شوند. در واقع به هم ریختن تعادل فلور نرمال میکروبی واژن می‌تواند منجر به ایجاد عفونت شود و این اتفاق به قدری شایع است که هر خانمی در سن باروری حداقل یک بار عفونت واژن را تجربه می‌کند.

در ویدیوی درمان دارویی عفونت واژن درباره این عارضه و درمان‌های دارویی و پزشکی آن برایتان گفته‌ایم:

play-rounded-fill

عفونت قارچی

عفونت‌های قارچی واژن در نتیجه قارچی به نام کاندیدا که معمولاً کاندیدا آلبیکنس است ایجاد می‌شود. عفونت قارچی زمانی رخ می‌دهد که گونه‌های کاندیدا به مخاط واژن نفوذ کرده و منجر به بروز پاسخ التهابی شود. عفونت‌های قارچی غالبا با داروهای ضد قارچ درمان می‌شوند که به صورت قرص یا پمادهای واژینال در دسترس هستند. توجه کنید که هر دوی این گزینه‌ها بدون نسخه در دسترس هستند؛ اما افراد باردار نباید از داروهای خوراکی ضد قارچ استفاده کنند. 

عفونت باکتریایی

عفونت باکتریایی واژن یا واژینوز باکتریایی (BV) زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری‌هایی که به طور طبیعی در واژن وجود دارند، بیش از حد رشد کنند. این اتفاق در نتیجه کاهش قابل توجه تعداد باکتری لاکتوباسیل در واژن رخ می‌دهد.

درمان دارویی عفونت واژن

برای درمان عفونت قارچی واژن، یکی از درمان‌های زیر تجویز می‌شود:

 • کرم واژینال کلوتریمازول یا قرص واژینال کلوتریمازول
 • کرم میکونازول واژینال
 • قرص واژینال نیستاتین
 • کپسول فلوکونازول ۱۵۰ میلی‌گرم

استفاده اصولی از محصولات دارویی با هدف پیشگیری و درماندرمان عفونت قارچی واژن می‌تواند مفید باشد. برای مشاهده محصولات سلامتی مرتبط با این موضوع، روی بنر زیر کلیک کنید:

کسانی که تمایل به استفاده از کرم ندارند، می‌توانند از قرص‌های واژینال استفاده کنند. کلوتریمازول و میکونازول در درمان اثر یکسانی دارند، ولی احتمال ایجاد حساسیت میکونازول بیشتر از کلوتریمازول است و به همین خاطر بیشتر پزشکان کلوتریمازول را تجویز می‌کنند. اثر نیستاتین از کلوتریمازول و میکونازول ضعیف‌تر است.

در مواردی که واژینیت قارچی خیلی شدید باشد و التهاب و خارش واژن وجود داشته باشد، ممکن است از کورتون‌های موضعی نظیر تریامسینولون یا فلوسینولون برای کاهش التهاب و خارش استفاده شود. تاکید می‌کنیم که همه این داروها حتما باید زیر نظر پزشک متخصص زنان مصرف شوند تا عارضه جانبی خطرناکی برای فرد ایجاد نشود. اگر مبتلا به واژینیت قارچی هستید، لازم است به این نکات توجه کنید:

 • در واژینیت قارچی نیاز به درمان همسر نیست.
 • در خانم‌های باردار استفاده از فلوکونازول ممنوع است؛ چرا که ممکن است موجب سقط جنین یا نقص حین تولد شود.
 • اگر به اشتباه در زمان بارداری خود از فلوکونازول استفاده کردید، بهتر است برای کاهش خطرات استفاده از این دارو با با یک پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

درمان عفونت واژن

درمان واژینیت قارچی راجعه

واژینیت قارچی راجعه به حالتی گفته می‌شود که خانم، بیشتر از ۴ بار در سال دچار این واژینیت شود. در این صورت درمان آن متفاوت خواهد بود و تقریباً درمان حدود ۶ ماه طول خواهد کشید.

