هر آنچه که از لیفت بینی باید بدانید

لیفت بینی یکی دیگر از روش های بدون جراحی مدرن است، که برای مشکلات و نواقص بینی چون قوز بینی در حال حاضر انجام می شود. در طی سال های اخیر عمل زیبایی جز متد های پیشرفته ای بوده ، که تحولی چشمگیر را در صنعت زیبایی ایجاد کرده و ناگفته نماند که مشکلات بسیاری از کسانی را که به واسطه عدم زیبایی یا بیماری های جسمانی با ان درگیر بودند، بسیار خوب حل کرد.

لیفت بینی مانند سایر روش ها یک سری عوارض و آثاری را از خود بر جای گذاشت و بعد از عمل جراحی معمولا بینی از حالت طبیعی خود خارج می شد و به جز این مواد مذکور، سایر عوارض بعد از عمل که نیاز به مراقبت ها و دیگر مواردی که همیشه با فرد خواهند بود، از دیگر شرایطی است که باید در ارتباط با ان ها خوب فکر کرد و سپس تصمیم گرفت..

در این مقاله مختصر سعی بر ان داریم تا شما را با دیگر متد روز دنیا در ارتباط با بهبود نواقص بینی اشنا کنیم . مشکلات بینی از جمله قوز بینی را امروزه با روش بی خطر و کم عارضه ای چون لیفت بینی؛ به راحتی حل می کنند.

لیفت بینی چیست؟

روشی است که از زیر بینی چند نخ مخصوص قابل جذب ، زیر پوست بینی جاگذاری می شود و ساختار طبیعی بینی نیز حفظ شده و برش و شکستن استخوان ندارد و آسیب نمی بیند. نخ در چند دقیقه بعد از بی حسی موضعی کار گذاری می شود و با بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن پوست ناحیه قوز بینی ظاهر بینی را جذاب می کند و فرد مراقبت های بعد از جراحی را نخواهد داشت.

لیفیت بینی به طور گسترده برای تغییر بینی طراحی شده است، به طوری که باعث می شود که بیمار جوان تر شود.به خاطر همین در حال حاضر بیش تر مردم جهان از این تکنیک استفاده می کنند.

لیفت بینی با نخ و افراد کاندیدای این متد

آیا هر کسی کاندیدای مناسب این تکیک می باشد؟

خیر مانند جراحی بینی که هر بینی مناسب نیست و یا ممکن است دچار پایین افتادگی مکرر پس از جراحی شود در لیفت با نخ هم بر اساس شرایط بینی ماندگاری و دفعات ترمیم فرق می کند.

شش ترمیم لیفت بینی معمولا بینی را به پایداری می رساند البته ممکن است باز هم بعد از شش جلسه با فاصله های بیشتری ترمیم لازم باشد. و همچین هزینه های ترمیم که چند دقیقه بیشتر هم  طول نمی کشند  بسیار کمتر از جراحی بینی می باشد .

ساختار بینی در نیاز به ترمیم خیلی مهم است. رفع قوز ماندگاری بیشتری از بالا بودن سر بینی دارد و در بینی های سر بالا افت کمتر از بینی های سر پایین  داریم.

لیفت بینی با نخ یکی از روشهای جدید غیر تهاجمی است که بدون جراحی و آسیب به عروق و بافت و مخاط ایجاد تغییر می کند . هر بینی مناسب لیفت نیست و لمس و معاینه بینی جهت انتخاب توسط پزشک مهم است.

یکی از کاندیدهای لیفت با نخ می توانند کسانی باشند که قصد عمل جراحی دارند و می خواهند ببینند تغییر بینی به آنها می آید یا خیر . چون در این کار بینی سالم می ماند و در صورت خودداری از ترمیم بینی مجددا به حالت اولیه در می آید و فرد هر وقت دوست داشت بعد از نخ گذاری می تواند عمل کند.

