درمان سرطان کشف شد!

دانشمندان و محققان به تازگی با ساخت مولکول جدیدی به نام تی‌سی‌آی‌پی (TCIP) به این نتیجه رسیده‌اند که احتمالا درمان قطعی سرطان را کشف کرده‌اند.

به تازگی در مجله علمی springer nature گزارشی منتشر شده که در آن گزارش ساخت مولوکول جدیدی به نام TCIP را داده که با خودتخریبی سلول مهاجم، توانایی درمان سرطان را دارد.

بر طبق آخرین یافته‌ها و اطلاعات منتشر شده، محققان با تی‌سی‌آی‌پی می‌توانند تا با ایجاد جهش در ژن‌های خاصی که به‌عنوان محرک‌های سرطان شناخته می‌شوند، از متاستاز و رشد تومورهای سرطانی جلوگیری کنند.

البته این مولکول‌ها تازه ساخته شده‌اند و هنوز به مرحله قطعیت نرسیده‌اند. با این‌حال محققین می‌گویند که این کشف جدید به آنها برای توقف روند پیشرفت سرطان و متوقف کردن آن کمک می‌کند.

کرابتری (Crabtree) نویسنده اصلی این مقاله در جایی از آن نوشته است: سلول‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که ناپدید شوند یا به هر صورتی بالاخره از بین بروند.

کرابتری در بخشی دیگر از این مقاله دراینباره که چطور به این کشف رسیده‌اند می‌گوید: با تیم تحقیقاتی در حال تحقیق درباره سرطان بودم که به ذهنم رسید با تغییر در سلول‌های سرطانی مرگ سلولی را در آن‌ها فعال کنم.

او در این رابطه اضافه کرد که در نتیجه این تحقیق هر روز حدود ۶۰ میلیارد سلول در انسان توسط مکانیسم سلولی از بین می‌رود.

محققانی که روی این پروژه پزشکی کار می‌کونند درباره آن می‌گویند که موش‌هایی که با این روش در آزمایش‌ها درمان شدند، نشانه‌های خوبی از خود بروز داده و هیچ‌کدام نمرده‌اند.

سرطان بیماری هولناکی است که دانشمندان بسیاری در اقصی نقاط جهان در تلاشند که انواع مختلف آن را درمان کنند. با این‌حال تحقیقات هنوز هم ادامه دارد. باید زمان داد تا ببینیم که بالاخره متخصصان انکولوژی و پزشکان خون و سرطان به نتیجه می‌رسند یا نه؟!

اگر هر نشانه غیرطبیعی در بدن خود دارید، حتما علائم سرطان را بررسی کنید و از طریق سیستم نوبت دهی آنلاین دکتردکتر برای مشاوره با پزشک متخصص اقدام کنید. یادتان نرود که زمان در این مسئله ارزش بسیار زیادی دارد.

در انتها اگر در این رابطه نظری دارید، حتما با ما و دیگر خوانندگان مجله پزشکی دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت نوبت آنلاین - دکتر‌دکتر