درمان واژینیت باکتریایی

در عفونت باکتریایی واژن درمان با یکی از موارد زیر صورت می‌گیرد:

 • ژل مترونیدازول یا قرص مترونیدازول
 • کرم واژینال کلیندامایسین
 • کرم واژینال تریپل سولفا

در زمینه درمان واژینیت باکتریایی، به این نکته‌ها توجه کنید:

 • در این نوع از عفونت واژن نیاز به درمان همزمان همسر نیست.
 • حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد از موارد، احتمال برگشت عفونت، پس از یک ماه وجود دارد. در این حالت به مدت ۶ ماه هفته‌ای ۲ بار یک اپلیکاتور ژل مترونیدازول می‌تواند از عود بیماری جلوگیری کند.
 • استفاده از پروبیوتیک‌هایی مثل لاکتوفم و لاکتوواژ به مدت ۷ روز مانع از ورود مجدد عفونت باکتریایی می‌شود. این محصولات پروبیوتیک به تولید باکتری‌های مفید واژن کمک می‌کند.

قرص برای عفونت واژن

بسیاری در دیدار با پزشک این سوال را می‌پرسند که برای عفونت واژن چی خوبه؟ معمولا قرص‌های همچون قرص و ژل مترونیدازول، کلیندامایسین، تینیدازول، فلوکونازول و کلوتریمازول برای درمان عفونت واژن توسط پزشک زنان به‌عنوان قرص عفونت واژن تجویز و توصیه می‌شوند.

تریکوموناس

تریکوموناس در واقع یک انگل کوچک است که یک عفونت مقاربتی در زنان ایجاد می‌کند. عفونت تریکومونایی هم مثل انواع دیگر عفونت‌های واژن با ترشحات بدبو، درد، قرمزی، سوزش و خارش همراه است. استفاده از قرص عفونت واژن برای درمان این مشکل بسیار مورد توجه بیماران و پزشکان است. 

درمان عفونت تریکومونایی واژن

در عفونت واژن از نوع تریکوموناس درمان با مترونیدازول به مدت یک هفته صورت می‌گیرد. در این نوع از عفونت لازم است علاوه بر خانم، شریک جنسی همزمان با وی، با مترونیدازول درمان شود. سه ماه بعد فرد از نظر علائم و چکاپ باید به پزشک مراجعه کند.

درمان خانگی عفونت قارچی واژن

گاهی ممکن است پزشک توصیه کند که فرد مبتلا مقدار کمی جوش شیرین در لگن پر از آب بریزد و در آن بنشیند. این کار موجب قلیایی شدن محیط واژن شده و از تکثیر قارچ جلوگیری می‌کند. همچنین ممکن است پزشک همین کار را به جای جوش شیرین با سرکه سیب به شما پیشنهاد دهد.

استفاده از محصولات بهداشت بانوان

استفاده از محصولات دارویی مراقبت و بهداشت بانوان می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی چون عفونت واژن داشته باشد. استفاده از داروهای گیاهی عموما بدون عوارض است و در بلندمدت نقش سلامتی خود را ایفا می‌کند. برای مشاهده و خرید محصولات بهداشت بانوان روی بنر زیر کلیک کنید:

بهترین قرص برای عفونت رحم

گاهی عفونت واژن به اندام رحم نیز سرایت می‌کند و همین باعث عفونت رحم می‌شود. شیاف نیستاتین، قرص مترونیدازول، شیاف کلوتریمازول، پماد عفونت واژن میکونازول و پماد عفونت واژن کلوتریمازول داروهای هستند که در چنین شرایطی برای درمان این مشکل تجویز می‌شوند.

بهترین پماد برای سوزش واژن

به‌عنوان پماد خارش واژن پزشک انتخاب‌های بسیاری را برای تجویز دارد. پماد برای درمان سوزش واژن به دو نوع بیرونی و درونی تقسیم می‌شود. از میان گزینه‌های مناسب پماد برای خارش واژن از نوع درونی می‌توانیم به کرم واژینال کلوتریمازول و کرم میکونازول اشاره کنیم. برای تسکین خارش بیرونی واژن نیز پماد ضد خارش واژن هیدروکورتیزون معمولا توصیه می‌شود.

گزینه‌های مناسب قرص برای خارش واژن و قرص برای عفونت واژن پنیری نیز کپسول فلوکونازول ۱۵۰ میلی‌گرم و نیستاتین است.

قویترین داروی ضد قارچ واژن

اگر حتی با استفاده از داروهایی که بالاتر معرفی کردیم خارشتان متوقف نشد، امکان دارد که پزشک استفاده از کورتون‌های موضعی مانند تریامسینولون یا فلوسینولون را تجویز کند. این داروها التهاب و خارش را کاهش می‌دهند و به‌عنوان پماد برای عفونت قارچی واژن نیز تجویز می‌شوند.

توجه! استفاده از فلوکونازول در دوران بارداری ممنوع است.

بهترین دارو برای خارش واژن

خارش وازن به وسیبله مواد حساسیت‌زا یا بیماری پوستی و عفونی رخ می‌دهد.

پزشک بعد از تشخیص و بسته به دلیل خارش واژن، داروهایی همچون فلوکونازول، آنتی‌بیوتیک، کلوبتازول و هیدروکورتیزون را تجویز می‌کند. 

قرص فلوکونازول ۱۰۰ برای عفونت واژن

فلوکونازول دارویی ضدقارچ است و برای درمان عفونت قارچی واژن تجویز می‌شود. این دارو رشد قارچ‌ها را کند کرده و از این طریق عفونت را درمان می‌کند. دُز مصرف این دارو با نظر پزشک و با توجه به میزان عفونت مشخص می‌شود. معمولا روزی یک عدد از این قرص باید مصرف شود. 

قرص تاوانکس برای عفونت واژن

قرص تاوانکس برای عفونت واژن تاثیر خاصی ندارد. این قرص جدید است و برای عفونت‌های باکتریال تجویز می‌شود و با توجه به تجربه بیماران و آزمایش‌های مختلف نشان داده که روی قارچ‌ها و ویروس‌ها تاثیری ندارد. 

قرص کوتریموکسازول برای عفونت رحم

قرص کوتریموکسازول برای عفونت رحم یکی از پرکاربردترین داروها است. دُز مصرفی کوتریموکسازول، ۴۰۰/۸۰ میلی‌گرم است و در انواع ساشه، قرص، سوسپانسیون و محلول برای تزریق تولید می‌شود.

بهترین پماد واژینال برای عفونت

کرم واژینال لکورکس، کرم واژینال میکوزین، واژیهیل، میرتولئا و پروواژ از بهترین پمادهای واژینال برای پیشگیری، کنترل و درمان عفونت واژینال هستند.

بهترین پماد واژینال برای عفونت

عفونت واژن را تحت نظر پزشک درمان کنید

عفونت واژن یکی از مشکلات متداول در میان خانم‌ها است که البته با درمان دارویی و تحت نظر پزشک به راحتی درمان می‌‍شود. در این مطلب درباره درمان دارویی این بیماری برایتان گفتیم اما در نهایت پیشنهاد می‌کنیم تا به دکتر زنان برای حل این مشکل مراجعه کنید. در این زمینه می‌توانید از  طریق سیستم نوبت دهی آنلاین دکتردکتر کمک بگیرید.

در انتها از شما می‌خواهیم که اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

در جریان اینستاگرام دکتردکتر باشید

ممکن است شما دوست داشته باشید
7,916 نظرات
 1. شیما می گوید

  سلام خسته نباشید
  من عفونت واژن داشتم و از شیاف واژینال مترونیدازول استفاده کردم،به خاطر در دسترسی نداشتن به دکتر زنان،الان شب ۸ که استفاده میکنم ولی کمی ترشح پنیری و خارش دارم؟علت چیست و باید چه کنم؟چرا بعد ار مصرف مترونیدازول باید قارچ داشته باشم؟

  1. زهرا می گوید

   سلام من مجردم و چند وقتیه ترشحات زرد و ابکی دارم که وقتی روی لباس زیرم میاد بوی بد میاد و خارش دارم و الان ی هفتس ک مترونیدازول میخورم فرق چندانی نکرده،اگه قرص فلوکونازول و پماد تریامسینالون بزنم اکیه؟پیشنهادتون چیه؟خیلی ممنون

   1. بهار می گوید

    سلام
    خانم ۳۱ ساله .۱۰ سال ازدواج کردم
    هر ماه سوزش و خارش دارم. دیگه از دکتر رفتن.خسته شدم.و خودم برای خورم کرمکلوتیمازول ۲ درصد تجویز میکنم .بعدمصرف میشه گفت تا یکی دو هفته خوبم و بعد باز سوزش و خارش شروع میشه . و یه ماهی هم هست فهمیدیم همسرم زکیل تناسی داره لیزر هم کرده .منم ازمایش دادم هنوز جوابش اماده نشده . لطفا راهنمایی کنید

   2. ناشناس می گوید

    سلام من چند وقتی است که بعد وقبل پریودی خارش و ترشحات پنیری دارم لطفا از چه دارویی استفاده کنم

 2. نگین می گوید

  سلام خسته نباشید
  من حدود ۲ ماه ترشحات بدبو بدون خارش و سوزش داشتم که از کرم واژینال مترونیدازول ۷ روز استفاده کردم ولی همچنان ترشحات پنیری دارم یک مقدار چه کار کنم؟

 3. زهرا محپگ می گوید

  سلام ببخشيد من چند روز هست كه احساس خارش دارم و با نزديكي هم دچار سوزش بسياري ميشم و سكس دردناكي برام ميشه، از پماد درموفيكس براي ناخيه بيروني استفاده كردم ولي متاسفانه بهبود پيدا نكرده و سوزش داخليم خيلي زياد شده. ترشحات پنيري هم دارم. چي كار بايد بكنم. (به علت عفونت گوش در حال مصرف اموكسي كلاو هم هستم)

 4. پریناز می گوید

  سلام….. یک سال هست درگیر عفونت قارچی شدم. دوره شش ماهه فلوکونازول مصرف کردم و خوب شدم . ولی دوباره شروع شده. خارش ندارم.فقط سوزش ….. در حین نزدیکی هم سوزش زیاد دارم .دکتر رفتم دوعدد فلوکونازول با پماد واژینال کلوتریمازول برام نوشت استفاده کردم خوب نشدم.

  لطفا راهنمایی بفرمایید

 5. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشد من دارم پماد کلوتریمازول استفاده میکم به همراه قرص مترونیدازول هر ۱۲ ساعت آیا این عفونت مانع بارداری هست؟ممکنه شوهرم هم عفونت داشته باشه؟

 6. شیلا می گوید

  سلام من چند روز سوزش ادرار خفیف داشتم یهو ناحیه تناسلیم حالت چرک مانند شد و فرداش زرد و بعدش سبز پررنگ شد در عرض دو روز با بوی ماهی خارش و تورم ناحیه تناسلی و من تا بتونم وقت دکتر بگیرم کرم واژینال کلوتریمازول ۱ درصد با چند تا دونه سفیکسیم مصرف کردم ترشحات واژن کاملا خوب شد ولی سوزش ادرار شدید شروع شد و التهاب و عفونت شدید مثانه گرفتم یکسال تمام انتی بیوتیک های مختلف مصرف کردم اخر سر با چند دوره دوز بالای لووفلوکساسین فعلا علایم بهبودی حاصل شده و راحت میتونم ادرار کنم چون متاهلم شک کردم که نکنه بیماری مقاربتی گرفته بودم و متوجه نشدم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   دوست عزیز
   باید آزمایش ادرار و کشت آن و کشت ترشحات تناسلی انجام میشده تا نوع دقیق عفونت مشخص شود

   1. نرگس می گوید

    سلام من مدتیه دچار خارش شدید با سوزش ادرار شدم یک بار فقط با همسرم رابطه داشتم و بعد یه روز این مشکل برام پیش اومد میشه راهنمایم کنید

 7. هدی حسنی می گوید

  سلام من چند وقته که عفونت ادراری دارم شدیده و به همراه خارش دکتر هم نرفتم تا حالا مجرد هستم بوی بدیدی میده لباس زیرم باید عوض کنم حالا باید چه کار کنم.

 8. الناز می گوید

  سلام، من سوزش ادرار خفیف همراه با سوزش ناحیه تناسلی در زمان نزدیکی داشتم، در زمان بارداری پزشک برام قرص واژینال کلوتریمازول تجویز کرد، در حال حاضر زایمان کردم و چند روزی هست که مجدد همان سوزش ها را دارم، با توجه به اینکه شیر می دم آیا جایگزینی برای کلوتریمازول هست چون در بروشور دارو نوشته در زمان شیردهی استفاده نشود.

  1. سمیه کلهر می گوید

   سلام بدنم خارش شدید داره ومذان ترشح دارم خسته شدم چی کنم

   1. مشاور سلامتی می گوید

    سلام
    در مورد رنگ ،غلظت و مقدار ترشحات خود توضیح دهید

   2. الناز می گوید

    سلام وقت بخیر مادرم ۶۴ سال سن دارن و درد بسیار شدیدی در محدوده لگن و کمر دارن و درطول همین چن روز ک درد دارن ی لکه بسیار کمرنگم هم دیدین ..ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. مشاور سلامتی می گوید

     سلام عزیزم
     با توجه به سن ایشون باید حتما معاینه و آزمایش انجام بشه به متخصص زنان مراجعه کنید

  2. یاسمن می گوید

   سلام خانم دکتر من چند ماهی میشه که ترشحات سفید و کرمی رنگ دارم که بوی خیلی بدی هم داره به جز اینا علائم دیگه ای ندارم میشه بگید باید از چه دارویی استفاده کنم لطفا

 9. ايدا می گوید

  سلام من از كرم تريپل سولفا استفاده ميكنم ميخواستم بدونم كه ايا كرم بايد جذ شود يا ب مرور دفع شود

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   با اپلیکاتور بزنید خودش جذب میشود به مقدار نیاز

   1. علیپوران می گوید

    سلام من خارش شدیددارم دورواژنم قرمزشده بعضی موقه مثل یه چیزمیگذه ممنون میشم راهنمایم کنید

    1. مشاور سلامتی می گوید

     سلام
     اگه متاهلین پماد واژینال مترونیدازول و پماد واژینال کلوتریمازول تا ۷ شب هر شب یک اپلیکاتور واژینال مصرف شه
     بعد از اتمام ۷ روز پماد یا شیاف واژینال لاکتوواژ تا ۱۰ شب مصرف شه

  2. ناشناس می گوید

   سلام من برای چرک دندونم انتی بیوتیک مصرف کردم ده روزی خوردم الان واژنم میخاره چیکار کنم

   1. ساناز می گوید

    سلام من سرما خورده گی داشتم دکتر برام کپسول اموکسی کلاو تجویز کردند.الان سوزش شدید واژن دارم
    ایا مربوط به اموکسی کلاو است؟
    ایا باید دارو را قطع کنم یا ادامه بدم؟
    برای درمان سوزش واژن چه راهی پیشنهاد میدهید

    1. مشاور سلامتی می گوید

     سلام بدليل مصرف آنتي بيوتيك دچار قارچ كانديديا واژينال شديذ
     پماد كلوتريمازىل هر شب يك اپليكاتور موضعي بزنيدتا ٦ شب
     تو اين مدتم رابطه جنسي نداشته باشيد

 10. فاطمه می گوید

  سلام من چندروزه که احساس ادرار کاذب دارم وهم بعداز ادرامجرای ادراریم احساس درد میکنم قبلا هم عفونت قارچی داشتم قرص و پماد استفاده کردم یه مدت خوب شده بودم چیکارکنم امکان رفتن به دکتر زنان روهم ندارم فعلا امکان داره ازعفونت اینجور شده باشم

 11. محرابی می گوید

  سلام.ببخشید من دو سه روزی زیر دلم درد گرفته و واژنم بوی بدی میده.قبلش سوزش و خارش داشتم کرم کلوتریمازول ۱ درصد استفاده کردم خوب شد اما الان زیر دلم درد داره

 12. مهنوش می گوید

  سلام.ببخشید من دو سه روزی زیر دلم درد گرفته و واژنم بوی بدی میده.قبلش سوزش و خارش داشتم کرم کلوتریمازول ۱ درصد استفاده کردم خوب شد اما الان زیر دلم درد داره

 13. Nafisegoon می گوید

  سلام وقت بخیر من مدتی تقریبا ۲ سال هست که در ناحیه واژن احساس خارش بسیار زیاد دارم و تا بحال بیشتر از ده بار دکتر رفتم اما موقتا یکی دو روز خوبه بعد دوباره خارش شروع میشه و اینکه ترشح ندارم و عقد هستم و باکره،در حال حاضر باید چکار کنم تا درمان بشم.ممنونم ازتون

 14. الهه می گوید

  سلام . من به علت خارش واژن به دکتر مراجعه کردم و ایشون قرص مترونیدازول ۵۰۰ (هر ۱۲ ساعت یک عدد)برای خودم و همسرم به همراه ایتراکونازول ۱۰۰ (هر ۱۲ ساعت یک عدد) و کرم واژینال کلیندا مایسین تجویز نموده اند . با توجه به شرایط روزه داری اشکال نداره که قرص ها را در هنگام سحر و افطار مصرف کنم و یا باید حتما سر ساعت باشه

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   میتوانید داروها را سحر و افطار مصرف کنید

   1. سارا می گوید

    سلام من مجرد هستم چند وقته ترشح سفید رنگ پنبری دارم از امروز هم داخل واژن احساس سوزش و خارش دارم
    خواهشأ میشه راهنماییم کنین

    1. مشاور سلامتی می گوید

     سلام
     چون‌مجرد هستین
     باید داروی ضدقارچ خوراکی مثل فلوکونازول ۱۵۰ هر ۴۸ ساعت یکی مترونیدازول هر ۸ ساعت یکی تا یک هفته بخورید
     جهت تجویز و نسخه کردن دارو اگر امکان ویزیت حضوری ندارین از تماس تلفنی با <a href="https://evisit.drdr.ir/doctors&quot; زنان استفاده کنید

 15. مهرناز می گوید

  سلام تقريبا چهارساله روز هشت يا دهم بعد از پريودم درد دارم معمولا دردهام بعد از نشستن طولاني يا خوابيدن هست تست پاپسميرمم گفتن عفونت دارم سونوگرافي داخليمم فيبروم ساب سروز و پي سي او خفيف بود زيادهم دچار عفونت قارچي ميشم بوي بد و خارش … لطفا راهنماييم كنين واقعا كلافه شدم معده ام نابود شد ازبس مترونيدازول خوردم

 16. Baran می گوید

  سلام. من بدنم خیلی حساسه تقریبا همیشه عفونت دارم گاهی شدید میشه. ترشحات پنیری داشتم با کمی سوزشو خارش قرص واژینال مترونیدازول مصرف کردم و قرص فلوکونازول ۱۵۰ سه عدد ب فاصله سه روز خوردم. لاکتوفم هم مصرف کردم ترشحات پنیریم خوب شد ولی ترشحاتم زرد شد و سوزشو خارشم فقط کمتر شد هنگام نزدیکی احساس سوزش دارم باید چیکار کنم کامل خوب شم تورو خدا یه راهه حل خوب بگین

 17. مهرناز می گوید

  سلام يه مدتي هست كه خارش دارم همراه بوي بد و ترشح سفيد لطفا راهنماييم كنين خيلي وقته كه درگيرم با خوردن دارو يه مدت خوب ميشم اما دوباره شروع ميشه

 18. شیما می گوید

  سلام خانم دکتر ،من دو سه روزی هستت که بوی خیلی بدی از واژنم حس مکنم و امشب بعد از ۳روز سوزش کمی احساس مکنم
  قرص میترونیدازول ۲۵۰ هر ۶ ساعت مخورم، این کافیه؟ یا از پماد یا چرک خشک کن هم باید استفاده کنم؟!

  1. Reyhaneh_ft می گوید

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. من چند مدتیه که از واژنم یه ماده ای ترشح میشه و بوی خیلی بدی داره و بدون خارش و سوزش است میخواستم بپرسم درمانش چیه آیا فقط باید با قرص درمان بشه؟

   1. مشاور سلامتی می گوید

    سلام عزیزم
    رنگش ؟سبز ؟زرد؟خاکستری ؟کف آلود؟

  2. مریم می گوید

   سلام من هم سوزش خارش دارم دکترم رفتم دارودادخوردم خوب شدم بازدوباره سروغ شده چکارکنم تازودزودعفونت نگیرم بااینکه بهداشت رعایت میکنم

   1. مشاور سلامتی می گوید

    سلام عزیزم آیا همسر شما هم همراه با شما دارو خوردند؟
    نام داروهایی که مصرف کرده‌اید را ذکر کنید

 19. الهام منصوری می گوید

  سلام لبه های واژن م بزرگ شده و اطرافش خارش .چه دارویی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. زهرا می گوید

  سلام من به مترونیدازول و کلوتریمازول حساسیت وحشتناک دارم برای عفونت و قارچ چه دارویی پیشنهاد میکنین

 21. ریحانه می گوید

  سلام
  واژن من دچار خارش و سوزش واقعا اذیت کننده شده و همین هم باعث کمی قرمزی و التهاب چه دارویی توصیه می کنین ؟!

  1. ناشناس می گوید

   سلام
   من یه چند روزی هست که عفونت گرفتم از پماد کلوتریمازول۲درصد استفاده کردم و سوزش بعد ادرارم خوب شد ولی بعدش بیرون واژنم سوزش و خارش گرفت منم از پماد تریامسینولون ان ان استفاده کردم ولی اصلا خوب نشدم بیرون و داخل واژنم مثل سنگ شده و خیلی اذیت میشم خواهش میکنم کمکم کنید.۳۰ سالمه و ازدواج کردم.

   1. ناشناس می گوید

    سلام من فکر میکنم بعداز پریود حساسیت به پنبه ریز پیدا کردم اخرهای پریود سوزش پیدامیکنم ایا ممکن هست عفونت قارچی باشد چه دارویی باید مصرف کنم ممنون میشم قبلا رفتم دکتر گفتن عفونت قارچی هست و قرص دادن که ۴۸ساعت ۱عدد بخورم

 22. تندیس می گوید

  سلام ببخشید چند وقت هست دچار خارش شدید واژن میشم بیشتر اوقات شبها هست ترشحاتم سفید و بدون بو هست وقتی روی بدنم خشک میشن مثل پودر بچه میشن تقریبا. دراثر خارش زیاد قرمز میشن تقریبا دو تا 3 هفتست باهاش درگیرم. واینکه شرایط زندپی پر استرسی دارم ممنون میشم اگر عفونتذقارچی هست درمان خانگی رو بهم بگید تا زمانی که برم دکتر سپاس فراوان.

 23. zahra.nikpor می گوید

  سلام چند روزیه خارش شدید واژن دارم ترشح پنیره هم دارم چه دارویی باید مصرف کنم؟

  1. ش می گوید

   سلام
   ببخشید من سوزش و خارش و درد شدید در واژن دارم سونوگرافی دادم وتست پاپ اسمیر گفتن یکم عفونت داری سری اول دکتر شیاف مترونیدازول به مدت ۱۰شب و قرص سفیکسیم هر ۱۲ ساعت ۵ روز
   سری دوم قرص تنیدازول۵۰۰ روزی۲ عدد به مدت ۱۰ روز و قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ به روزی ۲ عدد به مدت ۵ روز
   ولی سوزش و درد هنوز خوب نشده قبل و بعد پریود هم خارش و سوزش شدید دارم اگه میشه راهنمایی کنید باید چه دارویی مصرف کنم حالم خوب بشه

   1. ناشناس می گوید

    سلام من سوزش و خارش بیرون دارم .رفتم دکتر پماد کلوتریمازول وآلوویر۵درصد واسه خارش بیرون دادن . کلوتریمازول دو درصد تا ۱۰شب یک اپلیکاتور چند روز اسنفاده کردم خوب شدم .پریودشدم بعد پریودم یهشب دارو زدم ولی خارش بیرون دارم .چیکا کنم؟

   2. ناشناس می گوید

    سلام من بعد نزدیکی باشوهرم بدنم عفوت میکنه چه قرصی شوهرم مصرف کنه

  2. الهام می گوید

   سلام سوال منم دقیقا سوال اون خانم بود
   چند روزیه خارش شدید واژن دارم و ترشح پنیری چه توصیه ای دارید

   1. مشاور سلامتی می گوید

    سلام
    اگه متاهلین پماد واژینال کلوتریمازول هر شب یک اپلیکاتور تا یک هفته

 24. زهرا می گوید

  سلام چند روزیه خارشو ترشح سفید میاد یخورده بو هم داره واسه بارداری اقدام داشتم چی باید استفاده کنم؟

 25. Sadaf20 می گوید

  سلام دختری هستم که به مدت ۳ سال تقریبا دچار خارش واژن شدم و ترشحی ندارم بیش از ۱۰ بار دکتر رفتم اما موقتا خوب شده و دوباره خارش ها شروع شده.درمان چیست؟

 26. ن.... می گوید

  سلام وقتتون بخیرمن چند ماه عفونت قارچی شدید دارم
  فلوکونارول ۱۵۰هفته ای دوتا ،یه تیوپ کلوتریمازول ۲درصد و پروبیوتیک هم مصرف کردم یک هفته اما فایده ای نداشت .درد زیررشکم که گاهی به کمر هم میزنه . و ترشح

  1. پریا ن می گوید

   با سلام و خسته نباشید.
   خانم دکتر ترشحات زیادی دارم و تقریبا متمایل به رنگ زرد سبز هستش خیلی کم هم خارش دارم شاید در چند روز دو بار حس کردم خارش دارم و کمی تکرر ادرار پیدا کردم علامت دیگه ای ندارم. البته بنده پولیپ داخل رحمم دارم و دکتر گفتن مستعد عفونت هستم‌. میخواستم ببینم چه دارویی مصرف کنم؟
   و اینکه همسرم هم نیاز به مصرف دارو دارن، همیشه ایشون هم احساس خارش در التشون دارن ولی مراجعه به پزشک نکردن‌. راهنمایی می فرمایید

   1. ناشناس می گوید

    ممنونم

    1. صادقی می گوید

     سلام من چندروز سوژش ادرار شدید گرفتم و درد،چی استفاده کنم دیشب از درد ناحیه تناسلی نتونسم بخوابم

   2. پریا ن می گوید

    خانم دکتر من دالاواگ سی و مترونیدازول رو 4روز استفاده می کنم. ولی از امروز صبح‌خونریزی دارم. قبلا سابقه زخم دهانه رحم داشتم. شکل خونریزی اون مدلیه، به شکل ترشحات خونیه صورتی رنگ تقریبا. چکار کنم؟ ادامه بدم؟ یا نه؟

    1. پریا ن می گوید

     خانم دکتر دلیل خونریزیم چی هستش؟ خیلی نگران شدم.
     ینی هم مترونیدازول و هم ازیترومایسین بخورم؟ البته امشب مترونیدازل ۵روز کامل هست و معدمو خیلی اذیت کردن.

    2. شیوا می گوید

     سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم سوال کنم الان سه چهار روز دچار خارش واژن شدم میشه راهنمایی کنید چه قرصی یا پمادی باید مصرف کنم برطرف بشه

    3. Asal می گوید

     سلام من چند روزیه خارش خیلی شدید واژن و لبه های بیرونی دارم ترشحات هم دارم و خیلی بدبوهستش، چه دارویی مصرف کنم؟

 27. سارا می گوید

  سلام،من تقریباً هر ماه خارش شدید میگیرم بعد یا قبل از زمان پریود،همیشه هم بوی بد داره،در حال اقدام به بارداری هستم،تقریباً دو ماه یک بار از پماد واژینال کلوترمایزول استفاده میکنم ولی در حد سه شب،به نظر شما چکار کنم،الان روز سوم‌ مصرف هستم ولی بلافاصله بعد از مصرف خارش خیلی شدید میگیرم تا چند دقیقه

  1. ناشناس می گوید

   باسلام ایا میشود قرص مترونیدازول ۲۵۰ را هر ۱۲ ساعت یکبار دوت باهم خورد؟

   1. حمیده نجاتی می گوید

    سلام من ۲۷ سالمه متاهل هستم یه چن ماهی میشه همش خونریزی دارم مثلا تو یه ماه سه الاچهاربار پریود میشم لطفا راهنماییم کنید دکتر هم رفتم فقط قرص مترونیدازول ۵۰۰ داده استفاده کردم اماخوب نشدم

 28. مینوف می گوید

  سلام وقتتون بخیر. من یه مدته انتی بیوتیک مصرف میکنم برای عفونت گوشم و متاسفانه دچار خارش و سوزش شدید با التهاب لبه های کوچیک شدم مجردم و از درد دارم دیوونه میشم ممنون میشم راهنمایی کنید

 29. هانیه می گوید

  سلام من قسمت لبه های ناحیه تناسلیم خارش دارم به همراه جوش های ریز زیر پوستی بااینکه دخترم و ازدواج نکردم دکتر بهم کرم واژنی میکونازول داده من باید استفاده کنم؟احتمال داره اشتباه کرده باشن؟من میتونم بیرون واژن ازش استفاده کنم

  1. مشاور سلامتی می گوید

   سلام
   به صورت سطحی هر ۱۲ ساعت استفاده شود

   1. نیاز می گوید

    سلام من چند وقتی است که بعد وقبل پریودی خارش و ترشحات پنیری دارم لطفا از چه دارویی استفاده کنم

 30. فاطمه می گوید

  سلام،وقت بخیر
  چند روز هست که در ناحیه تناسلی خارش شدی شدی دارم هم از بیرون و هم از داخل همراه با کمی سوزش و ناحیه تناسلیم بوی خیلی بدی میده اما ترشح ندارم چیکارکنم؟در ضمن در دوران شیردهی هستم.
  پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.