لیفت بینی و  انواع نخ های مورد استفاده

 Mono filament

که به اختصار به آن پی دی او می گویند. نخ تک رشته ای می باشد که خیلی اثرات لیفت ندارد.

PDO-COG

نخ کاگ ، نخ تک رشته ای است که واجد خارهای بسیار ظریفی می باشد این برجستگی ها باعث افزایش سطح تماس میشود که خود موجب التهاب و کلاژن سازی  بیشترمی گردد و از طرفی با قلاب شدن به پوست امکان لیفت سریع را ایجاد می کند. این نخ گرانتر و موثرتر از بقیه انواع نخ  می باشد .

Polyglycolide

استفاده از این نوع نخ دو مزیت دارد اول اینکه چند رشته ای هستند و باعث التهاب بیشتری در پوست میشود.

دوم اینکه  این نخ به همراه خود گلیکولیک اسید دارد که آنهم در نهایت باعث افزایش التهاب و کلاژن سازی  بیشتر می شود.

در مجموع این نخها ۱۰ درصد بیشتر از نخ های دیگر التهاب ایجاد می کنند و نتایج بهتری دارند

Hurricane

در این سیستم نخ به شکل مارپیچ کار گذاشته می شود لذا به همین دلیل طول بیشتری از نخ داخل بافت می گردد که خود باعث التهاب و کلازن سازی بیشتر می شود. این نخ ها نیز اثرات بیشتری در لیفت دارند و درکنار نخ های کاگ بسیار مورد استفاده برای لیفت هستند.

بدیهی است که التهاب بیشتر موجب کلاژن سازی و خون رسانی بیشتر میگردد . این سوزنها و نخها وابسته به محل کارگزاری که میتواند صورت یا بدن باشد در ضخامتهای مختلف و با طولهای مناسب  هر محل موجود باشند.

ترمیم بینی با نخ به روش دوبل

عمر لیفت بینی به شرط مراقبت صحیح و ترمیم در صورت نیاز، بیش از سه سال است. عمل  جراحی نیست و بی هوشی نیاز ندارد و کلا پس از بی حسی موضعی ده دقیقه زمان نیاز دارد. کبودی و تورم و تغییر صدا و مشکلات مخاطی که ممکن است بعد از عمل جراحی بینی داشته باشیم در لیفت دوبل بینی نداریم.

البته این روش جهت ترمیم انحراف بینی مناسب نیست. ولی جهت جمع کردن بینی و رفع قوز مناسب و سربالا کردن بینی مناسب است. البته در برخی از  روش های خاص چون از یک نقطه خاصی نخ وارد می شود سوراخ بینی هم جمع می شود و در حالی که سر بینی بالا می رود سوراخهای بینی هم جمع  می شوند.

روشی که در این مقاله به ان اشاره شد یک روش کاملا جدید و بدون عارضه می باشد و بر خلاف برخی خرافه ها که ممکن است دوباره قوز بینی برگردد طبق نظر پزشکان متخصص هیچ عارضه ای ندارد و نخ ها جذب صورت می شوند و به ایجاد کلاژن سازی پوست منجر می شوند. اما باید به این موضوع دقت کنید، که این روش مدرن کاملا جدید است و در کشور ما هنوز به حدی نرسیده که  در دسترس باشد و پزشکان با تجربه در این زمینه در حد کافی نیست. پس سعی کنید در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص نهایت دقت را داشته باشید و با پرسش و تحقیق دست به کار شوید.

 

برگرفته از سایت:

روش بدون جراحی

 

2 Comments on “هر آنچه که از لیفت بینی باید بدانید”

    1. با عرض سلام
      در مورد هزینه باید عرض کنم در حوزه تخصصی مجله دکتردکتر و هیچ مجله پزشکی دیگر نیست. پیشنهاد می‌کنم از پزشک متخصص زیبایی در این زمینه مشورت بگیرید. برای پیدا کردن متخصصین زیبایی هم می‌تونید از سامانه دکتر دکتر استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *